Μετάβαση σε περιεχόμενο
Qya

Παγωμένα/ιδρωμένα άκρα

Recommended Posts

Καλησπέρα! Ο μπέμπης μου (2 μηνών) από προχτες το απόγευμα, έχει που και που παγωμένες παλάμες και πατουσάκια (κυρίως οι παλάμες) και είναι και ιδρωμένα, όσο και να τα σκουπίζω. Προχτες το κανε για κανα μισάωρο,μετά σταμάτησε λιγάκι, μετά από καμιά ώρα πάλι. Τον έντυσα μετά και του έβαλα και καλτσάκια και σταμάτησε. Χτες το εκανε μια φορά για λίγο και σήμερα είναι ιδρωμένα τα χέρια του εδώ και καμιά ώρα. Ήταν και κρύα αλλά τώρα ζεστάθηκε. Ανησυχώ γιατι το παρουσίασε και σε δροσερό περιβάλλον και με ζέστη και ξεκίνησε εντελώς ξαφνικά.

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μ ενα μου το χε ΄παρουσιασει αλλα τελικα δεν ειναι τιποτα,κοιτα μην το ντυνεις βαρια!!!οι καλτσουλες να ναι βαμβακερες,οταν ζεσταινοντε τα μωρα, κεφαλι παλαμες πατουσακια ιδρωνουν!!εμενα 5 μηνων σταματησε να ιδρωνει!!!ειχα ρωτησει και τον γιατρο μας και μου πε να μην ανησυχω νορμαλ ειναι!!!ρωτα και το γιατρο σου για σιγουρια!!!

Γυμνό τον έχω συνέχεια και φαντάσου χτες και προχτες σταμάτησε όταν του έβαλα φορμάκι και καλτσάκια, απόρησα. Έχω τρομοκρατηθεί γιατί σήμερα είναι κανα τρίωρο που το κάνει συνέχεια, διάβασα και κάτι για παθήσεις του θυρεοειδούς και δεν ξέρω τι να κάνω. Η παιδίατρός του που τη ρώτησα χτες, το απόγευμα την πρώτη φορά μου πε δεν είναι τίποτα, και το βράδυ που της είπα ότι είναι ακόμα ιδρωμένος και παγωμένος (προχτές ήταν πολύ κρύα τα χέρια του σήμερα μόνο λίγο στην αρχή) απόρησε και δεν ήταν και άκρως καθησυχαστική.

οταν στεγνωνουν απο τον ιδρωτα παντα τα νιωθεις παγωμενα!!!εμενα σημερα ιδρωνε ξειδρωνε και μια ηταν μουσκεμα και μια παγωμενα!!!

δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να ανχωνεσε τοσο!!!

αν ψαξεις θα βρεις και ενα παρομοιο δικο μου θεμα!!ειχα ανχωθει το ιδιο αλλα δεν ειναι τιποτα!!!κατσε να δω αν μπορω να βρω το θεμα να δεις απαντησεις!!!

ααααααααααχχχχ ξεχασα,να σου ζησει το μικρακι σου!!!!

Είναι παγωμένα στην αρχή πάντα, μετά παίρνουν τη θερμοκρασία του υπόλοιπου σώματος.

Σήμερα αυτό που συμβαίνει είναι ανείπωτο, εδώ και 5 ώρες είναι αυτή η κατάσταση, ιδρώνει-ξειδρώνει και ξανα από την αρχή!

Να σου ζήσει κι εσένα το κουκλί σου!! :D

Λοιπόν σήμερα συνειδητοποίησα το εξής.

α.Τα χεράκια είναι πιο ιδρωμένα από τα ποδαράκια.

β.Το βράδυ που κοιμόταν δεν ίδρωσε (όσο το έλεγξα δηλαδή)

γ.Με το κλιματιστικό ιδρώνει και πάλι αλλά είναι κρύα τα άκρα του, δηλαδή το ίδιο πράγμα χωρίς το κλιματιστικό, με τη μόνη διαφορά της θερμοκρασίας στα άκρα.

Με τρομάζει η ιδέα του να είναι πάθηση του θυρεοειδούς, αλλιώς κατά τ'άλλα δεν εχω θέμα.

• Απαντήσεις

• Γειά σου κορίτσι μου! Εύχομαι να είναι η πρώτη αλλά και η μοναδική εξωσωματική που θα κάνεις.. Δυστυχώς η αγωνία είναι μεγάλη σε αυτήν την διαδικασία και δύσκολα ξεχνιέσαι.. να είσαι όσο πιό χαρούμενη μπορείς και αισιόδοξη λίγο έμεινε...💚💛🧡💜
    • Φυσιολογικό είναι με τις ημερομηνίες... Αλλά αν έγινε διαφορετική ημερομηνία η σύλληψη θα γίνει λάθος ή αυχενική.... Μόνο αυτό.... Θα σου βγάλουν λάθος τιμές... 
    • Εγώ είμαι μια εβδομάδα πρίν από σένα οπότε λογικό είναι! Εγώ τελευταία περίοδο 10/02 και αυχενική 07/05! Με είδε 25/04 και μου έκλεισε μετά από 10 μέρες αυχενική
    • @JohannaMak κοριτσι μου δυστυχως πηγα χθες βραδυ στον γιατρο γιατι ενιωθα οτι κατι περιεργο συμβαινει και μου βρηκε δυο κυστες στις ωοθηκες που δεν υπηρχαν στον προηγουμενο υπερηχο.. γι αυτο δε μου ερχεται η περιοδος Μου εδωσε primolut για να αδιαθετησω και μετα θα δουμε αν θα φυγουν οι κυστες η ισως χρειαστει να παρω αντισυλλυπτικα για λιγο αλλιως θα πρεπει να τις αφαιρεσω... Δεν φανταζεσαι την απογοητευση και τη στεναχωρια μου.... αλλο περιμενα αλλο ηρθε...
    • Καλημέρα! 😊 εγώ θα μείνω με τον άντρα μου θεσσαλονίκη κ θα μας φέρουν οι γονείς μου αύριο αρνάκι φρικασέ. Θα κάνουμε όμως κάποιες βόλτες, έχει κ καλό καιρό! 
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...