Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια! Εγώ όλη μέρα καθόμουν σήμερα και νιώθω κομμάτια! Μ' έκανε λιώμα ο μουσακάς, ενώ τα περισσότερα τα έκανε ο άντρας μου.

Ρε παιδιά, εγώ δε νιώθω να μεγαλώνει τίποτα. Η κοιλιά μου φούσκωσε, βέβαια, όχι και πάρα πολύ, αλλά αισθητά, το στήθος μου επίσης φούσκωσε, αλλά επειδή ούτως ή άλλως είναι μικρό, δεν υπήρξε κάποια θεαματική διαφορά, αλλά λεκάνη, πλευρά, κ.λπ. δεν πρέπει να άνοιξαν καθόλου, αφού τα ρούχα μου δε με στενεύουν στο ελάχιστο.

Μίκι, μην αγχώνεσαι τόσο πολύ για μέρες και για γραμμάρια. Όλα αυτά είναι κατά προσέγγιση. Μην περιμένεις ότι ντε και καλά θα γεννήσεις τη μέρα της ΠΗΤ σου.

Εμένα πάντως ο γιατρός δεν είπε τίποτα για καμπύλη σακχάρου. Ξέχασα να ρωτήσω και φίλες μου που έχουν παιδιά να μου πουν αν έχουν κάνει. Πάντως, τον τελευταίο καιρό έχω κόψει τελείως τα γλυκά και τρώω μόνο φρούτα και καμιά σταφίδα. Οκ, και οι πατάτες έχουν ζάχαρη και τα μακαρόνια, αλλά δε θα μένω και τελείως νηστική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννα Μαρια νομιζω ειναι αναλογα το σωματοτυπο της καθεμιας μας.Εγω ας πουμε τωρα φαινομαι κανονικοτατα οτι ειμαι εγκυος,πριν ελεγες ειναι δεν ειναι...καλυτερα και για σενα θα γεννησεις και θα εισαι παλι κορμαρα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι βρε, κι εγώ φαίνομαι ότι είμαι! Αλλά μόνο κοιλιά έχω κάνει και στήθος που κι έτσι παραμένει μικρό! Δεν έχω πάρει πουθενά αλλού, ούτε αισθάνομαι να έχω ανοίξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αληθεια ουτε κι εγω αισθανομαι οτι εχω ανοιξει, μια κοιλια εχω πεταξει, απλα νιωθω διαφορα οτι συμβαινουν στο σωμα μου και φοβαμαι μην ανατιναχτω ξαφνικα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια1!

μικι μπραο κοριτσακι που ολα ηταν καλα!

για την πητ μην αγχωνεσαι, λιγες μερες διαφορα δεν ειναι τιποτα. κ εμενα στον ανασταση μου ειχαν βγαλει μια βδομαδα νωριτερα την πητ κ δεν ειχα ζαχαρο! κ να σου πω οτι με το που μπηκα στο μηνα μου τον εβγαζαν πανω απο 3800 κ τελικα γεννηθηκε 3380! μην ανησυχεις ολα θα πανε τελεια!!!!

κοριτσια εμενα το στηθος μου ειναι τουμπανο! ηταν που ηταν μεγαλο, τωρα ειναι πρησμενο κ στητο, λες κ εχω κανει σιλικονη :lol::lol::lol::lol::lol::lol: αλλα με ενοχλει, δε μπορω να το ακουμπαω πολλες φορες

το βραδυ φορατε σουτιεν? η οχι?

στον ανασταση μου ελεγε ο γιατρος μου να φοραω, τωρα δεν το εντεχω με τιποτα!

σας φιλω, αυριο πρωι εχω β επιπεδου ευχομαι ολα να ειναι καλα!!

καλο βραδακι σε ολες τις φουσκωμενες κοιλιτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!πως ειστε?????????

εγω καλα εκανα κατι δουλιτσες κ δεν μπορω να κοιμηθω!!!!!!!!!!!!!! :roll::roll::roll::roll:

τωρα ομως θα παω να την πεσω γιατι πρεπει!!!!!!!!!!!!!!το πρωι εχω τον κουκο τον αγγελο που ξυπναει απο τα χαραματα κ εμενα δεν θα ανοιγει το ματι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ωχχχχχχ κ αυριο εχω κ δουλειες (εκτος σπιτιου), ψωνια, να ψωνισω για τον μικρουλη μου κ το απογευματακι εχω να παω κ στον γιατρο!!!!!!!!αχ ανυπομωνω να τον δω τον γλυκουλη μου!!!!!!!!!!!!!!

παρολο που τον κουβαλαω μονιμως ειμαστε μαζι ΕΝΑ καθε στιγμη μου λειπει το παιδακι μου!!!!!!!!!!!

θελω να τον δω , να τον αγγιξω να του κανω χαδακια ............................ αχχχχχχχχχχχχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οπως καταλαβατε παλι η μελαγχολια μου με επιασε!!!!!!! :D:D:D

μικι μου χαιρομαι που ολα ειναι καλα!!!!!!!!!!! μην ανησυχεις καλη μου γι'αυτα!!!!!!τα μωρακια μας αποφασιζουν αυτα ποτε θα βγουν!!!!!!!!!η κουνιαδα πχ που γεννησε πηρα μονο μια μερα απο τον μηνα της κ ειναι κ το πρωτο της!!!!!!γι'αυτο δεν παιζουν κ τοσο ρολο αυτα!!!

να ειναι καλα τα μικρουλια μας κ τιποτ'αλλο!!!!!

μυριαμακι μου πως παει το βαψιμο???μην κουραζεσαι γλυκια μου!!!!!!!!!!!!!

αγγελικη μου πως εισαι κοπελα μου?????προσπαθησε να εισαι ηρεμη για το παιδακι σου!!!!!

τα μαλλια ακομα κ τωρα τα βαφω!!!!ειναι το μονο πραγμα που δεν μπορω να μην κανω!!!!ολα τα αλλα δεν με ενδιαφερει αυτο ομως..................

την εχεις παθει απο ανταυγιες γι'αυτο αγχωνεσαι???? να κοιταξεις να μην σου αφησουν πανω απο μια ωρα το ντεκαπαζ!!!!!!!

αααααααααααα σε 12 βδομαδες γεννας???????σε 10 ακριβως απο σημερα (παρασκευη) γενναω εγω (λογω καισαρικης!!!!) αντε να περασουν!!!!!!!!!!!!!!!!!

αννα μαρια στειλε κ απο δω λιγο μουσακα!!!!!!!!!!!!το αγαπημενο μου!!!!!!!!!!τρελενομαι!!!!!!!!!!!!!!!!

αναστασια μου ετσι κ εγω νομιζω πως θα σκασω ωρες ωρες!!!!!!!!!λεω ποσο αλλο παναγια μου θα τεντωθω , φουσκωσω??????????????

ευη ξεκουρασουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ασε τις παλικαριες βρε!!!!!!!!!!!!!!!!να παρει κανα γραμμαριο η μιλα......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

νασια μου πως εισαι κοριτσακι μου????????ελπιζω καλυτερα!!!!!!!

δεν θυμαμαι κατι αλλο κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

παω για νανι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ονειρα γλυκουλια!!!!!!!!!!!!!!!

φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα καλές μου...:)

Μαιμουδάκι μου με το καλό να κάνεις την β΄ επιπέδου και να είναι όλα μια χαρούλα με το μωράκι σου..:)

Ηλιάννα μου και εσύ θα δεις το μικράκι σου σήμερα εε?...τί καλά...:)......άντε να μας πεις νεάκια μετά..;)

Χαίρομαι πολύ που με ηρεμήτε και με καθυσυχάζετε φιλενάδες μου...:)...γιατί μια ταραχή την πήρα....όταν σου λένε ότι το μωρό είναι σε ανάπτυξη μεγαλύτερο από την εβδομάδα που διανύω ΄και ότι κανονικά έπρεπε να είμαι 23 εβδομάδες και 6 ημέρες σήμερα και όχι 22 εβδ. και 2 ημέρες όπως είμαι βάση περιόδου σε πιάνει μια αναστάτωση..... :roll::roll::roll: ...η εμβρυολόγος θεωρεί ότι ίσως να έχω προδιάθεση για διαβήτη κύησης...ενώ ο γιατρός μου που πήγα μετά για να μου γράψει την καμπύλη σακχάρου γέλασε και μου είπε "-θα κάνεις μεγάλο μωρό...τί έγινε..",,,,χιχιχι....:)...αυτός με ηρέμησε λιγουλάκι.....στο κάτω κάτω ο λόγος είπε αυτή που το ψάχνει τόσο είναι για να μου αλλάξει την ΠΗΤ για τέλος Νοεμβρίου ώστε να γίνει τότε η πρόκληση...ότι να΄ναι δηλαδή.... :roll::roll::roll: .......τέλος πάντων....αφού το μωράκι μου αναπτύσσεται φυσιολογικά και παίρνει βάρος ειλικρινά με την βοήθεια της Παναγίτσας θα πάνε όλα κατ΄ευχήν και δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα σε όλες μας...:)

άαα....από εβδομάδα θα κάνω την καμπύλη και εγώ.....σκέφτομαι μάλλον για Τετάρτη-Πέμπτη.....είδωμεν......:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες...ξυπνησα πιο πρωι σημερα...δεν ξερω γιατι δεν ηθελα αλλο...κουφο εεε??Δεν κανω δουλειες δεν μπορω να πω εδω και 2-3 μερες που ηρθε η πεθερα να ειναι καλα δεν κουναω τιποτα..μιλαμε ουτε το φαγητο μου δεν βαζω..τιποτα σας λεω...την αλλη βδομαδα παω και εγω γιατρο κατα την Τεταρτη λεω να παω..και ανυπομονω να δω ποσα κιλακια θα ειναι τωρα...μαγαζι παω κλασικα αλλα να σας πω...δεν μπορω ουτε στην καρεκλα να καθομαι..με ποναει η πλατη μου και τα πλευρα μου..ανοιγουμε Αναστασια μου οσο παει...δεν ποναει παντα αλλα εμενα τις τελευταιες μερες δεν με αφηνει και εχω και ηδη ενα παιδι που υποτιθετε εχει ανοιξει η λεκανη και τα πλευρα απο πριν...οκ μετα πανε στη θεση τους σιγα σιγα αλλα μια διαφορα την εχουμε..ευτυχως 2 μερες τωρα ειχε καλη θαλασσα και παμε και για μπανακι και το ευχαριστιθικααα..και σημερα παλι...δεν μπορω δεν παλευεται αυτη η ζεστη ..μονο το πρωι ειμαι καλα...μετα τις 5 χαλια μαυρα..αυτα σας φιλωωω και παωνα ετοιμαζομαι σιγα σιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοπελες μου!

ρε σεις δεν προλαβαινω να σας διαβαζω:)

miki82 μου ολα καλα λοιπον στη β επιπεδου!μπραβο κοριτσι μου!το γεγονος οτι το μωρο ειναι μεγαλυτερο απ τις βδομαδες που εισαι γιατι ανησυχεις τοσο πολυ?στρουμπουλο θα ειναι μην μου αγχωνεσαι!ευχομαι ολα να πανε καλα με την καμπυλη ζαχαρου!

τιτινακι μου κοντευεις στη μερα που θα αντικρυσεις το μπεμπε σας εεε?οτι καλυτερο κοπελα μου!

Αννα Μαρια μου ωραιο φαγητακι το χθεσινο!και μενα μ αρεσει πολυ ο μουσακας:)δεν εχεις φουσκωσει πολυ απ οτι διαβασα!καλυτερα μωρε!εισαι μια κομψη εγκυουλα:)

kiska μου πως να αναπνεεις φυσιολογικα με τετοιο καιρο και οταν εισαι κιολας στον 8ο μηνα?να φυγει και ο αυγουστος που εχει αυτες τις ζεστες να ανακουφιστεις και συ κοριτσακι μου μιας και θα φτανεις και κοντα στο τοκετο!τι ωραια!

αναστασακι μου οσο αφορα τις στομαχικες διαταραχες τις εχω και γω!οταν φαω το μεσημερι συνηθως με πιανει το στομαχι μου, ενοχλουνται καποτε και τα εντερα μου και ετσι προσπαθω να τρωω οσο πιο ελαφρια γινεται για να το αποφευγω!

δωρα, ηλιαννα,aggt τα φιλια μου!

ελπιζω να μην ξεχασα καμια!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες μου!!!

Γλυκιά Miki θέλω να σου πω να μην ανησυχείς καθόλου, το παιδάκι σου είναι

μια χαρούλα!!Η δικιά μου την 22η εβδομάδα ήταν 550γρ, την 26η κάτι παραπάνω

από 900γρ και μου είπε ο γιατρός ότι είναι στο μέσο όρο.Και για να σου φτιάξω

τη διάθεση εγώ ρωτούσα μήπως είναι μικρό το μωρό μου.............

Έκανα και εγώ καμπύλη σακχάρου την 26η εβδομάδα και όλα ήταν μια χαρά.Όπως σου

είπαν και οι άλλες φίλες οι μετρήσεις έχουν αποκλίσεις...Το ζουζουνάκι σου είναι τέλειο!!!!

Kiska μου καλημέρα,την άλλη Τετάρτη με το καλό ν αμας φέρεις τα νεάκια σου!!Και να

ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!!!!!!!!!!

Muriamaki πως είσαι, σου πέρσαν τα πονάκια;

Μαιμουδάκι με το καλό σήμερα το β επιπέδου!!!!

Ηλιαννάκι και εσύ με το καλό να καμαρώσεις το αγοράκι οσυ!!!

Αγγελικούλα πως είσαι;Κουβεντιάσετε με τον άντρα σου, διάβασα....Δεν βρήκατε και

πολύ άκρη από ότι κατάλαβα.Μήπως να τον αφήσεις λίγο να το σκεφτεί;Καμιά φορά

οι άντρες θέλουν το χρόνο τους................(για να μην πω τίποτα βαρύ πρωί πρωί)

Νασιούλα που είσαι;

Girl καλημέρα κοριτσάκι μου!

Τις τελευταίες μέρες κορίτσια έχω και εγώ ένα πόνο στο δεξί πλευρό

και τρομερή δυσπεψία!!Τρώω το μεσημέρι χωνεύει αργά το βράδυ.........

Σας αφήνω για λίγο, ήρθε κόσμος στο γαρφείο.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααα φεύγουμε για καρδιοτοκογραφοοοοοοοοο......ο μπεμπης δεν φαντάζεστε το τι έκανε το βράδυ....σόου......και συνεχίζει κ τώρα.....χαμοοοοοος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φουσκιτσες!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε??????πως ειναι οι κοιλιτσες???????????

εγω καλα ειμαι μονο που νυσταζω παααααααααααρα πολυ!!!!!!!!

το βραδυ κοιμηθηκα στις τρεις (δεν μπορουσα με τιποτα να κοιμηθω, τι πραμα κ αυτο..... :shock::roll::roll::roll: ) κ το πρωι ξυπνησε απο τις 7 ο αγγελος ε κ μαζι του κ εγω!!!!!!!!!!!!

αχ σερνομαι κ δεν εχω κουραγιο για τιποτα κ εχω ενα καρο δουλειες.....!!!!!!! :?:?:?

μικι μου σε καταλαβαινω απολυτα κοπελα μου .......ομως μην ανησυχεις ολα ειναι μια χαρα!!!!!!

ευη μια χαρα , μεγαλη βοηθεια η πεθερα, ε?????τι καλα!!!!!!!

γκιρλο πως εισαι κοριτσι μου??????

τεντυ μου πως εισαι καλη μου ???????????η κουκλιτσα σου εκει μεσα??????????????????φιλακια στην κοιλιτσα!!!!!!!!!

αχχχ αντε να περασσουν οι ωρες να παω στον γιατροοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(τωρα το πως θα παω, απο τη νυστα , αυτο ειναι αλλο θεμα!!!!!!χαχαχαχαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκωμενες φιλεναδες μου,

Τι κανουν τα μωρακια μας?

Λενακι και ηλιαννα καλη επιτυχια για σημερα. Ολα να πανε καλα!

Αννα μαρια απ οτι καταλαβα εσυ εισαι σαν την σκορδα που γεννησε και σε σαραντα μερες εμφανιστηκε με μαγιο και δεν ειχε ουτε ενα σημαδι εγκυμοσυνης.τυχερουλα..

Εγω βρε κοριτσια νιωθω οτι εχει ανοιξει η λεκανη μου, ειχα κι απο πριν βεβαια λιγαλι περιφερεια αλλα τωρα... Ελπιζω οπως ανοιγει να κλεινει κιολας. Θα κανω οτι περνα απο το χερι μου.. Το στηθος δε το συζητω, τουμπανο!απο 34c που φορουσα πριν τωρα εχω φτασει 36d και ειναι και στενο. Δεν αντεχω με τιποτα κανενα σουτιεν, μολις ερχομαι σπιτι το βγαζω.αν ειμαι μονη μου στο σπιτι φοραω κατι ριχτο απο πανω και ειμαι οκ, οταν ομως βγαιμω στην αυλη (εχουμε πεθερα,πεθερο,γαμπρο,κουνιαδα κουνιαδο κτλ- ολους τους αθωους και καλοπροαιρετους ανθρωπους του κοσμου να ζουν ακριβως διπλα μας) φοραω το πανω μερος απο το μαγιο μου κι ενα φορεματακι κι ειμαι οκ.

θα παω να παρω σουτιεν θηλασμου αλλα ειπα να μπω στον ενατο και μετα γιατι δεν ξερω ποσο θα φουσκωσει ακομα. Εσεις κοριτσια που εχετε ξσναγεννησει, το στηθος μεγαλωνει κι αλλο μολις γεννησουμε η μικραινει?

Δλδ θα χρησημοποιησω ξανα τα παλια μου σουτιεν η οχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δώρα μου γλυκιά καλημέρα...;).....και εμείς ήμασταν 552 γρ. στις 22 εβδ. και 1 ημ....εεε....τί να την πω την εμβρυολόγο...εκ του μη έχοντος δημιουργείται ανησυχία μου φαίνετα...:)......να φανταστείς μου είπε να κάνω από τωρα την καμπύλη σακχάρου και να μην περιμένω να φτάσω 28 εβδομάδες ως είθισται....χαίρομαι πολύ που με τα λεγόμενα σου τα μωράκια μας είναι μια χαρούλα..:)...εσύ πως είσαι με το στομαχάκι και την δυσπεψία?...

Γιρλ μυ σε ευχαριστώ πολύ και σένα για τα γλυκά λογάκια σου..:)....

σας στέλνω την αγάπη μου και τα φιλιά μου.....πολλά χαδάκια στις κοιλίτσες...:)....

Τιτίνα με το καλό η εξετασούλα σου..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννάκι εσύ δεν ξεκουράστηκες καθόλου κοριτσάκι μου!!

Θα δεις το αγοράκι σου και θα σου φύγει η κούραση καλό μου!!!!!!!!!

Αγγελική μου καλημέρα, και εμένα το στήθος μου έχει γίνει κάτι σαν διπλό!!

Το σουτιέν όμως δεν το πολυ αντέχω, το βγάζω με το που μπαίνω σπίτι.

Δεν είχα καταλάβει ότι όλους αυτούς τους καλούς ανθρώπους τους έχεις

ακριβώς δίπλα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια.Σημερα θα την φαμε την ζεστη αυτο υποψιαζομαι!!!

Τιτινακι ολα καλα κοριτσι μου να πανε περιμενουμε νεα σου!!!

Ηλιανα πω πω ζορι βρε παιδι μου να εισαι τελικα εγκυος και να εχεις και μικρο παιδι!!

girl μου τι κανεις?μια χαρα βλεπω προχωραμε!!!

teddy μου φιλια στην κοιλιτσα!!

miki μην στεναχωριεσαι, θα δεις οτι δεν τρεχει τιποτα!

Αγγελικη κι εγω πηρα παραπανω νουμερο γιτι σιγουρα θα μεγαλωσει κι αλλο!

Οι αλλες που ειστε καλε υπναρουδες?Δωστε καμια ιδεα για φαγητο σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Miki μου γλυκιά μια χαρά είναι το μωράκι σου!!

Αυτή η εμβρυολόγος σε ανησύχησε άδικα!!

Με τη δυσπεψία το παλεύω καλή μου, με μικρά γεύματα

αλλά και πάλι ζορίζομαι!!Σκέφτομαι όμως το κοριτσάκι μου

και το ξεπερνάω!!!Τα φιλιά μας σε μαμά και μπεμπέ!!

Αναστασάκο καλημέρα, και εδώ ζεστούλα σήμερα!!

Για φαγητό σήμερα θα κάνω μπριζόλες και πατάτες στο φούρνο!!

Η μπεμπούλα τι κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι ασχημη η ιδιεα σου teddy μου αλλα παρασκευη συνηθως δε μαγειρευω κρεας, μηπως δεν πρεπει να τα κοιταω αυτα τωρα?Καλα ειναι η μπεμπουλα μολις ξυπνησε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου και εγώ ακολουθώ Τετάρτη-Παρασκευή όχι κρέας, αλλά με 32,9 αιματοκρίτη πρέπει να τρώω κρεας σχεδόν καθημερινά...οπότε μάλλον δεν βλέπω να το ακολουθώ από εδώ και πέρα.....:)....ξυπνήσατε με την μικρούλα σου?.....τί ωραία....να μου την φιλήσεις.....προσωπικά σήμερα θα φάμε κολοκυθάκια γεμιστά που έκανα χθες....:)....

Δώρα μου, ανταποδίδουμε τα φιλάκια σας καλή μου και σας τα στέλνουμε γεμάτα γλύκα...:)....

και με το θέμα σουτιέν το φοράω μόνο όταν είμαι εκτός σπιτιού..με το που πατάω τα ποδαράκι μου μέσα στο σπίτι το βγάζω κατευθείαν...δεν μπορώ να με πιέζει ούτε στο ελάχιστο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρα μου ,ναι αυτους τους πολυ καλους ανθρωπους τους εχω διπλα μου κι ακομα χειροτερα το σπιτι που ζουμε ειναι σε δικη τους γη και κατα το ημησι το εχουν χτισει αυτοι. Εμεις απλα πηραμε ενα δανειο για να το τελειωσουμε. Ανηκει στους γονεις του ομως , ειναι δικη τους περιουσια λενε και δεν μπορω να φερω τους γονεις μου εδω. Αυτες τις μερες που ηταν εδω η μαμα μου εγινε χαμος.. Δεν ηθελαν να ερθει στην δικη τους περιουσια.. Ειχαν πει απο παλια στον μουροχαυλο τον δικο μου να σηκωθουμε να φυγουμε επειδη δεν εχει καλες σχεσεις με την αδερφη του που μενει διπλα. Οντως, της ελεγα παλια καλημερα την τριτη κι αν ημου τυχερη μου απαντουσε την πεμπτη αλλα κλασικα με μουτρα. εγω δεν ηξερα τπτ γι αυτο που ειπαν να φυγουμε. Το εμαθα πριν λιγες δυο τρεις βδομαδες..ειπαν μεγαλα ψεματα και μαλακειες στην μανα μου τωρα που ηρθε, εφυγε η γυναικα κλαιγοντας. Λεω στον μαλακα τον δικο μου να παμε να νοικιασουμε καπου και να μην τους ξαναδω μπροστα μου.. Δεν θελω να τους ξαναδω τουλαχιστον μεχρι να γεννησω..

Τους εχω σιχαθει πολυ. Δεν θελω να λεω μεγαλες κουβεντες αλλα ταβπροβληματα ξεκινουν καθε φορα που μενω εγκυος.η κορη τους εχει προβλημα και πρεπι να κανει εξοσωματικη. Καθε φορα που εγω μενω εγκυος κατεβαζει προβοσκιδα και δεν μας μιλαει. Παρασυρει και τους γονεις της και τους εχει μεσα στο βρακι της. Τις αλλες δυο φορες ειχα αποβολη και το κορυφαιο ειναι οτι οτι πτιν απο εφτ μηνες που εμαθαν οτι ειμαι εγκυος ειπαν στον αντρα μου να φυγουμε απο δω..

Απιστευτο, ε?κι εγω η ηλιθια ειμαι ακομα εδω.. Γι αυτο τσακωνομαστε τοσες μερες.. Εχουν γινει τοσα πολλα απορω κι εγω πως αντεχω. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αγγελικη ειναι άξεστοι τελειως αυτοι, ουτε ανθρωπους δεν θα τους αποκαλεσω!!Τουλαχιστον λιγο σεβασμο στην κατασταση σου, εγγονι θα τους κανεις.Και δεν μπορω να καταλαβω,γιατι και σε εμενας ετσι γινεται την πληρωνει παντα η μανα μας!!Ολα η καημενη η δικια μου τα ακουσει, σε μενα δεν τολμανε να πουνε κατι γιατι ξερουν θα ξε-χ....σω.Αλλα που θα παει καποτε θα ερθει η ωρα!!

Βρες τροπο και φυγετε απο εκει μονο κακο σας κανουν!!!

Μικι μου κι εγω μεσα στο σπιτι δεν φοραω τιποτα, τα αφηνω και παιρνουν αερα!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική μου όπως τα περιγράφεις τα γεγονότα όντως είναι οδυνηρά....δεν είναι και το πιο ευχάριστο να ζεις σε ενα τέτοιο περίβάλλον,πόσο μάλλον να έχεις και το μωράκι σου εκεί...:(....τί να πω....ίσως ο άντρας σου να έπαιρνε μια πιο ξεκάθαρη θέση και να έθετε τους δικούς του όρους...!!!...στο κάτω κάτω δάνειο πήρατε για να το τελειώσετε...δεν σας το ΄χαρισαν.....απαρχαιωμένες αντιλήψεις....όσν αφορά την κουνιάδα σου, λυπάμαι πολύ που η κοπέλα χρειάζεται εξωσωματική για να μείνει έγκυος, αλλά θεωρώ άσχημη την στάση της όταν ήδη στην οικογένεια πρόκειται να έρθει ένα νέο μέλος από την πλευρά του αδερφού της...δεν πρέπει να βγάζουμε άσχημα συναισθήματα στα μωράκια των άλλων...:(...αυτό είναι που με λυπεί περισσότερο από όλα....όχι στα μωρά.....στους μεγάλους δεν με πειράζει γιατί μπορούμε να αντιμετωπίσουμε κάθε κατάσταση χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα.....:(......αν δεν γίνομαι αδιάκριτη ο σύζυγος πόσο ετών είναι?...τα πεθερικά σου?....μην μου στενοχωριέσαι καλή μου....σκέψου το αγγελούδι που κουβαλάς μέσα σου....σου στέλνω την αγάπη μου...μακάρι να πάνε καλύτερα τα πράγματα από εδώ και πέρα.....όσον αφορά την μητέρα σου, το απαγορευτικό να έρχεται να σε βλέπει να το άρεις η ίδια....στο σπίτι μας εμείς ήμαστε αυτοί που αποφασίζουμε ποιον και αν θα βάλουμε και όχι οι οικοπεδούχοι!!!!!....

Αναστασάκο μου...πέρα δώθε τα βυζάκια...χαχα...όλη μέρα μέσα στο σπίτι.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θεμα κοροτσια το ξεκινησε η κουνιαδα μου, δεν με συμπαθησε απο την αρχη,μολις τα εφτιαξα με τον αντρα μου,εγινε κολλητη με την πρωην του που παλια δεν ηθελε να βλεπει. Στην αρχη εγω δεν ειχα θεμα με τα πεθερικα μου,μετα απεκτησα οταν δλδ ξεκινησε η γειτνιαση με την κουνιαδα και τον αντρα της. Εκει ξεκινησαν να κανουν διακρησεις οι γονεις του και να παιρνουν το μερος της κορης. Η κουνιαδα μου πιστευει οτι ειμαι μαζι του για τα λεφτα(ποια λεφτα γμτ?) κι οτι θελω να τους φαω την περιουσια,βλεπεις εγω ειμαι ελληνιδα κι οχι κυπρια.. Το σφαλμα ειναι του κανακαρι μου που τους εδωσε πολυ αερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...