Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο15!Αυγουστιάτικοι θυσαυροί


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 849
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νικη μου αφου σου ειπε οτι θα το παλεψετε μην αγχωνεσαι κι ολα καλα θα πάνε.

Πιπίτσα μου πολλα συγχαρητηρια!!Ημουν σιγουρη οτι αυτη τη φορα θα τα καταφερνες! Σου εφερε γουρι ο μπεμπης...αντε τωρα με το καλο να γεννησεις!

Εμεις μολιε φαγαμε, να τον αλλαξω και υπνο καιι οι δυο μας!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ Μαράκι μου!!!!!!!!!!!

Φιλάκια στον μπεμπούλη σου...... ααααχχχχχ....... τι γλύκας που είναι στο αβατάρ σου...........

Αγγελάκι σωστό!!!!!!!!!!!

Νίκη μου...... όντως...... μην σκέφτεσαι από τώρα ενδεχόμενο καισαρικής κι αγχώνεσαι........

Έχεις χρόνο να έρθουνε όλα με την ώρα τους!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα καλο υπνο!

Τι τρωτε σημερα;Η μαμα μου λειπει και λεω να φτιαξω κατι ευκολο,πατατες ογκρατεν.Απλα τις κοβω και τις βαζω στο ταψι με λιγη κρεμα γαλακτος,τυρι και μπεικον.Παλι θα γουρουνιασω! :lol: Αλλα δεν πειραζει!Ειμαι πολυ περιφανη για τον εαυτο μου,ειμαι ακομα στα +8 κιλα! :D Και εχω ακομα 2 εβδομαδες μπροστα μου,αφου δεν παμε μεχρι την 40η εβδομαδα!Αντε να βαλω αλλα 2...Μπορει και οχι μιας και δεν μπορω πλεον να τρωω το βραδυ...

Συμπεθερα μου,εσυ εχασες κιλα μετα την γεννα;Και αν ναι,ποσα;Πες μας ναπαιρνουμε κουραγιο! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μμμμμμμμ............. νόστιμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εμείς τρώμε μπριάμ....... από τη μάνα μου.........

Μου αρέσει πολύύύύύ.......... μαζί με μία χωριάτικη (άνευ φέτας κι αλατιού βεβαίως-βεβαιώς!!!!!) και μπόλικο τζατζικάκι........ τη βγάλαμε και σήμερις!!!!!!!!!!

Το βράδυ...... γιαουρτάκι!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νόστιμα τα φαγητά σας κοριτσια!!

Εγώ έχω κοτοπουλο με ρυζι που έφτιαξα χθες το βραδυ. Ακουστε πως κάνω το κοτοπουλο...βασικά βαζω το κοτοπουλο σε ένα ταψι, ριχνω ένα ή δυο φακελάκια μανιταροσουπα (η σκονη που είναι για έτοιμες σούπες) και βαζω κι ενα κουτάκι μπύρας...τίποτα άλλο και στο φούρνο!! Δοκιμάστε το!!

Συμπεθερα είσαι τέλεια με τα κιλά! Εγώ είχα βάλει 12 κι έχασα ήδη τα 8,5! Βασικά μονο λίγη κοιλίτσα έχω που την είχα κι απο πριν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο συμπεθερα μου!Τελεια!Θα τα χασεις και τα υπολοιπα με τον θηλασμο!Μας δινεις πολυ κουραγιο!Θελω και εγω να επανελθω συντομα,αν και η λεκανη δεν προβλεπω να κλεινει πια! :lol: Αυτο βασικα αλλαξε στο σωμα μου,ανοιξε η λεκανη μου αρκετα.Κατα τ'αλλα ολα ιδια.Εκτος απο την κοιλια φυσικα! :lol:

Το κοτοπουλο το κανω και εγω με μπυρα,αλλα στην κατσαρολα.Γινεται μουρλια!

Πωπω,μπομπα το εκανα το ογκρατεν.Τι τυρια,τι φιλαδελφια εβαλα,τι μπεικον,κρεμα,σκορδο...Χιλιες θερμιδες η μπουκια! :lol:

Πιπιτσα τρωγε τζατζικακι με μπολικο σκορδο,να πεσει η πιεση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδιτσεςςς Πιπιτσαα το διαβασα και στο face...τελειααα βρεε για αυτο δεν εχει βγει ακομα ο μικρος ηθελε πρωτα να σου φερει γουρι...τωρα που ειναι πλεον ησυχος θα βγει...Νικη μου απο τη μια πιστευω οτι πρεπει να εμπιστευομαστε τους γιατρος μας αλλιως γιατι να γενναμε με αυτους..απο την αλλη και εγω ξερω πως μεχρι τελευταια στιγμη μπορει να μπει μεσα..την ωρα που εχεις πονους..δεν χρειαζεται να μπει απο πριν ...οσο για τον πλακουντα εμενα ειναι στο 1 αλλα μου ειπε η γιατρος που μου εκανε το ντοπλερ πως αμα ειναι γερασμενος προτιμαει να βγει το παιδι και να τραφει εξω ακομα και αν ειναι 1.500 κιλο οπως ηταν το δικο μου τοτε..παρα να μενει μεσα και να μην τρεφεται σωστα δεν του κανει καλο λεει..Μαρακι το γαλα πιστευω οτι φταιεει και ο μικρουλης δεν μπορουσε να κανει κακα...στο Χριστοφορο εδινα και εγω συμπληρωμα..στην αρχη εδινα το αλμιρον που μας ειχαν πει στο ΜΗΤΕΡΑ σαν καλυτερο αλλα εχει πολυ σιδηρο και δεν μπορουσε καθολου να ενεργιθει τελικα καταληξαμε στο ΝΟΒΑΛΑΚ ΙΤ1 με το οποιο εμεινα πολυ ευχαριστημενη μιας και ειναι αρκετα ελαφρι γαλα μετα πηραμε και το 2 και μετα τους 6 μηνες αν θυμαμαι καλα αρχισε να πινει το ΝΕΣΤΛΑΚ...περαστικα του μωρε εχουν και αυτα ενα θεμα με τα κακακια....σημερα εκανα και κατι ψωνακιααα..πηρα το ρηλαξ 2 πανες τυλιγματος που θελουν στο νοσοκομειο και μια τσαντα αλλαξιερα για τα πραγματακια του μωρου ροζ φουξια και την βρικα μονο 23 ευρω...οσες ειχα δει ηταν πανω απο 60 ευρω και σημερα με 100 ευρω πηρα αυτα και εμεινα πολυ ευχαριστημενη...χιχι...αντε λιγα ακομα πραγματακια μου εμειναν και τελειωσα....σας βαζω μια φωτο απο το ρηλαξ που πηραμε..το κοιταω συνεχειααα...φιλακια πολλαααα

post-1349-13873937459348_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες!!!!

Τι κανετε;;;

Πωπω..ποσα γεννητουρια ειχαμε!!!!

δεν προλαβαινω να διαβασω νεακια σας ..

εμεις ειμαστε σπιτι....τρωμε και κοιμομαστε...ειναι ενα απιστευτα ισυχο και καλοβολο μωρο φτου φτου να μη το ματιαξω..

εγω καλα...λιγο ποναει η τομη αλλα οκ...

Αντε με το καλο και υπολοιπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιπιτσα συγχαρητηρια για το πτυχιο...με το καλο και ο μπεμπουλης

μπεμπουλινο μην αγχωνεσαι για τα κιλα στο γιο μου ειχα βαλει 15 και τα εχασα ολα μεσα σε ενα 3μηνο και στα τζην μου μπηκα μετα πο 10 μηνες μαζευει και η λεκανη η περισσοτερη...τωρα ειχα βαλει 13 κιλα και μου εχουν μεινει 4 και δεν εχω σαραντησει ακομα βεβαια σε αυτη την εγκυμοσυνη δενπρηστηκα τοσο σε ολο το σωμα δεν ειχα κωλο κανει και τωρα ουτε κοιλια εχω ουτε τιποτα..σες μου καλωηρθες περιμενω τα νεα σου πως μου εισαι καλη λοχεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσάκια μου! Τι κανετε? Εμείς καλά είμαστε, ο μικρος τις τελευταιες μερες ξυπναει 2 φορες το βραδυ κι εχω εξαντληθει!!Δεν ειμαι του ξενυχτιου!! :lol: Χθες ξυπνησε στη 1 κ ενω ηταν να ξυπνησει ξανα στις 5, γκρινιαζε απο τις 3:30 γιατι προφανως ειχε πονακια.Του εδωσα λιγο τσαι και κοιμηθηκε μεχρι τις 7!!!Τουλαχιστον ετσι θα μπει ξανα στο προγραμμα του και θα ξυπναει 1 φορα το βραδυ. Ενεργηθηκε κιολας κι ηρεμησε!

Ευη μου κι εμενα ο γιατρος τωρα μου εδωσε το novalac it1! Αν και το παλευω να αυξησω το γαλα μου και νομιζω τα καταφερνω! Τελειο το ριλαξ σας!! Με γεια!!! Θελω κι εγω να παω να παρω ενα τωρα που αρχιζει να μενει περισσοτερο ξυπνιος!

Χρυσα μου καλη λοχεια! Να σας ζησει και παλι. Μπραβο του που ειναι ησυχος.Ο Χριστοφορος πως τον δεχτηκε?

Κοιμαστε ολες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα..Μαρακι νομιζω μια χαρα θα ειναι με αυτο το γαλα...αφου σκεφτομουνα αμα χρειαστω συμπληρωμα αυτο να παρω αν και φοβαμαι μηπως η γιατρος,..η οποια ειναι και αρκετα ξινη...δεν θελει αυτο και εχω θεμα...αλλα αφου το ξερω οτι ειναι καλο...ναι μωρε μου αρεσουν τα ρηλαξ εμενα..στο Χριστοφορο οσο ηταν ξυπνιος τον ειχα εκει και ηταν κοντα μου και του εβαζα τραγουδακια και τετοια και το ευχαριστιομασταν...αυτα καλημερα και παλι..παω μαγαζιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ευη μου. Αφού εσύ το έχεις δοκιμασμένο τι σημασία έχει αν δεν αρεσει στην παιδίατρο? Εσύ δεν είσαι πρωτάρα σαν εμένα :D

Καλη δουλειά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααααααααααα....τι κανετε σημερις?

συμπεθερα μου καλη προσαρμογη στο σπιτι....σου ευχομαι να ειναι ετσι συνεχεια με τον γαμπρο :lol::lol: αχ τι καλα να ειμαστε κ εμεις ετσι!!!!

ευη το ριλαξ πολυ ωραιο...κ εγω πηρα την ιδια μαρκα,μονο που δεν ειχε αυτο το σχεδιο κ πηρα το μπλε με τα ψαρακια.στην κουνιαδα μου ειχα παρει το κοκκινο δωρο κ ηταν οντως πολυ βολικο...κ εγω χρησιμοποιησα παρα πολυ ριλαξ...ακομα κ εκει τρωγαμε κρεμες...γιαυτο κ για δευτερο μωρο δεν εκανε κ πηραμε καινουργιο,εκεινο ελιωσε απο την πολυ χρηση.

χθες βγηκαμε βολτα στα μαγαζια το πρωι για να παρει ο αντρας μου κοστουμι για το γαμο του αδερφου του...απο τις 7.30 που φυγαμε γυρισαμε στις 1.ευτυχως ειχε αρκετη δροσια το πρωι κ δεν πολυ ταλαιπωρηθηκαμε...κοιτουσα κ για μενα φορεματα αλλα με την κοιλια τουρλα που να δοκιμασω...μολις γεννησω κ αν μεινει τιποτα τις προκοπης :D:D:D

μαρακι κουραγιο....η αληθεια απο οσο ξερω τα μωρακια στην αρχη ειναι ησυχα...μετα τις 10-15 μερες ξεκιναν τα πονακια κ οι ανυσηχιες...στα περισσοτερα συμβαινει.αλωστε ειναι μικρουλι ακομα κ σιγουρα θα ξυπναει κ μια κ δυο φορες την νυχτα...κουραγιο,σε τρεις μηνες ολα θα ειναι διαφορετικα.

πιπιτσα συγχαρητηρια για το πτυχιο...ολα τα δωρακια μαζι!!!!

νικη μου ακομα κ μεχρι της 20 να πας ειναι μια χαρα...το μωρο στα κιλα του θα ειναι ιδανικο...οσο για την εμπεδωση αυτη γινεται κ κατα την ωρα του τοκετου κ σαυτο βοηθανε οι ωδινες.η μαια μας ειχε πει οτι οι ωδινες ειναι που κανουν το μωρο να παρει θεση στην λεκανη κ να βγει...χωρις πονους μωρο δεν εχει,δεν γινεται απο την φυση του κ μονο...οποτε μην σε αγχωνει η εμπεδωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου καλημέρα...Γενικά δεν έχω παραπονο δεν με ταλαιπωρεί τόσο το καλό μου...Η ζέστη μας ταλαιπωρεί μόνο :lol::evil:

Στο ρηλαξ μπορούμε να βαζουμε το μωρό από νεογέννητο? Δηλαδη αν πάρω ρηλαξ τώρα κάνει να το βάλω μέσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημεραααααααααααααα!τι μου κανετε;

εμεις κλεινουμε μια βδομαδα σημερα :D:D:D:D:D:D

κοριτσια τι να σας πω.ηταν η ωραιοτερη εμπιειρια της ζωης μου.δεν ειχα ιδεα πως θα ηταν κ συχνα αμφεβαλλα αλλα ειλικρινα το εκανα ανετα 100 φορες ακομα

λοιπον τη προηγουμενη πεμπτη με εβαλαν χειρουργειο στις 10 παρα τεταρτο.με εβαλλαν σε μια αιθουσα αναμονης κ να πω την αληθεια με βοηθησε πολυ να ηρεμησω,γιατι απο νωρις ειχαν μαζευτει φιλοι κ συγγενεις κ αυτο μου δημιουργησε στρες

10.15 με βαζουν χειρουργειο μου,μου αρχιζει ο γιατρος κ ο αναισθησιολογος μου τη κουβεντα κ με καθησυχασαν ωσπου πουφ!δευτερολεπτα αργοτερα γεια σας!συνηρθα αμεσως σε μια αιθουσα κ διπλα μου ειχαν βαλει τα μωρα μου.ηρθε η μαια κ μου τα ακουμπησε στην αγκαλια κ τι να σας πω!

ακομα το σκεφτομαι κ με παιρνουν τα ζουμια!αν υπαρχει παραδεισος,τον εζησα!δεν περιγραφεται το συναισθημα.ξεχασα πονο,ξεχασα τα παντα.

με εβγαλαν αγκαλια με τις κορουλες μου κ ο κοσμος γυρω μου,μας ευχοταν να ζησουμε κτλ.το μονο προσωπο που εψαχνα ηταν του αντρα μου κ μολις τον ειδα εμπηξα κατι κλαμματα ρε κοριτσια,αλλο πραγμα!

απο κεινη τη στιγμη νομιζω οτι καταλαβα τι ειναι αυτο που λενε μητρικο ενστικτο.νιωθω τοσο ευτυχισμενη κ ερωτευμενη με τις κορες μου!καθομαι κ τις κοιτω με τις ωρες.δε με νοιαζει το ξενυχτι,δε με νοιαζει η κουραση δε με νοιαζει τιποτα.με νοιαζει μονο να τις κοιτω κ να τις φροντιζω κ τιποτα αλλο

ηρθε κ ο γιατρος σπιτι κ μας ειδε.μας βρηκε πολυ καλα,αν κ πρεπει να τρωμε λιγο παραπανω γιατι ειμαστε λιγοφαγες(δε μοιασαμε τη μαμα;-) :lol:

θηλασμο δε κανω,καθως απο τη μια δε κατεβασα αρκετο γαλα κ απο την αλλη οι μικρες δεν ειχαν ζηλο για στηθος,οποτε πηρα χαπακια κ κοπηκε το λιγοστο γαλα που ειχα

με βοηθα πααααααααααααρα πολυ η μαμα κ ο αντρας μου οποτε ειναι ολα καλα προς το παρον.ειναι που ησυχες οι πασχαλιτσες μου ευτυχως αλλα κ να μην ειναι στο μελλον ευχαριστω το θεο για το δωρο που μου εδωσε

οσα κοριτσακια εχουν γεννησει ξερουν για τι μιλαω,κ οσες προκειται να το ζησουν συντομα θα καταλαβουν τι ενννοω

ευχομαι σ ολα τα κοριτσια που ακομα προσπαθουν να πετυχουν πολυ συντομα οι προσπαθειες τους κ να επιμεινουν ωσπου να τα καταφερουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα!Μπηκαμε στον 9ο σημερα!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif] Λιγο ακομα εμεινε για να γνωρισω την μπεμπουλιτσα μου!Σημερα κοβω και τα χαπια για τις συσπασεις και περιμενουμε!

Αννουλα,πολυ με συγκινησε η περιγραφη σου...Να τις χαιρεσαι και να ειναι παντα γερες και ευτυχισμενες!

Ευη,τελειο το ρηλαξ!Εχω και εγω ενα της κικκο,αλλα χωρις παιχνιδακια.Θελω να της παρω ρηλαξ-κουνια με μουσικη.Ή αν θελησει καποιος να μου παρει δωρο,θα του το πω...Οσο για τον πλακουντα ειναι ηδη στο 2 σ'εμενα...

Χρυσα τι κανεις;Ειναι ησυχος ο μικρουλης σου,ε;Πολυ καλο αυτο!

Ιφιγενεια,ευχομαι και εγω να χασω γρηγορα τα κιλα.

Συμπεθερα ακομα πονακια εχει ο μικρος;Εισαι πολυ τυχερη που ξυπναει μονο μια φορα!!!

Μιχαελα τι κανεις;Για την γεννα,δεν ξερω,θα συζητησω παλι με την γιατρο μου την Δευτερα να δω τι σκεφτεται...Παντως με προκληση δεν θα παμε,σε περιπτωση που δεν βγει ως τις 20 του μηνα.Αυτο ειναι το μονο σιγορο!Μονο με καισαρικη ή φυσιολογικα. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalh sas mera manoules!!!!!!!!!!!!!!!

beboulino ante mphkes kai esy ston 9o!!!!!!!!!!!!teleia...........ax twra eimaste kai oi dyo sthn anamonh.........makari na perasoun grhgora oi teleytees meres..thelw kai egw na dw to agoraki mou toso polyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!

annoula mou telei h perigrafh sou anypomonw toso poly na to zhsw..........na sou zhsoun kai pali ta koritsakia sou gera na einai panta kai kalotyxa!!!!!!!!!!!!!!!!!

kalh loxeia na exeis kai ola na pane teleia!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xριστινακι κοντευουμε!Εσενα τι σου ειπε ο γιατρος;Εκανες υπερηχο;Για καρδιοτοκογραφο πηγαινεις;

Σημερα θα αρχισω να ετοιμαζω και την βαλιτσα μου,να ειναι σε ετοιμοτητα!Τα εχω παρει ολα,απλα πρεπει να την γεμισω!Το δωματιο της μπεμπας ειναι ετοιμο,εκτος απο την κουρτινα που περιμενω να μου την φερει η γυναικα που την εδωσα να την ραψει.

Χθες αρχισαμε γενικη με τον αντρα μου.Εχουμε καθαρισει ηδη το δωματιο της μπεμπας,το δικο μας,το γραφειο και το μικρο μπανιο.Τωρα μενει να κανουμε την σαλοκουζινα και το μεγαλο μπανιο.Και να κατεβασω τις κουρτινες και τα ριχταρια για πλυσιμο.Οι βεραντες σκονιστηκαν παλι αλλα δεν με πολυαπασχολουν...Τα παραθυρα τα ειχε κανει η αχρηστη καθαριστρια...Οποτε πιστευω σε 1-2 μερες να ειμαστε πανετοιμοι! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου τι όμορφη και συγκινητική η περιγραφή σου...μπράβο κορίτσι μου!! Καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που νιώθεις...κι εγώ κάθομαι και τον χαζεύω και δεν το πιστεύω ότι αυτό το πλασματάκι ήταν μέσα μου τόσο καιρό...Αντε και συγκινηθηκα πάλι!!

Συμπεθέρα μου μπράβο!! Μπήκες στο μήνα σου κι εσύ!!! Είσαστε στον πυρετό των προετοιμασιών!! Μπράβο του άντρα σου που σε βοηθά. Να τελειώσεις τη γενική και να ξεκουραστείς οσο μένει...και να απολαύσεις την κοιλίτσα σου!

Χριστινάκι μου κι εσύ όπου να΄ναι θα ζήσεις αυτη την ανεπανάληπτη εμπειρία!!

Τι τρώτε σήμερα?? Εγώ έφτιαξα γιουβέτσι αλλά τρωω καρπούζι μέχρι να είναι έτοιμο γιατι πείνασα πολύ. Ο μικρός κοιμάται και μες στον ύπνο του βγάζει μια κραυγή και πάλι από την αρχη. Πόση αγάπη μπορεί να νιώσει μια γυναικα για το παιδί της??? Δεν περιγράφεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!! Τι κάνετε???

Πάνω που έκατσα να διαβάσω νέα σας ξύπνησε ο μικρός και ήθελε να φάει.. τώρα τον έχω στο στήθοε και γράφω με 1 χέρι!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Άννα και Χρύσα να σας ζήσουν και πάλι!!!

Άννα τι ωραία τα λες... ακριβώς έτσι είναι!!!

Χρύσα μου τι καλά που είναι ήσυχο το μωράκι σου!!

Εύη τέλειο το relax...

Πιπίτσα μου συγχαρητήρια καλή μου για το Proficiency, γουρλής ο μπέμπης σου!! :D:D:D:D Ο οποίος όταν γεννηθεί θα είναι και αυτός ζουμερούλης για φάγωμα!!! ;);););)

Όσα κοριτσάκια μπήκατε στο μήνα σας με το καλό να έρθουν τα μπεμπάκια σας!!

Μαράκι εμάς μας είπαν να το βάζουμε στο relax μετα τις 40 μέρες... Φιλιά στο αντράκι σου!!!

Νίκη Μιχαέλα Χριστινάκι :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...