Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο15!Αυγουστιάτικοι θυσαυροί


Recommended Posts

kalhmera koritsiaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!

anna mou na sou zhsoun ta koritsakia sou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!egines manoula ti teleia!!!!!!

kai sta dika mas koritsakia moU!!!!!!!!!!!

nikol mou me to kalo na pareis to agoraki sou sthn aggalitsa sou!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 849
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα γλυκες μου!!

Νικολ κ Χρυσα να σας ζησουν τα ζουζουνια σας!!!Καλη λοχεια να εχετε κοριτσακια μου!!

Τι καλα...σιγα σιγα πληθαινουν οι μανουλες,με το καλο κοριτσακια μου να κρατησετε κ οι υπολοιπες τα μωρακια σας αγκαλια!!

Νικη μου οι μικρες μου πλεον περνανε μερες ηρεμιας κ αλλες με αρκετα πονακια,πιο μαλακα βεβαια αλλα με μεγαλυτερη διαρκεια :( Θελω να πιστευω οτι αρχιζουν να ελαττωνονται... Εχω βρει κ νεα ''φορμουλα'' τωρα κ 2-3 φορες την εβδομαδα παιρνει η μητερα μου μια απο τις μικρες για υπνο εκει οποτε καπως ξεκουραζομαι τα βραδια κ γεμιζω τις μπαταριες μου.Κ η ψυχολογια μου καλυτερα ειναι αν κ οχι τελεια ακομη.Ειναι στιγμες που τα βλεπω ολα μαυρα...Αδιαθετησα κιολας κ οπως καταλαβαινετε επιδεινωθηκε η κατασταση :(:( Τελοσπαντων,σιγα σιγα ολα θα παρουν το δρομο τους,κ τα πονακια θα περασουν κ το βραδυνο φαγητο-ξυπνημα θα κοψουμε κ ετσι κ η μανουλα θα ειναι καλυτερα ;););)

Ξεκινησες κ τις ετοιμασιες Νικη μου,τελεια!!Με το καλο γλυκια μου!

Μιχαελα ανυπομονεις ε?Συμφωνω παντως,μολις μπεις στο μηνα σου θα γινεις ακομη πιο ανυπομονη!

Σας φιλω,καλο βραδυ να εχετε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημεραααα!Που ειστε καλε ολες;Γεννατε; :lol: Ερημωσε το ποστ!

Σοφουλα,θα περασουν οι κολικοι οπου να'ναι.Καλα κανεις και δινεις στην μαμα σου τη μικρουλα,να ξεκουραστεις και εσυ λιγο!

Χθες βαλαμε τα αυτοκολλητα στον εναν τοιχο!Εγινε φανταστικος!Μολις βαλουμε και στον αλλον θα σας βαλω φωτος.Τελος και με τα πλυσιματα-σιδερωματα!Η βαλιτσα μου εμεινε και η καθαριοτητα...Το σπιτι ειναι βομβαρδισμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Τι κάνετε???

Καλορίζικο το Νο 15!!! Με πολλά γερά μωράκιααα!!! Άντε σιγά σιγά θα έρθουν όλα μας τα μωράκια και μετά θα πάμε σε άλλη ενότητα!!!

Είχαμε πολλά γεννητούρια βλέπω!! Τέλεια!!!

Χρύσα Άννα και Νικόλ να σας ζήσουν τα μπεμπάκια σας!!! Πάντα γερά να είναι!!!

Χρυσταλενη μου περαστικά σου!! Μη στεναχωριέσαι, μόλις γίνεις καλύτερα πάλι θα δίνεις το γαλατάκι σου στο μωρό σου!!!

Μαράκι μου χρόνια πολλά!!! Να σε χαίρονται ο γιός σου και ο άντρας σου!!

Νίκη μου φαντάζομαι πόσο όμορφα έκατσαν τα αυτοκόλλητα!! Καλορίζικα!! Περιμένουμε φωτό!!!

Πιπίτσα μου μπράβο που κατέβηκε η πίεση κάτω απο 12!! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι μέχρι το τέλος!!

Εύη μου τέλεια η πιπίλα!! Με γειά!!

Μιχαέλα μου τι κάνεις? Πήγατε για μπανάκι?? Τα φιλιά μου στην μικρή σου!!!

Συμπεθέρα μου πολύ καλό αυτό που κρατάει η μαμά σου τη μία μπουμπού... θα ξεκουράζεσαι έστω και λίγο!! Όσο για τους κολικούς λογικά θα σταματήσουν όπου ναναι!! Μακάρι!!! Κουράγιο!!!

Εμείς την Παρασκευή 40ντήσαμε... Πήγα και στον γιατρό να με δεί και όλα ΟΚ.

Αυτάαα!!! Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου.

Να σας ζησουν τα μωρακια σε οσες γεννησανε!!!

ολες καλα;εμεις τελεια.ο μπεμπουλης μου ειναι πολυ καλος.τρωμε μονο στηθος περιπου καθε τρεις ωρες και ενδιαμεσα ειναι πολυ ησυχος οποτε προλαβαινω να κοιμηθω λιγο.σημερα ειμαστε 12ημερων.πηραμε και 250γρ.Του δινω και λιγο βραστικο με το ζορι ομως γιατι συνηθως ειναι χορτασμενος,αλλα επειδη εχουμε λιγο ικτερο θελω να ενυδατωνεται καλα το μωρο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!!!!ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!!!!!!!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΑΥΡΙΟ ΣΤΙΣ 8 (ΤΟ ΒΡΑΔΥ) ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ...

ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΑ????? Η Π.Υ.Τ. ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 4/8 ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΩΣΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΜΗ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΑ 4 ΚΙΛΑ.ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?ΦΟΒΑΜΑΙ...ΛΙΓΟ....ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΧΑΡΑ ΜΟΥ!!!! ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ..ΒΕΒΑΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ..

ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΡΟΥΧΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ????ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα πωπωωω χαθηκαμεεε που ειναι που γραφαμε 100 σελιδες τη μερα....κοριτσια να σας ζησουν τα μωρακιαααα....Γιελιζ μου αντε τελειωσαν οι 40 μερες...πωπωωω ποτε περασε ο καιρος καλεεεε...Νικη μου περιμενουμε φωτοοοο....και εγω δουλειες σημερα αυριο ερχεται η πεθερααααα περιμενω πως και πως να ξεκουραστω λιγο...εγω το σκ δουλευα πολυ...τι να σας λεω...κλασικα πονοι και τετοια...αχ μακαρι να δουλευα καπου αλλου για να ειμαι τωρα σε αδεια..αληθεια σας το λεω....φιλακια πολλα φιλεναδεςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!Καλο μηνα σε ολες!Με το καλο να υποδεχτουμε τα μωρακια μας!

Που χαθηκατε ολες;Ερημωσε το ποστ! :roll:

Γιελιζ,σαραντισατε κιολας;Πως περναει ετσι ο καιρος!

Τονια καλοβολος ο μπεμπουλης,μπραβο!

Χαρα,μην αγχωνεσαι για την προκληση!Εγω ευχομαι να μου πει να παμε με προκληση,να ειμαι προετοιμασμενη...Να ξερω ποτε θα ετοιμασω βαλιτσα,ποτε θα ετοιμασω το σπιτι.Το απροοπτο με τρομαζει περισσοτερο!

Ευη,μην κουραζεσαι τοσο,θα γεννησεις πριν την ωρα σου.Ρωτησες για τις κορτιζονες;

Εχουμε καποιο νεο απο την Νικολ!Ευχομαι να ειναι καλα και εκεινη και ο μπεμπακος!Να της ζησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!!!!!Τι κανετε??

Νικολ μου να σου ζησει ο μπομπιρακος σου παντα γερος κ καλοτυχος και εσυ να χεις καλη λοχεια γλυκεια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υπολοιπες γκαστρουλες τι κανετε?Αντε κοντευετε κ εσεις να κρατησετε τα μωρακια σας αγκαλιτσα!!

Εμεις ειμαστε μια χαρα μεχρι στιγμης χωρις κολικους..συνεχιζουμε με λιγο θηλασμο κ ξενο δυστυχως μια κ δεν λεει να κατεβει το γαλα..ο μικρουλης μας βγηκε πειναλας.. :D:D:D:D πηγαμε ηδη 3700!!!

Απο κιλα δεν εχω χασει πολλα μονο 6..αλλα εχω ξεπρηστει τελειως κ ετσι οπως παει σε μια βδομαδα θα χει φυγει κ η κοιλια τελειως!!!

Αχ κοριτσακια αυτη η μυρωδια του, το χαμογελακι του,η ηρεμια που νιωθει μολις τον βαλω πανω μου αξιζει τα πανταααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημερουδιααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..Καλό μηνα να εχουμε και με το καλό να έρθουν και τα τελευταία μωράκια της παρέας μας! Πώς είστε? Εμείς κλασικά ζεσταινόμαστε...Το Σ/Κ δεν ξεκουράστηκα καθόλου γιατι έκανα γενική και χθες ειχα κόσμο στο σπιτι. Ο μικρός δεν μπορούσε να ενεργηθεί και είχε πονάκια, ευτυχως σήμερα με λίγη βοηθεια τα καταφερε και ηρεμησε. Το γαλα μου τελικά δεν θα τον χορταίνει.Θέλει και ξένο για να χορτάσει και να ηρεμήσει με αποτελεσμα να πινει μεγάλες ποσότητες και στο τελος να κάνει εμετο. Μου μειώθηκε και λίγο το γάλα, μάλλον από την κούραση, δεν ξέρω :roll::(

Εύη μου για εκατοστή φορά θα σου πω...ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ!!!!Ελπίζω τώρα που θα έρθει η πεθερά να ηρεμήσεις λίγο.

Άννα μου και πάλι να σου ζήσουν!! Μια χαρά τα κιλάκια για τα διδυμάκια σου!

Νικόλ μου λογικά έχεις γεννησει κι εσύ! Να σου ζήσει κοριτσάκι μου! Παντα γερο και καλοτυχο...καλη λοχεια και σε σένα!

Γιελιζ μου ευχαριστώ για τις ευχές σου! Κούκλος ο μικρός σου! Σαραντησατε κιόλας?? Σουπερ!!

Συμπεθέρα πώς πάνε οι προετοιμασίες??

Σοφάκι μου τι κάνεις κοριτσι μου?Καλά κάνεις που παίρνει εστω τη μια η μαμα σου, να ξεκουράζεσαι κι εσύ! Και αντε σιγα σιγα να παίρνεις κι εσύ τα πάνω σου...Σε φιλώ!

Κατερινάκι μου τελικά δεν κατεβηκε το γάλα? Και μια γνωστή μου επι 15 μερες το πάλευε και τελικά κατέβηκε αλλά είχα ταλαιπωρηθει κι οι δυο πολύ. Μεγαλώσατε πολύ!! Τώρα για αυτά πολυ λες...θα συμφωνησω μαζί σου! Καθε κίνηση τους είναι μοναδική...δεν τον χορταίνω κι εγώ τον δικό μου...

Χαρά με το καλο να κρατησεις αγκαλιά το μωράκι σου!

Τόνια μου μια χαρά, μεγαλώνετε!!Κι εμείς είχαμε λίγο ίκτερο, αλλά ηταν πολύ μικρού βαθμού και έτσι δεν μας ανησυχησε καθολου. Τσαγάκι δίνουμε κι εμέις. Τώρα που είναι και τόση ζέστη το προτείνει ο γιατρός μας, ασχετως αν θηλάζεις ή όχι!

ΤΙτινάκι πολύ ωραία τα πράγματα σας! Με το καλο να τα χαρεί το μωράκι σας!

Μαίρη, Πιπίτσα και όλες οι υπόλοιπες τι κάνετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααααα....πως περασαμε το σαβκο?εμεις μια απο τα ιδια...λιγο θαλασσα κ καμια βολτουλα...πωπω αρχισαμε κιολας να μιλαμε για νεα θεματακια...τι καλα...θηλασμους,τσαγακια κλπ...αντε με το καλο να μπουμε κ οι τελευταιες στο θεμα...

χθες νομιζω πως ειχα την πρωτη μου συσπαση :?:?:? νομιζω δηλ...για πειτε μου κ εσεις που εχετε τετοια εμπειρια...καναμε το βραδυ βολτουλα με τον μπαμπα μας κ την μικρη στην παραλια...κ εκει που περπατουσαμε ενοιωσα ξαφνικα ενα πονο στην κοιλια κ ειχε γινει πολυ σκληρη...προσπαθησα να την κουνησω περα δωθε νομιζωντας οτι ειναι η μικρη που τεντωσε αλλα δεν κουνιοταν η κοιλια...πετρα...ταυτοχρονα ενοιωσα κ ενα πονο να το πω,καψιμο,τσουξιμο...κατι τετοιο απο κατω...ολο αυτο κρατησε καπου στο λεπτο κ μετα ηραμησα...λεω πως πρεπει να ηταν συσπαση γιατι τετοιο πραγμα δεν εχω ξανανοιωσει...πειτε κ εσεις που ξερετε...

αχ ξερετε τι μου αρεσει? που βλεπω σε ολες τα μωρακια φωτο κ το ενα ειναι πιο ομορφο απο το αλλο...σε λιγο καιρο θα βλεπουμε ολα τα μωρακια στις εικονες του προφιλ μας :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα μου καλημερα!! Ναι αυτο που ενιωσες ηταν συσπαση!!Καλως τα δεχτηκες! :D:D

Ειπαμε ειναι καυτα τα μωρακια του ποστ μας!!! :lol:

Χρυσταλλενη μου ξεχασα να σου πω περαστικα...λίγη υπομονη και θα περασει. Ευχομαι να μην κολλησει το μωρακι σου...Είσαι καλύτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα Κατερινακι και συμπεθερα!Μια χαρα τα μπεμπακια,τρωνε καλα και μεγαλωνουν! :D

Καλημερα Μιχαελα!Αυτο που ενοιωσες ειναι συσπασεις,τις εχω εδω και μηνες.Εδω που φτασαμε τωρα πια ειναι φυσιολογικες!Μην τρομαζεις,απλα αλλαζε σταση ή περπατα λιγο αν τις νοιωθεις.Και εγω εχω πλεον παρα πολλες παρολο που παιρνω χαπι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKIAAAAAAAAAA!!!!HRTHAME KAI EMEIS.....POLY ZESTHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!

AX KAI EMENA EXOUN ARXISEI H SYSPASEIS....EXW ARKETOUTSIKES THN MERA.....KAI EXW KAI EGW AYTO TO SAN TSOUKSIMO STO PIPI MOU MIXAELA MOU.......O MPEMPIS SPRWXNEI OLHHHHHH MERA.....KAI TOTE EINAI POU TO NIOTHW POLY AYTO TO TSOUKSIMO.......AX NOMIZW PWS DEN ANTEXEI ALLO O MIKROULIS MOU KAI THELEI NA VGEI........AYRIO MPAINW KAI STON MHNA MOU KORITSAKIA MOY!!!!!!!!!!!

AX APISTEYTOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!KONTEVOUME OLES TWRA KORITSAKIA MOU!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι και Συμπεθερα μπαινετε στο μηνα σας κι εσεις...αντε με το καλό!

Εΐχε πονακια ο μικρος πάλι και μονο στην αγκαλιά μου ηρεμούσε. Ο αντρας μου τον βαζει να πεφτει στο στηθος του και του αρεσει. Το προσπαθησα κι εγω αλλα εκλαιγε πολυ. Τελικά ηρθε ο αντρας μου στο σπιτι για να φαει και τον εβαλε να ξαπλωσει πανω του κι εδω κ 2 ωρες σχεδον κοιμαται το πουλακι μου...καμαρωνει κι ο καλός μου ότι θελει την αγκαλιά του μπαμπα του :roll::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AXOU MWRE O XAZOMPAMPAKAS.......EEEE THELEI MWRE KAI AYTOS NA NIOTHEI OTI VOITHAEI!!!!!!!!!!KAI POLY KALA KANEI NA KAMARWNEI...TA MWRAKIA MAS THELOUN KAI TOUS DYO GONEIS TOU :D:D:D:D POLLA POLLA FILAKIA STON MPEMPOULH SU MARAKI MOU!!!!!!!

NAI LOIPON MPAINOUME STON MHNA MAS KAI GINOMAI OLO KAI PIO ANYPOMONH.......KATHE MERA THELW KAI PIO POLY NA GENISW !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!!! Καλή εβδομάδα και καλό μήνα να έχουμε!!! Ήρθε και ο Αύγουστος!! Καιρός να κάνουν εμφάνιση και τα υπόλοιπα καυτά μωράκια μας!! :D:D:D:D:D:D Με το καλό κοριτσάρες μου να γεννήσετε όλες!!!

Τόνια μου το μωράκι σου είναι κουκλάκι!! Φτού φτού!

Χαρά μου με το καλό κοπέλα μου να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!! Για να σου λέει ο γιατρός για πρόκληση κάτι θα ξέρει...

Εύη μου προσπάθησε να ξεκουραστείς λίγο καλέεε!! Με το καλό να υποδεχτείς την πεθερά σου... τι καλά που θα σε ξεκουράσει!!!

Νίκη μου είδες πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός? Για πότε θα έρθει η κουκλίτσα σου και για πότε θα 40ντήσετε και εσείς ούτε που θα το καταλάβεις!!

Κατερινάκι μου μου φαίνεται ότι υα αγοράκια του πόστ μας είναι λίγο καλοφαγάδες!! Ενώ τα κοριτσάκια μας στυλάκια!!! :lol::lol::lol::lol: και ο δικός μου δεν χορταίνει με τίποτα!!!

Αχ κοριτσακια αυτη η μυρωδια του, το χαμογελακι του,η ηρεμια που νιωθει μολις τον βαλω πανω μου αξιζει τα πανταααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πόσο ωραία το είπες!!! Συμφωνώ 1000%

Μαράκι μου προσπάθησε να μην κουράζεσαι όσο μπορείς... και εγώ το έχω προσέξει ότι όταν είμαι ξεκούραστη έχω πάρα πολύ γάλα!! Αλλά όταν κουράζομαι, προς το βραδάκι δεν έχω αρκετό γάλα...

Άντε με το καλό να σαραντήσετε και εσείς!!!

Μιχαέλα μου άρχισαν οι συσπάσεις??? Σου στέλνει μήνυμα η μπέμπα να αρχίσεις να ετοιμάζεσαι σιγά σιγά... :D:D:D Άντε με το καλό να έρθει και η σειρά σου!!

Χριστινάκι μου σπρώχνει ο μπέμπης ε??? Κοντεύετε και εσείς!!! Άντε με το καλό!!! άντε να ξεφουσκώσετε όλες με το καλό!!!

Οι υπόλοιπες φουσκίτσες που είναι??? Μήπως είχαμε και άλλα γεννητούρια και δεν το πήραμε χαμπάρι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπέλες μου!!!!!!!!!

Καλή εβδομάδα να έχουμε και καλό μήνα Παναγιά μου!!!!!!!!

Με το καλό και τα υπόλοιπα γεννητούρια μας!!!!!!

Εμείς είμαστε εδώώώώ…… ακόμη…… το χρυσούλι μου δε βιάζεται καθόλου, ούτε θέλω κι εγώ να βιαστεί….. να πάρει κι ακόμη μία βδομαδούλα και βλέπουμε!!!!! Ο μπαμπάς μας….. θέλει να γεννήσουμε το Σάββατο που μας έρχεται!!!!! Λέτε να το έχει προαίσθημα????

Το ΣΚ μας ήτανε πολύ καλό, δουλειές, παρεούλα το Σαββατόβραδο (μας φέρανε 1 αποστειρωτή μπιμπερό & 3 μπιμπεράκια για νεογέννητα εντελώς αχρησιμοποίητα!!!!) κι εχθές βγήκαμε με τον καλό μου για περπατηματάκι μπόλικο….. και σήμερα το πρωί περπάτησα εγώ αρκετά & σε λίγο ετοιμάζομαι να πάμε στα JUMBO, όπου πάλι θα πέσει περπατηματάκι!!!! Τι να κάνω η έρμη!!!!

Φιλότιμες προσπάθειες μπας κι αρχίσει η διαστολή κάποτε!!!! Αν κι η συννυφάδα μου κι η κολλητή μου (που χθες μάθαμε περιμένει το 2ο νινάκι της!!!) μου προτείνανε….. να στριμώξω τον άντρα μου….. πως πιάνει σαν κόλπο!!!! Το σκέφτομαι σοβαρά…. αν κι ο καλός μου φοβάται…..

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Η μέτρηση της πίεσης συνεχίζεται, όπως και το χαπάκι, αλλά η ρημάδα ανεβαίνει ακόμη και με τις δουλειές….. τέλος πάντων…. δεν αγχώνομαι…. θετική σκέψη είπαμε!!!!

Δεν προφταίνω τώρα να σας διαβάσω & να σχολιάσω τα νεάκια σας!!!!!!

Να ευχηθώ απλώς με το καλό στα επόμενα γεννητούρια!!!!!! Και να ζήσουνε τα νεογέννητα στις φρεσκομανούλες μας!!!!!!

Εμείς έχουμε αύριο γενικές εξετασούλες του μηνός (μετά θα πάω στη μάνα μου…… τι τυχερή που είμαι!!!!) & την Πέμπτη ραντεβού με τον νέο μας Γιατρό….. ανυπομονώ η αλήθεια!!!! Μήπως να έκανα τρελίτσες την Τετάρτη???? Μπας και δούμε διαστολή την Πέμπτη???? Γιατί το υπόθετο….. μάλλον δεν πιάνει!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ,γυρισαμε σπιτιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

τι κανετε;ολα καλα;

εμεις καλα.ειμαστε ησυχα κοριτσια αν κ ολιγοφαγα.αλλα ολα τελεια

θα σας διαβασω αυριο

φιλακιααααααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia mou!!!!!!!!!!!!!

ANNOULA MOU...NA SOY ZHSOUN TA KORITSIA SOY!!!!!!!!!NA EINAI GERA KAI TYXERA PAIDAKIA!!!!!!!!!

Kalo mina na exoyme...pisteuw na mh fame olo ton mhna...!!!!!!!!!!!!!

Exw arxisei kai zwrizomai para poly eidika ston ypno...ponaei h mesh moy den voleuomai...koimamai edw kai 3 meres 3-4 to vradu!!!!!!!!!!!!!YPOMONHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!!!

Tis suspasoules akoma tis pername me to yioutopar alla mallon tha moy to kospei apo vdomada poy mpainw ston mhna mou!!!!!!!!!!!!!!!

Oi ypoloipes oles kala???????Mallon auth thn evdomada tha erthoun kai ta epiplakia mas...ante makari!!!!!!!!!!!!

Perimenw nea sas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες...μολις εκατσα και εγω...μαζευα το πρωι εκανα και κατι αλλα μαζεματα τωρα και εβαλα κλιματιστικο και καθησα..να χαλαρωσω..Νικη μου ρωτησα για τις ενεσεις αλλα μου ειπε πως δεν ανησυχει και ολα καλα θα πανε και πως οτι και να γινει εχουμε ολα τα μεσα στο νοσοκομειο...απο συσπασεις κανονικα εγω..με πετρωματα και πονακια μαλιστα οταν μου ριχνει πονο ποναω και κατω στον κολπο σαν ηλεκτροσοκ...αχ αυριο φτανει η πεθερα...εχει ξεκινησει ηδη τωρα αλλα εχει ολη νυχτα να ταξιδευει..εχω και παστιτσιο στο καταψυκτη που το ειχα ετοιμασει για αυτο το λογω...οποτε δεν θα μαγειρεψω...σημερα παντως ολη μερα αισθανομαι κουραση και που καθομαι μονο...την αλλη βδομαδα εχω γιατρο για κορδελα και υπερηχο απλο και κολπικο για να δει τον τραχυλο και θα μου παρει λεει και λιγο υγρο γιατι ολες λεει οι εγκυος σε αυτο το μηνα πρεπει να κανουν εξεταση για ..δεν θυμαμαι τωρα..μισο...σταφυλοκοκο...αχινοκοκο...τι να σας πω...κατι που τελειωνει σε ....κοκο....παντως στο γιο μου δεν ειχα κανει...οτι θελει μωρε προβλημα δεν εχω εγω...αυτα τα νεακια μας...οι αλλες ολες καλαααα....??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα ξεχασα να ενημερωσω...φιλεναδα Νικη...απο Δευετρα 08/08/11 στο Λιντλ θα εχει παλωματοθηκη και μαξιλαροθηκη,κουβερτουλα φλις και πετσετα...ΗELLO KITTY.....εγω πρωι πρωι θα παω να μην τα χασω γιατι μεχρι το μεσημερι δεν θα εχει μεινει τιποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααααααα...εγω μονο πρωινη?κοριτσια να σας πω δεν πολυ ανησηχω για τις συσπασεις...ισα ισα,μακαρι εδω που εφτασα τωρα πια να εχω τακτικα...στην μικρη μου δεν ειχα καθολου γιαυτο κ μπηκα με τεχνιτους πονους..μωρε αν ειναι να κανω κ να ανοιξω κ να μην χρειαστουν οι τεχνιτοι..καλως να ορισουν :D:D

αννα αντε καλη προσαρμογη τωρα στο σπιτι...να μπειτε σε προγραμμα

ευη αυτη η εξεταση που λες ειναι για τον στρεπτοκοκκο...προχθες κ εγω το διαβασα καπου οτι το κανουν μολις μπεις στο μηνα σου για να αποφυγουν καποια μολυνση που περναει κ στο μωρο...βεβαια δεν το κανουν ολοι...ουτε στην μικρη μου το εκανα αλλα κ αυτοε ο γιατρος που παω τωρα,ουτε κ αυτος το κανει.

αντε κοριτσια αυτη τη βδομαδα μπαινουμε κ οι υπολοιπες στην τελικη ευθεια....

εμενα χθες οσοι με βλεπαν με ρωτουσαν αν ειμαι στο μηνα μου κ οτι η κοιλια μου εχει κατεβει πολυ κατω...η αληθεια το ιδιο μου ειπε κ ο αντρας μου πριν δυο μερες...μωρε λες να κατεβηκε κι αλλο χαμηλα η μπεμπα :?:? τι καλα!!!λετε αυτο κ σε συνδοιασμο με τις συσπασεις να πηρε το σωστο δρομο?για να πω την αληθεια ειναι νωρις ακομα...τουλαχιστον 15 μερουλες ακομα να παρω κ μετα ας βγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα...ναι Μιχαελα τωρα που το λες....στρεπτοκοκος νομιζω οτι ειναι,,,σου ελω και εγω δεν το ειχα κανει παλια,...ας κανει οτι θελει..μου ειπε π-αντως οτι πλεον ολοι το κανουν τεσπα....καλημερουδιααα ωραια μερα σημερα μερα για να φαω σαλαμιααα ερχεται η πεθεραααα μεσημερακι πρεπει να ειναι εδωωωω...τι καλααααα....αχ απο τωρα με επιασε πεινααααα χτες κοιμηθικα κατα τις 11 και δουλευε ο αντρας μου με την αδερφη μου σε μια εκδηλωση και γυρναει και με ξυπανει....και ειχε φερει παγωτακι τσιχλοφουσκα και λακτα και λιλα...αχχχχ...εκανα παρτυ βραδιατικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...