Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΗΡΘΕ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΩΡΑ..


Recommended Posts

Λοιπόν πήγα σήμερα τελευταίο ραντεβού στο γιατρό. Αμνιακό υγρό ελάχιστο και η μικρή γύρω στα 3.500 κιλά με πιθανότητα περισσότερα...Το αρνητικό είναι ότι δεν έχει μπει στη λεκάνη και κοιτάει ανάποδα. Ο γιατρός δεν διακινδυνεύει να με αφήσει μέχρι την 17/07 που έχω ΠΗΤ και μου έδωσε περιθώριο μέχρι αύριο βράδυ να κάνω εισαγωγή. :? Οπότε διάλεξα να μπω σήμερα στο βράδυ μετά τις 12 και ξημερώματα θα μου ξεκινήσουν τους τεχνητούς. Όσο αντέξω θα προσπαθήσω να γεννήσω φυσιολογικά, τώρα αν διαπιστώσουν ότι δεν κατεβαίνει ή δεν περνάει από τη λεκάνη θα προχωρήσουμε για καισαρική σαν τελευταία λύση... Περνούν πολλά από το μυαλό μου, δεν θέλω να κάνω καισαρική αλλά στην τελική σημασία έχει να πάνε όλα καλά για τη μικρή μου και για μένα!

Πήγα άναψα κεράκι στην Παναγία και απλά προσεύχομαι αύριο τέτοια ώρα να την έχουμε στην αγκαλιά μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου η Παναγια να ειναι μαζι σου να σε φυλαει,το σημαντικοτερο ειναι να ειναι καλα το μωρακι σου και δεν πειραζει αν κανεις καισαρικη μην το σκεφτεσαι,σκεψου οτι σε λιγες ωρες θα κρατησεις το μωρακι σου,ευχομαι να πανε ολα καλα με το καλο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην ταλαιπωρηθεις καθολου!Και αν χρειαστει τελικα καισαρικη,δεν πειραζει!Το μωρακι σου να ειναι καλα!Με το καλο και με εναν πονο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ!! Προσπαθώ να ελέγξω το άγχος μου γιατί ήδη ο άντρας μου και η πεθερά μου είναι αγχωμένοι αρκετά οπότε εγώ το παίζω άνετη για να ισορροπήσω την κατάσταση. Εύχομαι σε όλες μας με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας!

Ο άντρας μου λέει ότι ίσως θα έπρεπε να μπω απευθείας για καισαρική για να μην ταλαιπωρηθώ εφόσον δεν έχω τις κατάλληλες προϋποθέσεις...Θέλω όμως να δοκιμάσω και φυσιολογικά! Και αν κατέβει με τους τεχνητούς? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι λογικο να αγχωνεσαι και να εχεις αγωνια,γεννησα τρια παιδια με φυσιολογικο τοκετο η γνωμη μου ειναι να δοκιμασεις πρωτα με τους τεχνητους πονους μηπως και κατεβει δεν ξερεις καμια φορα και μετα θα σου πει ο γιατρος σου τι θα γινει αλλα μην το προδικαζεις απο την αρχη δεν ξερεις τι γινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τη μπουμπού σου Μελιτένια μου!!!!!!!!!!!!!

Ο τρόπος..... πίστεψέ με..... είναι το λιγότερο!!!!!!!!!

Εσύ κι η μικρούλα σου να είσαστε καλά!!!!!!!!!

Με έναν πόνο εύχομαι!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι κούκλα μου.......αυριο θα κρατας το ΜΩΡΑΚΙ σου!!!!!

Σημασία εχει να πανε ολα καλά για σενα και για την μικρή.......ο τρόπος ειναι το τελευταίο.

Μια μεγάλη αγκαλιά αππο ολες............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου με το καλο σε λιγες ωριτσες να εχεις την κορουλα σου στην αγκαλιτσα σου!!!με εναν πονο ευχομαι!!ολα θα πανε καλα!!!κ πιστεψε με ο τροπος δεν εχει καμια απολυτως σημασια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου εύχομαι με το καλό να γεννήσεις και να κρατήσεις το γλυκό σου μωράκι στην αγκαλίτσα σου!!! με έναν πόνο, άντε 2 το πολύ!!! Τα καλύτερα έρχονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο να γεννησεις το κοριτσακι σου. Και καισαρικη να κανεις να θυμασε οτι ειναι για το καλο και των δυο σας. Και ο δικος μου κοιταγε προς τα κατω αλλα ο γιατρος με αφησε και γεννησα φυσιολογικα.

Η Παναγια να σας προσεχει και να μην ταλαιπωρηθητε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να κρατήσεις την μπεμπούλα σου αγκαλιά!!! Όπως και να'χει, σημασία έχει να είστε καλά, οπότε ο τρόπος του τοκετού είναι το λιγότερο! φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν πήγα σήμερα τελευταίο ραντεβού στο γιατρό. Αμνιακό υγρό ελάχιστο και η μικρή γύρω στα 3.500 κιλά με πιθανότητα περισσότερα...Το αρνητικό είναι ότι δεν έχει μπει στη λεκάνη και κοιτάει ανάποδα. Ο γιατρός δεν διακινδυνεύει να με αφήσει μέχρι την 17/07 που έχω ΠΗΤ και μου έδωσε περιθώριο μέχρι αύριο βράδυ να κάνω εισαγωγή. :? Οπότε διάλεξα να μπω σήμερα στο βράδυ μετά τις 12 και ξημερώματα θα μου ξεκινήσουν τους τεχνητούς. Όσο αντέξω θα προσπαθήσω να γεννήσω φυσιολογικά, τώρα αν διαπιστώσουν ότι δεν κατεβαίνει ή δεν περνάει από τη λεκάνη θα προχωρήσουμε για καισαρική σαν τελευταία λύση... Περνούν πολλά από το μυαλό μου, δεν θέλω να κάνω καισαρική αλλά στην τελική σημασία έχει να πάνε όλα καλά για τη μικρή μου και για μένα!

Πήγα άναψα κεράκι στην Παναγία και απλά προσεύχομαι αύριο τέτοια ώρα να την έχουμε στην αγκαλιά μας...

12/07/2011 και ώρα 08:50 μμ ολοκληρώθηκε το υπέροχο ταξίδι των 9 μηνών! Μία πανέμορφη και υγιέστατη μπουμπου των 3.970 κιλών γεννήθηκε με τη βοήθεια του Θεού και της Παναγίτσας! :D

Τελικώς μπήκα με τεχνητούς στις 12 τα μεσάνυχτα με το γιατρό όχι και τόσο αισιόδοξο για το ότι η μικρή θα κατέβει... Όντως μετά από χορήγηση 2 δόσεων τεχνητών, σπάσιμο των νερών (η μαία επέμενε ότι σπάσανε μόνα τους τα νερά εγώ πάλι πιστεύω ότι τα έσπασε εκείνη γιατί σπάσανε την ώρα που με εξέταζε!!!) και το πέρασμα 8 ωρών δεν είχαμε καμία εξέλιξη. Όχι απλά δεν είχαμε διαστολή αλλά η μικρή παράμενε εκτός λεκάνης και ο γιατρός δεν μπορούσε να κάνει καν εξέταση τραχήλου. Ο μπαμπάς μας ήταν δίπλα για να μας κρατάει το χέρι και όταν ήρθε η στιγμή να αποφασίσουμε επιλέξαμε να μην τη ταλαιπωρήσουμε άλλο και να προχωρήσουμε σε καισαρική. 08.30 πμ το αποφασίσαμε, 08:50 πμ την κράταγα στην αγκαλιά μου!!!!! Πραγματικά δεν μπορώ να εκφράσω τι ένιωθα εκείνη τη στιγμή, το μόνο που έκανα ήταν να κλαίω και να μην μιλάω.... Μου μίλαγε ο γιατρός και εγώ δεν μπορούσα να του απαντήσω τίποτα παρά μόνο ένα ευχαριστώ!!! Το μόνο που θα ήθελα ήταν να ήταν εκείνη τη στιγμή μπροστα και ο άντρας μου αλλά δεν πειράζει, λέμε Δόξα το Θεό που όλα πήγαν τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και τη θετική ενέργεια που μου στέλνατε, εύχομαι σε όλες μας να μας ζήσουν! Για όσες περιμένουν με το καλό και όσες προσπαθούν να έχουν πίστη στο Θεό και όλα θα γίνουν! ;)

Εμείς οι γυναίκες είμαστε ευλογημένες από το Θεό που μπορούμε και ζούμε αυτή την εμπειρία! @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...