Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν5


Recommended Posts

αναστασακι κ εγω εχω μια φοβια με τον αφαλο... σε μια φιλη ειχε πεταχτει τοοοοοοοσο πολυ που δε μπορουσα να την κοιταζω στην κοιλια..

επισης για τις κινησεις μην ανησυχεις, το καθε μωρακι ειναι διαφορετικο, παιζει ρολο κ το ποσο κινητικο ειναι, μην τα σκεφτεσαι αυτα! ακομα κ οταν γεννηθει με το καλο το παιδακι σας μην το συγκρινεις με αλλα! το καθε ενα αναπτυσσεται διαφορετικα! ;)

κισκααα τελειο το ριλαξ!!!!!!!!!!!!!!

αχ κ εγω θελω να αγορασω τσαντα αλλαξιερα.. απο που την πηρες?

μηπως ξερετε κανενα σαιτ για να παραγγειλω? ειχα βρει ενα δυο αλλα ηταν λιγο τσιμπημενες οι τιμες, ολες πανω απο 70 ευρω, δε θα θελαμε να δωσουμε τοσα

αγγελικη εμενα η γυναικολογος μου ειναι εγκυος στον 7ο κ αν φορεσει λιγο φαρδια μπλουζα ουτε καν φαινεται!!!

για τις πιπιλες σιλικονης εχω ακουσει οτι τις προτεινουν για τα νεογεννητα επειδη το λατεξ υπαρχει πιθανοτητα να προκαλεσει καποια αλλεργια.. αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει. αυτες απο σιλικονη βεβαια ειναι λιγο πιο σκληρες..

ελπιζω να μη χρειαστω καθολου μπιμπερο!!! 8-)

τιτινακι φεεεεεεεετα μην κανεις τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα καλές μου φίλες δεν μπήκα καθόλου σήμερα όλη την μέρα απο τις 9 το πρωί μέχρι τώρα ειμουν στην Μαμα εφαγα εκεί μεσημέρι βράδυ και τώρα αραξα στη βεράντα και σας διαβάζω......μαιμουδιτσα λενακι τι κανείς??? καλώς μας ήρθες και πάλι ....τι κάνει το μικρό σου είναι καλα τώρα.? με το άσθμα .........

Ολες είμαστε καλα απο ότι είδα και θα είμαστε πάντα εεεε???

Ηλιανακι μου τι κοιλιτσα τέλεια είναι αυτή φτου φτου...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για τον αφαλο καλε εμένα έχει βγει πολυ καιρο τώρα απαπα και δεν μου αρέσει καθόλου γαμωτο .......γγγγρρρρρ καλα κορίτσια τι να πω εγω για κλωτσιες και μπουνιες μόλις σταματάει το ένα αρχίζει το άλλο.".Χαχαχαχχαχ είναι τελεία όμως ε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!!!!!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΝΑ ΛΙΠΟΘΥΜΗΣΩ ΑΠΟ ΖΑΛΑΔΑ Κ ΖΕΣΤΗ ΑΥΤΟΣ Ο ΒΛΑΜΕΝΟΣ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ.....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΛΙΓΟ ΑΥΞΗΣΑ ΤΟ ΣΙΔΗΡΟ.....ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΑ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ Κ ΜΕΤΑ ΣΙΔΕΡΩΣΑ 4 ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΡΟΥΧΑ ΠΙΑΤΑ ΕΠΛΥΝΑ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΣΤΙΝ ΣΑΛΟΚΟΥΖΙΝΑ ΚΑΝΑΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ Κ ΤΙΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 25 ΘΑ ΕΡΘΕΙ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΛΥΝΩ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ Κ ΝΑ ΤΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΩ.ΠΟΣΕ ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΜΙΚΡΕΣ Κ ΜΕΓΑΛΕΣ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΚΛΠ.?ΑΥΡΙΟ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΤΙΝ ΣΑΛΟΚΟΥΖΙΝΑ ΒΑΨΙΜΟ....ΒΑΡΙΕΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΟ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ ΕΣΥ?

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΠΕΡΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ....ΣΕ ΛΙΓΟ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ!!!!!

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΟΥΚΛΑ ΕΙΣΑΙ!!!!!ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ ΤΙΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!!!!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΚΙ ΜΟΥ ΕΞΟΓΚΩΜΑΤΑ ΚΛΠ.ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΑ ΝΟΙΩΘΩ ΜΙΝ ΑΝΗΣΗΧΕΙΣ,ΘΑ ΤΑ ΝΟΙΩΣΕΙΣ!!!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΕΜΕΝΑ ΤΕΝΤΩΘΗΚΕ ΝΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΘΑ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΩ.....ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ Κ ΦΟΒΗΘΗΚΑ.

ΜΙΚΙ ΜΟΥ Κ ΓΩ ΝΥΚ ΠΗΡΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΙΚΡΑ Κ ΜΕΓΑΛΑ ΜΕ ΠΙΠΙΛΕΣ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ....ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΟΡΥ.....ΦΙΛΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!!!

Πάλι ένα κατεβατό γράψατε......έχω πόση ώρα που σας διαβάζω......

Εχθές και σήμερα ήταν δύο πολύ κουραστικές μέρες κυρίως επειδή η κόρη μου είχε απίστευτη γκρίνια και κλάμα με το παραμικρό συνέχεια όμως, όλη την ημέρα...αφού να φανταστείτε αναγκάστηκαν οι γονείς μου εχθές το βράδυ κατά τς 11(ήμουν μόνη γιατί ο άντρας μου δούλευε) να κάνουν 40 χλμ. (πήγαινε έλα) γιατί η μικρή ούρλιαζε στο τηλέφωνο "παππού παππού", τελικά μετά από καμιά ωρίτσα καταφέραμε να την κοιμήσουμε.....βασικά το δύσκολο για μένα ήταν ότι μάλλον είχα συσπάσεις γιατί πέτρωνε η κοιλιά μου και πονούσα απίστευτα, μόνο ξαπλωτή παλευόταν λίγο η κατάσταση αλλά πώς να είμαι ξαπλωτή με ένα δίχρονο (σχεδόν) που έκλαιγε και κοπανιόταν όλη την ώρα?????? Στην αρχή ανησύχησα ότι κάτι το πονούσε το παιδί και γι'αυτό έκανε έτσι αλλά τελικά απλά είχε χούγια γιατί μόλις την βγάζαμε βόλτα με την αδερφή μου ήταν μέσ'την καλή χαρά.....και σήμερα πάλι αισθάνομαι ότι η κοιλιά μου σκληραίνει ώρες ώρες αλλά καμία σχέση με το χθεσινό μαρτύριο!!!!!!!

Σήμερα πάλι ανακάλυψα ότι η μικρή είχε πειράξει τον θερμοστάτη του καταψύκτη και έγινε απόψυξη και έλιωσαν οι πάγοι και γέμισε ο καταψύκτης νερό και μετά μάλλον το ξανασκάλιξε (αυτά πρέπει να έχουν μέρες που έγιναν και δεν τα πήραμε χαμπάρι) και πάγωσαν τα νερά και μέσα στα νερά πάγωσαν όλα τα κρέατα......τα νεύρα μου.......πέταξα τα πάντα (καλά ο άντρας μου γκρίνιαζε που πήγαν χαμένα τόσα κρέατα και να τα φτιάξω να τα φάει αυτός - φυσικά τί να πάθει με τόσο γκοτζίλα που έφαγε στον στρατό???) αλλά εγώ τα πέταξα έτσι κι αλλιώς...... Όλο το πρωί καθάριζα τον καταψύκτη, μετά έπρεπε να μαγειρέψω, να συμμαζέψω, να ταϊσω την μικρή, να την βάλω για ύπνο.....τώρα πάλι αισθάνομαι την κοιλιά μου σκληρή ειδικά ψηλά προς το στήθος!!!!!

Ηλιαννάκι μου μούρλια η κοιλίτσα....και η δικιά μου κάπως έτσι είναι απλά εμένα έχει τουμπανιάσει αρκετά και το στήθος, το δικό σου από ότι παρατήρησα δεν έχει πρηστεί!!!

Αγγελική μου προσπαθήστε με τον άντρα σου να συζητήσετε όλα αυτά που σας καίνε και να βρείτε μία λύση, είναι κρίμα να περνάτε τέτοιο λούκι τώρα που κοντεύετε να γίνετε γονείς......θα μου πείς ποιά μιλάει, εγώ που έχω σκοτωθεί άπειρες φορές με τον άντρα μου κι έχω φτάσει πολύ κοντά στον χωρισμό πολλές φορές......όμως γι'αυτό τον λόγο σε καταλαβαίνω απόλυτα! Μίλησέ του ειλικρινά και πέστου ό,τι σε προβληματίζει......ζήτησέ του να βοηθήσει την κατάσταση και να σου συμπαρασταθεί, δεν είναι δυνατόν να μην μπορούν (όλοι τους) να σεβαστούν την κατάστασή σου!!!!! Κι εγώ έχω πεί πολλές φορές ότι ράγισε το γυαλί, ότι τους σιχάθηκα όλους (μαζί και τον άντρα μου), ότι θα πάρω τα παιδάκια μου και θα φύγω.....κι άλλα πολύ χειρότερα έχω ξεστομίσει ακόμα και στα μούτρα του.....νομίζω ότι αυτά λέγονται εν βρασμό ψυχής! Εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου να τα βρείτε!!!!

Κίσκα πολύ ωραίο το ριλάξ και το χρώμα υπέροχο!!! Ααααα τα hello kitty από το Λιντλ λέω να τα πάρω κι εγώ....αν προλάβω!!!!

Αναστασία έχει δίκιο η Κίσκα που σου είπε ότι η θέση του πλακούντα παίζει ρόλο.....ο δικός μου πλακούντας είναι πρόσθιος και χαμηλά οπότε κι εγώ δεν καταλαβαίνω με το χέρι τις κινήσεις της μπέμπας, εκτός αν είναι πολύ δυνατές...δηλαδή εγώ τις νιώθω αλλά άμα βάζω το χέρι δεν καταλαβαίνω τίποτα ούτε και οι άλλοι! Ακόμα βουναλάκια ούτε εγώ έχω δεί αλλά ώρες ώρες τραντάζεται πολύ η κοιλιά μου....ο αφαλός μου δεν έχει πεταχτεί καθόλου και ούτε πρόκειται από ότι καταλαβαίνω!!!

Μίκι μου πώς πήγε ο β' επιπέδου????? Ή είναι αύριο και μπερδεύτηκα?????

Μαϊμουδάκι μου κοντεύεις κι εσύ για τον β'επιπέδου.....με το καλό κορίτσι μου!!!

Αααα για τα μπιμπερό και τις πιπίλες εγώ βολεύτηκα πολύ με τα chicco και τις θηλές σιλικόνης τους πρώτους μήνες....όταν αρχίζουν να βγάζουν δόντια καλύτερα καουτσούκ που δεν κόβεται γιατί η σιλικόνη κόβεται εύκολα!!!

Ήθελα να σχολιάσω κι άλλα αλλά δεν θυμάμαι τώρα τί.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα! Με το καλό εύχομαι, όλα να πάνε καλά! Τι ποσοστό σου έδινε για την ηλικία σου ?
    • Μπράβο κορίτσι μου ωραία τα νέα σου με το καλό το μωρακι σου 🥰  Εμένα δεν με ζύγισε ο εμβρυολογος στον γυναικολόγο μετά το Πάσχα ααα 4/6 σε έβαλε καμπύλη πιο αργά εσενα εγω μετά το Πάσχα θα πάω τώρα ποτε ακριβώς δεν ξέρω ακόμα  Εκανες κουβέντα με την μαία για το δημόσιο να βρεις γιατρό ; 
    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...