Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσάκια μου......

diosaki μου φαντάζομαι την χαρά και ανυπομονησία σου...αντε μαναράκι μου θέμα ωρών είναι.....και θα πάρεις αγκαλίτσα το λαχταριστό μωράκι σου που τόσο περιμένεις...........

εγω κορίτσια πολύ δουλειά και διάβασμα ...πόσο θέλω να φύγει αυτος ο μήνας δεν φαντάζεστε................... δεν προλαβαίνω τίποτα..........ουτε να σας προλάβω στις συζητήσεις....

αντε κ καλορίζικο το 13 μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επεστρεψα!Τελικα εκοψα μαρουλι και εβγαλα να ξεπαγωσω και λιγα chicken nuggets γιατι λιγο που δοκιμασα απο το κοτοπουλο της πεθερας ειναι τελειως ανοστο... :? Να φαμε αυτα αν δεν αρεσει και του αντρα μου το αλλο.Συνηθως τα βαζω μεσα σε ψωμακι με μαρουλι,μουσταρδα και λιγη τριμμενη παρμεζανα και γινονται σαν το Chicky's των goody's! ;) Απλα δεν τα τηγανιζω,τα ψηνω στον φουρνο.

Γιελιζ φτανει η μεγαλη σου μερα!!!Ολα καλα θα πανε,θα περιμενουμε νεα σου!

Κατερινα,να ζησουν τα μωρακια της φιλης σου και να τα χαιρεται!

Για το σφηνακι δεν εχω αποφασισει τι θα κανω.Σκεφτομαι μηπως τυλιγω μια πετσετουλα σε ρολο και την βαζω πισω στην πλατη της,το ιδιο θα ειναι.Αυτα τα σφηνακια που μπαινει μεσα το μωρο και απο τις 2 πλευρες δεν μου πολυαρεσουν. :roll:

Δεν ηξερα πως πρεπει να πλενομαστε με ειδικο σαπουνι οταν γεννησουμε...Γιατι; :roll: Αν ειναι ετσι,θα χρησιμοποιησω το ενα απο τα 2 της βελεντα που παρηγγειλα.Ή θα παρω ενα απο το φαρμακειο,αλλα φυτικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Νικόλ μου...σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!! :-*:-*:-*:-*

Έχεις δίκιο είναι θέμα ωρών... απο χθές σταμάτησα να μετράω μέρες... :lol::lol: τώρα μετράω ώρες!!

Πάντως πολύ μέτρημα βρε κορίτσια!!! Ούτε φαντάρος να ήμουν!!! :lol::lol::lol:

Και εσύ μην κουράζεσαι πολύ εεε!!! Τι έμεινε για να φύγει ο μήνας??? 13 μερούλες... η αλλιώς 312 ώρες!! :D:D:D Κουράγιο κοριτσάκι μου και μετά θα μπείς και εσύ στην τελική ευθεία σιγά σιγά...

Νίκη μου θα σας ανημερώσω... :D:D

Αχ τι μου θύμισες τώραααα!!! Chicky's !!! Πώς μου αρέσειιιι!!! Και πόοοοσο καιρό έχω να φάω!!!

:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!HRTHAME KAI EMEIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DIOSA MOU TI WRAIAAAAAAAAA METRAS WRES KORITSAKI MOU ESY!!!!

EPITELOUS THA SFIKSEIS TO MWRAKI SOU STHN AGGALITSA SOU!!!!!!!!!ME TO KALO KOPELA MOU!!!!!!OLA TELEIA NA SOU PANE!!!!!!!!

EGW KORITSIA PHGA EXTHES KAI PHRA APORYPANTIKA TIS PRODERM GIA TA ROUXALAKIA MAS!!!!!KALA DEN EINAI??????????

KAI APO SAPOUNIA PHRA AFROLOUTRO-SAMPOUAN THS CHICCO KREMA SWMATOS THS JOHNSONS KAI KREMA SYGAMATOS SUDOCREAM GIATI EXW AKOUSEI TA KALYTERA!!!!!!!!1

KALA DEN EINAI THS CHICCO????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι κ εγω μολις τελειωσα κ με το φαγακι μου κ σκεφτομαι να φαω ή να περιμενω τον αντρα μου?

εφαγε κ η μικρη μου κ λεω πριν παω να την αραξω να σας δω...ή μαλλον να σας διαβασω :):D

τιτινα τα προιοντα της τσικο δεν τα εχω δοκιμασει αλλα ουτε κ εχω ακουσει κατι....για το τζονσον ομως θα σου προτεινα καποιο αλλο γιατι αυτα ειναι φουλ στα παραμπεν...ειχε κ καποιο σχετικο αρθρο αν το βρω θα στο βαλω.η σουντροκρεμ οπως το ανεφερα κ πριν εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενη...να φανταστεις οταν ξυριζομουν στο μπικινι κ ερεθιζοταν την αλλη μερα εβαζα κ εφευγε η κοκκινιλα.

προδερμ επερνα στην μικρη μου μια χαρα ηταν.

καλημερα γιεληζ....σημερα ερχομαστε ξανθη(για αλλη μια φορα οδοντιατρο) ;););) θα ερθει κ η μαμα μου κ θα παμε κ με μια φιλη της για καφε....κοινως θα βολταρουμε ;););) να ρωτησω...υπηρχε μια καφετερια κατω στην παραλια αν δεν κανω λαθος που ειχε κ κατι σαν λουνα παρκ...ακομα λειτουργει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοριζικο το νέο μας πόστ κοριτσάκια μου και με το καλό να έχουμε κι αλλα γεννητούρια!!

Πόσα γράψατε????Πάω να διαβάσω κι επανέρχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Χριστινάκι!!Έυχαριστώ πολύ πολύ πολύ!! :D:D και στα δικά σου με το καλό!!

Και εγώ της προδέρμ είχα πάρει απορρυπαντικό... μια χαρά μου φάνηκε... μετά πήρα και το planet baby, το είχαν σε προσφορά και έπλυνα μια κουβερτούλα που πήραμε τελευταία... και αυτό καλό μου φάνηκε.

για τις κρέμες που λές δεν γνωρίζω...

Καλως τη Μιχαέλα και το Μαράκι!!!

Μιχαέλα μου χθές πέρασα απο εκεί... και δεν θυμάμαι αν υπήρχε το λουναπαρκ που λές :oops::oops: είναι που εμείς δεν πάμε κατα εκεί για καφε... αλλά σε άλλα μαγαζάκια που άνοιξαν μέσα στην αγορά σε πεζόδρομους όπως στη Δαγκλή (εκεί που είναι ο οδοντίατρός σας και τα mothrcare) και στον πεζόδρομο στην Εθνική τράπεζα... και δεν το θυμάμαι καθόλου!!

Με το καλό να μας έρθετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ρωτησω κ την φιλη της μαμας μου μηπως ξερει.....

παω να φαω...τελικα το αποφασισα,μου εσπασε κ την μυτη ο μουσακας :D:D:D κ θα παω να αραξω για λιγο....ελπιζω να μην με πιασουν παλι οι καουρες....αν κ με τετοιο φαγητο δεν τις γλιτωνω :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!μολις τελειωσα το μαγειρεμα κι εγω.παπουτσακια εκανα.περιμενω να γινουν για να φαω.

diosa με το καλο το μωρακι σου!!!!μπορεις να με βαλεις κι εμενα στη λιστα με τα γεννητουρια;

για τον μπεμπη πηρα αφρολουτρο-sampoo fissan.για το συγκαμα θα παρω σουντοκριμ,γιατι οντως ειναι πολυ καλη.την χρησιμοποιουσαμε πολυ στην κλινικη που εργαζομουν.απο λαδακι δεν ξερω τι να παρω.δωστε μου ρε παιδια τα φωτα σας!!!!

σημερα εχω ραντεβου και για αποτριχωση.λεω επιτελους να ξεκινησω τα μπανια στη θαλασσα και γιατι οχι να ειμαι και ετοιμη για παν ενδεχομενο.

ο μπεμπης εχθες με χορευε μεχρι τις 3 το πρωι.υπομονηηηηηη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους σας διάβασα!!!

Γιελίζ μου σε λιγότερο από 48 ώρες θα έχεις τον μπέμπη σου αγκαλιά!! Τελικά όπως φαίνεται με τις συσπάσεις αν δεν έκανες καισαρική μπορεί και να έπαιρνες όλο το μήνα!! Με το καλό κορίτσι μου να έρθει το μωράκι σου στη ζωή!

Πιπίτσα μου καλό σιδέρωμα και προσοχή μην κουραστείς!

Κατερινάκι να τα χαίρεται η φίλη σου τα μωράκια της..Και στα δικά σου τώρα!

Μιχαέλα μου δεν έχει βολτίτσες σήμερα?? :lol:

Χριστίνα μου σφηνάκι πήρα κι εγώ...αλλά έχω ακούσει ότι πολλοί παιδίατροι δεν το επιτρέπουν..Θα τον ρωτήσω και βλέπουμε!

Μαίρη μου πολύ περίεργο αυτό που σου είπε ο γιατρος για το αν ακους το μωρό.Εδώ εμένα που είναι με περιτύλιξη και δεν μου ανέφερε τίποτα! Μια χαρά τα νέα σας πάντως από το γιατρό!

Νικόλ μου υπομονή κι όπου να'ναι τελειώνεις κι εσύ!

Η ΄Τόνια παπουτσάκια, η Μιχαέλα μουσακά.....μιαμ!!!! :D

Απορρυπαντικά και εγώ της προδερμ πήρα κι όλα οκ. Για το μωρό πήρα της mustela..Είναι ακριβά προιοντα αλλά μου τα έκανε δώρο μια φίλη φαρμακοποιός. Για την σουντοκριμ πάντως άκουσα τα καλύτερα!

Κορίτσια σορρυ αλλά δεν θυμάμαι τίποτα άλλο από όσα γράψατε...Συγχωρέστε με οι υπόλοιπες! :oops::oops:

Επιτέλους τέλειωσε και το σχολείο! Σήμερα όλη μέρα καθόμασταν και με πέθανε η μέση. Ηρθαν οι γονείς μου με τα ανηψάκια μου να με πάρουν και οι μικρές με ξέκαναν!!! Η μια με ρώτησε εκατό "γιατί" μέσα σε 5 λεπτα..Μάλιστα με ρωτούσε από πού θα βγει το μωρό μου και την είπα από την κοιλιά...μετά με ρωτάει το κορυφαίο.."και ποιος θα σου κολλήσει μετά την κοιλιά"??? :lol::lol::lol::lol::lol:

Νυσταζω απίστευτα και δεν ξέρω αν θα καταφέρω να κοιμηθώ. Εφαγα φακές αλλα εφαγα πολύ λίγο και τώρα πεινάω πάλι!! Θα φάω πεπονάκι!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Τόνια μου!! Να είσαι καλά!!! Και στα σικά σου με το καλό!!

Σε έβαλα στη λίστα!!

Μαράκι μου και ο γιατρός αυτό μου είπε χθές... ότι θα έπαιρνα όλο το μήνα... :o:o και ο μπέμπης θα έβγαινε κοντά 4 κιλά!!! :o:o οπότε ευτυχώς που θα κάνω καισαρική γιατί με 3+ κιλά πάνω στο κόκκαλο του πιπί μου δεν ξέρω πώς θα άντεχα για 3 εβδομάδες ακόμα!! :lol::lol::lol::lol:

Άντε τελείωσες και με το σχολείο!! Ωραίααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EYXARISTW GIA TIS APANTISEIS SAS KORITSIA!!!!!!!!!!AYTO ME TA JOHNSONS POLY ME PROVLIMATISE!!!! :?:?:?:?:?

KORITSIA NA RWTHSW KAI KATI ALLO?????TA ROUXA KAITA PRAGMATAKI TOU MWROU POTE ARXISATE NA TA PLENETE?????????PREPEI NA PLINW KAI TO STRWMATAKI TOU OTAN MOU TO FEROUN?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ σκέψουν να είχε ακόμα 2 εβδομάδες να περιμένεις....Θα είχες σκάσει!!

Εγώ τώρα που τέλειωσε κι αυτή η υποχρέωση με το σχολείο νιώθω πανέτοιμη!! Στο μεταξύ αυτό τον καιρό έχουμε ένα σωρο υποχρεωσεις..γάμους, βαφτιση, γενέθλια...κι όλα πολύ στενών μας φίλων που θα πρέπει να πάμε...Τώρα δεν φοβάμαι να κυκλοφορήσω γιατί είμαι στο τέλος..

Σήμερα οι κινήσεις του μικρού μου είναι πολύ χαλαρές...σαν να βαριέται!!! :lol::lol:

Χριστίνα μου για τα αφρόλουτρα για το μωρό θα δοκιμάσεις διάφορα..Υπάρχουν μωράκια που έχουν ευαίσθητο δερματάκι ή αλεργίες.Μιας φίλης με το παραμικρό κοκκίνιζε το δερματάκι με αποτέλεσμα να πάρει κάτι φυτικά προϊόντα στο τέλος...ετσι της είχαν μείνει αρκετά και μου τα έφερε.

Τα ρούχα του μπέμπη άρχισα να τα πλένω και να τα ετοιμ'αζω 'γυρω στην 29η-30η εβδ αλλά λόγω ιστορικού και φόβου για πρόωρο τοκετό.Αλλιώς λογικά θα τα ετοίμαζα μετά την 32η εβδ.

Το στρωματάκι του δεν το κάναμε κάτι...

Για τα πλαστικά αν είναι να τα πλύνεις υπάρχει και απορυπαντικό πιάτων της προδερμ....νομιζω κάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι όντως θα είχα σκάσει!! Πώ πώω!! :lol::lol:

Χριστινάκι εγώ ότι δεν πλένεται τα πέρασα με Dettol...

Αλλα και αυτό που λέει το Μαράκι καλό ακούγεται...

Μαράκι μάλλον ζεσταίνεται ο σκαλιστής σου...γιαυτό βαριέται!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ έχεις δίκιο με το ντετόλ...Δεν το είχα σκεφτεί..Εμείς επειδή δεν πήραμε πλαστικά παιχνίδια και τέτοια ακόμα δεν το είδα στην πράξη το θέμα! Καλό μεσημέρι και καλή όρεξη!

ΑΑ κι ο μικρός τώρα που ανέφερα ότι τεμπελιάζει μου έριξε 1-2 δυνατές..ετσι για να μην τον κατηγορώ άδικα!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eφαγα και εγω και ηρθα!

Συμπεθερα γυρισες;

Νικολ,Τονια τι κανετε;

Χριστινα μακρυα απο τα τζονσονς!Ειναι τιγκα στα χημικα!Για απορρυπαντικο εγω τελικα μαλλον θα παρω να δοκιμασω το Αρκαδι,που ειναι πιο αγνο και βλεπουμε.Τα παιχνιδακια μπορεις να τα περασεις με πανακια ντετολ ή με το σπρευ το διαφανο.Και με οινοπνευμα θα μπορουσες να τα περασεις αλλα μπορει να ξεβαψουν οποτε αστο...Το ιδιο κανε και για το καροτσι και οτι αλλο δεν πλενεται...

Τα ρουχα μην βιαστεις να τα πλυνεις απο τωρα.Η αποστειρωση δεν κραταει πολυ και μετα θα πρεπει να τα ξανακανεις.Ασε που θα σκονιστουν κιολας. ;) Εγω σκεφτομαι να τα κανω λιγο πριν μπω στον μηνα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAAAAAA EIXA KAI AYTHN THN APORIA GIA TO KAROTSAKI PWS NA TO PLINOUME.....

ARA NA PARW ALLH KREMOULA SWMATOS GIA TO MWRO??????OIA MOU PROTEINETE?????????

DHLADH NA TA AFHSW AKOMA TA ROUXALAKIA TOU????TA YPOLOIPA MPORW NA TA PLINW APO TWRA???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οτι και να πλυνεις τωρα,μεχρι να γεννηθει,δεν θα ειναι πλεον αποστειρωμενο. ;) Κρεμα σωματος εγω δεν σκοπευω να της βαζω τον πρωτο καιρο.Αλλα για οταν θα της βαζω αργοτερα,πηρα μια φυτικη της Βελεντα,οπως και ολα της τα καλλυντικα.

Συμπεθερα να κοιμηθεις νωρις να χορτασεις υπνο.Και εγω επειδη δεν μπορω να κοιμηθω μεσημερι,το βραδυ κοιμαμαι νωρις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με πήρε τελικά ο ύπνος...Αλλά δεν χόρτασα καθόλου ύπνο..θέλω κι άλλο..Το βράδυ συμπεθέρα θα κοιμηθώ νωρίς πάλι!!!

Πάντως εγω τα πραγματα μας τα έπλυνα από νωρίς και δεν θα τα ξανακάνω...Κι άλλες κοπέλες που άκουσα τα έκαναν νωρίς δεν τα ξαναέκαναν. Μονο τα σεντονάκια στο κρεβάτι που το έστρωσα για να είναι ομορφο θα το ξανακανω σίγουρα γιατι αυτό ειναι εκτεθειμενο,ενω τα άλλα οχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ!!!!!!!!!!

ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΣΗΜΕΡΙΣ & ΔΕ ΞΑΝΑΜΠΗΚΑ ΤΕΛΙΚΑ.......

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!

ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΣΚ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!!!!!!

ΚΑΛΑ ΓΕΝΗΤΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΓΙΕΛΙΖΑΚΙ ΜΑΣ!!!!!!!!!

ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΟΥΔΙΑ ΚΟΙΛΟΥΜΠΕΣ ΜΟΥ!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...