Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

κοριτσια γεια σας!!πρωτη φορα γραφω μαζι σας..εγω εχω πητ 5/2/12.εχω πολλες αναγουλες τις απογευματινες ωρες περισσοτερο..περιμενω πως και πως να σταματησουν για να χαρω το μωρακι μου..εσεις ειχατε τετοια συμπτωματα??ποτε σταματουν αραγε??φιλια σε ολες σας!!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσιααααα ... αχ τι πεινα ειναι αυτη πρωι πρωι... με το καλημερα πειναμε.. :lol::lol::lol:

twiggy ειμαι στη 10 εβδομαδα και 3μερες ... τι να κανουμε δεν πειραζει για τα μπανακια του χρονου με τα κουβαδακιαααα :lol::lol:

konstantina καλος ηρθες στη παρεουλα μας.. εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι στη 13 εδβομαδα τελειωνουν οι αναγουλες .. αλλοι λενε μεχρι να ακουσεις το μωρο... παρε μια φριγανιτσα περναει η αναγουλα εγω ετσι κανω.. βοηθαει πολυ... ( εμενα για να με παρηγορησει ο αντρας μου , μου λεει οτι το μωρακι μας κανει τουμπες στη κοιλιτσα κ γιαυτο ανακατευομαι χεχεχεχεχε :lol::lol::lol: ) καλα εχει χαζεψει τελειως :D . πολλα φιλια και να εχετε μια ομορφη μερααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια, ελπιζω να ειστε ολες καλα!

κωνσταντινα καλως ηρθες , ευχομαι μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα evita μου!!ασε δεν με σωζουν οι φρυγανιες οταν μου ερχεται εμετος τρεχω στο μπανιο..δεν προλαβαινω να φαω τιποτα :cry: ελπιζω να περασουν καπως γιατι παντρευομαι 30 ιουλιου και φοβαμαι λιγο :!: ο αντρας μου οπως λες και συ τα χει χασει :lol::lol: την αλλη εβδομαδα θα κανω αυχενικη διαφανεια...ξερει καμια πως ακριβως γινετε???καλημερα σε ολες!!!! :D:D ευχαριστω πολλυ twiggy moυ!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κωνσταντινα η ωρα η καλη!!!! συγχαρητηρια!!! ολα καλα θα πανε, νομιζω θα εισαι τοσο χαρουμενη εκεινη τη μερα, το σπορακι θα ειναι ησυχο για να απολαυσεις το γαμο σου!!! πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες! Τι κάνουν οι κοιλίτσες φουσκώνουν δειλά δειλά; :D:D

Κωνσταντίνα καλωσήρθες στην παρέα μας και εύχομαι με το καλό ο γάμος και με το νέο έτος ένα υγιαίστατο μωράκι! Για την αυχενική μην αγχώνεσαι δεν είναι τίποτα. Είναι σαν κανονικός υπέρηχος που κάνουν κάτι μετρήσεις κυρίως στην σπονδυλική στήλη και ελέγχουν το ρινικό όστό. Σε εμένα ξεκίνησε τον υπέρηχο εξωτερικά στην κοιλιά αλλά επειδή κοιμόταν το μικρούλι μας και έπρεπε να το κάνει να γυρίσει μπρούμητα μπήκε ενδοκολπικά και το ξυπνήσαμε! Μετά τον υπέρηχο σου παίρνουν και αίμα και ανάλογα με τις μετρήσεις του υπέρηχου, τα κιλά και την ηλικία σου βγαίνει ένα ποσοστό. Το ποσοστό δείχνει τις πιθανότητες που έχει το μωρό να έχει σύνδρομο down και άλλες ανωμαλίες. 100% σίγουροι δεν μπορούμε να είμαστε παρά μόνο αν κάνουμε αμνιοπαρακέντηση που γίνεται σε ελάχιστες περιπτώσεις.

Πάντως κορίτσια οι αναγούλες και οι εμετοί όσο ενοχλητικοί και αν είναι τουλάχιστον είναι ένας τρόπος να ξέρουμε ότι τα μωράκια μας είναι καλά και μεγαλώνουν. Εμενα τώρα που μου σταμάτησαν οι αναγούλες τώρα αρχίζω να το νιώθω! Νομίζω η φύση προνοεί για όλα. Βέβαια δεν σημαίνει ότι αν δεν έχεις αναγούλες δεν είναι καλά το παιδί. Αυτές που έχουν πρωινές αναγούλες ας δοκιμάσουν να φάνε μια φρυγανιά πριν σηκωθούν από το κρεβάτι και ας κάτσουν για κανένα 10λεπτο στο κρεβάτι ακόμη. Μπορεί να βοηθήσει.

Καλό απόγευμα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας!!πρωτη φορα γραφω μαζι σας..εγω εχω πητ 5/2/12.εχω πολλες αναγουλες τις απογευματινες ωρες περισσοτερο..περιμενω πως και πως να σταματησουν για να χαρω το μωρακι μου..εσεις ειχατε τετοια συμπτωματα??ποτε σταματουν αραγε??φιλια σε ολες σας!!!!!!!!! :D

Φιλενάδα, γειά σου και από εδώ! Καλώς όρισες στο forum! Σου εύχομαι μια ευχάριστη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κονσταντινα καλως ήρθες στην παρεα μας! Με το καλό και υπομονή. Σημερα απο το μεσημερι και μετά είμαι χάλια. Το μονο που με βοηθάει ειναι κανένα κράκερ. Κοριτσια αυτή η εκγυμοσυνη στα συμπτωματα της ειναι χειροτερή απο του γιου μου και εχω λίγο φρικάρει.Σαν ζόμπι ειμαι. Εχω και την εννοια να κάνω αυχενική ή τροφοβλάστη κατευθειαν, δεν το εχω αποφασισει ακόμα και οι μέρες περνανε! Αυτά. Πιστευω να ειστε όλες καλα! καλό απογευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!

σημερα πηγαμε για υπερηχο!το μωρακι μας ειναι πια ολοκληρο παιδι!! 2,58 εκατοστα!αμε!

εχουμε και χερακια και ποδαρακια!και η καρδια μας χτυπαει 170 χτυπους το λεπτο!!!

τωρα 2 αυγουστου θα κανουμε την αυχενικη μας διαφανεια!

οι αναγουλες συνεχιζονται ολη μερα!το μονο που με παρηγορει ειναι οτι ειναι θετικο σημαδι οτι ολα πανε καλα!

κωσταντινα μου η ωρα η καλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreams μου χαιρομαι παρα πολυ!! :D μπραβο ολα καλα... που θα παει, θα περασουν και οι αναγουλες!!με το καλο η αυχενικη!! βαλε κι εσυ ενα τικερακι να σε παρακολουθουμε!! :P

φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνουν τα σποράκια σας;

Εγώ χθες πήγα στην οφθαλμίατρο γιατί τις τελευταίες μέρες είχε πρηστεί το μάτι μου και πίστευα ότι θα βγάλω κριθαράκι αλλά τελικά μου είπε ότι είναι χαλάζιο και έχει αρχίσει να γίνεται μια μικρή φλεγμονή! :cry: Σε συνενόηση με την γυναικολόγο μου μου έδωσε μια κορτιζονούχα αλοιφή και μου είπε ότι αν δεν υποχωρήσει μέχρι την Παρασκευή θα πάρω αντιβίωση. Μου είπε ότι την προβληματίζει λίγο που είμαι ακόμη στην 4η εβδομάδα και είναι καλό στους πρώτους μήνες να μην δίνεται κορτιζόνη και αντιβίωση αλλά μου είπε ότι αν δεν πάρω θα χειροτερέψει και μου δημιουργήσει πολλα προβλήματα στο μάτι.

Διάβασα και στις παρενέργιες της αλοιφής και έλεγε ότι δεν γνωρίζουν τι βλάβες μπορεί να προκαλέσει στο έμβρυο :shock:

Στεναχωρήθηκα ρε γμτ! Τόσα χρόνια ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τα μάτια μου και τώρα στην εγκυμοσύνη βρήκε; Λέτε να βλαψει το μικρό μου; :-ss :-SS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας!!!εχθες πηρα το βραχιολι που ειναι για την ναυτια και μπορω να πω οτι με βοηθησε λιγο... :P μπορει να με βοηθησει καμια σας να βαλω ticker??το φτιαχνω και δεν ξερω πως να κανω για να το βλεπετε.. :(:( εχθες το βραδυ μου φανηκε πως ενοιωσα το μωρακι μου..τι λετε και σεις δεν ειναι λιγο νωρις?? Madi οσο γνωριζω η απορροφηση της κορτιζονης οταν ειναι σε μορφη κρεμας ειναι πολυ μικρη οποτε δεν νομιζω οτι πρεπει να φοβασαι για κατι τωρα :|:|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδα, γειά σου και από εδώ! Καλώς όρισες στο forum! Σου εύχομαι μια ευχάριστη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! :-*:-*:-*

ευχαριστω κουκλιτσα μου!!!να χαιρεσαι την κουκλα σου και ευχαριστω για την βοηθεια που μου προσφερεις.. @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας!!!εχθες πηρα το βραχιολι που ειναι για την ναυτια και μπορω να πω οτι με βοηθησε λιγο... :P μπορει να με βοηθησει καμια σας να βαλω ticker??το φτιαχνω και δεν ξερω πως να κανω για να το βλεπετε.. :(:( εχθες το βραδυ μου φανηκε πως ενοιωσα το μωρακι μου..τι λετε και σεις δεν ειναι λιγο νωρις?? Madi οσο γνωριζω η απορροφηση της κορτιζονης οταν ειναι σε μορφη κρεμας ειναι πολυ μικρη οποτε δεν νομιζω οτι πρεπει να φοβασαι για κατι τωρα :|:|

Μακάρι βρε κωνσταντίνα μου να μην φτάσει η κορτιζόνη στο μωρό μου καθόλου. :ympray::ympray::ympray:

Όσο αφορά στο ticker:

Θα πας στη σελίδα http://www.pregnology.com στο MY DUE DATE θα βάλεις την ημ/νια της τελευταίας περιόδου σου και αφού σου βγάλει αναλυτικά τις μέρες εγκυμοσύνης θα πας δεξιά στο GET THE CODE. Κάνε αντιγραφή τον BB Code που αρχίζει με [url=http://www.pregnology.com/... και όχι τον HTML Code.

Πηγαίνεις μετά στο mammy και όπως βλέπεις την σελίδα στα δεξιά θα πας στον ΠΙΝΑΚΑ ΕΛΕΓΧΟΥ και μετά ΠΡΟΦΙΛ. Στο κενό που έχει θα επικολήσεις το BB Code από το pregnology

Θα προσέξεις ακόμη στο ΠΡΟΦΙΛ να μην είναι τικαρισμένα τα κουτάκια στις πιο κάτω επιλογές:

Απενεργοποίηση BBCode

Απενεργοποίηση εικονιδίων

Μην αναλύστε αυτόματα URLs

Πατάς Υποβολή και είσαι έτοιμη!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαντι μου ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην υπαρξει προβλημα! παντως εγω εχω να σου πω πως λογω εξωσωματικης παιρνω κορτιζονη (χαπι) απο την ημερα της ωοληψιας και ο γιατρος μου ειπε να την συνεχισω μεχρι και τον 2ο μηνα! (κατι για το ανοσοποιητικο) Οποτε προφανως δεν βλεπτει και τοσο ισως τωρα στην αρχη, δεν ξερω... Σιγουρα ο γιατρος σου ξερει καλυτερα και σε καθοδηγει σωστα!

Κωνσταντινα τι εννοεις βραχιολι για τη ναυτια? Αυτα τα τυπου bios balance? Ενδιαφερουσα πληροφορια...ελπιζω να τα καταφερες με το τικερακι! εκει που παιρνεις τον κωδικο παρε αυτον που λεει BBCode καλυτερα...

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy ειναι ενα βραχιολι που το βρισκεις στα φαρμακεια..5 ευρω κοστιζει και κανει και για ναυτιες ταξιδιου :D:D Madi μου σε ευχαριστω για το τικερακι :-*:-*:-* και μην φοβασαι ολα 8α πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κωνσταντινα! ωραιο το τικερακι... δεν το ηξερα για το βραχιολι!! καλη φαση...γιατι δεν ξερω πως θα την παλεψω εκεινη την περιοδο!! ευτυχως εχω εσας και τα μαθαινω ολα εγκαιρως!!!

φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy ελπιζω να πανε ολα καλα και να μην χρειαστεις τις συμβουλες μας :P:P ισως εισαι απο τις τυχερες που δεν εχουν κανενα συμπτωμα..φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy ελπιζω να πανε ολα καλα και να μην χρειαστεις τις συμβουλες μας :P:P ισως εισαι απο τις τυχερες που δεν εχουν κανενα συμπτωμα..φιλια!!

μακαρι κοριτσακι, τι ναπω.. αν και δεν ξερω, ηδη μου βρωμανε ολα, βιονικη μυτη!! :? κατα τα αλλα σχεδον τιποτα..

αληθεια εσας το στηθος ποτε αρχισε να ποναει και να πρηζεται? εμενα μονο λιγο ευαισθητο ειναι και που και που το αισθανομαι αυτο..

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy εμένα όλοι μου λέγαν ότι θα καταλάβεις αν είσαι έγκυος από το πολύ πρησμενο στήθος. Σε εμένα όποτε πρηζόταν πολύ το στήθος ήταν περίοδος και όχι μωρό! :) Αυτή τη φορά δεν είχε πρηστεί σχεδόν καθόλου και το χα σίγουρο ότι δεν είμαι. Ξεκίνησε να πρήζεται νομίζω εκεί κάπού στην 6-7 εβδομάδα. Θα το δεις αγνώριστο μιλάμε :P

Εμένα άρχιζαν να με ζορίζουν τα σουτιέν και χωρίς καθόλου σουτιεν ένιωθα σουβλιές και πονούσα. Βολεύτηκα αρχικά με ένα αθλητικό σουτιέν που είχα και μετά πήρα ένα πολύ απλό μαλακό και χωρίς μπανέλες και ενίσχυση και είμαι μια χαρά μέχρι στιγμής. Σκέφτομαι σε λίγο να πάρω και κανένα θηλασμού για να το έχω και για μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ... ΧΘΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ :cry:

ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ... ΕΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΕΖΗΣΑ ΤΗΝ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΗΝΗΤΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΖΩΗ ΜΟΥ .. ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΟ , ΕΙΔΑ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ , ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ.. ΔΑΧΤΥΛΑΚΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ... ΑΦΟΥ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟΤΟΜΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΕΤΑΓΟΤΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ... ΑΧ ΤΙ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ... :lol::lol: ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΥΜΠΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΥΠΕΡΒΑΛΩ... ΤΑ ΕΠΕΞΑ ΤΕΛΕΙΩΣ... ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 4,5 ΕΚΑΤΟΣΤΑ . Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΖΕΥΕΙ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ Κ ΟΛΟ Κ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΦΗΓΚΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ... ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 11 ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΟΧΙ 10 Κ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ... ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ.. ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ εβιτακι τι ωραια!! τι συγκινηση.... πολυ ωραιες στιγμες εζησες.. αντε τον παλιογιατρο μας τρομαξε το μπεμπε!!! ;)

μαντι ευχαριστω για τις συμβουλες...

πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!Madi μου ευχαριστω για το τικερακι.evita μου με συγκινησες..ανυπομονω να το ζησω και εγω σε λιγες μερες :P:P την τεταρτη εχω ραντεβου και η αληθεια ειναι οτι αγχωνομαι λιγακι να ειναι ολα καλα με το μωρο μου...twiggy εμενα το στηθος μου ειναι φουσκωμενο και ποναει απο τοτε που εμαθα πως ειμαι εγκυος αλλα οσο γνωριζω αυτο αλλαζει απο μανουλα σε μανουλα. @};-@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια... τι μου κανετε πως ειστε..? σας γραφω συνηθως πρωι ... αχ κοριτσια ηταν πραγματικα τελειο ανεβασα κ φωτογραφιες του μωρου που φαινετε πολυ καλα .. ο γιατροσ μου με εστειλε στο μαιευτηριο ρεα στη συγγρου σε μια ηδιοτικη κλινικη πολυ ωραια...

konstantina μου μην- ανχωνεσαι δεν ειναι τιποτα ενας υπερηχος ειναι και μετα θα σου παρουν κ λιγο αιμα(ελπιζω να μη φοβασαι. :o ) θα δεις το μωρακι σου κανονικα.. χερακια τα παντα.. σε ποια βδομαδα εισαι? γιατι η εξεταση γινετε απο τη 11 μεχρι 13 .. πολλα φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
    • Σε ευχαριστώ για την ενημερώση..έχω στείλει στην κοπέλα αλλά δεν μου έχει απαντήσει..λογικά τις έχει δώσει..
    • Καλημέρα κορίτσια ! Πως είστε ;;  μείνει καμία για τεστακι/χοριακη;  εγω νιώθω πως δεν περνάνε οι μέρες, δεν έχω κ γεμάτο πρόγραμμα αυτές τις μέρες κ κοιτάω όλο τις ημερομηνίες.. (δεν) περιμένω την ακατανόμαστη το μεγάλο Σάββατο , που μάλιστα δουλεύω.. πιθανότατα θα νιώσω την ανάγκη μεγάλη Παρασκευή να πάνω ένα τεστακι για να είμαι σπίτι μου άνετα …
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...