Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 12! Καλοκαιρινές αφίξεις!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαράκι και εμένα έχει κατέβει... νομίζω... βασικά το καταλαβαίνω απο την πίεση που ασκεί ο μικρός στα χαμηλά.... Α και χθές συνειδητοποίησα ότι τώρα ούτε εγώ μπορώ να κλείσω τα πόδια μου τελείως όταν κάθομαι... οπότε.. απο τότε που το συζητούσαμε έχει κατέβει... να δούμε που θα φτάσει!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαίρη μου μήπως δεν σου φτάνει το μαγνήσιο? (αν παίρνεις) εγώ απο όταν ξεκίνησα το μαγνήσιο ούτε κράμπες έχω ούτε πονοκεφάλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ παίρνω ένα μαγνησιο την ημέρα αλλά δεν εχω κραμπες καθόλου...Μια δυο φορές είχα μονο σε όλη την εγκυμοσύνη.

Γιελιζ μου είσαι κι εσύ με ανοιχτά πόδια τώρα ε?? Πάλι καλά δεν έιμαι μόνη μου..Ας ανοίξουν κι αυτά τα καημένα λίγο μετά από τοσους μήνες!!!! ;):oops::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! Εγώ σήμερα ειμαι αρκετα υποτονική!! Λιγο το ότι ετρεχα ολομοναχη με το παιδι από χθες το πρωι μιας και ο ανδρας μου θα γυρίσει σημερα το μεσημέρι από την υπηρεσία, λιγο η μέση μου που με τσάκισε, λιγο η ζέστη, λίγο η αγωνία με το μωρό, λιγο αυτή η καταραμενη αναμονή για την μετάθεση, λιγο το ότι δεν μπορω να κοιμηθώ το βράδυ και ξυπνάμε νωρις με την μικρή, λίγο το ένα, λιγο το αλλο με έπιασε κατι τις!! Ηθελα να παρω την Μαρινα να παμε στην παραλία, αλλα ετσι όπως είναι η μεση μου δεν ξερω κατά ποσο θα μπορέσω να σηκώσω το ποδήλατο της οσο ελαφρύ κι αν είναι!! Ισως είναι ορμονες!!

Μαράκι ετσι μου ειπε ο γιατρος μου!! Ισως επειδη θα γεννησω στις 36 εβδομάδες και 6 ημέρες!! Αν είναι κατω από 2800 θα μπει θερμοκοιτίδα εστω για μια μέρα!!

Το σφινάκι εμεις δεν το χρησιμοποιήσαμε ποτε για να ειμαι ειλικρινης!! Η μαρίνα ετσι κι αλλιως έβρισκε τον τρόπο να γυρίζει, οποτε.. Πάντως μπορειτε να βάλετε και μια πετσέτα διπλωμένη σε κύλινδρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ σωστά Μαράκι ας ανοίξουν και αυτά επιτέλους!!! :lol::lol::lol::lol:

Όσο για το μαγνήσιο Άννα μου εσύ επειδή έχεις δίδυμα μάλλον επιβαρύνεσαι περισσότερο... εγώ παίρνω ένα και μου κάνει δουλειά....

Μαίρη το μαγνήσιο είναι άλλο... αν θές ρώτα τον γιατρό σου μια φορά...

Καλημέρα Μαρία μου... Καλέ μην σηκώνεις ποδήλατα στην κατάστασή σου... όσο ελαφρύ και να είναι δεν είναι και πούπουλο!!! Όσο για όλα τα υπόλοιπα το μόνο που μπορώ να σου πώ είναι να κάνεις υπομονή...Φταίνε και οι ορμόνες σίγουρα!!

Για θερμοκοιτίδα που λέτε ο γιατρός μου έχει πεί ότι αν γεννηθεί 2200-2300 γρ δεν μπαίνει... εκτός και αν είναι πρόωρο (πριν τις 35 εβδ)... τότε μπαίνει προληπτικά. Αλλά και πρόωρο να μην είναι αν γεννηθεί κάτω απο 2200-2300 το βάζουν πάλι προληπτικά... είναι αναλόγως πώς θα τύχει...

Εσένα Μαρία μου πόσα κιλά είναι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera foukswtoules!!!!!!!!!

Ti mou kanete???Pws perasate to s/k sas...emeis arketa kala...koimithika ksekourastika..ekana kai tis voltes mou kai twra ksana ston agwna!!!!!!!!!

Thn tetarth tha pame na pswnisoume...kai to perimenw pws kai pws..!!!!!!!

na sas pw...exw kati ponakia tis teleutaies meres katw xamila apo thn deksia pleura..na anhsuxw?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαρουλίτα!!! Με το καλο να κάνετε τα ψώνια σας!!!

Για τους πόνους που λές θα σου πώ τι μου είχε πεί εμένα ο γιατρός όταν τον είχα ρωτήσει το ίδιο... οι πόνοι στα δεξιά και στα αριστερά δεν είναι κάτι ανησυχητικό... μπορεί να είναι το έντερο η η μήτρα μας που μεγαλώνει... αν νιώσεις πόνο πολύ έντονο προς τα κάτω και μέσα στο πιπί σου σε συνδιασμό με δυνατούς πόνους στη μέση τότε πρέπει να πάρεις τηλ τον γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristw diosiaki tha rwthsw ton giatro gia na dw ti tha mou pei...

maroulita me to kalo ta pswnakia sas k tha sou pw k egw pws an einai entonoi oi ponoi sou kala tha kaneis na milhseis me ton giatro sou..

ti mageireuoume shmera?egw makaronia me kima lew eseis????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με πιάνεις Γιελιζ!!! :lol::lol::lol:

Μαίρη μου το μαγνήσιο είναι άλλο...καλά θα ήταν να έπαιρνες και μαγνήσιο. Ρώτα όμως το γιατρό σου πρώτα.

Καλημέρα Μαρουλίτα μου.Με το καλό να αρχίσετε τα ψώνια. Για τους πόνους θα συμφωνήσω με την Γιελιζ.

Μαρία μου καλημέρα...ατιμες ορμόνες!! Μείνε στο σπίτι και ξεκουράσου και να σκέφτεσαι θετικά!

Η Μαχη και η Ευγενία πού είναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε πιάνω Μαράκι μου σε πιάνω!! έτσι όπως γίναμε... :lol::lol::lol::lol:

Εγώ σήμερα θα μαζέψω ότι έχει το ψυγείο... λίγο κοτόπουλο φιλέτο λίγη μοσχαρίσια μπριζόλα έχουν μείνει και λαχανικά ψημένα και λέω να κάνω μία σάλτσα ντομάτας απο πάνω να τα φρεσκάρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia etsi opws leei h Gieliz ponaw..oxi entona apla xamila deksia kai san ponos periodou!!!!

Emeis simera tha fame fasolakia me patatoules..!!!!!ta ekana to prwi kai etsi eimai xalari to mesimeri!!!thelw kai na siderwsw kiolas kai den exw katholou diathesh!!!!!!!!

eima sto magazi mou simera...kai eixa kosmo prin..kai ekei pou milousa arxise na kounietai o mpompiras kai fenotan apo thn koilia mou gt foraw kai mia stenh mplouza..kai me koitakse o pelaths kai gelouse...me leei zwiroutsiko,e???xixixixixixixixixxii!!!!!!!!!!!!!!!!!! to poulaki mou...:)))))))))))))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο φαγητο έχω παστιτσιο από χθες...Προτιμώ σαλατούλα βεβαια αλλά δεν έχω αυγουλάκι να κάνω με πατάτα βραστη... :?

Θα πάρω ένα γιουτοπαρ μάλλον για τα πονάκια να δω αν μου περάσει. Αν και ισως να είναι το έντερο μου...

Μαρουλίτα μου είδες? Κάνει την εμφάνιση του αισθητη το μωράκι σου!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλίτα δίνει το παρόν ο μικρός ε?? :lol::lol::lol::lol:

Εμένα ο δικός μου έχει λόξυγγα αυτή τη στιγμή και κουνάει όλη την κοιλιά... δεν είναι όπως πρίν το ένιωθα μόνο εγώ η το καταλάβαινες αν έβαζες το χέρι πάνω... τώρα φαίνεται!! :lol::lol::lol::lol:

Μαίρη μου στο καλό!

Μαράκι και εγώ το έντερο λέω ότι πρέπει να είναι...αλλά καλού κακού πάρε το χαπάκι σου εσύ...

Και η Νίκη δεν φάνηκε σήμερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Γιελιζ μου θα το πάρω το άτιμο :lol::lol:

Χθες πήραμε γαριδάκια και δρακουλίνια στο σπίτι (με είχε ξεσηκώθει προχθές η Μιχαέλλα ) :lol: και χθες αντεξα και δεν έφαγα γιατι βράδυ αποφεύγω τέτοια και τώρα δεν άντεξα και τρωω ένα σακουλάκι!!!

Το καλό ότι είμαι σταθερή στα 10,5 κιλά...Ισως επειδή το έριξα πολύ στα φρούτα. χθες για παράδειγμα εφαγα το πρωί τις φρυγανιές μου και το μεσημέρι ένα μικρό κομματάκι παστιτσιο και λίγο γιαουρτάκι..Ολη την υπόλοιπη μέρα φρούτα και παγωτάκι βεβαίως βεβαίως!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai panta....to giavraki mou!!!To periergo einai me ton antra mou...pou molis erxetai konta sthn koilia kai tou milaei autos arxizei na tralenetai...twra h tha ton thelei polu h tha ton zalizei..xixixixixxi!!!!!!!!!!Pantws apo thn arxh eixe megalh epikoinwnia mazi tou..makari na kratisei auto kai eksw apo thn koilia..:)

Gieliz mou emena h ksaderfoula mou gennithike me loksiga...xixixixi...eklaige eixe kai ton loksiga!!!!

emeis koritsia proxthes eidame ena arketa entono ekswgoma mikroutsiko men alla to pieze polu kai etsi upothesame pws mporei na itan to gonato tou..!!!!!!!!!!THEE MOU!!!!!!!!!!TI TRELA EINAI AUTH POU ZOUME RE KORITSIA!!!!!!!!!!!!

Maraki kai egw edw kai 2 evdomades eimai starherh sta kila mou kai pisteuw oti einai apo ta frouta..tha deite mas voleuei to kalokairi tha trwme frouta kai den tha valoume polla kila!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρες μου καλημέρα, εχω λίγη ώρα που ψάχνω για δημόσια τράπεζα βλαστοκυττάρων..αλλα πέφτω σε ιδιωτικές κ άρθρα....μήπως έχετε διευθυνση και τηλ.??

αχ μαράκι μου κ εγω τρώω τώρα βουτήματα και κάνω βουτιες πάνω τους.........

Diosaki μου κ μένα τον πιάνει λόξυγγας κ πεθαίνω στα γέλια :D ......χθες όλο τούμπες ήταν το μωράκι μου......

maroulita χθες πρωτη φορά είδε ο άντρας μου ενα καρουμπαλάκι να πηγαίνει κ να έρχεται κ έπαθε πλάκα....τώρα τι ήταν ποιος ξέρει ...μπορεί κ το πουλάκι μας.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera Nikol mou!!!!!!!!!!XAXAXAXA....Kalo auto me to poulaki...les kai emas to poulaki mas na itan..xaxaxaxaxaxa..trelomamades!!!!!!!!!!!!

koritsia poses meres prin thn ΠΗΤ prepei na katathesw ta xartia???

Kai kati akoma..egw paw se idiwtiko giatro ektos IKA dld...to xarti omws pou prepei na katathesw tha prepei na to parw apo giatro tou IKA?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαράκι τι μου κάνεις τώρα!!! Θέλω και εγώ δρακουλίνια και φουντούνια!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Και εγώ κορίτσια λόγω ζέστης δεν μπορώ τα πολύ βαριά φαγητά πλέον... το έχω ρίξει στα λαχανικά τα γιαούρτια και στα φρούτα!! Το παγωτό δεν λείπει βέβαια!!! Αλλά το καλό είναι ότι δεν βάζω κιλά γιατί δεν παίρνω πολλές θερμίδες απο τα φαγητά... μόνο απο το παγωτό!! :lol::lol::lol:

Μου άρεσε που φοβόμουν ότι τους τελεταίους μήνες θα γίνω σαν φάλαινα!! συνέχεια αυτό άκουγα! ότι τους τελευταίους μήνες βάζεις τα πολλά κιλά... με εμένα συνέβη το εντελώς αντίθετο... απόταν μπήκα στον 8ο δεν έβαλα τίποτα!!! Όπως λέει η Μαρουλίτα μας βόλεψε το καλοκαίρι τελικά!! :D:D:D:D:D:D

Μαρουλίτα τρέλλα δεν λές τίποτα!!! Είναι η πιο όμορφη εμπειρία!!! Και που να γεννηθούν τα μπεμπάκια μας!! Εκεί να δείς!!! :lol::lol::lol:

Γειά σου Νικολ μου!!!! Καλά θεικό αυτό με το πουλάκι!!!!! Πέθανα στο γέλιο!!!

Για δημόσια τράπεζα που ρωτάς δές εδώ http://www.eae.gr/new/trapezes-o-m.asp το είχε βάλει η Νίκη νομίζω...

Μαρουλίτα απο ΙΚΑ δεν έχω ιδέα... αυτά τα ξέρει η Μιχαέλα καλά... Αλήθεια ούτε η Μιχαέλα φάνηκε σήμερα.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλίτα μου όντως πάλι καλά που η ζέστη μας περιορίζει κάπως την όρεξη για φαγητο!!

Για το μωρο και τον αντρα σου που λες, το ίδιο έχουμε κι εμέις! Οταν του μιλαει αρχιζει έντονα τις κινησεις και τις κλωτσιες και εννοειται πως ο αντρας μου ενθουσιάζεται!!!Οσο για τα εξογκώματα προσπαθώ να μαντέψω τι είναι αλλά δεν είμαι και σίγουρη!!

Νικόλ μου ο αντρας μου εχει αυτη την εντυπωση ότι είναι το πουλάκι του το εξόγκωμα..Το μωρό μας θα μπει στο ρεκόρ γκινες!! :lol::lol::lol:

Γιελιζ, όντως κι εμένα είναι πιο σταθερά τα κιλά μου τώρα..

Και η Μιχαέλα και η Νίκη...λες να κάνουν βολτίτσες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...