Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 12! Καλοκαιρινές αφίξεις!!!


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια!!! Από χθες πονάω χαμηλα στην μήτρα, στην θεση του πλακουντα!! Οποτε σημερα θα κατσω οσο περισσοτερο μου επιτρέψει η Μαρινα μου για να μην εχω καμμια αποκοληση παλι!! Ο ανδρας μου ειχε 24ωρη υπηρεσια παλι οποτε θα επιστρεψει αυριο το μεσημερι σπιτι!!! Εγω νιωθω πολύ κουρασμένη και νυσταγμένη!! Εκανα και πολλες δουλειες χθες για να ειμαι ειλικρινης, αλλα με ένα ταλιμπανακι παιδακι δεν υπαρχει επιλογη!!

Ευχαριστω Αννα, τις βρήκα!!

Σοφάκι να σου ζήσουν οι πριγκιπισσες σου!! Παντα γερες, δυνατές και τυχερές να είναι στην ζωη τους και εσεις διπλα τους να τις καμαρώνετε κάθε λεπτο!!!!

Αερινη ποτε με το καλο θα παρεις την αδεια σου να χαλαρώσεις λιγάκι; Μεγάλωσε το θαυματάκι σας!!!

Κατερινακι μιλησες ξανα στην Σοφία; Πως είναι; Οι μικρες δεν μπηκαν θερμοκοιτίδα ε; Πω πω η Μαρινα γεννηθηκε 3400 και ηταν μια σταλιά!! Φαντάζομαι ποσο μικρούλια θα είναι αυτά!! Για φιλημα!!

Ευχαριστω Διοσακι!!!

Σισσυ ευχομαι όλα να πανε καλα και να ξεπερασει οποιοδήποτε προβλημα το μωράκι της!! Απ’ ότι καταλαβα γεννησε πρόωρα ετσι; Μακάρι να είναι η τελευταία μάνα που περνάει κατι τετοιο!! Ο Θεος μαζι τους!!

Με την κρυσταλλενη τι γινεται; Βγηκαν από την θερμοκοιτίδα;

Πω πω ακουω διαφορα φαηγτα και ζηλευω.. αν και πραγματικα αυτο που θα ηθελα ειναι παγωγο και δροσερο καρπουζακι!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νικη ξέρω και εγώ??? Έτσι μας είπαν απο το μαγαζί που είχαμε ρωτήσει... Εννοείται ότι εσύ θα επιδιώξεις να πάρεις ότι είναι πιο ασφαλές για το μωράκι σου...

Ωραίο φαίνεται το φαγητό σου!! Καλή χώνεψη...

Εμένα με έπιασε προκοπή και καθάρισα το πλυντήριο ρούχων... το έκανα μια πλύση που έχει για να καθαρίζει ο κάδος μαζί με calgon, καθάρισα το φίλτρο , έπλυνα το συρτάρι για το απορρυπαντικό... καθάρισα και το τζάμι στην πόρτα μέσα έξω...Γυάλισε!! :lol::lol:

Τελικά είναι πολύ σπαστικό να μην έχεις τι να κάνεις!! :lol::lol: Δεν περνάει η ώρα!!!

Γειά σου Μαρία μου!!! Ελπίζω να είναι περαστικός ο πόνος... και εσύ όμως προσπάθησε να μην κουράζεσαι πολύ...

Της Σοφίας τα μωράκια δεν ξέρω αν μπήκαν θερμοκοιτίδα... :roll::roll::roll:

Ούτε της Χρυσταλλενης νομίζω να μπήκε...

Μήπως εννοείς της Ζαχαρένιας? το δικό της αντράκι απόσο ξέρω είναι ακόμα στη θερμοκοιτίδα αλλά δόξα το θεό πάει καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να΄μαι κι εμένα...συγνώμη που έφυγα απότομα πριν, κάτι έπαθε η σύνδεση μου! :evil:

Μπήκα να σας πω ένα καλο απόγευμα τώρα και να δω λίγο τηλεοραση..Ειμαι μοναχούλα ακόμη. Το παστιτσιο πριν από λίγο το έφαγα και με το ζ΄΄ορι.Εχει πολύ ζέστη..πού όρεξη για φαγητο!!

Μαρία μου μπέρδεψες τα κοριτσια νομίζω!! :lol::lol: Της Χρυσταλλένης δεν μπήκε θερμοκοιτηδα, κανονικά στην ώρα του ήρθε το μπεμπάκι. Της Ζαχαρένια είναι στην θερμοκοιτήδα κι όπως είπε η Γιελιζ Δοξα το ΘΕό όλα καλά..

Προσεχε κι εσύ όσο μπορείς..μην κουράζεσαι..

Λοιπόν σας αφήνω κι εγώ...

Οσες θα πάτε βολτίτσα καλά να περάσετε! ΠΟλλά φιλιά, τα λέμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω χασει επεισόδια μάλλον!! Πόσο καιρο είναι θερμοκοιτιδα της Ζαχαρένια; Ποτε με το καλο θα τον παρει σπιτι;

Ελπιζω της Σοφιας να μην μπήκαν, εμάς ο γιατρος μας είπε πως μονο αν είναι 2800 δεν θα μπει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααααααα.τι κανετε;κοιμαστε ολες ε;

εγω σημερα δε κοιμηθηκα καθολου καλα.συχνοουρια,δυσπνοια,πονος στη πλατη.χαλια.σηκωθηκα γιατι βαρεθηκα να στριφογυρναω.τι νεα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα!!!

Αννούλα έχεις μαξιλάρι εγκυμοσύνης-θηλασμού? Ξέρω ότι βοηθάει πολύ στον ύπνο.... Κουράγιο...

Κοριτσάκια τώρα που είπα για μαξιλάρι... στα Λητώ που είχαμε πάει η πωλήτρια μας πρότεινε να αγοράσουμε ένα μαξιλάρι "σφηνάκι" για το μωρό,

κάτι τέτοιο... http://www.letoshop.gr/?pID=39&ct=10108&la=1

χθές που το έψαχνα για να παραγγείλω απο Αμαζον βρήκα αυτό... http://www.dietup.gr/paidi/ygeia/3143-sfhnakia-ston-brefiko-ypno.html και με έβαλε σε σκέψεις... θα ρωτήσω βέβαια και τον γιατρό αλλά ήθελα και την δικιά σας γνώμη - εμπειρία (οι ήδη μανούλες) Εγώ προβληματίστηκα... :?:?:?:?:roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...Τι κάνετε? Εγώ χθες πήγα μια βόλτα με τον καλό μου με το αμάξι και πήραμε παγωτο..Πήγαμε σε ένα νέο παγωτατζιδικο και το παγωτο ήταν πραγματικά τεράστιο!!! για να φανταστείτε ούτε εγώ καταφερα να το φάω!!! :lol::lol: Ο μικρός έκανε πάρτυ!!! :lol::lol:

Μαρία μου γιατι πρέπει να είναι 2800 το μωρό για να μην μπει θερμοκοιτηδα? Πρώτη φορά το ακούω..Ξέρω πολύ πιο μικρά μωρά που γεννηθηκαν και δεν μπήκαν...Μιας φίλης γεννηθηκε 2200 και μπήκε μονο μια βδομάδα...Δεν ξερω γιατί στο είπε αυτό...

Αννα μου καλημέρα...

Καλημέρα Γιελιζ μου..Αυτο το μαξιλαρακι-σφηνάκι που λες το πήρα εγώ..Βασικά ειναι για να κοιμαται το μωρό στο πλάι οποτε και γουλίτσες να βγαλει στον υπνο του να μην πνιγει. Καποιοι παιδίατροι το συστήνουν κι άλλοι όχι. Προσωπικά δεν ρώτησα τον δικό μου αλλά το πηρα γιατι η νύφη μου που το είχε δεν έιχε την αγωνία του πνιγμού του μωρού.Μια άλλη φίλη που δεν το είχε, συνεχεια έτρεχε στην κουνια να δει αν ειναι οκ το μωρο. Ειναι αναλόγως την θεωρία να κοιμάται ανάσκελα ή στο πλάι. προσωπικά θεωρώ πιο ασφαλές το πλάι, τουλάχιστον στις αρχές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παρει μαξιλαρι θηλασμου-εγκυμοσ.αλλα θα παω σημερα κιολας να παρω κ οτι γινει.μιλαμε για δυσφορια ακομα κ οταν κοιμομουν στο πλαι,που λενε οτι δεν υπαρχει προβλημα.τι να πω.πραγματικα δεινοπαθησα.καθε μιση ωρα ξυπνουσα.θα προπονιεμαι φαινεται για οταν ερθουν με το καλο οι πασχαλιτσες μου;-)

για αυτα τα σφηνακια γιελιζ κ εγω εχω διαβασει οτι ειναι λιγο επικινδυνα.δε ξερω.ρωτα κ το γιατρο σου βεβαια.αλλα αν εχεις το μωρακι διπλα σου πιστεψε με θα καταλαβαινεις οποια κινηση κ αν κανει για να γυρισει.δε ξερω.τα φοβαμαι λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!! Τι μου κάνετε?

Εμείς χθες κάναμε εναν τεράααααααααστιο περίπατο στην παραλία, ήταν πολύ ωραία!!!! Βέβαια μετά ήμουν πτώμα, αλλά ελπίζω αυτό να βοηθήσει στην έναρξη του τοκετού, γιατί δεν θ΄αντέξω για πολύ ακόμη την ταλαιπωρία της αϋπνίας.... Θα το καθιερώσουμε και θα πηγαίνουμε καθημερινά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι!!! Καλά ε χάνω πάσα ιδέα!!! Τι είναι αυτά που λές??? ΔΕΝ κατάφερες να φας το παγωτό????????????? :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: Απαράδεκτο!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλά και εμένα ο μικρός μόλις φάω παγωτό τρελλαίνεται!!!! Έχει πολύ γέλιο!!! Για το μαξιλάρι σίγουρα θα ρωτήσω τον γιατρό... απλά θεωρούσα ότι είναι πιο καλά στο πλάι... τώρα με αυτό που διάβασα μπερδεύτηκα λίγο...

Αννούλα να το πάρεις το μαξιλάρι θηλασμού όπωσδηποτε εμένα πέρυσι που είχα πρόβλημα με ανακούφιζε πολύ...Ευτυχώς φέτος δεν το χρειάστηκα μέχρι τώρα!! Αλλά αν καταφέρω να θηλάσω θα το χρησιμοποιήσω τότε...

Καλημέρα Ελισάβετ... Καλό κουράγιο και σεσένα!!! Δεν έμεινε πολύ, πλησιάζεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιελζ!

Αννα μου, να πάρεις ό,τι βρεις, γιατί εσύ έχεις και 2 και θα είναι ακόμη πιο δύσκολο... δεν θέλω να σε απογοητεύσω και ελπίζω να είναι διαφορετικά σε σένα, αλλά εγώ ΥΠΟΦΕΡΩ, δεν κοιμάμαι καθόλου. Σε καθιστή στάση όλη τη νύχτα με 4-5 μαξιλάρια γύρω-γύρω.... τι να σας λέω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται κοριτσια.θα παω σημερα κιολας να το παρω.δε παλευεται αλλο.μιλαμε σημερα ηταν λες κ βουλιαζε το στηθος μου κ δε μπορουσα να παρω ανασα.εχω εντωμεταξυ κ 2 μερες τωρα που νιωθω οτι βαρυνε πολυ η κοιλια μου.τι να με απογοητευσεις.εχω παρει γευση,

σεσιλια λουκουμα;λουκουμαα;;;;;;;;;;;;θελω κ εγω.θα φτιαξω το βραδυ

μαρακι μου καλημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Ελίς μου και καλά περπατήματα!!!

Καλημέρα Χρύσα μου...λουκουμά ακούω???? :lol:

Γιελιζ μου άστα να πάνε!!! Ηταν πραγματικά τεράστιο μέχρι που με έπιασε βήχας με τόσο παγωτό :lol::lol:

Για την αϋπνία που λέτε κι εγώ αμα ξυπνήσω μια φορά για τουαλέτα μετά στριφογυρνάω. Ούτε στο πλάι μπορώ πια γιατί πονάει η μέση μου και νιώθω ότι πλακώνω το μωρό :lol::? Ανασκελα νιωθω ότι μου κόβεται η αναπνοή...κι άντε να βολευτείς!!!

Σήμερα πάντως με πιάνει πού και πού πόνος στη μέση χαμηλά και λίγο στην κοιλιά. Βασικά η κοιλιά μου είναι πολύ σκληρήμ νιώθω ότι θα εκραγεί...Να ανησυχω ή είναι φυσιολογικό?? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμμμμμμμμμμμμ!μαρακι δε παιρνεις ενα τηλ το γιατρο;πονακια κ πετρωματα=?

αλλα οπως κ να χει δε φανταζομαι να ανησυχεις στη βδομαδα που εισαι ε;εκτος αν ειναι το εντερακι σου.

εγω πεμπτη η παρασκευη εχω ντοκτορ.ευτυχως ομως δεν εχω πλεον συσπασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες βρε Άννα μου? Ειπα να περιμένω λίγο και θα δω..Τα πονάκια δεν είναι έντονα και είναι περισσότερο στην πλάτη και την κοιλιά μου την νιωθω συνεχόμενα σκληρή..

Θα δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι τα πονακια τα προπαρασκευαστικα του τοκετου ειναι πονος στη μεση που σιγα σιγα ερχεται κ αγκαλιαζει μεχρι τη κοιλια μπροστα κ η κοιλια πετρωνει.δε ξερω αν ειναι το ιδιο πραγμα με το δικο σου.δες πως θα πας κ αν ειναι παρε το γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι και εμένα είναι φάσεις που είναι πολύ τεντωμένη και σκληρή η κοιλιά... αλλά δεν έχω πόνους... μόνο κανά 2 φορές είχα κράμπα χαμηλά στην κοιλιά... αλλά στα καρδιοτοκογραφήματα που έκανα δεν είχα καθόλου συσπάσεις... Όταν ρώτησα τη μαία μου είπε αν δεν πονάει πολύ έντονα η μέση δεν ξεκινάει ο τοκετός... μήπως είναι που έκοψες τα χάπια που έπαιρνες και προσπαθεί ο οργανισμός να προσαρμοστεί?? Αλλά δεν χάνεις και τίποτα να πάρεις ένα τηλ τον γιατρό σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου έχω ξαναζήσει αυτούς τους πόνους, οποτε κατά κάποιον τρόπο είμαι προετοιμασμένη ;)

Γιελιζ μου οντως πονάει πολύ η μέση όταν έχεις πραγματικές συσπάσεις.

Δεν νιωθω τόσο έντονα πονους ή να έχουν διάρκεια οποτε θα δειξει. Την Παρασκευή μόνο είχα καταλάβει ότι πρέπει να είχα συσπάσεις.

Πάντως βρε κορίτσια και πέρσι που με ειχαν πιάσει οι πόνοι ναι πονούσε απίστευτα η μέση χαμηλά και ερχόταν στην κοιλιά και μπορώ να πω ότι κατέβαινε μέχρι τα πόδια αλλά πετρώματα στην κοιλιά δεν κατάλαβα!!!!! :?:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia?

molis ksupnhsa tha etoimasw ligo tsourekaki na faw gia prwino giati peinawwww

egw suspaseis exw polu spania niwthw pono k trabhgma sthn koilia alla pernaei polu grhgora..thn koilia mou k egw thn niwthw polles fores polu tentomenh alla oxi na ponaei opws h diosia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαίρη μου!!

Μαράκι ακριβώς το ίδιο και εγώ... πονούσα πολύ στη μέση και στα πόδια αλλά συσπάσεις δεν καταλάβαινα... ίσως απο τον πόνο... τι να πώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Μαίρη μου!!

Γιελιζ μου τελικά από κοπέλα σε κοπέλα διαφέρει..Εχει κατέβει η κοιλιά σου καθόλου? Εμένα πολύ..ετσι την νιωθω τουλάχιστον!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...