Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

Χρύσα μου αυτό εννοείται, να είναι το μωρό καλά και εγώ... όλα τα υπόλοιπα θα τα βρούμε στην πορεία, ας έρθει η ώρα εκείνη με το καλό.

Χρυσταλλενή μου σπάς το φράγμα των 50!!! Με το καλό!!!

Σας αφήνω τώρα πάω να ξαπλώσω τα λέμε μετα!! Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να παρεις τον μεγαλο καλυτερα για να ειναι ανετο το μωρο και να μην αισθανετε ασφυξια..οι μικροι 0-6 ειναι για μωρακια που γεννιουνται χειμωνα. Ετσι οταν θα τον χρισημοποιησεις- απο φθηνοπωρο κυριως θα εχει μεγαλωσει λιγακη το μωρο..και μετα δεν τους αρεσει αν ειναι πολυ σφυχτα τα ρουχα πανω τους και δυσανασχετουν

Τα Tog εχουν ως εξης

2.5 tog για όλο το χρόνο εκτός από πολύ ζεστές μέρες.

1.0 tog για ζεστά δωμάτια ή για τους καλοκαιρινούς μήνες.

0.5 tog για πολύ ζεστά δωμάτια ή καλοκαιρινές μέρες με υψηλή θερμοκρασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα σα χρονια πολλααα Χριστος Ανεστηηη γυρισαμε και εμεις....ολες καλα.??Νεακια δεν διαβασα πρεπει να ειναι πολλα αφου σας αφησα στο 8 και σας βρικα στο 9....αντε σιγα σιγα να μαζευομαστε να τα λεμε παλι...φιλακια πολλααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!Το μεσημερι ασχοληθηκα με φαγητο κ εφυγα αποτομα...

Γιελιζακι μου σημερα εκανα την πρωτη ενεση κορτιζονης (2 φυαλιδια) κ αυριο θα κανω τη δευτερη.Ακομη ποναει ο πωπουδακος μου!!Κ επειδη ειναι αρκετα μεγαλη η δοση,μια εβδομαδα καθολου αλατι :(

Νικη πολυ ωραιο το καροτσι κ μου αρεσει που ειναι κ μωβ,τελειο!!Οσο για τον καδο,τον ιδιο εχει ο αδερφος μου κ ειναι πολυ καλος!

Αληθεια εγω ποτε θα το παρω αποφαση να φτιαξω βαλιτσουλα?????Κατα την 33η ειπα..

Χρυσταλλενη μου μια χαρα τα ρουχαλακια για το μωρακι σας,νομιζω ειναι αρκετα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες! Ήρθα πάλι! :lol::lol:

Κισκα καλώς ήρθες...

Οι υπόλοιπες που είστε?

Ερώτηση (σήμερα έχω πολλές απορίες! :lol::lol::lol: ) Για τις κουβέρτες που λέγαμε πρίν, ποιό μέγεθος πήρατε (όσες έχετε πάρει) στο αμαζον που κοιτάω τώρα έχει 2 μεγέθη 50χ70 και 120χ155... :?:?:?:?

Σοφία μου την προηγούμενη φορά που μου είχαν κάνει στο νοσοκομείο ενέσεις κορτιζόνης μετά για αρκετό καιρό είχα μία μπιλίτσα λίγο πιο πάνω απο το σημείο που τις κάνανε... να ξέρεις, εγώ είχα πανικοβληθεί μόλις την ανακάλυψα :lol::lol::lol: για το αλάτι δεν το ήξερα, μάλλον επειδή όσο ήμουν στο νοσοκομείο ούτος η άλλως έτρωγα (όσο μπορούσα να φάω) ανάλατα και δεν μου είπαν τίποτα. Με το καλό καλή μου να κάνεις και την 2η και υπομονή 1 εβδομαδούλα με τα ανάλατα! Όλα για τα μωράκια μας τα κάνουμε, οπότε χαλάλι! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία άντε να την φτιάξουμε μαζί την βαλίτσα!!! Με παρέα είναι καλύτερα!! :lol::lol: Εγώ ελέγχω τι έχω αποθηκεύσει μέχρι τώρα στο καλάθι μου στο αμαζον, θα κάνω ένα ξεκαθάρισμα και λέω να τα παραγγείλω σήμερα αύριο για να έρθουν εγκαίρως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τις κουβέρτες που λέγαμε πρίν, ποιό μέγεθος πήρατε (όσες έχετε πάρει) στο αμαζον που κοιτάω τώρα έχει 2 μεγέθη 50χ70 και 120χ155... :?:?:?:?

Το έγραψα λάθος... δεν είναι 50χ70 αλλά 70χ90....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπεραααααααααα κ χρονια πολλα σε ολες!!!επιτελους τωρα καταφερα να μπω κ σας βρηκα στο νεο ποστ....αντε γρηγορα να το γεμισουμε κ αυτο!!!βλεπω σημερα το θεμα συζητησης ειναι οι γεννες κ τα ψωνια(για αλλη μια φορα :lol::lol: )οσο πλησιαζει ο καιρος μαλλον θα εχουμε πολλα να αναλυουμε.

πως τα περασατε?εμεις πολυ ωραια αν κ λιγο κουραστικα για μενα αλλα το ευχαριστηθηκα.το πασχα ψησαμε,ειχαμε κ σουβλα κ αρκετο κοσμο κ φαγαμε εξω στην αυλη.χθες βαφτιζε ο κουνιαδος μου,μετα ειχαμε τραπεζι κ το απογευμα κ αλλη βαφτιση.το βραδυ ειχε το πανυγηρι το χωριο μας κ μαζευτηκαμε στις 12 το βραδυ στο σπιτι.απο το πρωι να φανταστειτε.μετα αντε να μαζεψεις την μεση κ τα ποδια!!!πηρα κ μια λαχχταρα χθες που δεν λεγεται.απο το πρωι κ ολη τη μερα δεν ενοιωσα καθολου την μπεμπα.γυρισαμε το βραδυ στο σπιτι κ τιποτα παλι.οταν ξαπλωσα κ παλι τιποτα.ο αντρας μου ειπε να παρουμε τηλ στο γιατρο αλλα διστασα.σκεφτηκα οτι επειδη ολη μερα ημουν στο ποδι μπορει κ να κουνηθηκε αλλα εγω να μην το καταλαβα.το πως ξημερωθηκαμε δεν λεγεται.κ πρωι πρωι μολις ανοιξα τα ματια μου....αρχισε τις κλωτσιες :):):) μαλλον χθες την κουρασα πολυ κ μου κρατουσε μουτρα :(:( το σκατουλικο!!!πριν λιγο γυρισαμε κ απο κατι γεννεθλια κ τωρα δεν βλεπω την ωρα να παμε για υπνο.

σημερα το πρωι πηγα κ στο κεντρο μανας κ παιδιου για το παραπεμπτικο για την β επιπεδου κ μου ειπαν οτι δεν την δικαιολογει σαν δαπανη με αυτο τον κωδικο παρα μονο σαν ενα απλο υπερηχο που κανει 6Ε.ξερει καμια κατι ή μου ειπαν χαζα?

τελικα κ αυτηη την βδομαδα δεν θα παω στην δουλεια γιατι ο πεθερος μου εχει απο χθες γαστρεντεριτιδα κ δεν εχω που να αφησω την μικρη μου...οποτε μαζι καθισιο κ απο βδομαδα σχολειο κ δουλεια.

αυτααααααααααα!!!ελπιζω αυριο το πρωι να τα καταφερω κ να μπω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιεληζ μου 70χ90 να παρεις.Αυτες ειναι οι αγκαλιας που λεμε,οι πιο μεγαλες ειναι για την κουνια αλλα για αρχη ειναι πολυ μεγαλες.Εγω στην αρχη κ στην κουνια τις πιο μικρες θα παρω κ μετα μεγαλυτερες.Κ η νυφη μου ετσι εκανε κ βολευτηκε καλυτερα.Βεβαια μπορουν να μας πουν τη γνωμη τους οι υπολοιπες μανουλες ;);)

Χρονια πολλα Μιχαελα μου!Ναι νομιζω για τη Β'επιπεδου οντως τοσα λιγα δινουν.Αυτο που δεν μπορεσα να καταλαβω ειναι αφου ΙΚΑ κ νοσοκομεια χρεωνουν βαση κρατικου τιμολογιου γιατι εχουν διαφορετικες τιμες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλίτσες..... από μία πολύύύύύ βροχερή Νίκαια!!!!!!!!!!

Τί κάνετε??? Πώς κοιμηθήκατε απόψε??? Εγώ ρε παιδιά ξεράθηκα....... αν κι έπεσα κατά τις 12..... έχω την αίσθηση πως κοιμήθηκα για πάνω από 10 ώρες!!!!!!!!

Κι από τις 6...... κλασσικά.... ξύπνια.... ο μικρούλης μου χορεύει...... το γιαβρί μου.......

Εσείς τί νέα κούκλες μου?????

Ποτέ μα ποτέ δεν κατάλαβα γιατί για όλες τις εξετάσεις & τις παροχές υγείας..... το ΙΚΑ δίνει & δυστυχώς θα συνεχίσει να δίνει ΨΙΧΟΥΛΑ!!!!! Η Β΄ Επιπέδου πάει γύρω στο 100άρι!!!!!!! Κι αυτοί δίνουνε μόνον 6 Ευρώ????? Αλλά και στα Δημόσια Μαιευτήρια..... πάει γύρω στα 40!!!! Πάλι λίγα δεν είναι????? Γιατί τόσο μεγάλες διαφορές????? ΤΙ ΠΡΟΝΟΙΑΑΑΑ.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερουδια!!!

Κοριτσακια μου τι κανετε? Κι εγω σημερα νυσταζω τοσο πολυ που κοιμαμε ορθια.....

Γιελιζ και Πιπιτσα καλη επιτυχία με την καμπύλη!!

Γιελιζ παντως ενα παιδάκι που γιεννεται μετα την 36η εβδομαδα δεν θεωρειται προωρο. Μηπως να συζητησεις και με τον γιατρο του Πανεπιστημιακου να σου κανει την καισαρικη στην 37 εβδομαδα να εισαι κι εσυ πιο ησυχη...Αλλά και παλι απο οταν μπουμε στον 9ο θα μας παρακολουθει συνεχεια ο γιατρος και θα βλεπει αν εχει κατεβει το παιδι και τα σχετικα....ετσι αν δει οτι οτι ειναι ετοιμος πιο νωρις ο μικρος μπορει να σε βαλει και νωριτερα για καισαρικη.

Σοφία λιγο υπομονουλλα σε σενα...

Χρυσα μην λες οτι τα τα εκανες χαλια. Εγω πιστευω οτι μερικες φορες ειναι καλυτερα να ενεργουμε και λιγο με το ενστικτο μας. Θα ειναι ολα καλά...αλλά και αν χρειαστει παλι καισαρικη δεν χρειαζετε να στεναχωριεσε. εμεις και τα μωρακια μας να ειμαστε καλα...

Νικη ωραιο το μωβ!! Ειναι απο τα αγαπημενα μου χρωματα!!!

Χρυσταλλενη αντε με το καλο να ερθει το μπεμπακι σας!!! Το εσπασες το φραγμα των 50, αντε τωρα να μπεις και στον 9ο!!!

Ελπιζω να μην ξεχασα καμια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!! Είμαι καινούρια στο forum. Με λένε Άννα και είμαι έγκυος στην 26η εβδομάδα σε αγοράκι :lol: Είναι το πρώτο μου παιδάκι και είμαι πολύ ευτυχισμένη αλλά και πολύ αγχωμένη Η ΠΗΤ είναι 5/8/2011. Ανυπομονώ!!!! Εύχομαι όλες οι μανούλες να κάνουμε γερά - πολύ - γερά μωράκια!!! :lol: Φιλιά σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!!

Γιελιζακι το μικρο μεγεθος είναι για καλαθουνα και το άλλο για κουνια- κρεβατακι..

Καλυτερα παρε μια και μια γιατι θα χρισημοποιησεις και τις δυο για καμποσο καιρο

Καλωσορίσατε πισω Μιχαελλα και Κισκα..

Βλεπω περασαμε καλα συμπεθερα!!!!

Αντε υπομονη και θα ξεκουραστεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκες μου!!!Τι κανετε?

Χρυσα μου επειδη τωρα εκατσα κ διαβασα αναλυτικα τι ειχατε γραψει...μη λες βλακειες,μια χαρα τα εχεις κανει ολα για το μωρακι σου κ ολα τελεια θα πανε.Απλα επειδη εχεις ηδη γνωση του τι σε περιμενει πιστευω γι αυτο εχεις αγχωθει.Εγω ας πουμε βαδιζω στο αγνωστο κ ειμαι φεεεεεεεεεεεεεετα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμεις παλι λιγο κοιμηθηκαμε σημερα.Κατα τις 5 με πηρε ο υπνος κ 9:30 ξυπνησα.Οι ζουζουνες μου δε κλωτσανε πια οπως παλια,μεγαλωσαν κ στριμωχνονται αρκετα,κι εγω οσο περναει ο καιρος,ισως επειδη ειναι κ 2 νιωθω μεγαλη δυσφορια...Υπομονη 1 μηνα ;)

Πιπιτσα μου την ιδια απορια εχω κι εγω με το ΙΚΑ κ τις προαλλες που τους ειχα ρωτησει γιατι διαφερουν οι τιμες απο τα δημοσια νοσοκομεια,απαντηση δε πηρα..

Καλημερα Μαχη μου!!

Καλογεαννα καλως μας ηρθες κ με το καλο το αγορακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Σοφακι!!!!

Μωρε ποτε δεν ξερεις τι σε περιμενει!!! καθε τοκετος ειναι εντελως διαφορετικος...

Αχ ασε..εσενα ειναι δυο και δυσφορεις..εμενα ειναι ενα..και ωρες ωρες παει και σφινωνει πανω ψιλα και ουτε ανασα δεν μπορω να παρω.

Αλλα φαντασου εκει μεσα οι ζουζουνες...σπροχνονται αγκαλιαζονται χαιδευονται..τι καλα!!!!!

να δεις αμα γεννηθουν και μετα..αμα μεγαλωσουν λιγο τι τελεια θα ειναι...δυο κουκλακια να παιζουν μεταξυ τους..χιχιχιχιχι

Αννα Καλωσηρθες στην παρεα μας..με το καλο το μωρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσα γράψατε καλέ??? :shock::shock::shock:

Καλημερούδια μας!! Καλορίζικο το νέο μας πόστ!! Με πολλές κλωτσιές και τις πρώτες μας αγορές!

Χθες δεν μπήκα μετά γιατι ήρθαν τα ανηψια μου και μετά πήγαμε και κλείσαμε την προικούλα του μικρού μας! ολα μαζί 1120 ευρώ!! Θα σας βάλω μετά φώτο να δείτε...Το βράδυ ήρθαν οι γονείς μου και οι θειοι μου οποτε ειχα κόσμο!

Ελις μου να χαίρεστε το ανηψάκι σας!! Παντα καλοτυχο να είναι...και στα δικά σου τώρα!

Γιελιζ μου μεγάλωσε το αγοράκι σας!! Πότε θα σου κάνει τις ενέσεις?? Θα κάνω κι εγώ λόγω ιστορικού αλλά δεν μου έιπε πότε!

Σοφάκι μου κι εσείς μεγαλώσατε!! Αντε να αρχίσεις να ετοιμάζεσαι!!

Χρυσταλλένη μου ρώτησες τον παιδίατρο για το τι θα φοράει το μωρό? ΓΙατί όσους ρωτάω μου λένε ότι ειναι αναλόγως τον παιδίατρο...αλλοι μου λένε ελαφρύ μακρυμάνικο γιατί θα είναι νεογέννητο...αλλοι λένε κοντομάνικο και εσώρουχο απο μέσα...Εχω μπερδευτεί!!! Θα κλείσω ραντεβού στον παιδιατρο νομίζω να τα πούμε!!

Τη βαλίτσα πότε την ετοιμάζουμε βρε κορίτσια??? Και το κυριότερο...τα ρούχα πότε τα πλένουμε?? Να μην είναι και νωρίς αλλά ούτε αργα...και το άλλο...τι μεγεθος να έχει η βαλίτσα μας??? Εχω πολλές απορίες!!!

Καλογεάννα καλως ήρθες στην παρέα μας...με το καλό το αγοράκι σου!!

Τι άλλο γράψατε???Δεν θυμάμαι!!

Άρχισα να νιωθω κι εγώ δυσφορια...ο μικρός πηγαινοέρχεται!!Πολλές φορές με πιέζει προς το στομάχι που δυσκολεύομαι και να φάω!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Τι κάνετε σήμερα? Εδώ ο καιρός είναι πολύ μελαγχολικός...

Εμείς σήμερα έχουμε γιατρό!!!!!

Καλημέρα Μαράκι, σ΄ευχαριστώ πολύ. Μου στείλανε φωτο, κουκλος ειναι! Αντε να μας φέρει όλες γούρι!

Η κόρη πήγε χθες με τους φίλους της και αγόρασε το "πρώτο" (που τελικά είναι 2) φορμάκι του μωρού. Κοντομάνικα τα πήρε, θα τα βγάλω φωτο και θα σας τα δείξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελις μου!!

Λοιπόν ΄σας βάζω το κρεβατάκι μας...η καλαθούνα μπροστά είναι άσχετη!!

Και τα σκυλάκια είναι το χρώμα της προικούλας μας για το κρεβατάκι!

post-9162-13873936869089_thumb.jpg

post-9162-13873936869174_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κ απο μενα........με πολυ βροχη(κ παλι).χθες ανοιξη κ σημερα φθινοπωρο!!ποτε θα αρχισει να καλοκαιριαζει.......να μας ερθουν κ τα πρωτα μωρακια!!!εγω σημερα ειμαι κ παλι σπιτι κ μου την δινει που δεν μπορω να βγω στην αυλη για καμια δουλεια.κ\ελεγα τωρα που θα καθομαι να ασχοληθω με τα λουλουδακια κ τις γλαστρες μου(γιατι δεν προλαβα να τα κανω για το πασχα)αλλα ο καιρος μου τα χαλασε :evil::evil: κ βαριεμαι αφανταστα μεσα.εμεις αυριο εχουμε την β επιπεδου κ δεν βλεπω την ωρα να ερθει!κ μετα αρχιζουμε δουλειες για το σπιτι....κ μετα επιτελους θα ασχοληθω κ εγω με τα ρουχαλακια του μωρου!!!

μαρακι μου πολλες οι αποριες ε?μην τρελενεσαι ομως....χαλαρααααα!!!για παραδειγμα η βαλιτσα ας ειναι λιγο μεγαλουτσικη δεν πειραζει.οσο για τα ρουχα καλα ειναι τα πρωτα τα βρεφικα να πλυθουν λιγες μερες πριν την γεννα.οσες ειστε με καισαρικη βολευει γιατι ξερετε το ποτε...οι υπολοιπες καλα ειναι να τα εχουν ηδη ετοιμα λιγο νωριτερα.ποτε δεν ξερουμε!!!

ελισαβετ με γιες τα ρουχαλακια σας....φανταζομαι η κορη σου...σαν μικρο παιδι θα κανει κ αυτη!

καλημερα χρυσα κ σοφια!!!

καλως μας ηρθες στην παρεα αννα!!!

καλημερουδια μαχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μαρακι, καλημερα Ελλη!!!!

μαρακι δεν ειναι τοσο θεμα παιδιατρου..οσο θεμα περιοχης..

θα ντινεις το παιδι αναλογα με το τι φορας εσυ..και αναλογα με τις καιρικες συνθηκες..

εαν πχ κανει 40 βαθμους εξω..ε δε θα του βαλεις και εσωρουχο και φορμακι...ενω εαν μια ψυχρα την εχει η υγρασια..αναλογα θα κανονιζεις τα ρουχα του..

θυμαμαι τον Χριστοφορο καποιες μερες αν και νεογεννητο τον ειχα μονο με την πανα γιατι εξω ειχε 42 βαθμους και φοβομουν να αναψω κληματιστικο...

Ελλη μου η κορη σου μια χαρα παιρνει την εισοβολη της αδελφουλας...παλη καλα..αφουτ ου αγοραζει και ρουχα χιχιχιχιχιχι..

η ξαδελφη μου εχει ενα θεμα με τις μεγαλες της κορες που ειναι καπως..πως να το πω...αρνιτικες στην προοπτικη του νεου μωρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μαρακι!!!Με γεια τα ψωνια σας!Πολυ ωραια!!!

Καλημερα Ελισαβετ μου!Κ σε σας με γεια τα φορμακια!Κ καλο γιατρο!!ή μπερδευτηκα??Δεν ειπες οτι εχεις γιατρο αυριο?

Εγω αρχισα να πλενω περι την 30η εβδομαδα κ εχθες τελειωσα απο σιδερωματα.Βεβαια σκεψου οτι γυρω στη 36η θα γεννησω.Βαλιτσα δεν εφτιαξα ακομη σε καμια βδομαδουλα λεω να ετοιμαζομαι σιγα σιγα.

Καλημερα ΜΙχαελα μου!!Καλη β'επιπεδου αυριο!!Χρυσα

μου αυτο σκεφτομαι κι εγω,τοι οταν γεννηθουν θα ειναι μαζι συνεχεια,θα παιζουν..τι καλα!!

Βρε κοριτσακια μονο εμεις ξυπνησαμε με λιακαδα?Βεβαια φαινεται οτι θα χαλασει αλλα προς το παρον μια χαρα!

Αντε σας αφηνω να παω για την ενεση μου κ τα λεμε αργοτερα!!Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελλα με το καλο η Β επιπεδου

Ελισαβετ κι εσυ με το καλο ο γιατρος.

Αννα καλωσηρθες!!! Μην εχεις αγχος, ολα καλα θα ειναι.

Εγω εχω δουλιτσα και θα μπω μετα κοριτσακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα μου...Με το καλό η β΄επιπέδου...

Σοφάκι μου καλά τσιμπήματα!!!

Οσο για τα πλυσίματα που λέτε...δεν ξέρω...φοβάμαι ότι από το άγχος μου θα τα ετοιμάσω πολύ νωρίς :lol::lol:

Χρύσα μου στην Κύπρο έχει απίστευτη ζέστη!! Έχουμε και υγρασία...και προβληματίζομαι...να πάρω και κατι λεπτό μακρυμάνικο?? Κουβερτούλα παίρνουμε με τέτοιο καιρό ή απλά σκεπάζουμε με σεντονάκι?? μεγάλο μπέρδεμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Και εδώ μουντός και βροχερός ο καιρός σήμερα.... :(:(:(

Μάχη μου το ίδιο ακριβώς μου είπε και ο γιατρός ότι μετά την 35η-36η εβδομάδα το μωρό δεν θεωρείται πρόωρο... και η πρόταση του κακά τα ψέμματα με δελέασε... γιατί όσο και να απολαμβάνω την εγκυμοσύνη μου, θέλω να έρθει η ώρα να γεννήσω για να νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια.. θα δούμε όταν με το καλό έρθει η ώρα τι θα κάνουμε.

Σοφία μου δυσφορία άρχισα να νιώθω και εγώ εδώ και αρκετές μέρες... μου πιέζει το στομάχι το ζουζούνι... ο γιατρός χθές μου είπε ότι απο εδώ και πέρα θα είναι λίγο πιο δύσκολα γιατί μεγαλώνει το μωρό...

Χρύσα μου και εγώ αυτό έκανα παρήγγειλα και τα 2 μεγέθη... να έχουμε ποικιλία... :lol::lol:

Άννα καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!

Μιχαέλα με το καλό η Β επιπέδου αύριο!!!

Μαράκι με γειά τα ψώνια είναι πολύ όμορφα, το χρώμα μάρεσε πολύ!! Με το καλό να τα χαρεί ο μπέμπης!! Τις ενέσεις μου είπε ότι θα μου τις δώσει σε 2 εβδομάδες που θα ξαναπάω δηλαδή στις 32 εβδομάδες...

Την βαλίτσα εγώ λέω να αρχίσω να την ετοιμάζω απο εβδομάδα που θα έχω κλείσει τις 31 εβδ. ε μέχρι να έρθουν και αυτά που παρήγγειλα θα περάσουν και κάποιες μέρες, έχω να ψωνίσω και μερικά απο εδώ... βάλε και το πλύσιμο-σιδέρωμα... λογικά μέχρι να κλείσω τις 33 εβδ. θα είναι έτοιμη...

Ελισάβετ σωστή η κόρη σου!! Μπράβο!!! Με γειά τα φορμάκια της μπέμπας!!! Με το καλό να δείτε τη μπέμπα σήμερα!!!

Πάντως και εγώ αν μου έκανε η μαμά μου αδερφάκι πολύ θα το χαιρόμουν!! Αφού μέχρι τα 22-23 μου την παρακαλούσα να μου κάνει ένα αδερφάκι!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιελιζ μου!! Τι κάνεις?? Κι εγώ μάλλον αυτό θα κάνω...αφού κλείσω τις 30 εβδ. θα αρχίσω να τα ετοιμάζω όλα...

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000 ... ROKL5A1OLE

Αυτές οι κουβερτούλες κάνουν για το καλοκαίρι?? Αυτές βρήκες κι εσύ Γιελιζ? Και πόσες χρειαζόμαστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...