Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ


KLIKOY

Recommended Posts

Τι να σου πω ρε κοπελιά, δε νομίζω ότι άξιζε να ζητήσεις διαζύγιο για κάτι τέτοιο. Δηλαδή, αν σου έλεγε ο άντρας σου "δέχομαι, χωρίζουμε", θα χώριζες; Είναι αστεία πράγματα αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 years later...
στις On 10/4/2011 at 6:58 ΜΜ, ο/η KLIKOY είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΣΟΣ.ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ.ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 23 ΕΤΩΝ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΕΙΠΕ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩΣΩ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΘΑ ΝΑΙ ΜΑΡΙΟΣ.ΟΙ ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΨΙΛΟΑΛΛΑΞΑΝ.ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΙ ΕΤΣΙ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ (ΤΟΥ ΤΟ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΙΛΟΙ) ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΜΑΣ, ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΔΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΚΛΠ.ΚΛΠ.ΕΧΟΥΜΕ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΚΑΙ ΠΑΓΩΣΑΜΕ Κ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΩ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ.ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΓΡΑΜΜΑ

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα ο άντρας μου είναι μοναχογιος και τα δύο παιδιά πρώτα η κόρη  μου πήρε το όνομα της Πεθερας μου και τώρα με το καλό το αγόρι θα πάρει το όνομα του πεθερου μου δεν συμφωνώ καθόλου με αυτό αλλά θα το καταπιω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/4/2011 at 6:58 ΜΜ, ο/η KLIKOY είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΣΟΣ.ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ.ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 23 ΕΤΩΝ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΕΙΠΕ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩΣΩ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΘΑ ΝΑΙ ΜΑΡΙΟΣ.ΟΙ ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΨΙΛΟΑΛΛΑΞΑΝ.ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΙ ΕΤΣΙ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ (ΤΟΥ ΤΟ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΙΛΟΙ) ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΜΑΣ, ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΔΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΚΛΠ.ΚΛΠ.ΕΧΟΥΜΕ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΚΑΙ ΠΑΓΩΣΑΜΕ Κ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΩ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ.ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΓΡΑΜΜΑ

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα ο άντρας μου είναι μοναχογιος και τα δύο παιδιά πρώτα η κόρη  μου πήρε το όνομα της Πεθερας μου και τώρα με το καλό το αγόρι θα πάρει το όνομα του πεθερου μου δεν συμφωνώ καθόλου με αυτό αλλά θα το καταπιω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...
στις On 4/12/2011 at 4:03 ΜΜ, ο/η Βανια είπε:

τελικά αναρωτιέμαι ποιος είναι ο δικός μας ρόλος ; με το που παντρευόμαστε αρχίζει η πίεση πότε υα κάνετε παιδιά και πάντα εμάς ζαλίσουν τους άντρες μας κανείς !λες και το παιδί θα το κάνουμε μόνες μας . Μένουμε έγκυος και αρχίζουν τις δήθεν συμβουλές που πιο πολύ εμένα μου φαίνονται σαν διαταγές και βέβαια στους άντρες μας δεν λένε απολύτως τίποτα , αντίθετα αν εμείς φωνάξουμε για το τσίγαρο που άναξαν εκείνες θα πούν :έλα μωρέ άντρες είναι !πάντα εκείνοι να έχουν το απυρόβλητο ενω εμείς στην κρεμάλα. Ακόμα και για την επιλογή γυναικείων πραγματων ακούω κάποιες πεθερές -ακόμα και μαμάδες να λένε :ρώτησες τον άντρα σου ; δηλαδή συγνώμη θα πρέπει να του πάρω την άδεια για το αν θα αγοράσω φόρεμα η φούστα; η για το τη θα φορέσω ; άλλο παίρνω τη γνώμη σου για κάτι κοινό και άλλο ακυρώνω τον ευατό μου για να μην δυσαρεστήσω εσένα ; και ο ευατός μου τι ρόλο βαράει ; και επειδή επανέρχομαι στον θέμα ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ το θεωρώ υποκριτικό όλο αυτό . Δηλαδή αν δεν ΄έχει το όνομα του παππού θα το κάνει λιγότερο εγγόνι τους; και βέβαια θα συμφωνήσω με κάποια κοπέλα που είπε ότι η αθέτηση λόγου δεν έχει να κάνει μόνο με το συγκεκριμένο θέμα αλλά γενικότερα μην γίνει συνήθεια

Στην δική μας περίπτωση - έχω ένα αγοράκι 3 μηνών - από την αρχή ο άντρας μου ζήτησε να το βγάλουμε το όνομα του πατέρα του που - για καλή του τύχη! - είναι ωραίο όνομα (Άγγελος). Ο ίδιος (ο πεθερός μου) δεν εξέφρασε καμία επιθυμία και εγώ δεν ήθελα να χαλάσω το χατήρι του άντρα μου. Ευτυχώς οι γονείς μου δεν ανήκουν στους γονείς που ασχολούνται με τέτοιες μικρότητες οπότε αποφέυχθει κάθε διένεξη και παρεξήγηση. Παρόλα αυτά, αν με αξιώσει ο Θεός να κάνω και άλλο παιδάκι και μάλιστα αγοράκι θα ήθελα να του δώσω το όνομα του πατέρα μου που είναι ωραίο και τον αγαπώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...