Μετάβαση σε περιεχόμενο

μετα απο 40+1 βγηκε ο αγγελος μου!!!!


Recommended Posts

μαλλον ηρθε η ωρα να γραψω και γω την δικη μου ιστορια τοκετου!!!!!

δευτερα πρωι 28/3 στις 7 επρεπε να ειμαι στο μαιευτηριο γιατι οπως ξερετε καποιες κοπελες απο σας που παρακολουθουσατε την πορεια της εγκυμοσυνης μου, ο μπεμπινος δεν ηθελε με τιποτα να βγει μονος του.... :D:D:D

ξυπναω στις 6,30 να κανω ενα μπανακι και να φυγουμε για μαιευτηριο, οταν πηγα τουαλετα ειδα μια ασπρη βλενη και καταλαβα οτι τελικα βγηκε και σε μενα η ταπα απο τον τραχηλο... και λεω μαλλον τα πραγματα ισως να ειναι πιο ευκολα για μενα σημερα...

φτανουμε λοιπον στο μαιευτηριο, κανουμε εισαγωγη (παρεπιπτοντως πηγαμε εγω, ο αντρας μου και η αδερφη μου εκανε το ταξι γιατι ο αντρουλης μου ειχε και σπασμενο ποδι...)

κανουμε κλισματα και τα λοιπα και 8,35 μπαινει ο ορος με τους πονους... ερχεται ο γιατρος κανει τον ελεγχο 0 διαστολη αλλα πληρη εξαληψη τραχηλου. περναει κανενα μισαωρο βαζει παλι αυτο το ενοχλητικο χερι και λεει διαστολη 1, ολα καλα εγω ειχα κατι ελαφρια πονακια.. περνανε 3 τεταρτα με 1 ωρα, ξαναβαζει το χερι και λεει διαστολη 2 ολα καλα αλλα αυτο το χερι με ειχε ταραξει..δεν πονουσε η κοιλια ιδιαιτερα αλλα το χερι..... και μου λεει η μαια, αν κανεις επισκ/διο δεν θα καταλαβαινεις ουτε το χερι και λεω οκ πειτε να μου την κανουν... ασε που ειχα και μια φοβερη πεινα.... :D:D:D:D

καμμια ωρα μετα την επισκ/διο κοιταει ο γιατρο και λεει διαστολη 2 περναει αλλη μια ωρα και λεει διαστολη 2 αρχιζω να απελπιζομαι... μου λεει θα περιμενουμε παει 2 και το μεσημερι και ερχεται η μαια να σπασουν τα υγρα... μετα απο κανενα μισαωρο κοιταει λεει 2 προς 3 κατα τις 4 ξανακοιταει και λεει 4. εκεινη την ωρα και αφου ειχε φριχτους πονους στο ποδι ο καλος μου απο τα πανω κατω, του λεω κατεβα να πιεις ενα καφε με τους συγγενεις που περιμεναν απο κατω αφου απ΄οτι βλεπω θα παμε βραδι για γεννα μπορει και αργοτερα....

φευγει και ερχεται μια μαια και μου λεει θα σε αλλαξουμε δωματιο... λεω παλι??? γιατι ηταν η τριτη φορα και μου λεει θα σε παω στο γουρλιδικο και της λεω, ναι... καλα, το βραδι θα μας παρει...

ερχεται ο γιατρος στο νεο δωματιο και του λεω πως ποναω λιγο απο αριστερα και μαλλον περνα η επισκ/διο μονο να φωναξουν να μου βαλει και αλλη δοση, με κοιταει και λεει διαστολη 7 στα 8... :o:o:o:o:o του λεω πλακα κανεις... λεει οχι

περνανε 10 λεπτα με ξανακοιταει και φωναζει στρωστε γρηγορα διαστολη 9 και καλεστε τον πατερα... γιατι ηθελε να ειναι μεσα. ερχεται σχεδον τρεχοντας, ουτε σπασμενο ποδι δεν τον κρατουσε... ξεκιναμε και με 3 εξωθησεις βγαζει τον μπεμπη μου,στις 17.19 που οπως εβγαινε τον κατουρουσε κιολας τον γιατρο :lol::lol::lol::lol::lol:

απιστευτη στιγμη!!!!!!! ο ευτυχισμενος μπαμπας να κλαιει και να μου φιλαει το χερι, η μαιες να φωναζουν μπραβο σας που το ζησατε μαζι και μετα απο λιγο μου τον φερνουν για να του δωσω το πρωτο φιλακι!!! τι να σας πω βρε κοριτσια..μαγικη στιγμη!!!! τον αγαπουσα πριν ακομα τον γνωρισω, τον κοιταω και λιωνω.... ειναι ολοκληρη η ζωη μου!!! μακαρι ολες οι κοπελες να ζησουν αυτη την τελεια στιγμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Spirtouli και απο εδώ θα σου ευχηθώ ό,τι καλύτερο για τον μπεμπάκο σας! Να είστε γεροί και να τον καμαρώνετε πάντοτε! Φιλάκια κ καλή λοχεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοπελα μου να σας ζησει γερος κ καλοτυχος να ειναι κ να τον χαιρεστε

καλη λοχεια να εχεις

συγκινηθηκα μωρεεεεεεεεε θυμκα κ τα δικα μου γεννητουρια :D

αχ τι ωραιες στιγμες ΑΠΛΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ομορφες και συγκινητικές στιγμές...Να σας ζήσει κοπέλα μου και καλή λοχεία σε σένα..Να είναι πάντα γερό και ευτυχισμένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά αυτό με το κατούρημα πάνω στον γιατρό κορυφαία στιγμή!!!! :lol::lol: από τώρα δείχνει τον δυναμικό του χαρακτήρα, να σας ζήσει ο μπέμπης. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει ο μπεμπακος σου!!!!!!!!!!!!!!παντα καλοτυχος να ειναι!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

τα εγραψες ολα πολυ συγκινητικα!!!!!!!!!!!!! ;););););)

καλη λοχεια!!!!!!!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει κουκλα μου :!: Καλη λοχεια και καλους θηλασμους ευχομαι :!:

Οντως ο τοκετος ειναι μαγικος,μοναδικος και αν θες τη γνωμη μου,αν συνεχισεις με θηλασμο θα το ξαναζεις καθε μερα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω παρα πολυ ολους και σας ευχομαι σε οσες εχετε παιδακια να τα χαιρεστε και σε οσες και οσους περιμενουν να εχουν υπομονη γιατι αυτη η στιγμη ειναι πραγματικα η πιο μαγικη στιγμη που μπορει να βιωσει ανθρωπος.....!!!!!! δεν υπαρχει μεγαλυτερη ευτυχια απο τα δυο του ματακια οταν σε κοιτανε!!!! ααααααα παιδια ξεχασα να πω οτι πραγματικα τα μωρα μεσα στη κοιλια γνωριζουν και τη φωνη μας και τη φωνη του μπαμπα. οταν πηγαν το μωρο στους συγγενεις να το δουν του μιλουσαν ολοι και ειχε κλειστα ματακια και μολις του μιλησε ο αντρας μου γυρισε και τον κοιταξε!!!!!!! και το ειδαν ολοι.... ακομα μου το λεει και βουρκωνει!! φιλια σε ολες και σε σενα daddy cool :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον ηρθε η ωρα να γραψω και γω την δικη μου ιστορια τοκετου!!!!!

δευτερα πρωι 28/3 στις 7 επρεπε να ειμαι στο μαιευτηριο γιατι οπως ξερετε καποιες κοπελες απο σας που παρακολουθουσατε την πορεια της εγκυμοσυνης μου, ο μπεμπινος δεν ηθελε με τιποτα να βγει μονος του.... :D:D:D

ξυπναω στις 6,30 να κανω ενα μπανακι και να φυγουμε για μαιευτηριο, οταν πηγα τουαλετα ειδα μια ασπρη βλενη και καταλαβα οτι τελικα βγηκε και σε μενα η ταπα απο τον τραχηλο... και λεω μαλλον τα πραγματα ισως να ειναι πιο ευκολα για μενα σημερα...

φτανουμε λοιπον στο μαιευτηριο, κανουμε εισαγωγη (παρεπιπτοντως πηγαμε εγω, ο αντρας μου και η αδερφη μου εκανε το ταξι γιατι ο αντρουλης μου ειχε και σπασμενο ποδι...)

κανουμε κλισματα και τα λοιπα και 8,35 μπαινει ο ορος με τους πονους... ερχεται ο γιατρος κανει τον ελεγχο 0 διαστολη αλλα πληρη εξαληψη τραχηλου. περναει κανενα μισαωρο βαζει παλι αυτο το ενοχλητικο χερι και λεει διαστολη 1, ολα καλα εγω ειχα κατι ελαφρια πονακια.. περνανε 3 τεταρτα με 1 ωρα, ξαναβαζει το χερι και λεει διαστολη 2 ολα καλα αλλα αυτο το χερι με ειχε ταραξει..δεν πονουσε η κοιλια ιδιαιτερα αλλα το χερι..... και μου λεει η μαια, αν κανεις επισκ/διο δεν θα καταλαβαινεις ουτε το χερι και λεω οκ πειτε να μου την κανουν... ασε που ειχα και μια φοβερη πεινα.... :D:D:D:D

καμμια ωρα μετα την επισκ/διο κοιταει ο γιατρο και λεει διαστολη 2 περναει αλλη μια ωρα και λεει διαστολη 2 αρχιζω να απελπιζομαι... μου λεει θα περιμενουμε παει 2 και το μεσημερι και ερχεται η μαια να σπασουν τα υγρα... μετα απο κανενα μισαωρο κοιταει λεει 2 προς 3 κατα τις 4 ξανακοιταει και λεει 4. εκεινη την ωρα και αφου ειχε φριχτους πονους στο ποδι ο καλος μου απο τα πανω κατω, του λεω κατεβα να πιεις ενα καφε με τους συγγενεις που περιμεναν απο κατω αφου απ΄οτι βλεπω θα παμε βραδι για γεννα μπορει και αργοτερα....

φευγει και ερχεται μια μαια και μου λεει θα σε αλλαξουμε δωματιο... λεω παλι??? γιατι ηταν η τριτη φορα και μου λεει θα σε παω στο γουρλιδικο και της λεω, ναι... καλα, το βραδι θα μας παρει...

ερχεται ο γιατρος στο νεο δωματιο και του λεω πως ποναω λιγο απο αριστερα και μαλλον περνα η επισκ/διο μονο να φωναξουν να μου βαλει και αλλη δοση, με κοιταει και λεει διαστολη 7 στα 8... :o:o:o:o:o του λεω πλακα κανεις... λεει οχι

περνανε 10 λεπτα με ξανακοιταει και φωναζει στρωστε γρηγορα διαστολη 9 και καλεστε τον πατερα... γιατι ηθελε να ειναι μεσα. ερχεται σχεδον τρεχοντας, ουτε σπασμενο ποδι δεν τον κρατουσε... ξεκιναμε και με 3 εξωθησεις βγαζει τον μπεμπη μου,στις 17.19 που οπως εβγαινε τον κατουρουσε κιολας τον γιατρο :lol::lol::lol::lol::lol:

απιστευτη στιγμη!!!!!!! ο ευτυχισμενος μπαμπας να κλαιει και να μου φιλαει το χερι, η μαιες να φωναζουν μπραβο σας που το ζησατε μαζι και μετα απο λιγο μου τον φερνουν για να του δωσω το πρωτο φιλακι!!! τι να σας πω βρε κοριτσια..μαγικη στιγμη!!!! τον αγαπουσα πριν ακομα τον γνωρισω, τον κοιταω και λιωνω.... ειναι ολοκληρη η ζωη μου!!! μακαρι ολες οι κοπελες να ζησουν αυτη την τελεια στιγμη!!!

Να σας ζήσει το μωράκι!!!!!!!!!!!! :D:D:D να είναι πάντα καλότυχο και χαρούμενο και ευτυχισμένο και έτσι βολικό χιχιχι :lol::lol::lol::lol: !!!!!!!

Τέλεια η στιγμή που τα έκανε πάνω στον γιατρο !!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

ούτε που το περίμενα να γεννήσω πριν από εσένα!!!!!!!! Αλλά τελικά άξιζε η αναμονή σου & το περάπτημα και όλα τα άλλα (ξερεις εσύ!!!!!!!!!! ;);););) )! Είχες έναν πολύ καλό τοκετό!!!!!!!!!!! Να είστε όλοι καλά & ευτυχισμένοι!!!!!!!!

Περιμένω με την πρώτη ευκαιρία φώτος!!!!!!!!!!!

πολλά πολλά φιλάκια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...