Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΤΑ ΛΕΜΕ


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια...

τί κάνουν οι κοιλίτσες??????

Αναστασία και Cuando καλώς ήρθατε στο παρεάκι μας...όλες μαζί θα κάνουμε αυτό το υπέροχο ταξίδι για 9 μήνες!!!!!!! Χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σας και σας εύχομαι από την καρδιά μου με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας! Είμαι η Νάσια, έχω μία μπουμπού την Μαρία και περιμένω το δεύτερο μπεμπάκι μου...δεν ξέρω από χοριακές για να σας κατατοπίσω γιατί δεν έκανα ποτέ σε καμία εγκυμοσύνη, το ότι διπλασιάζεται όμως (απ'όσο έχω ακούσει από άλλα κορίτσια εδώ στο φόρουμ) είναι πολύ καλό! Εγώ καρδούλα άκουσα στην 7η εβδομάδα αλλά παίζει ρόλο το πότε έγινε η σύλληψη. Όλα καλά θα πάνε και εδώ είμαστε για να μοιραζόμαστε τα γλυκά άγχη της εγκυμοσύνης!

Ηλιάννα πώς τα περάσατε εχθές στο πάρτυ? Το ευχαριστήθηκαν τα πιτσιρίκια? Ξεκούραση όμως τώρα έτσι??????

Βανεσάκι μου θα την ακούσεις την καρδουλίτσα...έφτασαν οι μέρες! Πότε θα πάς τελικά? Εγώ θα πάω Πέμπτη ή Παρασκευή, αναλόγως με τις δουλειές του άντρα μου για να μπορέσει να με πάει.

Μύριαμ για τις κρέμες που ρωτάς εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ξεκίνησα να τις χρησιμοποιώ στο δεύτερο τρίμηνο, μου το είχε συστήσει ο γιατρός μου δηλαδή γιατί εγώ δεν είχα σκοπό να βάλω κρέμες. Είχα πάρει μία για τις ραγάδες στην κοιλιά και μία για τις ραγάδες στο στήθος της LIERAC αλλά πάλι έκανα ραγάδες στην κοιλιά (στο στήθος είχα ήδη επειδή είναι σχετικά μεγάλο και κάποια στιγμή είχα χάσει πάρα πολλά κιλά) αλλά μετά την γέννα εξαφανίστηκαν. Κάποιες φίλες μου χρησιμοποιούσαν βαζελίνη ή baby oil αλλά αυτά θα λερώνουν πολύ αν δεν απορροφηθούν τελείως.

ΚΙ εγώ θέλω να κάνω επιτέλους ανταύγειες γιατί τα μαλλιά μου έχουν γίνει άθλια πια...ευτυχώς έχω την αδερφή μου που είναι κομμώτρια και κανόνισα για το σάββατο του Λαζάρου.

Πού είναι οι υπόλοιπες εγκυούλες μας??????

Φιλάκια και όλα τα κοιλάκια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσάκια μου καλημέρα και καλώς σας βρήκα...:)....και εγώ νέα εγκυούλα είμαι και έχω την ίδια αγωνία με σας να πάνε όλα καλά με το νινάκι μου....:)....σας φιλώ γλυκά και εύχομαι να είμαστε όλες γερές και δυνατές να συνταξιδέψουμε για τους επόμενους μηνες μαζί χερι-χερι....:)....με το καλό να κρατήσουμε στην αγκαλίτσα μας υγιή μωράκια όλες μας...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cuando και αναστασία πότε θα πάτε για τον πρώτο υπέρηχο?????.....εγώ έκλεισα ραντεβού για την Τρίτη...:)...εσείς γλυκές μου??...σας φιλώωω...:)

Εγω αυριο θα παω, να δει το ενδομητριο!!!Και φανταζομαι σε καμια εβδομαδα το σακο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακάρι να μας πάνε όλα καλά... :ympray::ympray::ympray: .........και εγώ θέλω να πιστεύω ότι κάτι θα δούμε και θα ακούσουμε..:)).........μακάρι κοριτσάκια μου....που είμαστε και δίπλα δίπλα στις μερούλες...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγκυουλίτσες μου να είστε ήρεμες και μην αγχώνεστε...στον πρώτο υπέρηχο μπορεί να μην καταλάβετε και πολλά αλλά και μόνο που θα ξέρετε ότι εκεί υπάρχει μια ψυχούλα που μεγαλώνει μέρα με τη μέρα θα είναι πολύ συγκινητικό!!!!!!! Καρδουλίτσα ίσως να ακούσετε λίγο αργότερα...εγώ άκουσα στην 7η εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια μου καλημέρα........έχεις απόλυτο δίκιο....απλά είναι το άγνωστο που μας αγχώνει λιγουλάκι...:)....αλλά η προσμονή να ακούσουμε και να δούμε έστω κάτι είναι πολύ μεγάλη...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίκι μου σε καταλαβαίνω...ακόμα κι εγώ που το έχω ξαναπεράσει έχω τις ίδιες αγωνίες, η κάθε φορά είναι κάτι διαφορετικό...γι'αυτό είμαστε όλες εδώ, για να το περάσουμε μαζί!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mu!!!!telika piga xthes to apogevma gia iperixo kai akusame kardoula!!!!monadiko sinaisthima!!!oi palmoi itan 162. xerei kamia an isxiei afto pu lene gia tus palmus oti pio afximenoi simainei koritsaki???

poli xairomai pu mazevomaste kai ta leme edo!!!

filakia se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vanessaki νομιζω το εχω ακουσει αυτο που λες...αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει.Πες μου λιγακι για τις χοριακες που εκανες, αν εκανες ποσο ηταν και ποια ημερα του κυκλου σου, γιατι εχω αγχωθει λιγακι με τις δικες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalwsirthate freskoeggyoulessssssssssss!!!!!!!me to kalo ta mwrakia sas!!!!!katalavainw apolyta to anxos sas kai egw eixa arketo mexri na teleiwsei to prwto 3mhno....alla perase phgan ola teleia!!!!!giayto mhn mou anxoneste tha deite oti ola teleia tha einai!!!!!!!!!!!!!!!!!loipon egw ton prwto mou yperhxo ton ekana 6 evdomadwn kai eida to sporaki mou kai eidame kai kardoula.......kai thn akousame!!!!twra stis 4 evdomades nomizw pws tha einai nwris....ti na pw eseis tha mas peite :D:D:D

apo krema gia ragades egw phra mia ths VICHY apo germania...alla argsa na thn valw kai exw vgalei sto stithos arketes ragades dystixws!!!!!!!!!!

twra ayto me tous palmous kai egw to exw akousei alla den exw idea ama isxiei...pistevw oti einai thema tyxhs den pistevw oti tha isxiei!!!!!!!egw akoma den exw dei fylllo....ayrio tha paw ston giatro mou na dei tis exetaseis mou....tha tou pw na mou kanei kai yperhxo ayrio giati thelw na dw to mwraki mou(kanonika tous yperhxous tous kanw sto meeytirio pou tha genhsw kai den mou tous kanei aytos)

aaaaax makari na doume ayrio to fyllo exw poly agwnia!!!!!!!!!! :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι ωραια παρεουλα εδω...αναστασακι μην αγχωνεσαι καλο μου θα μεινει το νιωθω και θα πανε ολα καλα...θα δεις..εγω κοριτσια την παρασκευη που θα παω θα εχω μπει στην 6η βδομαδα για αυτο ελπιζω να δω και να ακουσω...θα ειμαι 5 βδομαδων και ...και στις 14 θα ειμαι στην 7η...μακαρι να δουμε τουλαχιστον για να πειστουμε!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια...

Κουαντάκι μου μέχρι τις 14 και αφού θα είσαι στην 7η εβδομάδα τότε πιθανόν να ακούσετε και καρδουλίτσα...

Τιτινάκι μου δεν ξέρω γιατί αλλά έτσι όπως είδα την κοιλίτσα σου στην φωτογραφία που μας είχες βάλει

πιστεύω ότι έχεις κοριτσάκι, έτσι ολοστρόγγυλη και συμμαζεμένη που είναι...βέβαια είσαι και αδυνατούλα αλλά νομίζω ότι στα αγόρια ανοίγει περισσότερο! Ότι και να είναι πάντως γερό να είναι και να γεννηθεί με το καλό!

Βανεσάκι μου ηρέμησες λιγάκι τώρα που ακούσατε καρδούλα? Είχες αγχωθεί πάρα πολύ... Πώς ένιωσες? Δεν είναι συγκλονιστικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!πως ειστε?????εμεις ξεμπερδεψαμε με ολη την χθεσινη φασαρια κ τωρα το σπιτι ηρθε στα ισια του!!!ετσι οπως ηταν κ πριν!!!χιχι παντως ηταν παρα πολυ ωραια κ τα παιδια το καταχαρηθηκαν!!!!!!ειδικα η αννα μαρια μου το ευχαρισρηθηκε πολυ!!!περιμενε πως κ πως να σβησει τα κερακια της!!!!!!

σας ευχαριστω παρα πολυ κουκλιτσες μου για τις ευχες σας για τα παιδακια μου!!!!!!!!!

να ειστε ολες καλα κ με το να κραταμμε ολες τα μωρακια μας γερα στην αγκαλιτσα μας!!!!!!!!

καλε τι ευχαριστα νεα ακουω??????

κουαντο μου , αναστασια μου , μικι μου συγχαρητηρια κοριτσια μου!!!!χαρηκα πααααααρα πολυ για εσας!!!!!!καλες εγκυμοσυνες να εχετε κ με το κα λο να κρατατε τα μωρακια γερα κ υγειη στην αγκαλιτσα σας!!!!!

ειδατε τελικα που για ολους εχει ο θεος???!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια εμένα ο γιατρός μου, μου είχε πεί να μην δίνω σημασία σε τέτοια πράγματα (σχετικά με τους ρυθμούς της καρδούλας δηλαδή αν είναι γρήγοροι είναι κοριτσάκι κ.ο.κ) γιατί δεν ισχύουν, τόσο στο πρώτο (που το έχασα και ήταν αγόρι) όσο και στην κόρη μου οι παλμοί ήταν πολύ αυξημένοι αλλά μου είπαν ότι συνέβαινε επειδή εγώ είμαι χέστης :lol: και φοβόμουν! Πάντως στα αγοράκια το φύλο φαίνεται σχετικά νωρίτερα από ότι στο κοριτσάκι...

Ηλιάννα μου περάσανε ωραία τα πιτσιρίκια ε? Χαλάλι αφού το ευχαριστήθηκαν...άντε κάτσε να ξεκουραστείς πιά...όταν γεννηθεί με το καλό κι αυτό το μπεμπάκι θα σου τραβήξει τα αυτιά και θα σου πεί...μαμά δώσε μια σκούπα να κάνω δουλειές!!!!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλεσ τι κανετε????????????εγω ειμαι καλα μολισ μπηκα σπιτακι και σασ διαβαζω......λοιπον εγω θα παω για σακο και καρδουλα μια και καλη στισ 21 του μηνα μεχρι τοτε θα σκασω βεβαια αλλα τι να κανουμε υπομονη και προσευχει να ειναι ολα καλα :P:P:P:P:P:P:P φιλακια σε ολεσ και υπομονηηηηηηηηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ!!!!!!!ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΑΝ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ....ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΕΣ ΚΑΡΔΟΥΛΑ Κ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΣΑΜΠΑ ΑΝΧΩΝΟΣΟΥΝ!!!!!!ΚΟΥΑΝΤΟ ΜΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΑΚΟ ΕΓΩ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΣΑΚΟ 5 Κ ΚΑΤΙ Κ ΤΙΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΞΑΝΑΠΗΓΑ Κ ΑΛΟΥΣΑ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΙΚΙ ΚΟΥΑΝΤΟ Κ ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΘΑ ΔΕΙΤΕ Κ ΣΑΚΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ Κ ΚΑΡΔΟΥΛΑ Κ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΙΝ ΧΑΡΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!ΟΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΡΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ....ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εγώ παραδέρνω με τις ζαλάδες...

Έχω αύριο ραντεβού με το γιατρό, θα δούμε σάκο, αλλά φαντάζομαι καρδούλα ακόμα. Είμαι έξι εβδομάδων και κάτι, αλλά παίζει να έγινε και αργά η σύλληψη.

Για να δούμε τι θα γίνει αυτή τη φορά. Αν δεν ακούσω καρδούλα δεν ησυχάζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cuando είναι πολύ νωρίς ακόμα για καρδούλα. Δεν περιμένω να ακούσω αύριο. Ελπίζω πάντως να ακούσω κάποια στιγμή.

niakoylinaki σακουλάκι σίγουρα θα δούμε, το παρακάτω είναι που με ανησυχεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...