Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

Και το ρυζογαλακι ειναι θεϊκο. Εγώ τωρα με την εγκυμοσυνη σπανια παιρνω φαγητο απο εξω αφου μου εχει βαλει πολλους περιορισμους ο γιατρος, αλλά μολις με το καλο γεννησω 2 πιτογυρα θα τα καθαρισω. :lol::lol::lol: Εχω να φαω κανενα 5μηνο και οταν περαω εξω απο κανενα γυραδικο ενας θεος ξερει πως κρατιεμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ουφφφφφφφφφφφφφφ................

πρεπει να παω να μαγειρεψω και δεν εχω καθολου ορεξη

με ποναει και η μεση μου περισσοτερο με τον καιρο αυτο και τα χω δει ολα

θα παρω σε λιγο τον υπολογιστη στην κουζινα για να ξεκινησω μαγειρεμα και να σας εχω παρεουλα μου.

;);););) γλυκες μου εγκυουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου σου τα απαγόρευσε ε? Εμένα πάλι καθόλου!! Οχι πως παίρνουμε συχνά απ'εξω αλλά θα τύχει σίγουρα. Σκεφτόμουν να κάνω και ψωμάκι, το μίξερ που έχω ζυμώνει μαγειρεύει, τα πάντα!!! Το ρυζόγαλο εκεί θα το κάνω και δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα...να βάλω τα υλικά.

Βικούλα καλό μαγείρεμα!!

Από τη μια πεινάω κι από την άλλη δεν έχω ιδέα τι να φάω!!!!!!! Εχω φρεσκα φραντζολάκια και μάλλον θα φτιάξω κανενα σαντουιτσ να τελειώνει η υπόθεση :lol::lol::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες τις εγκυουλες!τι κανετε;Εδω προς το παρον εχει ηλιο.

Τι θα μαγειρεψετε;Εβγαλα λιγο φιλετο κοτοπουλο αλλα δεν ξερω ακομα πως να το κανω.Βαριεμαι να μαγειρεψω και βαρεθηκα και τα φαγητα. :roll: Αν και πειναω παρα πολυ απο το πρωι...Εφαγα ενα τοστ και 2 φετες με φιλαδελφεια.Και ακομα πειναω...

Και εγω τρωω απ'εξω και σουβλακια και απ'ολα αλλα με προσοχη.Παιρνω μονο απο μαγαζια που γνωριζω και λεω παντα να ειναι καλοψημενο το κρεας.Λαχανικα δεν τρωω καθολου απ'εξω ομως...

Χθες βραδυ δεν κοιμηθηκα καλα και ειμαι ακεφη τωρα και γκρινιαρα... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μπεμπουλινο. και γω δυο μερες τωρα δεν κοιμαμαι καλα και ειμαι κατσουφα ολη μερα

ορμονες

τι να κανουμε

ας ειναι καλα τα μωρακια μας και ολα θα τα υπομεινουμε για χαρη τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μπεμπουλίνο!! Το ίδιο νιώθω κι εγώ!!! Πεινάω αλλά τα βαρέθηκα όλα!! :lol::lol: Με εχει πιάσει και η γκρίνια και γενικά οι ορμόνες δεν πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα μου ειπε λαχανικα να μην τρωω καθολου απ'εξω γιατι δεν ξερω αν τα εχουν καλα πλυμμενα. Επίσης να μην τρωω χοιρινο απ'εξω, κοτοπουλο, λουκανικα(καθολου)

Να σας πω την αληθεια μαγειρευω απο το βραδυ για να τρωμε την επομενη μερα αν ειναι φαγητο κατσαρολας, αν ειναι κατι στο φουρνο το ψηνω το πρωι. Πιο πολυ ειναι η αποφαση τι να φτιαξεις παρα να το φτιαξεις. Δυστυχως την μανουλα μου την εχω μακρυα και η πεθερα δεν με βοηθαει σε αυτο το κομματι καθολου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τουλαχιστον τωρα εχουμε δικαιολογια που γκρινιαζουμε, μετα θα λεμε οτι ειναι οι ορμονες επειδη θηλαζουμε και μετα επιστροφη στην πραγματικοτητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε,με ενοχλει το αυτι μου αυτες τις μερες και εχω πεσει...Αλλιως δεν μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερες ορμονικες διαταραχες...Ευτυχως αυριο θα παω στον γιατρο να δω το μωρακι μου και θα ανεβω ψυχολογικα.Ευχομαι να δουμε και το φυλο για να αρχισω να ονειρευομαι το δωματιακι του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλινο εγω εχω ολα τα συμπτωματα γριας, πονανε πλατη, μεση, ποδια. Τις τελευταιες μερες δεν βλεπω καλά και καποιες φορες δεν ακουω και καλα. :lol::lol::lol: τι αλλο να παθω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εντελως ομως επιστροφη στα ΚΑΠΗ :lol::lol::lol:

Κατι ασχετο, λεω να παρω μια παγωτομηχανη. Εχει καμια απο σας?? Αν εχει την χρησιμοποιει?? Φτιαχνει ωραιο παγωτο ή τζαμπα θα την παρω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά έφαγα το σαντουιτσάκι μου με κασέρι, χαλούμι (Χρύσα εξακολουθείς να μην πεινάς??? :lol::lol:), μπέικον και ντοματούλα. Το καταβρόχθησα μέσα σε 5 λεπτά!!! Ήπια και φρέσκαλεμοναδίτσα...μια χαρά!!!

Μάχη μου δεν έχω ιδέα από παγωτομηχανή. Το μίξερ που έχω φτιάχνει και παγωτό αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Ητανε δώρο του αδερφού μου για το γάμο μας, δεν το χάρηκα όπως θα ήθελα ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα σκεφτομαι οτι το σπιτικο παγωτο οσο να ναι θα εχει πιο αγνα υλικα, φρεσκα φρουτα, και θα ειναι πιο θρεπτικο απο το αγορασμενο και πιο υγειινο. Αλλα κι εμενα δεν εχει καμια γνωστη μου παγωτομηχανη για να μου πει την αποψη της και δεν θελω να παρω κατι και να παει χαμενο. Ασε που ο αντρας μου θα μου λεει παλι οτι γεμισζω το σπιτι κουζινικα :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γυρισα κι εγω!Πηγα και πηρα τις εξετασεις μου,ολα καλα εκτος την αναιμια(το ηξερα βεβαια),πηγα και μια βολτα στα ανιψακια μου κ τωρα ξεκουραζομαι.Βγαινω για λιγο κ οταν γυρναω ειμαι πτωμα,τι κατασταση ειναι αυτη?Κ να λεγα οτι εχω βαρυνει πολυ...Δηλαδη στον 8ο πως θα ειμαι?Τελοσπαντων...

Μαρακι το λιμπιστηκα το σαντουιτσακι σου!!!Για ορεξη που λετε ουτε εγω εχω ιδιαιτερη,νομιζω τρωω πολυ φυσιολογικα αλλα απ'εξω ουτε εγω.Δεν μου το απαγορεψε ο γιατρος αλλα δεν ετρωγα κ ποτε ιδιαιτερα πιτσες κ πιτογυρα.Σημερα εχω μπιφτεκακια με σαλατουλα,αλλα με κοβω παλι να τσακιζω τη σαλατα κ να τρωω μισο μπιφτεκι :D:D:D

Χρυσα πραγματικα δε ξερω πως συγκρατεισαι με τη συναδελφο :evil: Εγω θα την ειχα κανει να μη τολμαει καν να κοιταει ο,τιδηποτε δικο μου!!

Μαχη μου το σπιτικο παγωτο οντως ειναι πιο υγειινο αλλα νομιζω κ με απλο μιξερ μπορεις να φτιαξεις.Δε χρειαζεσαι απαραιτητα παγωτομηχανη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου τι μου θύμισες τώρα!!! Κοντά στο παλιό μας διαμέρισμα ειχε ένα ζαχαροπλαστείο που έφτιαχνε σπιτικά παγωτά...Για να καταλάβεις στο παγωτο φράουλα έβρισκες κομμάτια ολόκληρα απο φράουλα..Οποια γεύση και να διάλεγες, ήταν η μια καλύτερη από την αλλη...ΜΜΜΜΜ

Βλέπω τον άντρα μου σε λίγους μήνες να κάνει βόλτες μέχρι εκεί :lol::lol::lol::lol:

Καλώς το Σοφάκι μας...ξεκουράσου τώρα! Κι εγώ έτσι νιώθω...το παραμικρό με κουράζει...Φανταζεσαι στον 8ο??? :oops::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια αφου εχεις το θεμα με την αναιμια, να τρως κρεας εστω και με το ζορι. Βρες τροπο να το κανεις να σου αρεσει γιατι θρεπτικες και οι σαλατουλες αλλα το κρεας ειναι πιο αναγκαιο για σενα.

Αν γινεται και με το μιξερ, να μην αγορασω και παγωτομηχανη. Δεν το ηξερα οτι γινεται με μιξερ. Ουτως η αλλως δεν φτιαχνουμε και καθε μερα. Θα κανω μεγαλυτερη ποσοτητα και θα το βαζω στην καταψυξη. Θα ψαξω για συνταγες και με την πρωτη ευκαιρια θα φτιαξω.

Κι εγω παντως σημερα εχω αδυναμια.Μαλλον επεσε η πιεση μου.

Μολις με πηρε τηλ και η πεθερα να ερθουν το απογευμα για επισκεψη....και δεν εχω και τιποτα σπιτι για κερασμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ΚΑΠΗ σε ολο τους το μαγελειο!!!

Μαρακη με το χαλλουμι με σκοτωσες..

το λατρευω αυτο το τυρι..εδω το πουλανε σε μικρες συσκευασιες και μαι φορα εφαγα μια ολοκληρη μεσα στη μερα, ετσι σκετο, ευτυχως μαλλων το πετυχα φρεσκο και δεν ηταν πολυ αλμυρο.

αλλα ειναι πεντανοστημο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μμμμμμμμ,μολις εφαγα κι εγω,καταφερα 2 μπιφτεκακια κ σαλατα,μια χαρα!

Μαχη μου οσο μπορω τρωω κρεας αλλα οχι και καθε μερα που μου ειχε πει αρχικα ο γιατρος..

Ψαξε στο ιντερνετ συνταγη για παγωτο κ φτιαξε να κερασεις κ την πεθερα :D:D:D 'Η κανε ενα κεικ που ειναι κ ευκολο.Κ αληθεια γιατι πρεπει κατι να κερασεις?Εκτος αν σας ερχεται σπανια....τυχερουλα!!!!Εμενα ετσι που χτυπαει απροειδοποιητα και καθε λιγο τα κουδουνια σιγα μην τη ''τραταρω''' καθε φορα!Θα καταξοδευτω :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά παμε εμεις καθε Κυριακη, αυτοι δεν ερχονται πολύ συχνα αλλά το θεμα ειναι οτι με πηρε τωρα, ξερει οτι σχολαω 3,30. και θα ερθουν το απογευμα. Ουτε χυμο δεν εχω. Για το κερασμα επειδη θα κατσουν ωρα οπως παντα την βλεπω την δουλεια. Πρωτα το γλυκακι και μετα να μαγειρεψω και κατι για φαγητο. Ετσι γινεται παντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτως η αλλως εγω το εκοψα το βραδυνο, γαλα με κορνφλεικς θα φαω. Ας αναλαβει ο γιος τους το φαγητο...αντε....παντως εχω μια ορεξη για επισκεψεις.....τεσπα θα ερθουν, θα φυγουν, και σε κανενα 20ημερο παλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την Χρυσα,παρε κατι απ'εξω!!Κ θα το ξαναπω...τυχερουλα!!!Καθε 20ημερο ε??

Κοριτσακια μου σας αφηνω,παω να ξεκουραστω γιατι ο αντρουλης μου ερχεται σε καμια ωριτσα κ θα ξανασηκωθω νωρις.Τα λεμε αργοτερα.Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου εγώ δεν τρωω τόσο συχνά χαλούμι...Οταν ήμουν φοιτηρια πάντως οταν γυρνούσα Θεσ/κη έπαιρνα μαζί μου 1-2 κιλά και τα τσάκιζαν οι φίλοι μου!!!

Μάχη μου καλώς να τα δεχτείς!!!Και μην ζοριστείς...φτιάξε κάτι εύκολο!!!

Σοφάκι καλά έκανες και έφαγες και τα μπιφτέκια!! Το βράδυ μάλλον θα φτιάξω μπιφτέκια εγώ. Καλή ξεκούραση Σοφίτσα μου!

Με πήρε τώρα ο άντρας μου ότι αύριο θα έρθει ένα ζευγάρι φίλων μας με τα παιδιά τους για φαγητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...