Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους..

Δεν ξέρει καμιά μανούλα να με βοηθήσει στο συγκεκριμένο θέμα;;;;;;;;

Έχετε υπόψη σας κάποιον καλό βρεφονηπιακό σταθμό που έχετε στείλει τα μωράκια σας μήπως;;;;;

Heeeeeeeeeeeeeelp!!!!!!!!!!!

Thank you

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νεα Πολητεια εχει παααρα πολλους σταθμους

ενας ειναι Ουρανιο Τοξο, σε αυτον εστελνα εγω τον δικο μου

Επισης ειναι το μικρο Τζινι που ειναι Παπαγου με 25 Μαρτιου

Παντως οποιος και να ειναι πρεπει να πας και να τον δεις απο κοντα και να κρινεις εσυ εαν σου αρεσει η οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ.. ναι φυσικά το έχουμε προγραμματίσει με τον σύζυγό μου να να επισκεφτούμε άμεσα μερικούς αλλά πιστεύω ότι συμβάλει στην τελική μας απόφασή και η γνώμη μιας μανούλας που έμεινε ευχαριστημένη από κάποιο παιδικό σταθμό. Χμμμ.. Ουράνιο Τόξο έεε.. ναι και γι' αυτόν μου είπαν θα πάμε να τον δούμε.. όπως και για το Καπελίνο μας είπαν... γνωρίζεις κάτι μήπως..;;;

Thank you

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εάν κάποιο παιδάκι είναι άρρωστο δηλαδή αν έχει συνάχι ή τρέχει η μυτούλα του, το κρατούν ή δεν το δέχονται για φύλαξη μέχρι να γίνει καλά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κρατανε κανονικα..μονο εαν εσυ αποφασισεις να μη το φερεις

Μοναχα μια φορα που ειχα ν επιδημια γαστρεντεριτηδας μας ειπαν να μη τα φερουμε για να κανουν απολυμανση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι, εχει να κανει με το ενα παιδακι που ειχε γαστρεντεριτιδα και κολλησε ολα τα υπολοιπα.

Σε παιδικους σταθμους γεννικα να ξερεις πως οσο και να καθαριζουν ενα να ερθει αρρωστο κολλανε και ατ υπολοιπα.

ο Γιος μου ηταν υπερευαισθητος σε αυτο το θεμα και αρρωστενε συνεχεια παρολο που τον τροσεχαν πολυ δενε χω παραπονο, και τα ρουχα του αλλαζαν και τα παντα, και αναγκαστηκα να στον σταματισω γιατι 2 ευδομαδες ηταν σπιτι και 1 ευδομαδα πηγενε σταθμο

οποτε και τον σταματησα για να το ξαναστειλω πιο μετα

Θα υπαρχουν ειδικα τον πρωτο χρονο τετοια οπου και να το πας να το ξερεις, απλα αλλα παιδια αρρωσταινουν συνεχεια και πιο βαρια και αλλα πιο ελεφρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικό μου φαίνεται να κολάνε όλα άλλα λιγότερο κι άλλα περισσότερο..

Δύσκολα τα πράγματα δηλαδή!!!!

Τι θα κάνω... κι η δική μου είναι και μικρούλα :-(

Να σου πω την αλήθεια φοβάμαι περισσότερο εάν χτυπήσει (στο κεφαλάκι για παράδειγμα) την ώρα που θα παίζει και δεν τον μάθουμε εμείς κι αυτή δε μιλάει ακόμα να μας το πει.. κι άστα να πάνε .. τέτοια σκέφτομαι και τρέμω.. :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα και τα χτυπηματα ειναι στο προγραμμα..

Θα υπαρξει διεκδικοση στα παιχνιδια..αλλα α'πόσο ειδα τα προσεχουν αρκετα. Απο κει και περα οσο και να προσεχουν οι δασκαλες ειναι θεμα παιδιων

ο δικος μου μια φορα γυρησε με γραντζουνιες και μια φορα με δαγκοματια..αλλα μου το ειπαν αμεσως και το ειπαν και στη μαμα του παιδιου που το δαγκωσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουπς... αυτά φοβάμαι.. ουφ ουφ.. δε με βλέπω καλά..!!!!

Ξέρω είμαι λίγο παραπάνω υπερβολική και ευαίσθητη αλλά δεν ξέρω τι με πιάνει κι όσο το σκέφτομαι τόσο περισσότερο φοβάμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι λογικο να φοβασαι..οπως και ειναι λογικο πως αυτες οι παραμετροι δεν εξαρτωνται απο τον σταθμο.

Καλος σταθμος ειναι αναλογα τι θελεις..πχ να εχει πρασηνο, να ειναι καθαρος, να υπαρχει καλη αναλογια δασκαλων- παιδιων, να ειναι συνεννοησιμες οι δασκαλες, να ειναι καταρτησμενες..πχ ο δικος μου ειχε προβλημε με τον μεσιμεριανο υπνο και η υπευθυνη δασκαλα του συζητουσε μαζι μου καθε φορα τροπους να βρεθει για να κοιμηθει.

Ειναι επισης και το ποσο καθαρα διατηρουν τα παιδια, εαν τα αλλαζουν συχνα, τι εκπαιδευονται να μαθουν, να ειναι προσβασημος ευκολα να εχει χωρο που μπορεις να ντησεις τα παιδια, ναι ειναια σφαλης ως προς βασικα θεματα να εχει ασφαλη παιχνιδια κλπ κλπ..

Τωρα το οτι θα μαλλιοτραβηχτουν, θα δαρθουν, θα ξεπουπουλιαστουν..και 1 μια δασκαλα προς 2 απιδι ανα ειναι..κατι τετοιο θα γινει.

Δες διαφορους σταθμους, δεν ποιος σε κανει να αισθανεσε πιο ασφαλης..και αναλογα αποφασησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ξέρω.. συμφωνώ μαζί σου .. απλά το συναισθηματικό κομμάτι και ο φόβος μου, είναι ανεξάρτητα από τις παραμέτρους που ανέφερες, που σαφώς είναι και οι βασικές προδιαγραφές που πρέπει να διαθέτει ένας παιδικός σταθμός κι αυτό θα επιδιώξουμε να βρούμε.

Απλά, ο καλύτερος παιδικός να είναι ..δεν ξέρω γιατί με κυριεύει ο φόβος.. ελπίζω να το ξεπεράσω στην πορεία.

Σ' ευχαριστώ πάντως για την πολλή ωραία κουβέντα που είχαμε.. με βοήθησε αρκετά θα έλεγα.. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ειναι αυτο που φοβασε ακριβως;

Τον γιο μου τον πηγα σε παιδικο σταθμο 13 μηνων, σε δημοσιο σταθμο. Επι 2 χρονια αρρωσταινε συχνα, τωρα πολυ σπανια, εκανε τα αντισωματα του. Να ξερεις οτι ειναι φυσιολογικο να αρρωσταινει συχνα. Αυτο που με ειχε συμβουλεψει μια παιδαγωγος οταν θα κοιταω για παιδικο, ειναι τα παιδια να ειναι η καθε ηλικια χωρια. Δηλαδη να μην βαζουν των 3 και των 4 μαζι.

Καλη επιτυχια σου ευχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sorry που άργησα λίγο να απαντήσω ..τάιζα τη μικρή..

Κοίτα αυτό που με τρομάζει περισσότερο είναι να χτυπήσει η μικρή και να μην το πάρουμε είδηση κι αυτό να της αφήσει κάποιο κουσούρι.. ξέρω το πάω πολύ μακριά αλλά δεν παύει να το σκέφτομαι και να τρομάζω κι ο λόγος είναι ότι επειδή δε μιλάει ακόμα δε θα μπορεί να μου πει... πχ έπεσα, χτύπησα, πονάω.. κλπ...

Αυτός είναι ο φόβος μου.. χμμ.. είμαι υπερβολική μάλλον έεε..;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

καλησπερα.ειμαι καινουργιο μελοσ και ενδιαφερομαι να μαθω πληροφοριεσ για το καπελινο ωραιοκαστρου,γιατι πηραν τον γιο μου 2,5 με το προγραμμα του εεταα αλλα ακουγονται γιαφορα σχολια και εχω προβληματιστει αρκετα.Αν καποιος γωριζει η έχει εγγραφει στο συγκεκριμενο παιδικο παρακαλω να με ενημερωσει.Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...