Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

Α κορίτσια ξέχασα να ρωτήσω...Τώρα τελευταία μουδιάζουν τα χέρια μου ακόμη και στον ύπνο...Στην αρχή έλεγα μήπώς είναι ο τρόπος που κοιμάμαι και πιέζω κανένα νευρο αλλά επειδή είναι πιο συχνό αναρωτήθηκα μήπως φταίει κάτι άλλο.Το έχει καμιά από εσάς??

Και το άλλο συνήθως το πρωί έχω κολπικά υγρά..οχι πολλά...κιτρινο χρώμα.Το είπα στο γιατρό και μου είπε αν μυρίζουν μπορεί να είναι μύκητες..Αλλά επειδη δεν μυρίζουν μου είπε να κάνω καμια πλύση με κολπικο αντισηπτικο.Δεν έκανα ομως κοριτσια γιατι φοβάμαι...μήπως γίνει κάτι γιατι και πέρσι ειχα υγρα και το προηγουμενο βράδυ πριν εχω συσπάσεις ειχα βάλει κολπική κρέμα για μύκητες...Εσείς τι λετε?Το έχετε και εσείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν είναι υπέρβαρο το μωράκι Μαράκι μου :lol::lol: Το βάρος του θα κοντεύει το 1 κιλό τώρα. Απλά είναι πολύ μακρύς, αφού όταν δείχνει τους μέσους όρους στο ύψος και το μηριαίο οστό είμαστε στην άλλη άκρη των μέσων όρων. Έτσι ακριβώς είναι και ο άνδρας μου. Πολύ ψηλό λεπτό ποδι και 2 μέτρα παρα ύψος. Ο άντρας μου λέει ότι αν ήταν κόρη θα ταν Miss Cyprus. :lol::lol::lol: Καλά του λέω εγώ, δεν χρειάζεται μόνο κορμί θέλει και ωραίο πρόσωπο και μου λέει Hellooooo, αφού θα μου μοιάζει και στο πρόσωπο. Ψωνάρα. :lol::lol: Κορού μου είχα και εγώ υγρά στις εβδομάδες που ήσουν εσύ όπως τα περιγράφεις και μετά σταμάτησαν.

Ξέρετε επειδή μιλούμε κορούες μου μοιραζόμαστε τις χαρές μας τις ανησυχίες μας, τις ιδιοτροπίες μας, τα μωράκια σας είναι λες και είναι της οικογένειας πλέον. Χαίρομαι πάρα πολύ να ακούω τα καλά σας νέα.Μακάρι όλα να συνεχίσουν να ναι καλά και τα μωράκια μας να γεννηθούν με υγεία. Αυτό μόνο παρακαλώ το Θεούλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!Τι κανετε;Χθες περασα αρκετα καλα,αν και ο αντρας μου δουλευε παλι απογευμα.Ηρθε μια φιλη μου για καφε και μετα πηγα στην κουμπαρα μου.Μου εκανε μανικιουρ και πεντικιουρ,ανανεωθηκα λιγακι!

Σημερα παλι απογευμα ειναι ο αντρας μου.Πηγα με κατι φιλες μου στο καρναβαλι που γινοταν εδω στην πλατεια μας και μετα για καφεδακι.Τωρα ξεκουραζομαι.

Αυριο θα μεινουμε σπιτι.Θα φτιαξω μια γαριδομακαροναδα.Γενικα δεν κανει να τρωμε θαλασσινα,λογω του υδραργυρου.Ταραμας,φυσικα απαγορευεται,μιας και ειναι ωμα αυγα ψαριου.Αλλα ουτε και γαριδες,καλαμαρια,χταποδια,οστρακα.

Μαριλου,ωραιος ο μπεμπακος σου!

Μαρακι παιρνεις μαγνησιο;Και εμενα μουδιαζαν χερια και ποδια αλλα απο τοτε που το ξεκινησα σταματησαν.Οσο για τα υγρα,εχω παρα πολλα ολη μερα,οχι μονο το πρωι.Και καμια φορα κιτρινα.Εκανα ομως εξεταση ουρων και κολπικο και δεν εχω τιποτα.Ειναι φυσιολογικο.Μου εδωσε η γιατρος ενα σαπουνι και πλενομαι.Ειναι με χαμομηλι.Κολπικες πλυσεις δεν ειναι καλο να κανουμε,χαλαει το PH του κολπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα καλη Σαρακοστη...καλοριζικο το ποστακι..ευτυχως το βρικα...καλε που ειστε ολες??Το εχετε ριξει στο φαι???Εγω ολο το σκ δεν μπηκα γιατι ειναι η μερα του Χριστοφορου να εχει υπολογιστη και πραγματικα ελιωσε....και δεν το εδεινε καθολου...εχτες ειχα μαυρα χαλια...και ειχα βαλει και τα υποθετα μου...ενιωθα χαλια το στομαχι και ζαλαδα,κανω μια μετρηση την πιεση μου γιατι ειναι γενικα χαμηλη αλλα πεφτει και πολυ..και ειχα 11 και 6.5...πολυ για εμενα και ειχα 112 παλμους..ξαφνικα αρχισα να κανω εμετο ζαλιζομουνα πολυ και ξαπλωσα και εβαλα τα ποδια μου ψηλα..δεν ξερω τι εγινε και ημουνα ετσι..σημερα ειμαι καλυτερα ακομα δεν εχω κανενα συμπτωμα..ααα ειδα και ονειροοο..οτι ηρθε λεει η Τριτη και πηγαμε για αυχενικη..μου λεει ο αντρας μου μια χαρα ειναι το παιδι κουνιεται κοιτα τον υπερηχο..κοιταω λεει ολα σουπερ...λεει και η γιατρος κατσε να το βαλουμε 3D να το δουμε...το βαζει λεει και τι να δω..ενα καταξανθο μωρο με γαλαζια ματια και δοντια....χαχα λεω στον αντρα μου ποπο ιδιο εσυ ειναι μονο τη μυτη μου εχει...δεν εμοιαζε και τοσο σε μωρο...πιο πολυ σε παιδακι 2 χρονων εμοιαζε...λεει η γιατρος για να δουμε το φυλο...αλλα το μωρο δεν την αφηνε και σταυρωνε τα ποδια και στο τελος μου λεει εεεε δεν βλεπεις το προσωπο που ειναι αγοριστικο..αγορι ειναι ας μην το παιδευουμε αλλο....χαχχα οχι τπτ αλλο να μην νομιζεται οτι μονο εσεις βλεπετε τρελα ονειρα...αα πηρα και ενα καροτσι(στον υπνο μου παντα)μωβ πολυ βολικο...150 ευρω που εχει και αλλα χρωματα να το κανεις οπως θες σε καθε πειρτσαση και το τιμονι παει και προς και πισω...(γιατι εχω κολλημα με αυτο..στο γιο μου ηταν μονο σε μια μερια και δεν με βολεψε)...μακαρι να εβρισκα ενα οπως στο ονειρο...τελειο ηταν... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kίσκα μου χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που βλέπω περίεργα όνειρα :lol::lol::lol:

Ελπίζω να σαι καλύτερα τώρα :) Είναι επειδή έχεις και στο μυαλό σου την αυχενική, αλλά το όνειρο σου έδωσε την απάντηση ότι όλα είναι καλά :):)

Που χαθήκανε οι υπόλοιπες;;;; τρώτε ακόμη;;; Εγώ έχω φάει και έχω φουσκώσει. Και τί δεν φάγαμε;;; και γλυκά, άστα να πάνε....διατροφή μετά σου λέει. Απόψε νομίζω θα πιω το γαλατακι μου με λίγα δημητριακά και κανένα φρούτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασταααα...εγω να δεις τι εφαγα...οι αλλες ακομα τρωτε????Γλυκο δεν εφαγαααα///ξεχασαμε α παρουμε και τωρα θελω χαλβαααα...εστω μια βαφλα με παγωτοοο :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!Πως περασατε;Εμεις σπιτι,ο αντρας μου δουλευει μεχρι τις 11.Εφτιαξα την γαριδομακαροναδα,φαγαμε και μετα εφυγε για δουλεια.Τωρα καθομαι και χαζευω τιβι.

Και εγω χθες βραδυ ειδα πως πηγα για υπερηχο και παλι δεν βλεπαμε το φυλο. :roll: Λετε να μην το δουμε ουτε τωρα;Θα ειμαι 16 εβδομαδων,λογικα δεν πρεπει να φανει; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Beboulino μου λογικά θα φανεί το φύλο εκτός και αν η στάση του σώματος του αγγελουδιού σου δεν βοηθά, δηλαδή να χει κλειστά τα ποδαράκια του :lol::lol: να ναι γυρισμένο :) Θα δείξει. Η μέρα που μαθαίνεις το φύλο του μωρού σου είναι πολυτιμη.

Έχεις καθόλου προαίσθημα;;; Εγώ και ο άντρας μου ήμασταν τόσο σίγουροι ότι είναι αγόρι, βλέπαμε όνειρα με αγοράκια, άρα όταν μας είπε ο γιατρός ότι είναι αγόρι δεν ξαφνιαστήκαμε καθόλου.χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα αγαπημενες μου εγκυουλες!!!!Γυρισα επιτελους κ εγω σπιτι.Εφυγε εχθες ο αντρας μου ταξιδι κι ετσι πηγα στους γονεις μου...Τιποτα το ιδιαιτερο δεν εκανα,μια μικρη βολτιτσα εχθες κ σημερα χαλαρα.Εφαγα ομως τα καλαμαρακια μου κ το ευχαριστηθηκα!!!Τιποτε αλλο ομως απο θαλασσινα.Τωρα ετοιμαζομαι να κανω το μπανακι μου και κλασικα να δω το νησι.Θα τα πουμε λοιπον αυριο!!Φιλια πολλα!!

Μπεμπουλινο μην ανησυχεις,το πιο πιθανο ειναι τωρα να δειτε φυλο,αντε με το καλο να μας το ανακοινωσεις συντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημέρα ομορφούλες!! Τι κάνετε? Πώς περάσατε χθες???

Εμείς πήγαμε σε φίλους για φαγητο και ειχα σκάσει από το φαι για τα γλυκά!!! Τώρα διαβασα που είπε η Μπεμπουλίνο οτι δεν κάνουν τα θαλασσινά και πανικοβλήθηκα!!! Εφαγα τσιπουρα, σουπια και καλαμαράκι..Ειχε και γαριδες αλλά ήξερα ότι δεν κάνει και δεν έφαγα. Λετε να έκανα καμια γκάφα????

Οσο για το μαγνήσιο παίρνω ένα την ημέρα, δεν ξέρω γιατι νιώθω το μουδιασμα..

Χρυσταλλένη μου τα υγρα συνεχίζονται, όχι τόσα πολλά αλλά λόγω ιστορικού με πανικοβάλλον. Βεβαια πέρσι ήτανε σαν βλέννη και πάρα πολλά αλλά ξέρεις..από άγχος άλλο τίποτα!!! Το σ/κ με πέθανε η μέση μου, ειδικά την Κυριακή ξάπλωσα στο κρεβάτι και έκλαιγα από τον πόνο...ειχα δει και τα υγρα πιο πριν και φοβηθηκα οτι κατι δεν πάει καλά...ητανε και ήσυχος ο μικρουλης οποτε καταλαβαινετε...ΠΑΝΙΚΟΣ!!! :lol::lol:

Επιτέλους τώρα ήρθε ο τεχνικός για το πλυντήριο αλλά είναι πολύ μούργος...να δούμε τι θα κάνει!! Μόλις μου είπε ότι κάτι έπαθε το σύστημα και πρέπει να μου αλλάξει την "πλακέτα" λεει..Τωρα΄τι ειναι αυτο δεν ξέρω! ΛΕιτουργεί μονο το ένα προγραμμα προς το παρον...Τα νευρα μου...ειναι και καινούριο!

Κι εγώ περιμένω μια φίλη σήμερα ή αύριο για μανικιούρ! Να ανανεωθούμε λίγο!!

Οι άλλες τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!!! Χρονια πολλα σε ολες!!! Ειναι η γιορτη της γυναικας σημερα!! Και καλή σαρακοστη να εχουμε.

Τι κανετε??

Απ'οτι ειδα καλά τα νεα σας. Εμεις χτες πηγαμε στο βουνο με φιλους και χιονιζε πολύ. Σαν Χριστουγεννα ηταν. Περασαμε βεβαια τελεια. Πηγαμε για φαγητο και μετα για καφεδακι. Γελασα με την καρδια μου. Και για να πω την αμαρτια μου τις εκανα τις ατασταλιες μου στο φαγητο. Ο μαγαζατωρας γνωστος μας περιποιηση στο φουλ και ειδικα εμενα λογω εγκυμοσυνης και οταν εφερε το γλυκο μου λεει να σου φερω ενα σουφλε σοκολατας???και εγω το καταβροχθησα :lol::lol::lol:

Σημερα πηγα εδωσα αιμα για εξετασεις. Την Πεμπτη εχουμε γιατρο επιτελους.

Σοφία το παρηγγειλες το καροτσι τελικά?? Αν ειναι σαν καινουριο θα πλυνετε τα υφασματα και μια χαρα θα ειναι.

Μαριλου τελεια τα νεα σας!!!

Μαρακι υγρα εχω και εγω τον τελευταιο καιρο αλλα απ'οτι ξερω ειναι φυσιολογικο. Παρε απο το φαρμακειο ενα σαπουνακι φυσικο χαμομηλι και να πλενεσε. Οσο για τα μουδιαματα εχω εχω μονιμα (λογω ελλειψης βιταμινης β12), και παροτι παιρνω φυλλικο με β12 παλι μουδιαζω. Μαλλον ειναι γιατι τραβαει και το παιδι βιταμινες και συστατικα απο σενα. Αυτο μου το ειπε η μικροβιολογος γιατι ο αιματοκριτης μου πεφτει καθε φορα και μου ειπε αυτο ειναι καλο γιατι σημαινει οτι το παιδι τραβαει απο μενα τα συστατικα που χειαζεται...

Λολλιποπ μπηκατε στην τελικη ευθεια, με το καλο, να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Τι κάνετε?

marilou μου τέλεια τα νέα σας, μεγάλωσαν τα μπεμπάκια σας!! Καλά ο γιός κούκλος, δεν το συζητώ!! :lol::lol:

Chrystalleni μου μια χαρά και τα δικά σας νέα!! Μπράβο!!

Καλά το όνειρο δεν παίζεται!!! :lol::lol:

Μαράκι αν τα υγρά δεν μυρίζουν δεν νομίζω να είναι τίποτα... μπορείς να κάνεις πλύσεις με χαμομήλι...

kiska με το καλο η αυχενική σήμερα! Περιμένουμε νέα!

beboulino και εμείς την 16η εβδομάδα είχαμε δεί το φύλο! Οπότε αν έχει καλή θέση το μωρό μπορεί να το δείτε και εσείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χρύσα!! ΄

Περίληψη: Όλες είμαστε μιά χαρά και φάγαμε του σκασμού τις τελευταίες μέρες!!! :lol::lol::lol::lol:

Εσύ όλα καλά? Κάνατε τις δουλειές που ήταν να κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς τα κορίτσια!! Χρονια μας πολλά σήμερα!!!

Με το καλό και οι αυχενικές..Οα καλά θα πάνε!

Μαχη μου με το καλό ο γιατρός!

Ευχαριστώ κοριτσια για τις απαντήσεις...κι ο γιατρος με ρωτησε αν μυριζουν και από οτι καταλαβαινω οχι...μου ειχε δώσει ενα αντισηπτικο πιο παλια που ειναι σαν σπρει και το βαζεις απο κατω αλλά φοβάμαι να το κανω τωρα με την εγκυμοσύνη..οποτε θα πάρω σαπούνι που λετε..Θα του τηλ σε λιγο ετσι κι αλλιως γιατι θελω να μου γραψει ενα χαρτι και θα τον ρωτησω. Απλα αυτο που με ανησυχησε ειναι την κυριακη που στεκομουν αρκετη ωρα να φτιαξω σνιτσελ και γενικα να μαγειρεψω και ξαφνικά ένιωθα πολύ υγρη απο κατω και τα εχασα!! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά σε όλες και απο μένα!

Μαράκι πολλά υγρά έχω και εγώ... ο γιατρός μου μου είχε πεί ότι είναι φυσιολογικό, λόγω ορμονών... Αρκεί να μην μυρίζουν και να μην έχω φαγούρα!

Διάβασε και εδώ...

Κολπικές εκκρίσειςΕίναι φαινόμενο συνηθισμένο στην εγκυμοσύνη. Ο βλεννογόνος του κόλπου εξαιτίας της δράσης των ορμονών, οι οποίες παράγονται σε μεγάλη ποσότητα από τις ωοθήκες και τον πλακούντα, υφίσταται μεγαλύτερη απολέπιση. Τα νεκρά κύτταρα δημιουργούν ένα υπόλευκο έκκριμα, που είναι απόλυτα φυσιολογικό. Δεν προκαλεί φαγούρα ή ερεθισμό, δεν εμποδίζει τη σεξουαλική επαφή και δεν πρέπει να σας ανησυχεί. Ωστόσο, αν παρατηρήσετε ότι οι κολπικές εκκρίσεις είναι πολύ αυξημένες, έχουν χρώμα κιτρινωπό ή πρασινωπό, είναι δύσοσμες, δημιουργούν κνησμό και σας τσούζουν, πρέπει να ενημερώσετε το γιατρό, επειδή μπορεί να οφείλονται σε μόλυνση. Συνήθως «ένοχοι» είναι οι τριχομονάδες (ένα παράσιτο) ή ο μύκητας Candida albicans. Η θεραπεία είναι -κατά κανόνα- τοπική και απλή, αλλά αν την παραλείψετε, το μωρό μπορεί κατά τον τοκετό να παρουσιάσει μόλυνση στο στόμα, η οποία όμως δεν πρέπει να σας ανησυχεί, γιατί αντιμετωπίζεται

Τι πρέπει να κάνετε

Για να μειώσετε τις κολπικές εκκρίσεις:

Μη χρησιμοποιείτε στην περιοχή του κόλπου αποσμητικό ή κοινό σαπούνι, ακόμα κι αν οι εκκρίσεις είναι φυσιολογικές. Υπάρχουν ειδικά προϊόντα για να πλένεστε, τα οποία μπορείτε να προμηθευτείτε από το φαρμακείο. Ζητήστε από το γιατρό σας να σας υποδείξει κάποιο από αυτά.

Να φοράτε άνετα βαμβακερά εσώρουχα, που θα αλλάζετε πολλές φορές την ημέρα.

Αν οι εκκρίσεις σάς ενοχλούν πολύ, να χρησιμοποιείτε σερβιετάκια, τα οποία θα αλλάζετε συχνά, εξασφαλίζοντας ταυτόχρονα καλύτερη υγιεινή στην περιοχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ καπου διαβασα, αλλά δεν θυμαμε που, οτι αν υπάρχει μολυνση στον κολπο ειναι και ενας λογος για να γινει καισαρικη παρα φυσιολογικος τοκετος :?:? Βεβαια το διαβασα, κατα ποσο ειναι και σωστο δεν το γνωριζω.

Εντωμεταξυ την Πεμπτη που θα παω στον γιατρο θα τον ρωτησω και για την αμοιβη του. Εσεις (εκτος απο την Σοφια που διαβασα οτι δινει οσα θελει λογω δημοσιου) ρωτησατε ποσο θα σας παρει?? εμενα πχ καθε φορα μου την χρεωνει την επισκεψη, εχω ακουσει οτι αλλοι δεν χρεωνουν την επισκεψη και βαζουν μεγαλυτερο ποσο στο τελος.... ή αν ειναι καισαρικη θα ειναι πιο ακριβα. :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου, εγώ πρώτα ο θεός θα γεννήσω σε Πανεπιστημιακό και δεν θα πληρώσω τίποτα...

Ο γιατρός μου που έχει κλινική χρεώνει 2400€ (καισαρική)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή!

Όλες καλά περάσαμε βλέπω.... πολλή μάσα ε? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μάχη εμένα ο γιατρός κατά μέσο όρο μου πέρνει χρήματα κάθε 2η επίσκεψη και ο τοκετός κοστίζει 1000 και σε πείπτωση καισαρικής 1200 (από φίλη που γέννησε προ λίγων ημερών). Εγώ δεν έχω συζητήσει ακόμη τα περι τοκετού, αλλά πιστεύω ότι θα μου πει τα ίδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια Ωραια!!

Λοιπον καταρχας αμα υπαρχει μολινση - φυσιολογικη- στον κολπο ο γιατρος λιγο πριν τη γεννα θα συστησει να κανουμε θεραπεια με ντακταριν για να απολυμανθει ο κολπος, δενε ιναι λογος για καισαρικη εκτος και αν υπαρχει σοβαρος λογος περα απο μια απλη κολπιτιδα κλπ

Θυμαμαι στον γιο μου μου ειχε πει οταν μπηκα στον μηνα μου να βαζω ενα υποθετο ντακταριν καθε 5 μερες

Με τις δουλιες ολα καλα

Βαψαμε το δοματιο, εγινε καλουτσικο, στησαμε τα επιπλα, τωρα θα βαλουμε μεσα τα πραγματα και τα αυτοκολλητα και ο μεγαλος μας μετακομιζει

Επισης σημερα εχουμε επετειο γαμου με τον αντρουλι μου..κλεινουμε 3 χρονια παντρεμενοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου κάποτε ειναι κιτρινωπες οι εκκρισεις αλλά δεν εχω φαγούρα. Μύκητες ειχα συχνά παλιοτερα οποτε ξέρω και τα συμπτώματα.

Σήμερα είναι και η τελευταία μέρα που δικαιούμαι άδεια με απολαβές. Πήρα τηλ και μου είπαν ότι εχω αλλες 7 που δικαιούμαι αλλά θα τις χρησιμοποιησω αργοτερα. Μάλλον θα χρειαστει να πάω 2-3 μέρες στο σχολείο πριν από τις γιορτες του Πάσχα έτσι ώστε να πληρωθώ για τις αργιες..Θα δω τι θα κάνω και πώς θα είμαι..Με αγχώνει λίγο αυτή η κατάσταση, περισσότερο γιατί δεν ξέρω τι να κάνω και ο ένας σε παραπεμπει στον άλλο. :x

Εμένα πέρσι ο γιατρός μου είχε πει γύρω στις 2500 φυσιολογικός και 3000 καισαρική. Δεν ξέρω όμως φέτος αν άλλαξε κάτι.

Ελις καλημέρα...πολύ λίγα παίρνει ο δικός σου γιατρός...μια χαρά!!

Χρυσα μου καταρχήν να ζήσετε..πάντα αγαπημένοι και ευτυχισμένοι! Με το καλό να χαρεί το αγοράκι σας το δωματιάκι του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου να ζησετε!!! παντα ευτυχισμενοι!!!! εσυ ξερεις καλυτερα, εγω καπου το ειχα διαβασει.....

Οσο για τα χρηματα, θα δουμε τι θα μας πει. Στο ΙΑΣΩ παντως ξεκιναει το δωματιο απο 1500 το τετρακλινο και ανεβαινει συν την αμοιβη του γιατρου. Βασικα θα ρωτησω τον γιατρο και μετα να ψαξω τι μπορω να παρω απο το ΙΚΑ.

Μαρακι και Ελισαβετ, εσας ειναι τοσα η αμοιβη και εξτρα το εξοδα στο μαιευτηριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελισάβετ!!

Χρύσα μου με γειά το καινούριο χρώμα! Με το καλό να το χαρείτε και να το λερώσετε!! :lol:

Χρόνια σας πολλά και για την επέτειο!!! Να ζήσετε πολλάααα χρονια!! να είστε πάντα αγαπημένοι και ευτυχισμένοι και να χαρείτε τα παιδάκια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα χρονια σας πολλα,να ζησετε κ να χαιρεστε τα παιδακια σας!!!!κ με για το νεο σας δωματιο!!!

μαρακι αυτο με τα θαλασσινα εγω παντως δεν το ηξερα αλλα ουτε κ ο γιατρος μου απαγορευσε κατι.ξερω μονο για το σουσι οτι δεν κανει.εγω παντως χθες τα τσακισα κ τα καλαμαρακια κ το χταποδακι κ το καπνιστο το σκουμπρι...ολα μα ολα!!!

οσο για τα γρα που λετε εγω εχω παρατηρησει οτι μου μυριζει τωρα τελευταια η εκει κατω περιοχη...υγρα πολλα δεν εχω αλλα ακομα κ τα τσισα που παω τουαλετα μου μυριζουν πολυ εντονα.φαγουρα κ τσουξιμο παλι δεν εχω.πλενομαι μονο με νερο γιατι κ εγω τα φοβαμαι τα υγρα για πλυσεις.τον γιατρο δεν το ρωτησα,αλλα οταν παμε θα του το συζητησω.αφου να φανταστητε κ η μικρη μου οταν ερχεται κ με αγκαλιαζει μου λεει...πιφ μαμα μυριζεις!!!

σε εμας η κλινικη απο οσο γνωριζω κοστιζει (ο φυσ.τοκ.)περιπου 2500Ε αν θυμαμαι καλα.τωρα κατι ακουστηκε οτι θελουν να κατεβασουν τις τιμες γιατι πολλες προτιμουν το καινουργιο νοσοκομειο που ανοιξε τον νοεμβρη κ εχει ολες τις ανεσεις κ φυσικα την ασφαλεια που απιτειται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...