Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ??????????????


girls

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ!ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΓΙΝΑΜΕ ΝΟΝΕΣ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ!ΟΙ ΦΩΤΟ ΤΗΣ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΒΓΗΚΑΝ ΤΩΡΑ!ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΦΩΤΟ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΣ ΝΟΝΑΣ ΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ?????ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΩΡΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις φωτο της Νονας μας καθως και ενα αντιγραφο - απλο- απο το DVD της βαφτησης τα πληρωσαμε εμεις

Εγω βρηκα μια προσφορα και θα της κανω ενα μικρο ψυφιακο αλμπουμ με 30 σελλιδες και κοστος 50 ευρω

Αλλα απόσο ξερω και εγω που εγινα νονα τις πληρωνουν οι γονεις και δινουν μερικες στη νονα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου και απο εμενα...κανονικα οταν κανεις ενα πακετο σε ενα φωτογραφο παντα φτιαχνει 2 αλμπουμ τα οποια ειναι μεσα στην τιμη και το ενα ειναι για τη νονα το οποιο πληρωνουν οι γονεις...αλλα οπως ειπα ειναι μεσα στην τιμη σαν δωρο πχ ενα αλμπουμ για τους γονεις με 100φωτογραφιες και ενα πιο μικρο με cd και βιντιεο για την νονα...για αυτο και οι τιμες ειναι συνηθως γυρω στα 700ευρω και πανω το πακετο.Ελπιζω να βοηθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καποιοι φωτογραφοι μαζι με το αλμπουμ που φτιαχνουν στους γονεις κανουν κ ενα μικρο με καποιες φωτο για τον νονο.αλλοι παλι δεν το κανουν.στην περιπτωση αυτη οι γονεις βγαζουν μερικες για την νονα.τωρα αν εσυ θελεις περισσοτερες κ δεν μπορουν να τις πληρωσουν αυτοι τοτε τις πληρωνεις εσυ.με συννενοηση δηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αν σε εβαλαν να πληρωσεις και τις φοτο της βαφτισης ειναι λιγο cheapιδες. εννοειται οπως ειπαν τα κοριτσια στο πακετο συμπεριλαμβανεται ενα αλμπουν για την νονα συν το dvd, αυτα ειναι τα βασικα. εγω ημουν νονα, και τωρα τον ιουνιο βαφτιζω την κορη μου και φυσικα η νονα δεν θα πληρωσει τιποτα απο αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα στο πακετο δεν συμπεριλαμβανονταν αλμπου η φωτο για την νονα!!!!

ΕΒΓΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ 15 ΜΙΚΡΕΣ ΦΩΤΟ Κ 2 ΜΕΓΑΛΕΣ Κ ΕΝΑ DVD ΓΙΑ ΤΗΝΝΟΝΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΛΗΡΩΣΑ ΕΓΩ!!!!!

ΑΝ ΖΗΤΑΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ Κ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΕΝΝΟΗΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΙΣ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ!!!! ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ!!!!! ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΣΕ Η ΝΟΝΑ ΚΑΜΙΑ 50-60 ΦΩΤΟ ΘΑ ΤΗΣ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΣΕΙ! :roll::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

δεν ειναι κανονας πως παντα ειναι οα μεσα στην τιμη..ειναι αναλογα τον φωτογραφο.

εμενα ο δικος μου στον γαμο δεν ειχε καν για κουμπαρους, δεν ειχε ουτε φωτο στο χερι παρα μονο ενα cd και ητανε πανακριβος..οποτε θα τους φτιαξω εγω ψηφιακα..αλλα εκει δεν πληρωσαμε παροχες, αλμπουμ και ποσοτητα αλλα ποιοτητα.

η νυφη μου οταν εγινε νονα πληρωσε τις φωτο κατόπιν συννενοησης..δεν το βρισκω κακο ρε παιδια σε τετοιες εποχες..ρωτατε αν εχει αν τις πληρωσει η μαμα με τοσα εξοδα?

το σιγουρο ειναι πως δεν ειναι παντα τα αλμπουμ και οι φωτο στο χερι στο πακετο..αναλογα!

τωρα που πατησα υποβολη ειδα τη ναπαντηση της ελενατσακ..συμφωνω απολυτα με οτι ειπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειναι παντα μεσα στην τιμη... εμεις δωσαμε κατι παραπανω κ εκανε για τη νονα μας ενα αλμπουμ τελειο, το ντιβιντι, ενα καδρακι κ 20 φωτο απο τη βαφτιση. απο εκει κ περα μας ειχε δωσει κ σε ψηφιακη μορφη ολες τις φωτο κ οσες θελαμε κ εμεις κ η νονα εξτρα τις βγαλαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειναι παντα μεσα στην τιμη... εμεις δωσαμε κατι παραπανω κ εκανε για τη νονα μας ενα αλμπουμ τελειο, το ντιβιντι, ενα καδρακι κ 20 φωτο απο τη βαφτιση. απο εκει κ περα μας ειχε δωσει κ σε ψηφιακη μορφη ολες τις φωτο κ οσες θελαμε κ εμεις κ η νονα εξτρα τις βγαλαμε..

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΑΛΜΠΟΥΜ ΚΑΙ ΕΝΑ DVD ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΟΝΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ. ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ ΑΛΛΑ ΕΛΕΟΣ ΜΗΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΡΜΙΡΙΔΕΣ.

ΟΠΩΣ Η ΝΟΝΑ ΞΟΔΕΥΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΔΩΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειναι θεμα καρμιριας αλλα συννενοησης...

και δεν κανε ιμονο η νονα εξοδα κανουν και οι γονεις και τελοσπαντων δεν ξερουμε εμεις την οικ. κατασταση του καθενος για λεμε για τσιγκουνιες κτλ..

την νονα της κανεις δωρο εννοειτε αυτο. αλλ το θεμα με τις φωτο ειναι καθαρα θεμα συννενοησης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω οτι αυτο εχει να κανει με το πως ''νοιωθει'' ο καθενας. Εμας πχ στο γαμο μας οι κουμπαροι δε μας πληρωσαν το στολισμο και γενικα καταντησε λιγο σπαστικο το πραγμα, αφου ακομα και για τις λαμπαδες που ειχαν μονο 300 ευρω (οι πιο φτηνες που ειχα βρει!!), μου εβγαλαν την ψυχη!!!

Παρολο αυτα εμεις πληρωσαμε τις φωτο τους,αλλα μονο καμια 10αρια, σκετες χωρις αλμπουμ, γιατι ειχα εκνευριστει με το ολο θεμα. Αν οι κουμπαροι ειναι σωστοι σε ολα, να κανεις και εσυ το καλυτερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E Ναι ρε παιδια..και στην τελικη εγω δεν βλεπω κανεναν λογο να εχει η νονα ενα σωρο φωτογραφιες του παιδου..ΟΚ ειναι η πνευματικοι του γονεις..αλαλ οχι πειτε μου τι να τις κανει πχ 100 φωτογραφιες απο μια βαφτηση..

πιστευω πως ενας αριθμος φωτογραφιων σε λογικα πλαισια ειναι ικανοποιητικος

Εμεις ουτε στον γαμο μας δωσαμε πολλες φωτογραφιες

Ηταν ολες και ολες 20 κανονικου μεγεθους και 5 που ηταν "καλα" πορτρετα της κουμπαρας μονη της η με μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα οι γονεις κανουν ενα μικρο αλμπουμ στην νονα αν ομως δεν εχουν τι να κανουν την ψυχη τους να δωσουν???

εγω εγινα νονα η κουμπαρα δεν ειχε χρηματα κ ετσι πηρα τα αρνητικα κ εβγαλα μονη μου φωτογραφιες που ηθελα απλα κ χωρις παρεξηγησεις!!!

τωρα δεν ξερω κ την οικονομικη κατασταση των γονιων αλλα ειστε κ δυο νονες αρα αλμπουμ κ dvd εις διπλουν...μηπως δεν μπορουν?????

κακα τα ψεμματα δυσκολα τα χρονια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα και απο μενα!

Στις φωτογραφιες βαπτισης - γαμου κτλ συνηθως γινεται συμφωνια με τον φωτογραφο και μεσα στο πακετο ειναι και οι φωτο που <δικαιουται> η νονα.

Εγω με τον αντρα μου βαφτισαμε πριν 3 χρονια και οταν βγηκαν τα δειγματα των φωτογραφιων πηγα στην κουμπαρα μου για να διαλεξω....διαλεξα 10 απλες φωτογραφιες και της ειπα να με ενημερωσει για το κοστος για να μην την επιβαρυνω....Ε, οσο εχετε εσεις φωτο απο την βαφτιση που καναμε αλλο τοσο εχουμε κ εμεις!!!!!!!!

Δεν εχω ουτε 1 φωτο απο την βαφτιση...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ απο εμένα κορίτσι...

Νομίζω κ εγω όπως κ πολλά άλλα κορίτσια οτι ολα είναι θέμα διάθεσης..

Οταν έγινα νονά εγώ,η κουμπάρα μου μου είπε να διαλέξω ποιες φωτο θέλω

κ μου τις έκανε δώρο..Βεβαια σκόρπιες,αλλα έστω..

Πριν ένα χρόνο που βάφτισα τη μικρή μου,έκανα δωρα στη νονά της ένα

μικρό ψηφιακό άλμπουμ..Μου βγηκε 150Ε αλλα το καταχάρηκε κ πίστεψε με,μας

το χει ανταποδώσει κ με το παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειναι θεμα καρμιριας αλλα συννενοησης...

και δεν κανε ιμονο η νονα εξοδα κανουν και οι γονεις και τελοσπαντων δεν ξερουμε εμεις την οικ. κατασταση του καθενος για λεμε για τσιγκουνιες κτλ..

την νονα της κανεις δωρο εννοειτε αυτο. αλλ το θεμα με τις φωτο ειναι καθαρα θεμα συννενοησης!

ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ!

ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑ!Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩ ΤΟΥ ΜΕΤΡΙΟΥ!ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΤΙΚΑ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΡΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΩΡΟ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΦΑΣΗ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΝΕΙ...ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΟΣΟ ΕΓΩ ΔΕ ΒΑΣΙΖΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΔΩΡΟ ΚΑΝΕΝΟΣ!ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΝΙΩΘΩ Μ......Σ!ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΠΙΠΕΔΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΨΥΧΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ ΝΑ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΦΩΤΟ ΚΑΙ DVD!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΗ ΝΟΜΙΖΕΤΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα οι γονεις κανουν ενα μικρο αλμπουμ στην νονα αν ομως δεν εχουν τι να κανουν την ψυχη τους να δωσουν???

εγω εγινα νονα η κουμπαρα δεν ειχε χρηματα κ ετσι πηρα τα αρνητικα κ εβγαλα μονη μου φωτογραφιες που ηθελα απλα κ χωρις παρεξηγησεις!!!

τωρα δεν ξερω κ την οικονομικη κατασταση των γονιων αλλα ειστε κ δυο νονες αρα αλμπουμ κ dvd εις διπλουν...μηπως δεν μπορουν?????

κακα τα ψεμματα δυσκολα τα χρονια...

Η ΑΛΛΗ ΝΟΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 11!ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΕΙΣ ΔΙΠΛΟΥΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ!

ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑ!Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩ ΤΟΥ ΜΕΤΡΙΟΥ!ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΤΙΚΑ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΡΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΩΡΟ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΦΑΣΗ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΝΕΙ...ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΟΣΟ ΕΓΩ ΔΕ ΒΑΣΙΖΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΔΩΡΟ ΚΑΝΕΝΟΣ!ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΝΙΩΘΩ Μ......Σ!ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΠΙΠΕΔΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΨΥΧΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ ΝΑ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΦΩΤΟ ΚΑΙ DVD!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΗ ΝΟΜΙΖΕΤΕ!

ετσι που το θετεις εχεις δικιο..και αφου ειχατε συννενοηθει τι να πω??

καλη καρδια και παρε μια δυο να εχεις ενθυμιο, τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο ότι ξέρω οι γονείς πληρώνουν τις φωτό της νονάς κ το dvd.Εντάξει σε περίπτωση που δεν έχουν οι γονείς δεν είναι ντροπή να πληρώσει η νονά τα δικά της. Όταν όμως το dvd κ το άλμπουμ της νονάς είναι δώρο του φωτογράφου αλλα οι γονείς ζητάνε λεφτά απο τη νονά η οποία εντέλει δεν έχει ούτε αρνητικό απο τη βάπτιση??έτσι έγινε στη δική μου περίπτωση..ο φωτογράφος φίλος μας,ξέρουμε(εγώ κ ο άντρας μου βαπτίσαμε) οτι κάνει δώρο αυτά τα δύο για τη νονά κ παραυτά οι κουμπάροι μου(ο κουμπάρος είναι κ αδερφός του άντρα μου να καταλάβετε),μας ζήτησαν 150ευρω να τους τα πληρώσουμε αλλα δε μας έδωσαν ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!Ξεφτύλαααααααααα!Φταίω εγώ αμα τους το θυμήσω μετά απο 3 χρόνια κ γίνουν ρόμπα;; :twisted: Ούφ! τα είπα κ ξελάφωσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο ότι ξέρω οι γονείς πληρώνουν τις φωτό της νονάς κ το dvd.Εντάξει σε περίπτωση που δεν έχουν οι γονείς δεν είναι ντροπή να πληρώσει η νονά τα δικά της. Όταν όμως το dvd κ το άλμπουμ της νονάς είναι δώρο του φωτογράφου αλλα οι γονείς ζητάνε λεφτά απο τη νονά η οποία εντέλει δεν έχει ούτε αρνητικό απο τη βάπτιση??έτσι έγινε στη δική μου περίπτωση..ο φωτογράφος φίλος μας,ξέρουμε(εγώ κ ο άντρας μου βαπτίσαμε) οτι κάνει δώρο αυτά τα δύο για τη νονά κ παραυτά οι κουμπάροι μου(ο κουμπάρος είναι κ αδερφός του άντρα μου να καταλάβετε),μας ζήτησαν 150ευρω να τους τα πληρώσουμε αλλα δε μας έδωσαν ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!Ξεφτύλαααααααααα!Φταίω εγώ αμα τους το θυμήσω μετά απο 3 χρόνια κ γίνουν ρόμπα;; :twisted: Ούφ! τα είπα κ ξελάφωσα!

:o:o:o:shock::shock: αυτο ναι ειναι γυφτια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω ειμαι της γνωμης οτι αν υπαρχει μια ωραια συννενοηση κ κατανοηση ,ολα γινονται καλα!!Υποτιθεται οτι με τους κουμπαρους εχουμε καλες σχεσεις για να τους επιλεξουμε κ να μας επιλεξουν.

Εμεις για παραδειγμα ,στο γαμο μας ειχαμε 2 κουμπαρους.Αργησαμε πολυυυυυ να παρουμε τις φωτο κ να τις διαλεξουμε!Εντωμεταξυ ο φωτογραφος του γαμου(στο πακετο δεν ηταν τα αλμπουμ των κουμπαρων,πηγαιναν εξτρα ή σε αλλο πακετο,αρκετα πιο ακριβα) ηταν παρα πολυ ακριβος για την επανεκτυπωση κ εγω ειχα ενα αλλο καλο φωτογραφείο πολυ οικονομικο για επανεκτυπωσεις,αλλα πολυ μακρυα απο το σπιτι μου κ εγω τοτε ημουν εγκυος κ επειδη μονο εγω ασχολιομουν με την επιλογη των φωτο κτλ(ο αντρας μου βαριοταν :lol: !), δε μπορεσα να τρεξω κ να επιλεξω φωτο για κανεναν(μου ηταν δυσκολο),παρα μονο μερικες για τους γονεις που δεν υπηρχε περιπτωση να πανε να εμφανισουν μονοι τους!Σε ολους τους αλλους(κουμπαρους,συγγενεις,φιλους) εδωσα σε cd ολες τις φωτο σε υψηλη αναλυση,να βγαλουν οποιες κ οσες θελουν!Κ στους κουμπαρους ομως, εδωσα φυσικα κ DVD δικο τους απο το γαμο κ τη δεξιωση(ετοιμο ,οχι να πανε να το αντιγραψουν)!Δε μας παρεξηγησαν γιατι καταλαβαιναν κ δεν ειχαν προβλημα!Τα δωρα τους ομως ηταν στην ωρα τους κ ηταν κ ΠΟΛΥ καλα!

Τωρα στη βαφτιση της μικρης μου νονος ηταν ο ενας κουμπαρος που μας παντρεψε κιολας!Τωρα που εχω τη δυνατοτητα να ασχοληθω, θα του φτιαξω ενα αλμπουμ με ορισμενες φωτο(k το DVD) κ θα του δωσω ομως κ ολα τα αρνητικα(αντιφραφο)να τα εχει κ αν θελει να εμφανισει κ αλλες!

Παντως ετσι πως διαβασα αυτα που ειπες κ την περιγραφη σου,νομιζω πως εχεις δικιο!Κ μενα θα με πειραζε :roll: ...

Εγω οταν παντρεψα κ βαφτισα πηρα μονο 4-5φωτο την καθε φορα...ουτε αρνητικα,ουτε dvd :roll::( !Τα δωρα μου βεβαια ηταν στην ωρα τους ,αλλα ηθελα μερικες φωτο ακομα κ ας τις εμφανιζα μονη μου,δε με νοιαζε καθολου!!!Τα ζητησα μια φορα αλλα μετα ντραπηκα να τα ξαναζητησω!Ειναι ομως τοσο καλη η σχεση μας που το θεωρησα αμελεια,ειμαστε κ πολυ μακρυα(ειναι επαρχια τα παιδια) !

Τελοσπαντων!Μη χαλας την καρδουλα σου κ ας εχεις δικιο!Καμια φορα γινομαστε αμελεις χωρις να το θελουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γνωμη μου ειναι οποιος εχει

εγω παντως μονο και μονο απο τακτ

τωρα θα γινω κουμπαρα

επειδη ετυχε να το εχω σκεφτει

φυσικα θα τους ρωτησω ποσο εκαναν οι φωτογραφιες να τους τις πληρωσω

εαν μου πουν οτι δεν κανουν τιποτα οκ

εαν μου πουν οτι κανουν τοσο - παλι οκ

νομιζω οτι καλο ειναι να ρωταμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκεφτείτε κορίτσια ότι εσάς οι γάμοι σας και τα βαφτίσια γίνονται σε ποιο κλειστό κύκλο. Εμάς στην Κύπρο έχει παραγίνει το θέμα. Γάμοι των 2000 καλεσμένων και μεγάλες βαφτίσεις. Εμάς το πακέτο των φωτογραφικών του γάμου ήταν 2.250 (αυτή θεωρείται μέση τιμή για Κύπρο). Απο κεί και πέρα δίνεις φωτογραφίες σ όλα τα παρανυμφάκια (είχαμε 12 γιατί παρεξηγιούνται κιόλας αν τολμήσεις και δεν βάλεις το παιδί τους), κουμπάρους (είχαμε 4) και δίνουμε στα αδέρφια μας, γονείς, αδέρφια των γονιών μας, τους νονούς μας κτλ. Εννοείται εμείς τα πληρώσαμε :):)

Στις βαφτίσεις ο νονός/η νονά αναλαμβάνουν την προίκα του μωρού (τα πάντα όμως και χρυσαφικά) και τις μπομπονιέρες και ίσως κάποιοι και τα κεραστικά άμα θέλουν. Επίσης κάνουν και δώρο στη μαμά του νεοφώτιστου. Φωτογραφίες δίνουν οι γονείς του μωρού στο νονό/νονά χωρίς επιβάρυνση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω να υπάρχει κανόνας σε αυτό το πράγμα!!! Είναι στην κρίση, στην τσέπη και στην σχέση που έχεις με τους κουμπάρους. Οταν έγινα νονά η κουμπάρα μου μου έδωσε ένα αν΄τίγραφο της κασέτας και κάποιες φωτογραφίες χωρίς να της δώσω χρήματα. Από κει και πέρα αν ήθελα επιπλέον φωτο θα έβγαζα από τον φωτογράφο και απλά θα τις πλήρωνα.

Στην κουμπάρα που μας την άλλη της έδωσα το dvd του αρραβώνα με βίντεο κ φωτο να εκτυπώσει όποιες θέλει..

Τώρα αν η δικιά σου κουμπάρα έχει σκοπό να σου δωσει΄΄(η εσύ θέλεις )πλήρες αντίγραφο απο 200 φωτο λογικό να θέλει χρήματα γιατί είναι μεγάλο το κόστος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...