Μετάβαση σε περιεχόμενο

αλλεργεια στο γαλα?


eleytheria

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια.ο μικρουλης μου μαλλον εχει αλλεργεια στο γαλα .εχει απο χθες κ γρινιαζει ειναι ανυσιχοσ στο φαι ,κ στο προσωπακι του εχει κατι κοκκινακια πολυ ψιλα.μου κανει εντυπωση γιατι ειναι 4 μηνων .γινετε να εμφανισει τωρα αλλεργεια?εχω καταστεναχωριθει αυριο θα παμε στο γιατρο πρωι πρωι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Ελευθερία εμεις ανακαλύψαμε την αλλεργία της κόρης μου οταν ηταν 10 μηνών!καλύτερα μικρό για να την ξεπεράσει πιο γρήγορα!και εαν θηλάζεις οι πιθανοτητες να την ξεπερασει πολυ γρηγορα ειναι ακομη μεγαλυτερες,μπορει ομως να ειναι κ τυχαια ολα κ να μη εχει ο μικρος αλλεργια!!! μην αγχωνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι πιστευω οτι ειναι τυχαιο!ηρα το γιατρο κ μου ειπε οτι μπορει να ειναι κ κολικοι θα δουμε μου ειπε γιατι εχει 2 μερες που πινει το γαλα το novalac 1.εσεις πως το καταλαβατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμεις το νοβαλακ πιναμε το αντικολικ (οταν σταματησα το θηλασμό) και μου έκανε φριχτούς κολικους..δεν σκέφτηκα να το αλλάξω όμως... μετα πηραμε το ΗΑ... και τελικα 10 μηνών ξεκινησαμε αλμιρον πεπτι

καναμε ολα τα ραστ και ηταν αρνητικα , να ξέρεις οτι δεν θεωρουνται ιδιαιτερα αξιοπιστα τα αποτελεσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου ειπε οτι θα παρω το novalac HA .θα δοθμε ποσ τηα παει τ σ/κ κ αι απο δευτερα αν ειναι ακομα ατσι θα το ξεκινισουμε.εμενα εχει αερια ,γουργουριζει το στομαχακι του κ ελατωσε λιγο τη ποσοτητα που πινει.τα κακακια του τωρα ειχαν παλι λιγες βλενες .δεν ξερω στεναχωριεμαι μωρε πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχετε κ βλένες? ελα κουραγιο ,πολλά παιδάκια ετσι δυστυχώς!!δεν εισαι μόνη να ξέρεις!! να σκεφτεσαι θετικά ,ειναι κατι που φτιάχνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εχει βλεννεσ στα κακακια αλλα περασε βροχιολιτιδα πριν 1 μηνα κ πηραμε αντιβιωση κ γιατο δεν ειμαστε πολυ συγουροι αν ειναι απο αντιβιωση η απο αλλεργια !δεν ειναι τιποτα αλλα ακουω διαφορα οτι δεν θα τρωει κ μοσχαρι κ οτι εχει να κανει με το γαλα !εγω σκεφτομαι θετικα κ λεω οτι κ να ειναι φιαχνετε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερια το δερματικο παιζει να ειναι απο αντιβιωση..και μαλιστα σοβαρα.

Οσο για τις βλενες παρακολουθ ατο, τα παιδακια που παρουσιαζουν σοβαρης μορφης αλλεργια εμφανιζουν κυριως αιματακι στα κακα και οχι τοσο βλενα.

Επιση ςνα ξερεις οτι ειναι κατι που διορθωνετε..

Τα περισσοτερα παιδια ξεπερνανε την αλλεργια κοντα στο χρονο και το 90% κοντα στα 3 ετη, παντα αναλογα με το ποτε εγινε η διαγνωση και τι ειδος συμπτωματα εδειξε.

Εμεις ειχαμε αλλεργια που εμφανιζοταν κυριως με δερματικα εκζεματα και εντονους κολικους.

Φαγαμε Μοσχαρακι 10 μηνων και γιαουρτι κανονικο καπου τοσο- εμας η διαγνωση εγινε πολυ νωρις ηταν κοντα 2-3 μηνων..και φυσικα τρωμε τα παντα πινουμε και φρεσκο γαλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΑΛΛΕΡΓΕΙΑ ΣΤΟ ΓΛΑ ΑΠΟ ΗΜΕΡΩΝ. ΕΚΑΝΕ ΕΞΑΝΘΗΜΑ ΣΤΟ ΠΡΟΩΣΟΠΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΟΧΩΡΟΥΣΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΤΆΛΑΒΑΜΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΑ ΠΗΓΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΟΤΑΝ ΚΟΝΤΕΥΕ ΝΑ ΧΡΟΝΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ HUMANA TO HA. ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΙΝΕΙ ΕΝΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΑΠΟ ΔΥΟ ΓΑΛΑΤΑ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ RAST ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ. ΚΑΝΕ ΜΙΑ MAYER ΚΟΠΡΑΝΩΝ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΙΜΑ ΣΤΑ ΚΑΚΚΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ. ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΑΛΛΕΡΓΕΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxarista ayta pou mou lete !!!sto prvsopo toy exei kati poly psila san kokiniles oxi se olo to prvsopaki gyro apo to panw xeilaki k sto ena mataki tou.apla den eimai sigouri giati proxtes to bradi tou skoupisa to moutraki me moromantilo k to prwi eixe tis kokkiniles ,tvra oi blenes o giatros mou eipe oti einai apo tin antibiosi eipie eidiko gala k tou ftiaksan ta kakakia twra pou arxisame to aplo gala simera eixe liges san blenoules ,ayrio tha exw pliri ikona ,perimenv na dw ta ayriana kakakia !!!oti exei na kanei me to mvraki mou me trelenei!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΩΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΠΩΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΛΑ .ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΞΑΝΘΗΜΑΤΑ ΕΙΧΕ ΕΝΤΟΝΗ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΗΤΑΝ ΓΥΡΩ ΟΚΤΩ ΜΗΝΩΝ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΜΙΑ ΠΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΓΑΣΤΡΕΝΤΟΛΟΓΟΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΡΑΣΤ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟ 0.40ΗΤΑΝ 7.3 ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΝΑΔΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΔΙΑΤΑ ΣΕ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΔΙΚΟ ΓΑΛΑ ΚΡΕΜΑ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑΜΙΣΙ ΧΡΟΝΟ ΔΙΑΤΑ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΓΕ ΛΙΓΟ ΠΙΣΩ ΣΤΑ ΚΙΛΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΣ ΑΝΗΣΗΧΟΥΝ ΟΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕΤΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΟΣΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΤΟ ΘΕΡΑΠΕΥΣΕΙΣ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι δεν ειναι αναγκη να κανουμε τωρα εξεταση ,κ οτι μπορει να ειναι αλλεργεια γιατι εχει πολλα αερια ,τα κακακια του σημερα ηταν κανονικα χωρις βλεννες .δεν του εχω δωσει ακομα ειδικο γαλα το εχω παρει αλλα θα περιμενουμε για να δουμε μηπως ηταν τυχαια κ τα σπυρακια .το novalac H/A εχουμε παρει.τωρα πινει novalac 1.θα δουμε αλλα λεω μηπως δεν ειναι αναγκη να αλαζουμε γαλα με το παραμικρο κ τα κανουν οι γιατροι για να κερδιζουν χρονο αφου μεγαλωνοντας περνανε αυτα στα παιδακια?εχω μιλησει με μεγαλες γυναικεσ κ ολες μου λενε οτι ολα τα μωρακια ετσι ειναι μια ετσι μια αλλιως .τι να πω μαλλον ανχωνομαι υπορβολικα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOITA ΕΛΕΘΕΥΡΙΑ ΜΟΥ ΑΜΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΥΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΑΤΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟΣΟΥ ΑΚΟΥΣ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΚΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΗΡΕΜΗΣΕ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΥΠΟΥΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ ΠΟΨΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΤΑΛΑΠΩΡΙΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΙΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 11 months later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...