Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΙΟ 2011!!!!!!Νο 5


Recommended Posts

fisiologiko oro ,ynopneyma (gia ton afalo) ,ena depon paidiko (otan arxiseis ta embolia),gazoyles gia na kauarizeis ta matakia me ton oro ....

auta mou erxonte tora ....a kai mia siriga (xoris thn belona :lol: ) gia to siropaki

a kai ena idiko lastixaki gia tin mikses

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

samarcante τι καλουδια ψωνισες????

αυτος ο ρουφηχτηρας για τις μυξουλες με αηδιαζει :roll: εχω δει κατι που ειναι σαν φουσκιτσα που την ζουλας κ την αφηνεις κ παιρνει την μυξουλα κανει δουλεια???οινοπνευμα καθαρο η το μπλε?κ οι γαζουλες ειναι ειδικες για μωρα η απλα ζηταω γαζες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Georgo79 ,εχω μια κορουλα 5χρ.η κοπελια πρεπει να σου πω οτι θα γεννησει κι αυτη το δευτερο......τελος παντων να ειμαστε καλα,να ειμαστε τελειομηνες και ολα θα πανε καλα.εσυ το ξερεις ποσο σημαντικο ειναι,αντε στην39 εβδ. ειναι καλα!εγω ειχα παει με προκληση στη 40 εβδομαδα,αυτη ηταν η πιο δυσκολη,και το μωρο πολυ μεγαλο,πιστευω ομως οτι 7 μερες πριν ειναι οκ για τα μπεμπακια μας...Ελενα σε ευχαριστω,φιλεναδα samarcande,με μετρο τα ψωνια γιατι μας παρακολουθεικαι η Μερκελ......με υγεια οτι πηρες..... :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samarcante τι καλουδια ψωνισες????

αυτος ο ρουφηχτηρας για τις μυξουλες με αηδιαζει :roll: εχω δει κατι που ειναι σαν φουσκιτσα που την ζουλας κ την αφηνεις κ παιρνει την μυξουλα κανει δουλεια???οινοπνευμα καθαρο η το μπλε?κ οι γαζουλες ειναι ειδικες για μωρα η απλα ζηταω γαζες???

kale den sou erxonte oi mikses sto stoma otan tis roufas ,exei filtro .

thn fouskitsa den thn exw dokimasei ....alla den tin pisteuw thelei dinamh na roufikseis tis mikses ti na sou kanei h fouskitsa ...

katharo kale !!! to alo einai fotistiko :lol:

kanonikes gazes ama peis gia matakia tha sou dosei tis mikres ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol:=))=))=))=)):)):)):))αληθεια???στο σπιτι παντα το μπλε οινοπνευμα επερνα :lol::lol::lol::lol:

ξερω οτι εχει φιλτρο εχω δει την θεια μου πως ρουφαει :mrgreen: ο ξαδερφουλης μου αν κ ενος ετους μολις βλεπει το θαλασσινο νερο καταλαβαινει τι θα γινει κ ουρλιαζει πριν τον ακουμπησουν :lol::lol::lol: το βρισκω λιγο αηδιαστικο...αχ την καημενη την μπεμπουλα μου μυξιαρα θα την αφηνω :lol::lol::lol: μπα μεχρι κ τα κακακια της θα λατρευω :x[smilie=love7.gif][smilie=love4.gif] τι να κανω θα τις ρουφαω κ τις μυξες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΑΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΩΡΑ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΠΡΕΝΑΤΑΛ ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ..ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΗΤΑΝ ΠΛ ΩΡΑΙΑ!!Η ΜΑΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΜΙΛΗΣΕ ΗΤΑΝ ΠΛ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΗ,ΜΑΣ ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ ΠΛ ΚΑΛΑ...ΔΗΛΩΣΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ...ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΕΙΣΙ ΚΑΘΙΣΑΜΕ ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ...ΚΑΛΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΜΕΤΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Στο μικρο παντα εβαζα φυσιολογικο ορο για να του καθαρισω την μυτουλα. Εκλαιγε καθε φορα αλλα τι να κανω ηταν για το καλο του. Σουλα εαν αφηνεις τις μυξουλες μεσα μπορει να πανε προς τα αυτακια και να παθει ωτιτιδα, γι'αυτο και παντα πρεπει να ειναι καθαρη.

Τι θα κανετε σημερα;

Αφροδιτη καλο κουραγιο με την καμπυλη.

Το μεσιμερι θα φτιαξω μερικα καλαμαρακια με πατατουλες. Τι εχει το μενου σε σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και μπαμπα της παρέας.. έγω έχω χάθει λιγάκι, ελπίζω να μην με ξεχάσατε... Επειδή όλοι μου λέγανε διάφορα για το θηλασμό, ψάχτηκα και έψαξα ότι υπάρχει σύλλογος με συμβούλους θηλασμού, ίσως κάποιοι να τους γνωρίζεται ή και να έχετε γίνει μέλοι. Εγώ πάντος πήγα στη συνάντηση που είχανε και δανείστηκα και ένα βιβλίο απο τη δανειστική βιβλιοθήκη τους το οποίο ήταν τρομερά ενδιαφέρον, μιλάει για το θηλασμό, τι ισχύει και τι όχι για τις μαμάδες που δεν γνωρίζουν.. άκουσα διάφορες προσωπικές εμπειρίες και γενικότερα ενημερώθηκα αρκετά πάνω στο θέμα του αποκλειστικού θηλασμού.. και θα ξέρω τι μπορώ να απαιτήσω και τι όχι απο τη κλινική που θα γεννήσω, απο τη γυναικολόγο μου. Ελπίζω όλα να πάνε καλά! Τρέχω και στα μαγαζιά για τη κούνια και το καροτσάκι.. δεν ξέρω ακόμα ποιό απο όλα αυτά να πάρω.. ούφφ! Αυτά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα ζουμπουρλούδες!! Μαριτινάκι υπομονή,πλέον είναι θέμα ημερών να κρατήσεις τη μπεμπούλα σου αγκαλιά!!Τον έφαγες τον γάϊδαρο,έφαγες κ την ουρά τίποτα δεν έμεινε! Xoanita δε σε ξεχάσαμε!Να μπαίνεις να μας λές νέα σου!Καλά ψώνια κιόλας!!

Σούλα μου έχω μια λίστα(την έδωσε ο παιδίατρος στην ξαδέρφη μου πρίν γεννήσει)με τί πρέπει να πάρουμε απο το φαρμακείο για αρχή,θα τα γράψω το βράδυ ή αύριο το πρώι γιατί είμαι στη μαμά μου τώρα.Όσο για το μαγνήσιο ξέρω οτι πρέπει κάποιες εβδομάδες πρίν τη γέννα να το κόψουμε για να έρθουν οι συσπάσεις. Γεωργιάννα μου τί κάνεις;;Βρήκες κίνηση το πρωί με τις απεργίες ή δεν είχε σχολείο ο μικρός; Απο πόνους πώς είσαι σήμερα; Εμείς έχουμε μπιφτέκια με πατατούλες στο φούρνο(τα δικά μου στον ατμό ανάλατα :ymtongue: ) Αντριάκι εσύ πώς πάς; Οι πόνοι περιόδου απο ότι μου έχει πεί ο doctor είναι φυσιολογικοί κ ειδικά στο τελευταίο τρίμηνο που είμαστε που μεγαλώνουν πολύ τα μωράκια μας.Εμένα με πιάνουν πόνοι αλλα μόνο απο τη μία πλευρά πχ μια η δεξιά ωοθήκη,μία η αριστερή. Αφροδιτη καλά αποτελέσματα στην καμπύλη! Samarcande μεγιά τα ψώνια σας!Υποθέτω του Αρούλη όλα έ; Α!Ξέχασα,μετά τη γέννα θα φορέσετε τη ζώνη που θα μαζέψει τα πατσοκοίλια μας;; =))=)) Φιλιά στα κοριτσάκια μας που δεν έχουν μπεί ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera sas!! Ti mou kanete?

Elenaki mou eimai poli kalitera wres wres exw kapia ponakia elafria apapapa ti perasa :o alla eutixws ola kala simera..Oso gia tin zwni-korses ginete na foresoume? i 8eia mou otan gennise stin Ameriki prin 26 xronia sxedon k prin tin vgaloune apo to xeirourgeio tis foresane korse k otan gennise tin kori tis Kipro prin 22 xronia k den tis valane rwtise ton giatro an 8a foresei k tis to apagoreuse giati leei pws den afinei tin mitra na paei stin 8esi tis giati o korses tin piezei, k i mama mou den forese oute se emena oute ston aderfo mou..3erw? ti na pw k egw? prepei na rwtisoume tous giatrous mas..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.κοριτσια....Ελενα η ζωνη ....η το σλιπ με ζωνη επιβαλλεται.τωρα δεν ξερω με κανα 40αρη ο Ιουνιος αν θα τη ανεχτουμε...αλλα μπρος στα καλλη τι ειναι ....η ζεστη? σωστο.εγω παντως που γεννησα Νοεμβριο ξεχειμωνιασα με ζωνη.Εκανε πολυ δουλεια.....ενεκα και το επαγγελμα ,πως να δειχνω κοιλιακους και να κρυβω τους δικους μου.....δασκαλε που διδασκες...τωρα βεβαια δευτερη φορα,δε ξερω.

καλο μαγειρεμα σε ολους ...με τις καουρες πως το παλλευετε βρε κοριτσια,εγω παιρνω κανενα simeco,εσεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

'Αντρια μου θα ρωτήσουμε τον γιατρό μας,απλά επειδή μας είχε πεί η μαία οτι πρέπει να τη βάλουμε μετά τη γέννα για να "μαζέψουμε" πιο γρήγορα αναρωτιόμουν τί σκέφτεσαι οι υπόλοιπες μανούλες :? Τελος πάντων,θα δούμε...Άσε Sweety αυτό σκέφτομαι,πόσο θα τη βάλουμε,θα σκάσουμε με τη ζέστη που θα έχει! Άντε σε καμια έξοδο(έχω 2 βαπτίσεις τον Ιούνιο) για να φαινόμαστε πάλι κορμάρες!! :lol::lol: Γυμνάστρια είσαι;; Για τη καούρα malox plus αλλιώς δεν παλεύεται η κατάσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!

Σήμερα όλο το βράδυ στριφογύριζα στο κρεβάτι.Όπως και να ήμουν πονούσε η μέση μου και μούδιαζε όλο μου το σώμα.Η κατάσταση αρχίζει και χειρότερεύει..

Το μεσημέρι θα φτιάξω φακές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!! τωρα γυρισα απο την καμπυλη και σουπερμαρκετ, και χτυπησα ενα τοστακι γιατι ξελιγωθηκα τοσες ωρες!!!αυριο το απογευμα θα παρω τα αποτελεσματα, και θα δουμε τα χαιρια μας.. :?:?:?:? !!!!αραγε, θα εχει και τις φυσιολογικες τιμες διπλα, η θα ψαχνω στο ιντερνετ;;;;;

εσεις τι κανετε;;;;κατι λετε για μια ζωνη, αλλα δεν πολυκαταλαβαινω.... ειναι μια ειδικη που επιτρεπεται να τη φοραμε καποιες ωρες την ημερα για να μαζευτει η κοιλια;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε καλώς την Samos!!Που είσαι εσύ κοριτσάρα;;Μαρτύριο τα βράδυα μας..έχεις δοκιμάσει μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια;όχι οτι δεν πονάς καθόλου αλλα είναι κάπως καλύτερα. Απο ψώνια πώς πάς;;Τελείωσες;

Ανδριάκι μου συμφωνώ με την Σάμος!

Αφροδιτούλα γράφει δίπλα τις φυσιολογικές τιμές.Καλά αποτελέσματα!Πότε θα μάθεις;

Τη ζώνη πρέπει να τη φοράμε όσες περισσότερες ώρες γίνεται για να γίνει η κοιλάρα κοιλάκι!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο ακουγεται... βεβαια εγω εχω ΠΗΤ αρχες ιουνιου..πως θα ξεκαλοκαιριασω με τη ζωνη;;;!!! :shock::shock::shock:

καλα εισαι samos;;;; διαβασα δυσκολευτηκες στον υπνο..ποσο εβδομαδων εισαι;;;

καλως την ελενα!!!αυριο το απογευμα θα τα παρω!!!καλα ειναι ο μπεμπης της ξαδερφης;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

'Αντρια μου θα ρωτήσουμε τον γιατρό μας,απλά επειδή μας είχε πεί η μαία οτι πρέπει να τη βάλουμε μετά τη γέννα για να "μαζέψουμε" πιο γρήγορα αναρωτιόμουν τί σκέφτεσαι οι υπόλοιπες μανούλες :? Τελος πάντων,θα δούμε...Άσε Sweety αυτό σκέφτομαι,πόσο θα τη βάλουμε,θα σκάσουμε με τη ζέστη που θα έχει! Άντε σε καμια έξοδο(έχω 2 βαπτίσεις τον Ιούνιο) για να φαινόμαστε πάλι κορμάρες!! :lol::lol: Γυμνάστρια είσαι;; Για τη καούρα malox plus αλλιώς δεν παλεύεται η κατάσταση!

Ελενακο εμενα η μαια μου ειπε να αποφυγουμε την ζωνη γτ οι μυες γυρω απο την μεση πρεπει να ενεργοποιουνται κ η ζωνη τις αδρανοποιει....τωρα για μια εξοδο...οκ....8ελει ασκηση παντως...

φιλακια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι στην 28η εβδομάδα.Την προηγούμενη βδομάδα που πήγαμε στο γιατρό η μπέμπα ήταν περίπου 1 κιλό.Λίγο μικρούλα ;

Από πράγματα κάτι τελευταία μένουν.Τα υπόλοιπα τα πήρα από Αθήνα και από Θεσσαλονίκη τώρα που ανέβηκα στα πεθερικά μου.

Δεν το συζητώ..στη μισή τιμή μου βγήκαν απ'οτι αν τα παιρνα από δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samos mou 8a dei3ei an ta xasw eukola i diskola, egw twra stin egkimosini den anoi3e i ore3i mou sxedon ka8olou, trww opws prin na min sou pw k ligotera k euxomai meta tin genna pou oi ormones 8a epaner8oun sta fisologika tous na min anoi3ei tote ore3i mou k na 8elw sinexws fagito hehe =))..Fisika den 8a mou afinei xrono k i Victoria gia fagito alla twra doume :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...