Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΡΘΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΜΠΟΥΓΑΤΣΟΥΛΑ ΜΟΥ


Recommended Posts

να κ η δικια μου υπεροχη εμπειρια τοκετου

σαββατο 12/2 1 το πρωι ξυπναω με κρυαδες κ κατι ελαφριαααααααααα πονακια περιοδου

παω τουαλετα κ βλεπω ισα ισα ροζ πολυυυυυυυυυυυυυ απαλο στο χαρτι

μπααααααα λεω ιδεα μου θα ειναι ελα ομως που δ με επερνε ο υπνος κ ανα 3 λεπτα πηγαινα

τουαλετα κ τα πονακια πονακια...κατα τις 3 περνω τον γιατρο μου γιατι οταν ξαναπηγα τουαλετα ειδα

λιγο αιμα κ μου λεει πηγαινε να κανεις καρδ/φο κ οτι ειναι με ενημερωνουν μου λεει ....

κ λεω κατσε λιγο ακομα μπας κ μου περασουν τα πονακια αλλα αυτα τπτ

ανα 5λεπτο οι πονοι παει 4.30 κ λεω του ανδρουλη μου ντυσου να παμε σιγα σιγα οπως κ εγινε

φτασαμε στο νοσοκομειο με πονακια ανα 5λεπτο με βαζει η κοπελα στο μηχανημα ολα καλα ειχα συσπασεις με εξεταζει....κ μου λεει εχεις πολυ ωρα ακομα εχεις διαστολη μισο

δ προλαβαινει να βγει απο το δωματιο κ μου σπανε τα νερα ο ανδρουλης μου διπλα μου σε ολα να μου κραταει το χερι (καρδουλα μου)

οι πονοι αρχιζουν να γινοντε ολα κ πιο εντονοι ολο κ πιο εντονοι κ εγω να μην αντεχω να νιωθω οτι χανω τις δυναμεις μου να ειμαι ορθια στην αγκαλια του ανδρουλη μου να ποναω τρελαααααααα

να φωναζω "καντε κατι"να τρεχουν τα νερα κ να κανω εμετους

ειχα στεγνωσει το καμαρι μου να μου δινει απο μια σταγονα νερακι να μην ξερει πως να με βοηθησει

να μου λεει χτυπαμε βρισε με δαγκωσε με :lol::lol::lol::lol: (καμαρι μου)

εγω να μην αντεχω αλλο να ζηταω επισκληριδιο κ να μην μου κανουν γιατι μεσα σε 2 ωρες περιπου η διαστολη πηγε 3,5,8,κ 10 η μαια ειχε τρελαθει επερνε τηλ τον γιατρο ηρθε γρηγορα ευτυχως

με βαζουν στο φορειο κ με πανε κατω εγω να ψαχνω τον ανδρουλη μου γιατι με βοηθουσε πολυ στις αναπνοες αλλα ηρθε μετα απο λιγο ......

η ωρα ειχε παει 7 το πρωι με βαζουν στο κρεββατι του τοκετου κ πριν ερθει ο γιατρος μου μου λεει η μαια να σπρωξω μολις αρχισουν οι πονοι ο ανδρουλης μου διπλα μου να μου κραταει το χερι κ να μου λεει κοιταμε στα ματια κ κανε τις αναπνοες (τις καναμε μαζι) στην 2η σπρωξια φαινετε το κεφαλακι της ζουζουνας μου κ του λεει ελα να δεις το κεφαλακι της ο ανδρουλης μου τρελαθηκε απο την χαρα του μολις το ειδε ....

ηρθε ο γιατρος μου βγαζουν τον ανδρουλη μου αλλα δ κλεινουν την πορτα οποτε εινα απενατη μου κ με βλεπει κ τον βλεπω (μεγαλη δυναμη)

μου λεει ο γιατρος σπρωξε κ στις 3η εξωθηση νιωθω το κεφαλακι της να βγαινει τι ανακουφηση

ειδα μονο το ποδαρακι της εκλαψε αμεσως κ την πηρε η μαια την δινει στον τρελαμενο μας μπαμπα

ο μπαμπακας μας να κλαιει σε ολη τη διαρκεια το τοκετου εγω να εχω στεγνωσει τοοοοσο πολυ που δ εβγαινε δακρυ

πηγε με την μαια ο ανδρουλης μου της εβαλαν το καρτελακι στο χερακι της μαζι κ ξαναγυρισε να κλαιει κ να μου λεει ποσο υπεροχη ειναι ......

μετα απο λιγο μου την φερνει κ την βαζει στο στηθος μου κ αρχιζει να πιπιλαει

κ μονο που τα γραφω εχω βουρκωσει παλι .... εχουν περασει τοσες μερες κ ακομα κλαιω

η μπεμπουλα μας βγηκε στις 7.35 το πρωι 3590 κ 50 εκ

οταν με πηγαν στο δωματιο ολες οι κοπελες ερχοντουσαν να μου δωσουν συχαρητηρια για τον ανδρουλη μου χαχαχχαχαχα ο καημενος ηταν με πρησμενα ματακια κ κουρασμενος

εμεινε ολη την μερα κ ολη την νυχτα μαζι μας κ την επομενη που πηγε σπιτι με πηρε τηλ κ μου λεει τριγυρναω μεσα στο σπιτι κ δ ξερω τι να κανω γυριστε πισω χαχαχχαχα(καρδουλα μου)

την κοιταμε κ δ το πιστευουμε οτι ειναι δικια μας ακομα κ τωρα

σας κουρασα το ξερω αλλα αυτη ηταν η ποιο ομορφη στιγμη της ζωης ΜΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπουγατσουλακι μουυυυυυ

να σου ζησει γλυκια μου να ειναι γερη και παντα ευτυχισμενη στην ζωουλα της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eilikrina sygxaritiria kai stous duo sas. BRAVO SAS kai na sas zhsei to mwraki sas. Exw suginithei para polu kai elpizw na zhsw ki egw syntoma mia paromoia empeiria. Na sas zhsei h mpempoula sas, panta ugeihs kai kalotuxh!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα πολυ ομορφη και συγκινητικη η περιγραφη σου, οπως ειπαν και τα αλλα κοριτσια!! Να χαιρεστε το αστερακι σας, να ειστε παντα αγαπημενοι και χαρουμενοι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησει μπουγατσουλα, να ειναι γερη και καλοτυχη.Κι εσυ καλη λοχεια....πω πω με πηραν τα ζουμια καλε!!!!Ζω γι αυτη τη μερα!!!Φιλια!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουγατσούλα τι όμορφη και συγκινητική ιστορία..ΝΑ χαίρεσαι και την μικρούλα και τον αντρούλη σου!! Να ειναι πάντα καλότυχη και υγιέστατη η μικρούλα σου..ειναι κουκλί!

Ανυπομονώ να ζησω κι εγώ αυτές τις όμορφες στιγμές!!

Καλή λοχεία κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ενα τερααααααααααααστιο ευχαριστω

ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να το ζησουν πραγματικα μεσα απο την καρδια μου

κ στις ειδη μανουλες να χαιρεστε τα ζουζουνια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΑ ΤΑ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ!!!!!!1ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΙ Κ ΕΥΤΗΧΙΣΜΕΝΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΛΥΚΙΑ ΣΑΣ ΜΠΕΜΠΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ!!!!!!!!!!!ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΤΑΙ!!!!!!!!!!!ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουγατσινι μου τι κουκλα ζωγραφιστη ειναι αυτη..ιδια η μαμα!!!

να σας ζησει, να ειναι παντα ομορφη και γερη...

συμβουλη..παρε πανες ακρατειας για τον αντρα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα σας ευχαριστω πολυ ολες σας να εισατε καλα οι μανουλιτσες να χαιρεστε τα ζουζουνια σας κ οι γκαστρουλες με το καλο να τα υποδεχθειτε

χρυσα μου εχουμε παρει πανουλες απο τοτε που εμαθε οτι ειναι κορη χαχαχχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω... Μετά από τόσο καιρό απουσίας στο μαμμυ, μπαίνω και πέφτω πάνω σε θέμα αγαπημένο!

Γεννητούρια!!!

Κοριτσάρα μου να σας ζήσει η μπουγατσούλα σας!!!

Όλα τα αγαθά του Θεού στη ζωούλα της να έχει!!!

Καλή λοχεία σε εσένα τρελλαμένη μανούλα!

Καλά ε... Ο μπαμπάς έδωσε ρέστα! Υποκλίνομαι!

Να μου τη φιλήσεις στην κοιλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου μπουγατσουλα να σας ζησει η κορακλα!!!!!!!δεν μπορω να το πιστεψω ποτε περασε ο καιρος!!!!!!!να ειναι γερη και καλοτυχη παντα στη ζωη της!ειναι μια κουκλα σαν την μανουλα της!!!!!!και ο μπαμπας........θεος!!!!!!!!!!!να τους χαιρεσαι και τους δυο!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

να ειστε καλαααααααααααααααααααααααα ευχαριστω κοριτσαρες μου γλυκιες

ο μπαμπας μας οντως εδωσε ρεστα χαχαχααχα (η αγαπουλα μου μωρεεεεεε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μπουγατσουλα μου συγκινηθηκα παρα πολυ!!!!!!!!!!!ακομα κ τωρα που γραφω κλαιω!!!!!!!

να σας ζησει η μικρη σας πριγκιπισσα , να ειναι παντα γερη κ καλοτυχη και να την καμαρωνεται!!!!!!!!!!!!!!

να ειστε παντα ετσι αγαπημενοι με τον καλο σου αντρουλη κ ευτυχισμενοι μαζι με την μικρουλα σας!!!!!!!!!!να χαιρεστε την οικογενεια σας!!!!!!

και παλι ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε μπουγατσουλα τι ομορφη τι τρυφερη ιστορια ειναι αυτη!!!με συγκινησες.....να σας ζησει η πανεμορφη κουκλιτσα σας,ειναι πολυ ομορφη :x:x:x να ειναι παντα γερη υγειης κ ευτυχησμενη..

κ εσυ με τον αντρουλη σου να ειστε ετσι παντα αγαπημενοι κ δεμενοι [smilie=love3.gif] μια ολοκληρη ζωη!!!!φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουγατσουλα μου τρελαθηθηκα τωρα!!!!!! Πότε εμεινες εγκυος..ποτε γεννησες εχασα πολλα επεισοδα

Να σου ζησει η κουκλαρα σου!!!!!!!!!!!!!!! Παντα ευτυχισμενη παντα με υγεια!!!!!!!!!!!

Καλη λοχεια να εχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωλινακι μου να σου ζησει η κορλακλααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!

τελεια εμπειρια ειχες ε?

να σε ρωτησω..απο της 1 που σε πιαναν οι πονοι γεννησες το επομενο πρωι??????????δηλ 13?

καλη λοχεια κ καλους θηλασμους!!!!!1111

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...