Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες απο Μυτιληνη


Recommended Posts

Συγνωμη Κατερινα που σου αργησα τις φωτος αλλα ξυπνησε το μωρο και επρεπε να το κανω μπανιο και να το ταισω κρεμα.Τελικα παντως τις εστειλα,αυτο μετραει.Αυριο το απογευμα θα ερθει ενα φιλικο ζευγαρι για επισκεψη.Η κοπελα ειναι φιλολογος και καθε μερα εχει ιδιαιτερα τα απογευματα εκτος Κυριακης.Οποτε για αυριο δυσκολο.Αν παντως συμβει κατι και μου το ακυρωσουν θα σε ενημερωσω αλλιως το αλλο ΣΚ...Φιλακια στον κουκλο σου :-*:-*:-*

Δεν πειραζει βρε.....

Μολις τις ειδα. Τελειες. Τα μωρακια μας ειναι ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ!!!!!

Σκεφτομαι οτι μπορει να ειναι μαζι φανταροι και να γνωριστουν και να διαπιστωσουν οτι καποτε οι μαμαδες τους ειχαν γνωριστει και τους εβγαλαν μαζι φωτογραφια......

Δεν πειραζει για αυριο κοριτσια... Αλλη φορα. Εμεις πρωτα ο Θεος θα την κανουμε την βολτιτσα μας. Φιλακια σε ολες σας και καλο βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 191
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια τις Κυριακες και τις αργιες ειναι οι μονες μερες που εχω λιγο χρονο με τον αντρα μου παραπανω για να παμε καμια βολτα.Καθημερινες μπορω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες!Χαθήκαμε βλέπω.

Βρε κοριτσια επειδη εγω δε μπαινω καθε μερα κ δεν εχω μαθει ακομα τα κανονικα σας ονοματα :? μηπως μπορειτε να μου ξανασυστηθητε για να σας μαθω πιο καλα γιατι μπερδευομαι?

Κατα τ'αλλα καλα ειμαστε κι εμεις.Αυριο το πρωι θα παω για την αυχενικη διαφάνεια.Εχω αγωνια λες κ ειναι η πρωτη φορα.Θα παω στον καινουριο τον Χατζηλια κ μου ειπανε οτι ειναι πολυ καλος στους υπερυχους.Τα κοιταει ολα με πολλη προσοχη,μπορει να δει κ το φύλο!!!Όσες γνωστες ξερω που πηγανε εκει τους ειπε απο τη 12η εβδ.το φυλο του παιδιου.

Όσο για τη Δαλακλη,το παραδεχεται κ η ιδια οτι δεν ξερει κ πολλα απο υπερυχο για αυτο κ σε στέλνει σε πιο εξειδικευμενους.Στη πρωτη εγκυμοσυνη το β'επιπεδου με εστειλε Αθηνα κ το εκανα.Και σε αυτη την εγκυμοσυνη το ιδιο θα κανω.

Σας χαιρετω προς το παρον κ θα σας ενημερωσω αυριο για τα νεα απο το γιατρό!!

Φιλακια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Πηνελοπη μου.Εγω ειμαι η Ελενα.Με το καλο αυριο η αυχενικη και να μπεις να μας πεις πως πηγε και αν εμαθες το φυλο του μωρου σου.Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα με την αυχενικη...Φιλακιααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως μπορειτε να μου ξανασυστηθητε για να σας μαθω πιο καλα γιατι μπερδευομαι?

Κατα τ'αλλα καλα ειμαστε κι εμεις.Αυριο το πρωι θα παω για την αυχενικη διαφάνεια.Εχω αγωνια λες κ ειναι η πρωτη φορα.Θα παω στον καινουριο τον Χατζηλια κ μου ειπανε οτι ειναι πολυ καλος στους υπερυχους.Τα κοιταει ολα με πολλη προσοχη,μπορει να δει κ το φύλο!!!Όσες γνωστες ξερω που πηγανε εκει τους ειπε απο τη 12η εβδ.το φυλο του παιδιου.

ΚΑλησπέρα και απο εμενα. Εγω ειμαι η Κατερινα απο Βέροια και μενω στη Μυτιληνη λιγο περισσοτερο απο 2 μιση περιπου χρονια. Εχω εναν μπεμπη 9 μιση μηνων.

Αντε να βρουμε χρονο να συναντηθουμε ολες μαζι να γνωριστουμε!!!

ΜΕ το καλο το αυριανο σου ραντεβου. Αχ τι μου θυμιζεις....... παραμονη Πρωτοχρονιας εμαθα οτι θα αποκτησω μπεμπη!!!!!! Μακαρι Παναγιτσα μου να με αξιωσεις να το ξαναζησω αυτο..... Ευχομαι τα καλυτερα (ειμαι σιγουρη!!!).

ΠΕριμενουμε αυριο να νεα σου.

Τι κανατε Σαββατοκυριακο γλυκουλες μου?

Εμεις το Σαββατο πηγαμε μια βολτα στον Αγιο Ραφαηλ για να παραγγειλουμε και τις εικονες-μπομπονιερες και μετα καναμε βολτα στην αγορα. Την Κυριακη βαλαμε τα καλα μας και πηγαμε για καφεδακι με ενα αλλο ζευγαρι. Ωραια που ηταν..... ο καιρος υπεροχος!!!

Σας φιλω γλυκουλες μου και ενα μεγαλο φιλακι στην κοιλιτσα της Πηνελοπης μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου πως ειστε ολα καλα?

Με το καλο Πηνελοπη να πανε ολα καλα!!εγω κουραση εχτες παλι πηγα στην δουλεια στην ταβερνα και σημερα ξεκουραζομαι.Μου βαλανε να παιρνω πολλες βιταμινες και ειναι ακριβες ρε κοριτσια 150 ευρω το μηνα θελω και ετσι τις ψαχνω να παραγγειλω απο αμερικη η αγγλια πρωτη φορα θα ναι αλλα μαλλον συμφερει αρκετα οποτε το ψαχνω....

Φιλακια πολλα πηνελπη σου στελνω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!

Λοιπόν απο που να αρχίσω?Όλα πήγαν πολυ καλά με την αυχενική,το παιδακι μου ειναι πρωτα απ όλα υγιεστατο κ κατα πασα πιθανοτητα κοριτσάκι(70% μου είπε)Ο άντρας μου θα χεστει αν τελικα ειναι κοριτσι,το θέλει παρα πολυ,αλλα επειδη δεν ειναι 100% σιγουρο ειναι συγκρατημενος.Μου εδωσε τελικη ημερομηνια 23/9.Ειμαι δηλαδη 3 μερες "παραπανω εγκυος" :lol::lol:

Πολυ καλος ο γιατρος,αναλυτικοτατος,μου εξηγουσε οτι έκανε με πολυ απλα λόγια.Μιση ωρα με κρατησε περιπου κ δεν περιμενα ουτε λεπτό.80 ευρω μου πηρε κ μου εκοψε κ αποδειξη χωρις να του το ζητησω!!!Εχει πολυ ωραιο ιατρειο κ πολυ καθαρό.Πρέπει να εχει πολλη πελατεια παντως γιατι το τηλεφωνο χτυπουσε συνεχως κ εκλεινε ραντεβου για μετα απο 10 μερες.

Μετα εφυγα καρφί για νοσοκομειο για να δει τα αποτελεσματα η Δαλακλη κ να μου πάρει κ το αιμα γιατην PAPP-A. Κι εκει αρχισε το δραμα,έφτασα 10 παρα10 στο νοσοκομειο,πήγα κατευθειαν πάνω για να τη βρω κ μου ειπαν οτι εχει χειρουργείο κι οτι θα τελειωσει σε καμια ωρα,ε τι να κανω θα περιμένω.Περιμενα...περιμενα.....περιμενα....εβλεπα γυναικες με τα φορεια να πανε κ να 'ρχονται απο το χειρουργειο Δαλακλή πουθενα!!Ο διαδρομος γεματος κόσμο,δεν ειχε να κατσω πουθενα,πάω στα εξωτερικα μια βόλτα μπας κ μου πάρουν εκει το αίμα...περιμενα κι εκει κανα 20λεπτο ορθια κ τελικα μου ειπανε οτι Δαλακλη παιρνει η ιδια το αιμα γι αυτη την εξεταση.Ξανα ανεβαινω πάνω κ συνεχιζω να περιμενω.Σε καποια φάση αρχισα να ιδρωνω κ να ζαλίζομαι κ βγηκα με τον αντρα μου στα εξω καθισματα κ εκατσα γιατι θα επεφτα κατω.Τελικα κατα τις 12.30 εμφανιζεται η Δαλακλη,τσιτωμενη :evil::evil::evil: Παω στο γραφειο μου παιρνει το αιμα,βλέπει κ τις εξετασεις,μου δινει κι ενα λογαριασμο να βάλω 115ευρω για την PAPP-A(για το κεντρο στην Αθήνα που στέλνει το αιμα) και επιτέλους φυγαμε!Περιμεναμε 2 ωρες για μια δουλεια 10 λεπτων!!!Πολλη ταλαιπωρια κοριτσια!!Γυρισα σπιτι με τέτοιο πονοκέφαλο.... :oops: Σημερα το πρωι συνηλθα!!

Αυτα τα δικα μας.

Τωρα που ανοιγει ο καιρος σίγουρα να κανονισουμε να βρεθούμε.Απ οτι ειδα μενουμε η καθεμια σε μια διαφορετικη ακρη του νησιου,πρέπει να βρούμε ενα μερος να βολευει όλες ή να κανονίσουμε να βρισκόμαστε στο μερος της καθεμιας καθε φορα.Σημερα στις Έλενας,την επομενη στης Νατάσας κτλ.Τι λετε?Ετσι θα γνωρισουμε κ κανα αλλο μερος γιατι εγω ομολογω οτι δεν εχω πάει στα περισσοτερα μερη της Μυτιληνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Πηνελοπη μου.Χαιρομαι που ολα πηγαν καλα παρολη την ταλαιπωρια.Μακαρι να ειναι κοριτσακι που θελει και πολυ ο αντρας σου.Να σουπ ω την αληθεια και εγω οταν κανω δευτερο με το καλο θελω να ειναι κοριτσακι.Μου αρεσε η ιδεα σου να συναντιομαστε στο μερος της καθεμιας.Στην Αγρα δεν εχω ερθει οποτε να μια ευκαιρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας φτιάξει ο καιρός να μπορούμε να βγάλουμε κ τα μωρα εξω κ θα το κανονίσουμε!

Εδω παντως σημερα βρέχει απο νωρις το μεσημερι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Πηνελοπη μου.Και εδω απο το μεσημερι ψιλοβρεχει,τωρα σταματησει αλλα ειναι πολυ συννεφιασμενος ο καιρος.Ανυπομονω να φτιαξει ο καιρος για να βγαζω εξω το ζουζουνακι μου αφοβα.Η πρωτη ανοιξη του θα ειναι θελω να τη χαρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα πήγαν πολυ καλά με την αυχενική,το παιδακι μου ειναι πρωτα απ όλα υγιεστατο κ κατα πασα πιθανοτητα κοριτσάκι(70% μου είπε).

Πολυ καλος ο γιατρος,αναλυτικοτατος,μου εξηγουσε οτι έκανε με πολυ απλα λόγια.Μιση ωρα με κρατησε περιπου κ δεν περιμενα ουτε λεπτό.80 ευρω μου πηρε κ μου εκοψε κ αποδειξη χωρις να του το ζητησω!!!Εχει πολυ ωραιο ιατρειο κ πολυ καθαρό.

Μετα εφυγα καρφί για νοσοκομειο για να δει τα αποτελεσματα η Δαλακλη κ να μου πάρει κ το αιμα γιατην PAPP-A. Κι εκει αρχισε το δραμα! Περιμεναμε 2 ωρες για μια δουλεια 10 λεπτων!!!Πολλη ταλαιπωρια κοριτσια!!

Τωρα που ανοιγει ο καιρος σίγουρα να κανονισουμε να βρεθούμε.Απ οτι ειδα μενουμε η καθεμια σε μια διαφορετικη ακρη του νησιου,πρέπει να βρούμε ενα μερος να βολευει όλες ή να κανονίσουμε να βρισκόμαστε στο μερος της καθεμιας καθε φορα.Σημερα στις Έλενας,την επομενη στης Νατάσας κτλ.Τι λετε?Ετσι θα γνωρισουμε κ κανα αλλο μερος γιατι εγω ομολογω οτι δεν εχω πάει στα περισσοτερα μερη της Μυτιληνης!

Χαιρομαι που ολα ειναι καλα. Μια ακομη νυφη για τον γιο μου!!!!

ΚΑλος ο γιατρος εεεε? ΚΑι εγω αν χρειαστε εικει θα παω σιγουρα.

Αμαν πια αυτο το νοσοκομειο. Ουτε τις εγκυες δεν σεβονται.

Εμεις ειμαστε ανοιχτοι σε καθε προσκληση και ανυπομονουμε να συναντηθουμε ολες μαζι.

Σημερα χααααααααααααααλια ο καιρος. Ελπιζω να φτιαξει συντομα.

ΚΑλο βραδυ γλυκουλες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσαρες???Ολα καλα?Ηλιος σημερα και λιακαδα οτι πρεπει για βολτιτσες...εγω μολις τελειωσα τη γυμναστικη μου...μαλλον θα κατεβω στο καμπο μετα να δω τα φυτα μου φιλιακια πολλαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα.Επιτελους εφτιαξε ο καιρος αν και σημερα ακομα εχει κρυο.Απο αυριο θα ειναι καλυτερα.Απο προχθες πηγα στη διαιτολογο μου και ξεκινησα διαιτα για να χασω μερικα κιλα.Το εχω βαλλει στοχο και θα τα χασω τα ατιμα...Σημερα ημουν στη Μυτιληνη γιατι ειχαμε συναντηση οι εργαζομενοι του προγραμματος βοηθεια στο σπιτι.Αυριο παλι θα κατεβω διοτι εχουμε συναντηση με το δημαρχο και τους αντιδημαρχους.κατα τα αλλα εχω αδεια αλλα τι να κανω,ειμαι η υπευθυνη του προγραμματος και οφειλω να βρισκομαι εκει.καλα που εχω τη μαμα μου και κραταει το μωρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!

Σε ποιον διαιτολογο πηγες?με ενδιαφερει και εμενα αλλα δεν ξερω και κανενα...Ολες τον ιδιο στοχο εχουμε τελικα που θα πεει θα τα χασουμε τα ατιμα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσα μου πηγαινω στη Βασιλικη Σιδερη.Ειναι διπλα στα αθλητικα του κουτρη στην πλατεια των υπεραστικων κτελ.Ειναι πολυ καλη.εχω ξαναπαει.Την γνωριζω 5 χρονια και πλεον ειμαστε σαν φιλες.Ειμαι πολυ χαρουμενη οταν ερχεται η μερα μου να παω.Γυρω στα 8 με 1ο κιλα θελω να χασω.Τωρα ειμαι 63.Εσυ θελεις να χασεις πολλα???Πηγαινε στη Βασιλικη και ολα θα πανε καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερουδια σας.

Χαθηκαμε οντως....... Εγω εχω τη μανουλα μου εδω απο την Παρασκευη και θα καθησει μεχρι την Κυριακη. ΞΕκινησα να κανω και δουλειες για το ΠΑσχα και δεν εχω πολυ χρονο για τον υπολογιστη.....

Εχει και καλο καιρο και παμε και τον πριγκηπακο μου βολτιτσες να ξελαμπικαρει και αυτος λιγακι!!!!

Επισης ξεκινησα να κοιταω και ρουχα για την βαφτιση. Οτι κανω πριν το ΠΑσχα γιατι μετα δεν θα εχει μεινει τιποτα φανταζομαι!! Πηγα στη Ραχεφσκυ και δοκιμασα φορεματα. Μου εστρωναν καλα αλλα πολυ αμπιγιε ρε κοριτσια.... ΣΑν κουμπαρα θα ειμαι. Θα παω και στα Ροδοπεταλα σημερα.

Που αλλου να παω που να εχει ωραια φορεματακια για μαμα?????

Ευχομαι εσεις που μπηκατε σε προγραμμα διατροφης να τα καταφερετε ;);););););););)

Φιλακια σε ολες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ειδους φορεμα ψαχνεις για περιεγραψε λιγο........

μαλλον κατι σε ασπρο ψαχνω. ισως μακρυ, αλλα σιγουρα αερινο, καλοκαιρινο!!!!!!

οχι με στρας και οχι στραπλες, να μπορω να βαλω σουτιεν.

πηγα χθες στο venice κατι ειδα αλλα παλι ειχαν πολλα στρας. περιμενουν σε καμια δεκαρια μερες ειπαν πολλα κομματια.

εσεις απο που αγοραζετε αμπιγιε ρουχα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα για να μαι ειλικρινης δεν πηρα ποτε πολυ αμπιγιε ρουχο απο εδω γιατι εχω απο Σαλονικη πολλα αλλα περσι που ημουν εγκυος εψαχνα ενα φορεμα για τη γιορτη μου το Πασχα και βρηκα αρκετα σε ενα μαγαζι εκει στο παρκινγκ του βεροπουλου.Ειναι γωνιακο σε μια στοα που εχει και αλλα μαγαζια πολλα!!!Επλιζω να καταλαβες που ειπα αν οχι πες να σου ξαναεξηγησω.Οι τιμες ηταν τσιμπημενες αλλα ειχε ομορφα ρουχα και μακρυα αρκετα!!Κατα τα αλλα απο το απριντερ εχω ψωνισει κατι λιγα αλλα οπως σου ειπα λογω κιλων μεχρι ν ατα χασω δεν εχω παρει πολλα κομματια ελαχιστα... :( .Και απο το βενετον εχω παρει αλλα πιο κασουαλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου.Χαθηκα αυτες τις μερες διοτι το μωρακι μου εβγαλλε τα πρωτα δυο δοντακια του,ετοιμαζεται και για αλλα και ειναι γκρινιαρικο και ακεφο :(:(:( Ευτυχως για την ωρα κοιμαται καλα αλλα οταν ειναι ξυπνιο δεν εχει πολλα κεφακια.

Κατερινα μου συνηθως απο το ραξεφσκι ψωνιζω η απο Αθηνα οποτε παω.Εγω αρχες Ιουνιου θα παρω φουστανι για τη βαφτιση για να εχω χασει τα κιλα που θελω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...