Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

Καλημερα γεμμυστουλες!!!

τι κανετε;;;

παρηγγειλα γεμμυστ αστη μαμα μου για σημερα...χαχαχαχα

μαχιμαμαι τελεια τα νεα σας επιμενω..

ολα αλα αθ πανε με το τοξοπλασμα..δεν πηρες και πολλα κιλα καλε..

ολα καλα..

Καλε στα πρεμαμαν δουλευ ακαποτε..

αλλα το ειχε ενα ζευγαρι καθηγητων πισω απο τη Μητροπολη Θεσσαλονικης..μετα το δωσανε..

παιδια..ειχε ομως τα τελεια ρουχα και παιδικα και γυναικεια...

ηταν και τοτε λιγο αλμυρα..αλλα πολυ καλα ποιοτηκα

Πως ειστε;;;

εγω οχι καλα παλη..

ξυπνησ αμε πρισμενα προσωπο και χερια..και ειμαι καπως..

αλαλ δεν ειναι κατι το ανισυχητικο ευτυχως

Τροω- με το ζωρι- ενα τοστακι με κασερι μανηταρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Καλέ πόσα έχετε γράψει??????? :shock::shock::shock: Τρόμαξα να σας βρω!! Καλορίζικο και το νέο τόπικ! Πόσες μέρες έχω να μπω?? Πότε προλάβατε?

Δεν θυμάμαι βέβαια να σχολιάσω παρά μόνο τα πρόσφατα που διάβασα!!...

Να καλωσορίσω τις καινούριες και τους καινούριους της παρέας!! Με το καλό τα μωράκια σας/μας!!!

Μαράκι μπράβο για την κοριτσάρα!!Ποιος τη χάρη του του άντρα σου με τρεις γυναίκες μέσα στο σπίτι!! :lol::D

Μαξιμαμμυ συγχαρτήρια για τα αποτελέσματα της β επιπέδου!!! Όσο για το τοξόπλασμα αφού δεν ανησυχεί ο γιατρός σου νομίζω δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς κι εσύ!! ΌΛα καλά θα είναι!!!!!!

Μαράκι πως πάει η ξάπλα??? Το ένιωσες ε??? τώρα που θα είσαι πιο ξεκούραστη και ξαπλωμένη θα το νιώθεις και πιο έντονα!!!

Diosa μου χαραμίζεσαι με τέτοιο χάρισμα!!! :lol::lol::lol: Θέλω να μου πεις 5 αριθμούς κι ένα τζόκερ!! Περιμένω!!! :lol::lol:

Cesilia πως είσαι? Οαντρούλης σου καλύτερα?

Ζαχαρωτό πως είναι οι δυνάμεις σου σήμερα???Ανέβασες κι άλλο πυρετό εκτός από τα δέκατα?

Οι υπόλοιπες τι κάνετε???? Συγχωρέστε με εάν ξεχνάω κάποια αλλά δεν θυμάμαι τι άλλο γράψατε!!! Με το μαλακό βρε κορίτσια!! Πολυλογούδες βγήκαμε! :D

Εμείς είμαστε καλά και κάθε μέρα που περνάει νιώθουμε την μπέμπα όλο και περισσότερο...!! Συνήθως τα βράδυα που ξαπλώνω λίγο στον καναπέ και χαλαρώνω.. κατά τις 12 δηλαδή.. και λίγο πριν με πάρει ο ύπνος..

Εν τω μεταξύ έχουν αρχίσει τις τελευταίες 4 μέρες κάτι τρελές καούρες και δεν μπορώ να σταθώ!!! Τρώω μέχρι και παγάκια αλλά μου περνάει για λίγο μετά ξεκινάει πάλι!! Αυτά από έμας!!

Πολύπολύ Καλημέρα σας!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου μιά χαρά σε βρίσκω!!! Έτσι να συνεχιστεί εύχομαι!!!!

Όσο για το παγωτάκι αν είμασταν κοντά θα σου έφερνα εγώ (θα έπαιρνα και ένα για μένα!!!! :lol::lol::lol: )

Ε ναι βρε Γιώργο με τόσες τσουτσουνομαμάδες εδώ μέσα η πιο συχνή συζήτηση είναι η τσουτσουνοσυζήτηση... =))=))=)) Μάς βλέπω όταν με το καλό γεννήσουμε να βάζουμε και τσουτσουνοφωτογραφίες!!!!!!

Πρόταση!!! Στο επόμενο πόστ που θα ανοίξουμε, αν έχει χρωματιστεί όλη η λίστα να βάλουμε τίτλο

"Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Τσουσουνοτσουνάμι!!!!!!!

Καλημέρα Cesilia!!! Αχ ωραία που είναι τα γεμιστάαα!!!! Καλή όρεξη!!!! Όσο για το πρήξιμο δεν θα είναι τίποτα...απο το αλατάκι μάλλον!!

Μαμά Νικόλα καλημέρα!!!! ΑΑΑ αμα είναι να αρχίσω να λέω νούμερα θα σας χρεώνω!!! όχι πολλά... αν κερδίζετε 10% απο τα κέρδη!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμα Νικολα ετσι κι ετσι ειμαι. ψιλο χαλια δηλ!!! Ωχ αρχισες καουρες ε?ελπιζω να ειναι ηπιες και περαστικες! Καλε προσεχε με τα παγακια...μην σε πιασει κανας λαιμος!!!

Σεσιλιακι καλημερα!!! πρηστηκες ε? Γιατι τι σημαινει αυτο?κατακρατηση?χαζομαρες ειπα?

Ντιοσα σωστο επρεπε αλλο τιτλο να χαμε βαλει.... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA αρχισε τις απειλες απο τωρα!!!!!! και εγω σημερα ομως συνετιστηκα. εφαγα το πρωι γαλα με δημητριακα και στη δουλεια εφερα για κολατσιο ενα μηλο και ενα αχτινιδιο.

Cesilia το πρηξιμο απο που σου πρακαλειτε?

Μαμα Νικόλα δινει το παρον της η μπεμπουλα,εε?? τι ομορφα!!!

Μαρακι παγωτο χωνακι εεεε?? Μην με βαζεις σε πειρασμό :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τις καούρες γαλατάκι κορίτσια!!! Το καλύτερο φάρμακο!!!

Ζαχαρένια στο Νο 4 θα το φροντίσουμε!!!! Αν βέβαια δεν μας κόψει το ΕΣΡ!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχα μου πως εισαι;;;;

Ευγενια μου φιλακια...περαστηκα για τις καουρες..πωπω..σε καταλαβαινω....

Το πριξημο ειναια πο κατακρατηση παιδια αλλα οχι κατισ οβαρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλέπω όλες το λιγουρευόμαστε το παγωτάκι!!! Το καλοκαιρι ειχε ενα ζαχαροπλαστείο στην παλια μου γειτονια που έφτιαχνε σπιτικό παγωτο και ήταν απλά απίστευτο...Αυτο σκεφτομαι όλη την ώρα..ουφ!!

Μαμά Νικόλα απολαμβάνεις κλωτσιές ε??? Καλά πάει η ξάπλα...τι καλά δηλαδή..Πάλι καλά που είστε κι εσείς και περνάει η ώρα!

Σεσίλια μου μπορεί να είναι κατακράτηση υγρων το φουσκωμα..και μια φίλη μου είχε σε όλη την εγκυμοσύνη της! Ελπίζω να περάσει σύντομα!!

Και οι καούρες βρε κορίτσια πώς είναι???? :oops: Μαλλον δεν εχω ξανανιώσει γι αυτο δεν ξέρω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε Μαράκι χάλια οι καούρες!!! ΝΑ μην το νιώσεις ποτέ!!!!

Οι καούρες οφείλονται στην παλινδρόμηση του όξινου περιεχομένου του στομάχου προς τον οισοφάγο, εξαιτίας της χαλάρωσης του οισοφαγικού σφιγκτήρα (της «μυϊκής βαλβίδας» μεταξύ του στομάχου και του οισοφάγου), που κανονικά «κλείνει» μόλις περάσει η τροφή. Εάν όμως παραμείνει «ανοιχτός», τότε «το φαγητό ανεβαίνει από το στομάχι» και νιώθετε ένα κάψιμο στον οισοφάγο. Το αίσθημα καύσου οφείλεται στο ότι ο βλεννογόνος του οισοφάγου, σε αντίθεση με αυτόν του στομάχου, δεν είναι σχεδιασμένος έτσι ώστε να δέχεται όξινο περιεχόμενο.

Ο οισοφαγικός σφιγκτήρας που λέει, στην εγκυμοσύνη χαλαρώνει λόγω ορμονών... οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαράκι μου πολύ άσχημο πράγμα!!! Εγώ το παθαίνω στάνταρ αν φάω και ξαπλώσω!!! Οπότε τώρα μετά το φαγητό πάω για περπάτημα!! και είμαι ΟΚ!!! Και χθές που έφαγα τσιπούρα και σαλατούλα μόνο δεν ένιωσα καμία ενόχληση!!! και ξύπνησα σήμερα με ένα στομάχι σούπερ!!! Ούτε πρήξιμο ούτε καούρες τίποτα!!! Άρα και τα βαριά φαγητά επιβαρύνουν την κατάσταση... εγώ το παθαίνω και αν φάω τηγανιτά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και πολύ καλά κάνεις.... Το πιο καλό είναι να συνηθίσουμε να τρώμε ελαφριά απο τώρα γιατί αργότερα όταν με το καλό μεγαλώσουν οι κοιλίτσες και αρχίσουν να πιέζονται τα στομάχια μόνο έτσι θα μπορούμε να τρώμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα,επιτελους βρηκα σημα στο καινουργιο γραφειο κ ελπιζω να τα λεμε περισσοτερο το πρωι γιατι το βραδακι η αληθεια δεν πολυ προλαβαινω.εδω κ δυο βδομαδες πηγαινω σε μια δικηγορο κ κραταω το γραφειο γιατι η κοπελα που ειχε κ ειναι κ φιλη μου ειναι εγκυος κ πρεπει να μεινει στο κρεβατι.οποτε παω εγω στην θεση της μεχρι να πιασουν οι ζεστες κ να μην μπορω να περπαταω στις ζεστες.καλα ειναι αλλα βαριεμαι γιατι δεν κανω τιποτα.ουτε ιντερνετ δεν ειχα τοσες μερες οποτε καταλαβαινετε.ευτυχως που τωρα θα εχω εσας παρεα.τι ακουω καουρες?χαλια πραμα ρε κοριτσια.τις ειχα απο τον 6ο μεχρι κ που γεννησα.μονο το κρυο γαλα με ανακουφιζε(κ μες το καταχειμωνο).απο τις πολλες καουρες εκανα κ εμετο.

αααα τωρα ειδα την λιστα σου diosa.....καλε γεμισε!πως περναει ο καιρος...εμεις τριτη εχουμε ραντεβου μαλλον για αυχενικη.μηπως δουμε κ εμεις κατι!πηρα κ τις εξετασεις μου ολες.καλες ειναι,μονο ο σιδηρος μου ειναι πολυ χαμηλος (11 με κατωτατο το 35).ισως μου δωσει κανενα συμπληρωμα.αλλα νεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιδηρος 11;;;; φυσικα και θα σου δωσει συμπληρωμα..πρεπει να σου δωσει συμπληρωμα..

απο φεριτινη πως πας;;;;

Ασε δυσκολα να καθεσε και αν μη κανει ςτιποτα...

παιδια εγω γαλα δεν μπορω να ποιω..με αναγουλιαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα!! Καλορίζικη η καινούρια δουλειά!!!

Με το καλό η αυχενική σας,να είναι όλα τέλεια!!!

Εγώ ευτυχώς το γάλα το πίνω κρύο απο πάντα και δεν έχω πρόβλημα...

Ρε συ πολύ χαμηλός ο σίδηρος γιατί έτσι? Αλλά θα μου πείς με τόσους εμετούς πόσο θα ήταν? Να προσπαθείς μα τρώς κρεατάκι όσο μπορείς.. και μαζί βιταμίνη C για να το αποροφάει όλο ο οργανισμός σου!! Στάνταρ θα σου δώσει συμπλήρωμα ο γιατρός σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia εμένα το μόνο που δεν με αναγούλιαζε ήταν το γάλα!!!! Και έπινα και πίνω 1 λίτρο κάθε μέρα!!!

Προσπάθησε τουλάχιστον να τρώς γιαούρτι και τυρί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς τη Μιχαελα..Πώς εισαι κορίτσι μου? Σιγουρα θα σου δωσει συμπλήρωμα ο γιατρός!

Σεσίλια μου κι εμένα στην αρχη με αναγούλιαζε το γάλα αλλά πιοπολύ το πρωι..Ετσι τώρα πριν κοιμηθώ προσπαθω να πίνω ενα ποτήρι γάλα..κανει καλο και στα δοντάκια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν ειχα δωσει αιμα ειμασταν τοτε στο νοσοκομειο με την μικρη μου,ειχα κολλησει κ εγω μια ιωση,ξερνοβολουσα ολη μερα κ δεν ετρωγα τιποτα.οποτε μπορει κ απο αυτα.αν κ παντα ειχα θεμα με σιδηρο αλλα οχι τοσο πολυ.θα του πω να τις επαναλαβω τωρα που θα δωσω αιμα για τον θυροειδη.

οσο για το γαλα...το τελειο μου γιατρικο απο τον 6ο που ειχα καουρες μεχρι κ που γεννησα.μονο γαλα κ τιποτα αλλο.τωρα δεν το πολυ θελω.αυτο που με ανακουφιζει τωρα μερα τον εμετο ειναι η λεμοναδα κ το κρυο τσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορει να ειναι καια πο αυτο..μακαρη..γιατι ειναι παααρα πολυ χαμηλο..

Στον γιο μου δεν ειχα τετοιο θεμα..λιτρα επινα καθημερινα...

αλλα τωρα δεν ξερω γιατι ειμαι ενα ματσο χαλια....

Δεν παραπονιεμαι ομως..θα περασει που θα παει...θα γεννισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου κάποτε ειχα κι εγώ 14 σίδηρο κι επαιρνα συμπλήρωμα. Τωρα είναι μια χαρά βέβαια...

Μην σε αγχώνει πάντως θα φτιάξει!

Σεσίλια μου ακριβώς όπως το λες..πού θα πάει...θα γεννήσουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες μου!!Πως ειστε σημερα?

Μπουμπουλινα καλως μας ηρθες καλη μου,με το καλο να υποδεχτειτε το μωρακι σας!Ναι η αληθεια ειναι πως στην αυχενικη ειναι σχετικα νωρις για να δειξει με βεβαιοτητα φυλο!

Mariamg κοριτσακι ε???Τελεια!!Επιτελους να μπει λιγο ροζ ακομη στη λιστα!!Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!!

Μαξιμαμμυ καλα κανεις κ δεν αγχωνεσαι με το τοξοπλασμα,ετσι πρεπει,πολυ πιθανο ναμην ειναι τιποτα.Εμενα στην αρχη με βρηκαν θετικη σε κυταρομεγαλοιο και μου ειπαν οτι πρεπει να κανω διακοπη κυησης.Εκανα επαναληπτικες 2 φορες κ τρλικα δεν ειχα τιποτα,λαθος τουε ργαστηριου!!Αλλα τη λαχταρα μου την πηρα!!!Οσο για τα κιλα σου εισαι μια χαρα!!Εγω εχω παρει 6 γεματα (μη σου πω 7),αλλα ευτυχως ημουν αρκετα αδυνατη πριν κ δε φαινεται.Οπως κ να χει δεν αγχωνομαστε,ας παρουμε κ 1-2 παραπανω,τι θα γινει????????????

Σισι μου ο σιδηρος σου ειναι οντως πολυ χαλημος σιγουρα θα σου δωσει συμπληρωμα!!

Σεσιλια,Μαρακι,Ντιοσα χαχα την καλημερα μου κ σε εσας!!Ελπιζω να μη ξεχασα καμια,διαβαζω τοση ωρα που δε θυμαμαι τιποτα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γάλα πίνω ρε σεις αλλά χειρότερα γίνομαι καλύτερα δεν νομίζω.. άσε που σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν το πολυπίνω... έχω δοκιμάσει τα πάντα μόνο με τα παγάκια ηρεμώ για λίγο... είναι χάλια!! Είχα και στο Νικόλα αλλά μετά τον 8ο.. τώρα ξεκίνησαν νωρίς.. ΄Τι να κάνουμε??? Θα το αντέξουμε κι αυτό! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...