Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

Πατατουλα εγω δεν παιρνω τιποτα..

απο βδομαδα μου ειπε να σταματισω και τα φιλισιν..

ολες αυτες οι βιταμηνες ειναι αναλογα με την περιπτωση.

εαν ειχες ιστορικο συσπασεων φανταζομαι θα σου τα εδινε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια.επεστρεψα.καλοριζικο το 3.

για το μαγνησιο εμενα μου εδωσε απ το τριτο μηνα και ξεκινησα. για προλειπτικους λογους. βασικα απ οτι ξερω η δικια μου σε ολες δινει για να τις προφυλαξει.

για τη βαφη παιδια εχω ενα χρονο να τα βαψω και τα εχω αφησει στο φυσικο μου (οχι δεν ειμαι ξανθια χα!χα!) καστανη ειμαι. και παλι για βαφη αν ηθελα απ τον τεταρτο και μετα μου ειχε πει.

τι τρωτε εσεις σημερα?

εφτιαξα σνιτσελ μοσχαρισιο και τηγανισα και πατατουλες και θα κοψω και σαλατουλα. πιο μετα βεβαια γιατι κατα τις 12 χτυπησα ενα μπολ δημητριακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia για το φολικό είχα διαβάσει και εγώ ότι βοηθάνε απο την αρχή της εγκυμοσύνης... και όχι τόσο μετά... αλλά εμένα συνεχίζει και μου το γράφει... :?:?:? θα το ρωτήσω και αυτό! :lol::lol:

Καλως μας ξανάρθες Βίκυ!!! Εγώ δεν ξέρω τι θα φάω σήμερα θα δώ όταν πάω σπίτι τι μαγείρεψε η μαμα μου!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ παίρνω μαγνήσιο ενα την ημέρα από τοτε που ειχα την αποκόλληση και θα το παιρνω για πολυ καιρό ακόμα..Οσο για το φιλισιν Σεσίλια μου πρώτη φορά ακούω να το σταματάνε..Εγώ ξέρω ότι το παίρνεις έχρι το τελος της εγκυμοσύνης και μάλιστα κάποιοι προτείνουν να το παίρνεις και κανένα μήνα μετά/..Γι'αυτό ξαναρώτα το γιατρό σου...

Για φαγάκι ακόμα να δω τι θα φαω γιατι ειναι οι μαστόροι στην κουζινα κι αρχισα να πεινάω :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι και στην προηγουμενη εγγυμοσυνη που ειχα αλλο γιατο που ηταν πολυ υπερ των βιταμινων μου τα ειχα σταματισει τα φιλισιν νομιζω οταν μπηκα στον 5ο..δε θυμαμαι ακριβως παντως τα ειχα σταματισει αρκετα πριν γεννισω..

Ολες αυτες τις βιταμινες τις δινουν κατα περιπτωση..

εγω παρολο που εχω σχετικα χαμιλο αιματοκριτη και φεριτιννη μου ειπε πως απο τι στιγμη που ειμαι στα ορια δ εμου δινει..αμα πεσω βλεπουμε..

αυτος ο γιατρος γεννικα ειναι πιο της παραδοσιακης ιατρικης..ο αλλος με ειχε με ολο το σετ μεχρι που γεννησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβα, ο κάθε γιατρός με τον πόνο του.

Άλλα λέει ο ένας άλλα ο άλλος και άντε να βγάλεις άκρη..

Ρε κοριτσάκια πως καταλαβαίνουμε τις συσπάσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ αυτο ειναι συσπάσεις?? Εμένα μια μαια μου ειπε να πετρώνει η κοιλιά και να αφήνει και ο γιατρός μου ειπε οτι θα πονάω κιολας...Περσι οταν με επιασαν πριν χασω το μωρακι μου ηταν πονος κανονικός κατω χαμηλά που μου χτυπούσε στην πλάτη, μουδιαζαν τα πόδια και γινόταν ανα 3 λεπτά..Αλλά ήταν προχωρημένη κατάσταση αυτό.

Κράμπες νιωθω καμιά φορά όταν κάθομαι και σηκώνομαι απότομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia ti kanete kala?eixa kairo na mpw logw douleias sygxwreste me omws...kalorizikh to kainourgio topik..

shmera phga sto ika gia na grapsw thn ayxenikh k fusika oi giatroi apergoun k egw den eksyphreththika..kai g@@mw ta susthmata ugeias exoume..

autaaaa apo mena..eseis ola kala?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου αυτό είχα νιώσει εγώ στην 19η περίπου εβδομάδα... είχα πάει επιτόπου στην γιατρό και μου έκανε υπέρηχο και μου είπε ότι είναι συσπασούλες.. τότε μου είχε δώσει και το μαγνήσιο...μάλλον είναι οι ελαφριάς μορφής... πάντως μετά που ξεκίνησα το μαγνήσιο δεν ξαναείχα...

Για τα άλλα που λές τα ξέρω και αυτά πολύ καλά!!! Αλλά καμία σχέση... Εκείνο είναι άλλο πράγμα.. πόνος κανονικός... μέση πλάτη πόδια κοιλιά!!! Πονάνε όλα μαζί ταυτόχρονα και πολύ έντονα!!! Εγώ είχα φτάσει σε 5 διαστολή και είχα αυτούς τους πόνους.. για παραπάνω δεν ξέρω γιατί με πήραν για καισαρική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιανισιμο καλή ορεξη και καλό ύπνο...σε ζηλεύω!!!

Γιελιζ εγω οταν ημουν εφτασα στην κλινικη ειχα διαστολή 4 αλλά γέννησα οταν ειχα πλήρη διαστολή..άρα έζησα όλο τον πόνο...Μακαρι να ηταν αλλιώς τα πράγματα..

Τεσπα ελπίζω να μην χρειαστει καμια να νιωσει συσπάσεις εκτός οταν έρθει η ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι εγώ ελπίζω να μην ξανανιώσω ποτέ συσπάσεις!!!! :lol::lol::lol: Δεν μάρεσαν καθόλου!!!

merykal αυτός ο πόνος που νιώθεις όταν σηκώνεσαι λογικά είναι απο το τράβηγμα-τέντωμα της μήτρας... το παθαίνω και εγώ κάποιες φορές... οι συσπάσεις είναι διαφορετικές... πιο οξύς πόνος... που κρατάει για πολύ λίγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκαστρουλες τι κανετε??

Εμεις ειμαστε καλα κ μεγαλωνουμε!!!!Ακομη ταλαιπωρουμε λιγο τη μαμα...αυτη η αθλια γευση επεστρεψε αυτη τη βδομαδα για τα καλα!!!!!Ελπιζω σε 2 βδομαδες που κλεινω τον 4ο να σταματησουν!!!

Απο κλωτσιτσες δε εχω καταλαβει ακομη τιποτα....Η κοιλιτσα μας αρχισε πλεον να φαινεται!!!!

Βλεπω τη λιστα μας να γινεται πλεον διχρωμη ε??Κ ροχ κ γαλαζιο!!!!Τελειααααααααα!!!!

Σας φιλωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Κατερινάκι!!!!! Που χάθηκες τόσο καιρό? Χαίρομαι που είστε καλά, μαμά και γιός!!! Μακάρι να σταματήσουν σύντομα οι ενοχλήσεις!!! Άρχισε να να φαίνεται η κοιλίτσα ε? Εμένα μπαααα.... έτσι τεράστια που είναι απο μόνη της μάλλον θα κάνω καιρό να φανεί ότι υπάρχει και μωρό εκεί μέσα!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια merykal!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Merycal καλό μεσημέρι!

Κατερινάκι τι κάνεις?? Σε χάσαμε..Μεγαλώνει ο γιος ε???

Βρε κορίτσια πώς αλλάζουμε μήνα??Μια φίλη μου είπε οτι αναλογα με την ΠΗΤ σου..δηλαδή εγώ εχω ΠΗΤ 3/8 οπότε και 3 του μηνα αλλάζω μήνα..Αρα 3 του άλλου μήνα θα κλείσω τον 4ο και θα μπω στο 5ο??? Τότε θα είμαι όμως 18 εβδ...Μεγάλο μπερδεμα...Ισχυει πάντως αυτό??

Καλο μεσημέρι Γιελίζ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η βδομάδα

2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η βδομάδα

3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η βδομάδα (εδώ έχουμε μία παραπάνω!)

4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα

5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα

6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)

7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα

8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)

90ς μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα βρε,λιγες ωριτσες ελειψα και ανοιξατε και το 3??Κ μαλιστα φτασατε κ στην 5η σελιδα?Καλα ελεγα οτι δεν θα προλαβαινω να διαβαζω οταν επιστρεψω!!!

Δεν θυμαμαι πολλα απ'όσα διαβασα αλλα τα πωπουδακια που εβαλε φωτο η Ζαχα και το σχολιο σου Σεσιλια για την κυταριτιδα ηταν ολα τα λεφτα!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Πατατουλα εγω παιρνω απ'ολα,μαγνησιο,ασβεστιο,σιδηρο και φυλικο οξυ!!!

Κισκα μου για αλλη μια φορα,υπομονη κοριτσακι μου!!Πολυ χαλια περνας.. :(:(

Νικολ το ΣΚ θα κανω πιτσα οπωσ κ δηποτε!!!ευχαριστουμε για τη συνταγη!! :D:D

Μαρακι κι εμενα ο γιατρος μου ειχε πει οτι αλλαζουμε μηνα βαση της ΠΗΤ,τι να πω...μπερδεμα ειναι!Καλυτερα μου φαινεται ετσι με τις εβδομαδες!! :):):):)

Κατερινακι σε χασαμε!!Μεγαλωνει ο παιδαρος ε?Τελεια!!

Λοιπον,πηγα στα mothercare.Diosaki εσυ ειχες παρει τζιν απο εκει,δε θυμαμαι...Αλλα δεν μου εκαναν τα τζιν,ηταν μεγαλα.Κ δεν ειχαν εκπτωση εκτος απο ενα(αυτο απο75 στα 45).Αλλα βρηκα τα τελεια τζιν και σε πολυ μεγαλη ποικιλια στα premaman για οποια ενδιαφερεται και τα εχουν ολα μιση τιμη!!!Κ ολα τα ρουχαλακια για εγκυους!

Αυτα τα ολιγα!Σας αφηνω να ετοιμασω φαγητο γιατι οπου να'ναι επιστρεφει ο καλος μου ;);) Σνιτσελ με πατατουλες κι εγω σημερα!!Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφη σε ευχαριστούμε πολύ!!! Κι εγώ με εβδομάδες μετρώ αλλά όταν με ρωτούν σε ποιο μηνα είμαι μπερδεύομαι..Σωστά έλεγα ότι είμαι στον 4ο!!!

Εμένα πήγε να με πάρει ο ύπνος αλλά δεν εχουν φύγει αυτοί που φτιάχνουν την κουζίνα και με εχει πιάσει πονοκέφαλος!!

Σοφάκι μου πώς το είπες το μαγαζί που πήγες?? Ειναι διαφορετικό από το prenetal ή αυτό εννοούσες?? Εγώ επειδή προς το παρόν είμαι στο σπίτι την βγάζω με φορμούλες αλλά θέλω να πάρω κατιτις με την ελπίδα ότι εστω και μια εξοδο θα μπορώ να την κανω για βολτούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου ναι ειναι διαφορετικο,ειναι το premaman. Σχεδον ολα τα ρουχαλακια τα εχει κι εδω http://www.premaman.com/wapr/ms/index.jsp?country=GRC Πηγαινε στον καταλογο τους και ξεφυλλισε τον,βεβαια εχει πιο ωραι ρουχα στο μαγαζι αλλα παρε μια γευση..Κι εγω που βγαινω μη νομιζεις οτι εχω παρει τιποτα,εγκυμοσυνης δεν πηρα τιποτα ακομη και τωρα που αρχισα να φουσκωνω λεω να παρω ενα τζιν,αυτο μονο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...