Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

Ώρα να πάω σπιτάκι μου... Κοριτσάκια μου τα λέμε το βραδάκι πάλι!!! Φιλάκια στις φουσκωμένες κοιλίτσες!!!! ( Η μήπως πρέπει να πώ στα φουσκωμένα αυτάκια???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα συμπτώματα

Έχετε πόνους στην πλάτη, γιατί οι ορμόνες της εγκυμοσύνης μαλακώνουν τους συνδέσμους.

Ταλαιπωρείστε από δυσκοιλιότητα.

Έχετε καούρες, δυσπεψία και φουσκώματα.

Διογκώνεται συνεχώς το στήθος σας

Νιώθετε ελαφρά τσιμπήματα στο κάτω μέρος της κοιλιάς.

Ματώνουν τα ούλα στο βούρτσισμα

Καλά όλα τα άλλα τα αυτάκια μας γιατί θα φουσκώσουν μου λέτεεεεεε??????????

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

\

Μεχρι στιγμης εχω τα παραπανω!!Επισης εχω και πολλη τριχοφυια!!!!!Σαν αρκουδιτσα εχω γινει??Καμια αλλη να παρηγορηθω??

Οσο για τα αυτια τι να πω???θα δειξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ η μαμα μου ειχε συδερωτηριο ετοιμων ενδηματων

συνεργαζομασταν με μεγαλες βιοτεχνιες..αλαλ με το που αρχησε η κριση εκλεισε η μαμα το μαγαζι πριν αρχισει να μπαινει μεσα..

οποτε γαι εμας το κλεισημο ηταν ανωδινο

χαχαχα

γιελιζ και εγωτα εχω απο τωρα!!!

εκτος απο τα αυτια που μα τα πριζουν συνεχεια ασχετα αν ειμαι η οχι εγγυος..

επισης μη μιλας για Τριχες Καθριν...

τη Τριτη πηγα για αποτριχωςη..και το μπικινι μια χαρα ξαναγινετε με κερι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιαααα καλησπεραααα...ολο για φαγητα λετε και μου ερχεταιιι ανακατεμααα ακομα μαυρα χαλια..εχτες ειχαμε τσιπουρες και πηρα 3 φορες vomex για να μπορεσω να φαω..σημερα πηγα και στη γιατρο και ειδαμε και την καρδουλα..ειναι 6χιλιοστα σαν ενα μικρο φασολακι που λεει και ο γιος μου και μου εδωσε και κατι καραμελες χαπια να πινω για να μην πινω μονο vomex...ολα καλα την Τεταρτη παω για καμπυλη ζαχαρου και 8 Μαρτιου για αυχενικη!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε φουσκοκοιλίτσες??? Εμείς καλά...Ήρεμοι...και περιμένουμε να περάσουν οι μέρες!!

Τι είναι αυτά που διαβάζω??? Θα φουσκώσουν τα αυτιά μου??????ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙι

ΑΑΑ εγώ τριχοφυία ανάπτυξα λίγη στην κοιλιά..αρκουδάκι μικρό δηλαδή!!

Για τα φαγητά σταμάτησα να τρώω ψάρι γιατί ανακατευόμουν αλλά αύριο θα πιέσω τον εαυτό μου να φάω λίγο φιλέτο...Δεν ξέρω γιατί αλλά το ψάρι και το αυγό μου εχει καρφωθεί οτι δεν κάνει να τρωω και τα απεκλεισα εντελώς...Το αυγό κάνει???

Ουφ..πότε θα κλωτσάει και το δικό μου μικρό να ηρεμήσω??? Ανυπομονώ!!

Τι κανετε οι υπόλοιπες??

Κίσκα μου ταλαιπωρείσαι πολύ αλλά υπομονή θα περάσει, πού θα πάει???

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγκυούλες!!!

Αχ αυτές οι τρίχες... βλέπω αρκετές έχουμε θέμα. Μέχρι τώρα τα βγάζω πέρα με το silkepil... αλλά όταν μεγαλώσει η κοιλιά τι θα κάνω δεν ξέρω...

Εγώ έχω αρκετά απο τα συμπτώματα παραπάνω.. αλλά απο σήμερα το μεγάλο μου άγχος θα είναι τα αυτιά μου!!!!! =))=))=))=))=)) Εκεί που πήγαινα στον καθρέφτη να δώ αν φούσκωσε η κοιλιά μου κτλ τώρα θα πηγαίνω να δώ αν φούσκωσαν τα αυτιά μου!!!!!

Μαράκι το ψάρι και το αυγό είναι απο τις καλύτερες τροφές στην εγκυμοσύνη (έτσι λέει η διαιτολόγος μου)... απλά να αποφεύγεις τα μεγάλα ψάρια και το αυγό να το τρώς καλά βρασμένο, όχι ωμό.

Kiska υπομονή με τις αναγούλες... το πιο πιθανό είναι μετά το πρώτο 3μηνο να σταματήσουν... και να ηρεμήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και παλι...οχι δεν εχω προβλημα με το ζαχαρο...ετσι κανουν εδω οι γιατροι κανεις πρωτα μια καμπυλη στην αρχη αλλα της μιας ωρας με 50γρ γλυκοζη και μια πιο μετα.Στο γιο μου ειχα κανει μονο μια στιν 7ο μηνα αλλα τωρα εχω αλλο γιατρο.

Ελπιζω να περασουν τα ανακατεματα μετα το πρωτο τριμηνο...με τον γιο μου τα ειχα 9μηνες...γενναγα και ξερναγα..δεν υπαρχει αυτο σε εμενα..χαλια μαυρα..αα να σας πω γιατι εχω ξεφυγει λιγο απο αυτα τα πραγματα..για αυχενικη μου ζητησαν 170 ευρω υπερηχος και αιμα..τοσα ειναι περιπου?Στο γιο μου τα καλυψε ολα η ασφαλεια και δεν ειχα πληρωσει ενω τωρα εχω τεβε και μου ειπαν οτι ενα μικρο ποσο θα μου δωσουν πισω...και ξερω γω πολλα μου φανηκαν :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!

Κισκα μου εγω πληρωσα...............................200 ευρω στην αυχενικη!!!!Πολλα,πααρα πολλα!!!140 ο υπερηχος και 60 το αιμα.Βεβαια την εκανα σε ιδιωτη γιατρο,στο νοσοκομειο κοστιζει 80(20 ο υπερηχος και 60 το αιμα).Και ναι αν αναρωτιεστε εκανα και στο νοσοκομειο γιατι δεν μπορουσα να πω στον γιατρο μου,δεν σε εμπιστευομαι και παω εξω...Το συνολο 280 για μενα!!!!!!! :(:(:(:( Ακομη τα κλαιω :(

Απο τα συμπτωματα που αναφερεται εγω κοριτσακια μου εχω φοβερη αιμοραγια στα ουλα και στην κυριολεξια φριχτους πονους στην πλατη.Δεν μπορω να κατσω σε καρεκλα ουτε 5 λεπτα και το βραδυ δυσκολευομαι να κοιμηθω απο τους πονους.Αλλα αυτα εν ολιγοις.Ααααααααααα!!!Σημερα νομιζω(ειμαι σιγουρη) ενιωσα τις πρωτες δυνατες κλωτσιες!!! :D:D:D:D Επιτελους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια...Πρωινή εγώ σήμερα. Είμαι στη δουλειά και τώρα δεν έχω μάθημα..Βαριέμαι κιολας πολύ...

Εμένα η αυχενική μου στοιχισε 170 στον γιατρό μου..αν την επαναλαμβανα θα έδινα άλλα 200...Αλλά άλλαξα γνώμη τελικά!

Θα δώσω κι άλλα 1200 τώρα για την περίδεση τραχήλου!!!! Οτι να'ναι αλλά καλά να είναι το μωράκι μου!

Γιελίζ θα προσπαθήσω να φάω και αυγουλάκι και ψαράκι...

Μια όμορφη μέρα να έχετε όλες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσακια!!! Τι κανετε???????

Μουρμουρα ημερας : πεταχτηκα κατα τις 7+ γιατι νομιζα οτι καποιος μου μιλησε και εκτοτε

εχω πονακια στο ''απαυτο'' μου :o:o

Τι νεααααααααα????????? Νιωσατε τα μωρακια ολες ε??????Μπραβοοοοοοοοοο. Να θυμαστε την εβδομαδα που το ακουσατε λενε να το πειτε στο γιατρο.αυτο ακουσα αυτο λεω!!!

αντε φιλακια σβουριχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα!!!Τι κανετε φουσκολοιλιτσες???

Σεσιλια κ γω μεχρι πριν την εμβρυομεταφορα εκανα αποτριχωση με κερι μπικινι και ποδια!!Η αληθεια ειναι οτι τωρα φοβαμαι λιγο...εως πολυ...κ ελεγα να κλεισω το πρωτο τριμηνο και μετα να παω...αλλα το σκεφτομαι...

Οταν εννοεις μπικινι εννοεις περισσοτερο απο τα πλαιν ε???Γιατι εγω το εκανα περισσοτερο περισσοτερο απο τα πλαινα...και ποδια!!Τωρα η τριχοφυια στην κοιλια ειναι απο τις ορμονες κ μετα θα πεσουν..μου ειπαν να μην τις πειραξω...κ λεω οκ τωρα..το καλοκαιρι ομως???

(ΓΙΩΡΓΟ ΜΗΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙς ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ) :D:D:D:D

Κισκα πολυ νωρις δεν ειναι για καμπυλη ζαχαρου??Καπου στον 6ο δεν γινεται??

Εμεις για την αυχενικη δωσαμε 180 μαζι με το αιμα!!Στο Εμβρυο στο Κολωνακι..

Στο Ιασω 150,στο μητερα 132 και στο Λητω 120!!

Φιλακιαααααααααααααααααααα σε ολες τις φουσκοκοιλιτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

πως πανε τα κεφια;;;

εγω για αυχενικη και αιμα εδωσα 150..απο τα οποια το ΙΚΑ δεν επιστρεφει τιποτα απολυτως...

στον γιο μου ειχα δωσει 50 για αιμα και το κλασσηκο τριανταρη στον γιατρο μου γιατι αυτος εκανε την αυχενικη.

Κατερινα εγω το κανω ολο το μπικινι...οπως εκανα παντα.

δεν απαγιρευετε υπο την προυποθεση να μην εχεις γεννικα προβληματα οπως συσπασεις , αποκολλιση, αιμορραγιες κλπ..οχι για κανεναν λογο μη γινει καμια αποτομη κινηση

στον γιο μου ειχα κανει κανονικοτατα ακομα και μια ημερα πριν γεννισω

Αυτη τη φορα εκανα και στην κοιλια..ειχαν κανει μπουκλακια δεν ελεγε να τα αφισω...χιχιχιχιχι

Αμα σας πω οτι δεν θυμαμαι ποτε ακριβως ειναι η καμπιλη..θυμαμαι οπως οτι ειχα ηδη κοιλαρα οταν την εκανα..

αλλα ολα ειναι σχετικα..καθε γιατρος αναλογα με το ιστορικο της γυναικας και την πορεις της εγκυμοσυνης αποφασιζει και το σχημα των εξετασεων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω σχεδον ολο το εκανα και τωρα ειμαι σαν να μην πω!!!!Θα παω στον γιατρο αυτη τη βδομαδα θα τον ρωτησω..αιμα δεν εχω καθολου τωρα συσπασεις δεν ξερω πως ειναι..κατι τσιμπηματακια εχω που κ που..λογικα θα με αφησει να γινω ανθρωπος!!!Και η κοιλια μου ειναι χαλια αλλα αν μετα φουντωνει συνεχεια??ενω μετα την γεννα πεφτουν ολες...προς το παρον θα αφηω την κοιλια..μολις ανοιξει πολυ ο καιρος θα δω..μαλλον θα την κανω κ αυτη!!!!

Πολυ τριχα ομως!!μεχρι οι βλεφαριδες μου μακρυναν κ αλλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!

Κατερινακι σε βρισκω πολυ ενημερωμενη σχετικα με τις τιμες των αυχενικων...ευγε χρυση μου!!!!!Εμενα ο ντοκτορ μου πηρε 140 για τον υπερηχο λογω διδυμων,αν ηταν ενα το μωρακι δεν ξερω ποσο θα ηταν..

Θεμα αποτριχωση εεε?Νομιζω ειμαι απο τις τυχερες.....ατριχες!!!

ΓΙΩΡΓΟ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΗ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙς ΑΥΤΑ.... :lol::lol::lol::lol:

Δεν εκανα ποτε κ ουτε τωρα.Κ παρ'ολο που μπηκα αισιως στον 5ο δεν εχω βγαλει καθολου στην κοιλιτσα,(πουθενα γενικοτερα...)τωρα τι θα γινει στη συνεχεια....

Τα φιλια μου σε ολες τι κοιλιτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ τριχεςςς τι μεγαλο θεμα!!!! Εγω τις ξανθαινα αλλα τωρα εμφανιστηκαν παλι οι μαυρουλες μου...ευτυχως ειναι χειμωνας και τις κρυβω..ελπιζω μην ξεχειλισουν απο τα μανικια καμμια ωρα και γινουμε ρομπα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια...Τι κάνετε? Εγώ είχα δουλίτσα απο το πρωί και δεν κατάφερα να μπώ νωρίτερα...

Βλέπω μιλάτε για τρίχες...εγώ κανονικά κάνω μια φορά silkepil τον μήνα... αλλά απότι βλέπω τώρα βγαίνουν πιο γρήγορα... όταν δεν θα μπορώ να κάνω αποτρίχωση λόγω κοιλιάς θα τις κάνω πλεξούδες! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εδώ σήμερα χιονίζει ελπίζω να αρχίσει να το στρώνει σιγά σιγά για να φύγουμε νωρίτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλες!!! Μπήκα να σας πω μια γρηγορη καλημερα γιατι το ταλιμπανακι έχει κέφια σημερα!!!

Συγχαρητήρια σε ολα τα κοριτσάκια που ειδαν τα αγγελουδια τους!!!!!!

Μαράκι πολυ καλα μου φαινονται τα αποτελέσματα σου!! Μην ξεχνάς πως τα αποτελέσματα αυτα βασιζονται σε στατιστικές!!! Το αυχαινικο υγρο ποσα χιλιοστα ηταν;

Πολύ θα ηθελα να γεννησω φυσιολογικα αλλα ουτε που το σκέφτομαι!! Δεν ειναι μονο το γεγονός πως 8 μηνες μετα την πρωτη καισαρικη εμεινα εγκυος. Δυστηχως δεν εχω βοήθεια οποτε με ενα παιδι 16,5 μηνων τοτε, ενα νεογεννητο και μια πιθανη μετακομηση λογω μεταθεσης δεν θελω να διακινδυνευσω το να μην ειμαι καλα!!!!!!

Diosa είναι υπεροχος!!!!! Με το καλο!!!!!!!!

kiska κουράγιο!! Ετσι ημουν και εγω στην κορη μου!! Ετρωγα πατατες τηγανιτές, κετσαπ, ψωμι και πιτες απο σουβλάκι επι το πλειστον και φυσικα πολλες πολλες λεμονάδες!!! Ειναι μεγαλο ζορι να μην αντεχεις τις μυρωδιες!!! Αν ανοιξεις τον αποροφητήρα στον τουρμπο και αρχισεις να μαγειρευεις μονο φαγητα φούρνου μηπως σε βοηθήσει εστω και λιγο; Με εμενα ψιλοπετυχαινε!!!Με τα καθαριστικά, σαμπουαν κτλ πως τα πας; Αντέχεις τις μυρωδιές;

Chrystalleni μήπως πηρες προγεστερόνη; Αν πήρες τοτε τα κιλα σου δικαιολογούνται!! Μην ξεχνάς και την παρακράτηση υγρών!! εγω στις 14 εβδομάδες εχω παρει 5 και ανεβαινω!!!!!! Να δω πως θα χασω τα κιλα δυο εγκυμοσυνων μετα!!!!!!!!

Σοφίτσα κουράγιο!! Καλά εκανες!!! Δυστηχως στην Ελλαδα αυτα ειναι πολυ συχνά φαινόμενα!!!! Και εμένα στην δουλεια μου οταν ειχαν μαθει τοτε πως παντρευομαι και σκοπευουμε να ξεκινησουμε οικογένεια (απο φιλη συναδελφο το εμαθαν) είχε γινει χαμός!! Τι θα γινει αν εχω ασχημη εγκυμοσυνη και πρεπει να λειψω, ή το τι θα γινει με την άδεια τοκετού ή τι θα γινει στην συνέχεια αν αρρωσταινει το μωρο; Και φανταστειτε πως ουτε καν εγκυος δεν ήμουν τοτε!!!! Κάνε κουραγιο, και εμεις με εναν μισθο και ενοίκιο ήμαστε!! Σκέφτηκες να παραγγειλετε τα πραγματα των μωρών απο το εξωτερικο; Εμας περισυ αυτο μας εσωσε. Είναι πολυ πιο οικονομικα πολλα πραγματα απο εξω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου σε ευχαριστώ!!

Ζάχα στην Ξάνθη μένω... και απο τα ξημερώματα άρχισε να χιονίζει... αλλά τώρα ψιλοέκοψε... :(:(:( δεν το βλέπω να συνεχίζεται...

Και εγώ θέλω να έρθει η άνοιξη για να μη χρειάζεται να φοράω τόσα ρούχα!!! :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπα να τα και τα στριπτιιιιιιιιζζζζζζζζζζζζζζζζζ τα ανοιξιατικααααααααα!!!! :lol::lol:

καλε πεινασα...αν φαω απο τωρα το μεσημεριανο μου πειραζει? και το μεσημερι τι θα φαω ομως? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...