Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

βΑΡΙΕΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

τρωω αυγα με χορτα στο γραφειο. Ελπιζω μην μπει κανενας τωρα και τους πιασει η μποχα του αυγου!!!

Γιωργο αντε κοντευετε....με το καλο και με γεια τα ραφακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ζάχα καλή όρεξη!!! Εγώ μόλις τσάκισα ένα τοστάκι με κασεράκι και γαλοπούλα και μαύρο ψωμάκι! Ήπια και έναν χυμό!! Και νιώθω έτοιμη να σκάσω!!!! Επίσης βαριέμαι και γώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!Κ Γιωργο μας!!

Ζαχα στο εχω πει ποοοολλες φορες αλλα και μια ακομη δε βλαπτει....τα ανεκδοτα σου δεν παιζονται!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κοριτσακια το θεμα της δουλειας ειναι ποοοοολυ πονεμενη ιστορια για μενα.Εκει που δουλευα,χωρις ενσημα παρακαλω κ εν αγνοια μου βεβαια,οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος και αφου πηγα στο Ικα κ ειδα οτι ημουν ανασφαλιστη,απαιτησα απο τον εργοδοτη μου τα ενσημα αλλα αυτος με απελυσε! Και προσπαθησα παρα πολλες φορες να τα βρουμε αλλα ανεπιτυχως.Τελικα τον κατηγγειλα και τωρα ανελαβε την υποθεση ο Συνηγορος του Πολιτη διοτι η απολυση εγκυου ειναι ακυρη και παρανομη.Δυστυχως το δικαστηριο θα γινει τον Οκτωβριο και μεχρι τοτε κι εμεις εχουμε μεινει με ενα μισθο και 2 μωρακια να ερχονται..... :(:(

Καλη ορεξη Ζαχα και καλη χωνεψη Diosa!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

imagesca1bskt6.jpg

Ζάχα για δοκίμασε το μπάς και σε κλωτσήσουν!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Sofitsa ευχαριστώ πολύ!!! Όσο για τον εγοδότη σου τι να πώ??? Απαράδεκτος!!!! Ελπίζω τουλάχιστον (έστω και αργά) να δικαιωθείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ...Μιλατε για φαη,...

μονο εγω τη βγαζω με πορτοκαλια και παξημαδια σημερα;;;;

ε ρε γλεντια!!!!!

ακου εκει χλιδα..τοστ η μια..αυγα με χορτα η αλλη..φτου σας ρε!!!!

Σοφιτσα καλα τους εκανες..ακου εκει ανασφαλιστη..και να μη το ξερεις..

αλλο να το ξερεις και να το εχεις συμφωνησει με τον εργοδοτη σου και αλλο να μην εχεις ιδεα..ντροπη τους παντως..

θυμαμαι η μαμα μου οταν ειχε τη βιοτεχνια και ειχαμε 5 ατομα προσωπικο ηταν πολυ τιπικη σε αυτα..ενταξ δεν ειχμα εκαι τα τρελα κερδη αλλα ηταν ολες γυναικες με οικογενενια και ηταν πολυ ατιμο αν μην ητανα σφαλισμενες...

εμεις στη δικη μου δουλεια ειμαστε ευτυχως καλα..για την ωρα τουλαχιστων..αλλιως..κλαφτε τα.

και να φανταστειτε πως τα πρωτα χροναι τα εξοδα δεν ειναι τρελα...

αν εχεις υγυη μωρα τουλαχιτων..

τα ουσιαστικα εξωδα αρχιζουν οταν πανε σχολειο..εκει ειναι κλαφτε τα..

ελπιζω μεχρι τοτε να φτιαξουν τα πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες ρε σοφιτσα??????? Σε απελυσε κιολας!!!!Καλα του κανες!!! μπραβο!!! ρε τα καθαρματα!

Εχει ο Θεος, θα δεις ολα θα πανε καλα, ξαφνικα μερικες φορες γινονται τα καλυτερα! στο ευχομαι!!!

Ντιοσα αυτο θα κανω...και θα σας πω αυριο. Αχ ωραια ητνα τα χορταρακια που βοσκισα.μπεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες ρε σοφιτσα??????? Σε απελυσε κιολας!!!!Καλα του κανες!!! μπραβο!!! ρε τα καθαρματα!

Εχει ο Θεος, θα δεις ολα θα πανε καλα, ξαφνικα μερικες φορες γινονται τα καλυτερα! στο ευχομαι!!!

Ντιοσα αυτο θα κανω...και θα σας πω αυριο. Αχ ωραια ητνα τα χορταρακια που βοσκισα.μπεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia μη φτύνεις καλέ!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: μη νομίζεις και εγώ πρόσφατα άρχισα να μπορώ να τρώω κανα τοστάκι για δεκατιανό... γιατί πρίν με φρούτα την έβγαζα... Την Ζάχα την κόβω πιο χλιδατη απο μένα.. εγώ ακόμα το αυγό ούτε να το δώ δεν μπορώ!! :ymsick::ymsick::ymsick:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα η Ζαχα ειναι αρχοντας!!!

ακου αυγο....

χαχαχ

εγω παλη για εσιμερει θα βοσκισω

εχω σαλατα με μαουλιροκα ντοματα αγγουρι και ραπανακια...

και παρμεζανα φιλε για συνοδευτικο ασβεστιου..

το βραδυ με βλεπω να τροω μακαρονια με τυρι μοτσαρελα..

αχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία είναι τα μακαρόνια... απο τα αγαπημένα μου φαγητά!!

Επίσης αγαπημένη σαλάτα η ρόκα!! Αλλά με σπανάκι και ντομάτα... (τίνγκα στο φολικό!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι με το αυγο ποτε δεν ειχα προβλημα. ευτυχως!!! Αφηστε που ξεκινησα και το ψαρι (απο το Νοεμβριο κομμενο) εφαγα γαυρο...ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!!! Θα δοκιμασω και σαρδελες που λενε εχουν πολυ ασβεστιο!!!Σουσι κανει?????????????????

Αχχχχ στεναχωριεμαι που εχω αφησει το ΣΟΥΣΙ μπαρ εδω στο χωριο μου!!!!! Θα τους λειπω!!!αχαχαχαχαχαχαχα :lol::D:lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ασπράδι λένε ότι βοηθάει κιόλας στην εγκυμοσύνη... προσπάθησα κανα 2 φορές να φάω αλλά δεν... ψαράκι ευτυχώς δεν σταμάτησα ποτέ να τρώω.. 3 φορές την εβδομάδα θα φάω στάνταρ..

Ζάχα θα πάς μετά τη γέννα μωρέ μην κάνεις έτσι!!! θα πάς και με παραπάνω πελάτες :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχα ειπαμε..ασε τους σολωμους τα σουσι και τις ανζουγιες..

για οταν γεννησεις..μετα δεν θα προλαβαινεις...μπουχαχαχαχα

τρελη

δεν μπορω παιδια ουτε κρεας..ουτ εκοτοπουλο τιποτα και σε καμια μορφη..

ψαρι εφαγα λιγη γλωσσα πανε τιγανιτη..και αυτο ηταν...

και την προηγουμενη ευδομαδα εφαγα τσιπουρα..

Ουτε να τα μαγειρεψω μπορω ουτε τιποτα.

Χτες φαγητο πηρα απο τη μαμα μου..

φακιες και κημα σαλτσα για μακαρονια- να φαει ο συγυζος..

η πεθερα εφερε κατι κοτοπουλα σπιτικα χτες απο τον Λαγκαδα..και την ειπα να τα εξαφανισει κατω στο σπτιτι της και να μαγειρεψει γι'αυτους...

η καημενη η θεια τα εστειλε για μενα και για το παιδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia τι βιοτεχνία έχουν οι δικοί σου? Ρωτάω γιατί και οι δικοί μου έχουν βιοτεχνία ετοίμων ενδυμάτων... φασόν και τέτοια... λέω μήπως είναι συνάδελφοι...

Cesilia εγώ το χωριάτικο το κοτόπουλο δεν το αντέχω ούτε όταν δεν είμαι έγκυος!!!! Μπλιάααχ βρωμάει πολύ ρε συ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα εχει χαζεψει το μαμμυ...εγραψα εδω πριν αλλα που ντοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο??????????

Δεν θυμαμαι τι ελεγα αλλα θυμαμαι οτι γελαγα με το οτι θα παω νεους πελατες στο ΣΟΥΣΙ μπαρ!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsiaaa..ti kanete?blepw milate gia faghto...opws epishs kmalwriziko to neo topik no2..

oso anafora giato faghto egw den mporw katholou to psari..mpliaxxx k mou eipe o giatros oti prepei na trww....katatalla sabouriazw oti brw...

shmera exw soufle mprokolo...eseis?

filakia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πάς να πάς!! Γιατί? Θα σου πεί κανείς τίποτα?????

Γειά σου merykal... να προσπαθείς να το τρώς το ψαράκι κάνει καλό!! Εγώ σήμερα (όπως είπα και πιο πρίν) έχω ψαράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσακια δυστυχως εχω φφφφοβερη αναιμια και αναγκαστικα αν οχι καθε μερα 4-5 την εβδομαδα τρωω κρεας.Το οποιο σαφως και σιχαινομαι!!!Οσο για τα αυγα εφαγα τοσα μετα την εξωσωματικη που νομιζω δεν θα ξαναφαω στη ζωη μου! :lol: Σημερα παντως που ειμαι μονη στο σπιτι βρηκα ευκαιρια και τσακισα μια σαλατα μαρουλι,να μετα συγχωρησεως,τυρακι και ψωμακι και το κρεατακι το προσπερασα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσχετο... χθές εντόπισα ότι άρχισε να εμφανίζεται μία γραμμούλα πάνω στην κοιλιά... στο κάτω μέρος μέχρι τον αφαλό... στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν είχα... το έχει - είχε καμιά? Ξέρετε γιατί γίνεται?

sofitsa το κρέας μάλλον όλες δεν το πολυτρώμε... αλλά δυστυχώς χρειάζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εκεί που έψαχνα να βρώ για την γραμμή στην κοιλιά (η οποία εμφανίζεται λέει το 2ο τρίμηνο λόγω ορμονών) βρήκα και μερικά άλλα συμπτώματα του 2ου τριμήνου!! Δείτε

Τα συμπτώματα

Έχετε πόνους στην πλάτη, γιατί οι ορμόνες της εγκυμοσύνης μαλακώνουν τους συνδέσμους.

Υποφέρετε από ζαλάδες και τάση για λιποθυμία, ιδιαίτερα όταν στέκεστε πολλή ώρα όρθια.

Ζεσταίνεστε και ιδρώνετε, ακόμα και αν ο καιρός είναι δροσερός.

Ταλαιπωρείστε από δυσκοιλιότητα.

Έχετε καούρες, δυσπεψία και φουσκώματα.

Διογκώνεται συνεχώς το στήθος σας.

Έχει ανοίξει η όρεξη σας.

Πρήζονται ελαφρά τα πόδια, οι αστράγαλοι και, περιοδικά, το πρόσωπο και τα χέρια.

Φουσκώνουν τα αφτιά. :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Δημιουργούνται αιμορροΐδες και κιρσοί.

Έχετε λευκόρροια από τον κόλπο.

Νιώθετε ελαφρά τσιμπήματα στο κάτω μέρος της κοιλιάς.

Έχετε κράμπες στα πόδια, ιδιαίτερα τη νύχτα.

Ματώνουν τα ούλα στο βούρτσισμα.

Φουσκώνει η μύτη ή αιμορραγεί.

Καλά όλα τα άλλα τα αυτάκια μας γιατί θα φουσκώσουν μου λέτεεεεεε??????????

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω να δειτε ποσο βαριεμαι!!!!Ειμαι μονη μου σπιτι οοοολη μερα!!!Και ολη αυτη τη βδομδα ο αντρας μου δουλευει πρωι :x:x:x:x δεν μου αρεσει καθολου που του αλλαξανε βαρδια!!!!Ερχεται 3.30-6.00 ειναι κομματια και μενουμε παλι μεσα!!!!Ενω οταν δουλευε απογευμα τα πρωινα πηγαιναμε καμια βολτιτσα κανα καφε καναμε κατι τελοςπαντων απο το α μαι σε ενα καναπε οοολη μερα!!!!!

Σημερα μαγειρεψα τουρλου δηλ λαχανικα γιαχνι στο φουρνο μελιτζανες,πιπεριες,φασολακια με ντοματα κρεμμυδι και στο τελος λιγη φετα απο πανω!!!!Πρωτη φορα το κανω να δουμε τι θα βγει...

Απο κρεας κ γω τιποτα...δεν αντεχω την μυρωδια σπιτι...την προηγ βδομαδα εφαγα ψαρονεφρι αλλα το κανε εξω στο γκαζακι :D:D:D:D Αυτη τη βδομαδα εφαγα και κουτσομουρακια εξω βεβαια οποτε δεν τα μυρισα...

Πιστευω οτι οταν περασουν τελειως οι αναγουλες θα μπορω να φαω και κρεας!!!!

Θελω να ρθει ο Απριλιος να ανοιξει ο καιρος να καθομαι τουλαχιστον εξω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...