Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μια γλυκιά Σύμπτωση!!!-Panayiota


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!!!

Σε αυτη την ενοτητα συνηθως γραφουμε την εμπειρια του τοκετού μας.Εγω δε θα σταθω τοσο σε αυτη αλλα σε μια πολυ ωραια σύμπτωση που με γεμισε με ελπιδα και αισιοδοξία.

Αλλωστε η γέννα του μικρού μου ηταν ένας πολύ εύλολος,γρήγορος και ανωδυνος τοκετος που ευχομαι σε όλες τις κοπέλες να τον έχουν.

Ας ξεκινησουμε ομως απο το 1997.Δεκεμβρη μήνα μαθαινω οτι ο γλυκος μου μπαμπας εκανε εξετασεις και τα αποτελεσματα δεν ηταν καλα.Ερχεται στην Αθηνα και στις 18-12-1997 μαθαινουμε οτι πάσχει από καρκίνο και η κατασταση του ειναι μη αναστρεψιμη. Αυτη η ημερομηνια με είχε σημαδευσει.

Τελικα μετα απο 11 μηνες ο καλός μου ο μπαμπάς εφυγε για μια άλλη καλυτερη ζωή.

Και ερχομαστε στο 2010.Τον Απριλιο του 2010 εμεινα εγκυος στο 2ο γιο μου.

Η Πητ που μου ειχε δώσει ο γιατρος ηταν 29-12.Βέβαια μου ελεγε απο την αρχη οτι επειδη ειναι δευτερο παιδακι δε με βλεπει να φτανω μεχρι το τελος.

Η εγκυμοσυνη μου ηταν αρκετα καλη και καποια μικρα προβήματακια ξεπεραστηκαν ευκολα.

Οταν μαθαμε οτι ηταν αγορακι κατευθειαν αποφασισαμε οτι θα παρει το ονομα του μπαμπά μου.Φώτης.

Το Δεκεμβρη λοιπόν μπαίνοντας στο μηνα μου ειχα ηδη 2 εκατοστα διαστολή.

Στην Αθηνα γινοντουσαν απεργιες και καθε φορα που επρεπε να παω στο γιατρο κάναμε μιαμιση ώρα.Αυτο μας αγχωνε γιατι σκεφτομασταν αν σπασουν τα νερα πώς θα προλαβουμε;;;;

Ετσι στην τελευταια επισκεψη στο γιατρό στις 16 -12- 2010 ημερα Πέμπτη ,και ενω το μωρο ειχε εμπεδωθεί, ειπαμε με το γιατρό να μπω για πρόκληση.

Ελα μου λεει το Σάββατο να γεννησεις. Η Ημερομηνία;;;18-12-2010.

Ετσι λοιπόν εκεινο το Σάββατο το μεσημέρι ,επειτα απο 13 χρονια, ηρθε στη ζωη μου ένας άλλος Φώτης να με γεμισει με απέραντη χαρά, αισιοδοξία και ελπίδα.

Τελικά τιποτα δεν ειναι τυχαιο.Καλο ταξιδι σε όσους έχουν φυγει !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα μου πολυ συγκηνιθηκα!!!

Να σου ζησει ο παιδαρος να ειναι παντα γερος και να σου θυμηζει τον μπαμπα σου σε ολα του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα ανατρίχιασα και συγκινήθηκα ταυτόχρονα και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ο μικρός Φώτης να σας γεμίζει πάντα χαρά, αισιοδοξία και ελπίδα :YMHUG::-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!!!βρε παναγιωτα με συγκινησες :cry::cry::cry:

να σαστε καλα να χαιροσαστε το φωτακο σας και τον μεγαλο γιος σας..

πολλα πολλα φιλακια να τους δωσεις :-*:-*:-*:-*:YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα, να χαιρεσαι τα αγόρια σου...κ γω πιστευω οτι μερικα πραγματα δεν ειναι τυχαια ...

παρομοια εμπειρια εχω κ γω..

εν συντομια θα σου πω οτι μετα απο 3 χρονια ακαρπων προσπαθειων με σπερματεγχυσεις ηρθε η 1η παλλινδρομη εγκυμοσυνη απο εξωσωματικη- μια 'χαλασμενη προσπάθεια' στην πορεια, και μια ακόμη εξαιρετικά επίφοβη εγκυμοσυνη απο εξωσωματικη παλι τον καιρο που ο αντρας μου εχανε την μανουλα του απο μετάστατικο καρκινο- ακριβως το διαστημα που καναμε την εξωσωματιική.

Εμεινα εγκυος αμεσως μολις μας άφησε- και ομολογω οτι παντα ηξερα πως εχω κοριτσακι- και ειναι κοριτσακι- και πιστευω μας σαυτο που λες- δεν ηρθε τυχαια...

(*)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ παναγιωτα μου συγκινηθηκα καλε!!!

να χαιρεστε το αγορακι σας και να θυμασαι τον πατερουλη σου οπως ηταν παλια!!

να σας προσεχει απο εκει ψηλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπη μου συγκινήθηκα πααααααααααααααααρα πολύ...Να σου ζήσει ο Φωτάκος σου και μέσα στα μάτια του να βλέπεις τον πατερούλη σου.....Να ξερες πόσο σε καταλαβαίνω.... :x:x:x:x:x:x

Φιλάκια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλαιω τωρα κλαίω!

Δεν έχω ξεπεράσει ακόμα το θάνατο του μπαμπά μου, που πέθανε στις 14 Μαρτίου 2008.

Αυτές τις μέρες μάλιστα είχαμε ήδη αρχίσει την αντίστροφη μετρηση και με πιάνει το παράπονο.

Έχουμε πει οτι αν το δεύτερο παιδί μας είναι αγοράκι θα το ονομάσουμε Στέφανο, όπως τον μπαμπά μου, δεν ξέρω όμως έχω αμφιβολίες.... και αν κάθε φορά που θα φωνοζω το παιδί μου με πιάνει το παράπονο...; :oops::oops::oops:

Παναγιώτα μου να σας ζήσει ο Φώτης σας! Άλλο αγαπημένο όνομα αυτό, αλλά θα τα πούμε από κοντά! :x:x:x:x

Έχω την εντύπωση οτι το παιδάκι μου γεννήθηκε τελικά και μάλιστα υγιές, παρότι εγώ είμαι θρομβοφιλική και δεν το γνώριζα, επειδή "κάποιος" μας πρόσεχε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζήσει το Φωτάκι σας !!!! και...εννοείται να χαίρεσαι ΟΛΗ σου την οικογένεια !!

@};-Η ΖΩΗ ειναι όμορφη τελικά, και με τα πάνω της και με τα κάτω της... ! @};-;););):x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλα......

Τί γλυκός άνθρωπος που είσαι...

Μια μεγάλη αγκαλιά από μένα! Και ένα μεγάλο φιλί!

Να χαίρεσαι το αγοράκι σου και να θυμάσαι πάντα τον πατέρα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mε συγκ'ινησες πάρα πολύ....

Ευχομαι ολόψυχα να είστε όλοι γεροί κ ο μπαμπάκας σου να σας βλέπει απο

εκεί ψηλά γεμάτος χαρα κ υπερηφάνεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε παναγιωτα....να κλαψω ή να χαρω δεν ξερω :(:(:(:(

να χαιρεσαι τα παιδακια σου και να θυμασαι παντα με τις καλυτερες αναμνησεις τον μπαμπακα σου

:x:x:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα μου να σου ζήσει ο μπεμπάκος. Να είναι πάντα γερός κι ευτυχισμένος.

Να χαίρεσαι την οικογένειά σου, να ζήσετε μαζί χρόνια πολλά να θυμόσαστε τον αγαπημένο σου πατέρα :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα μου να χαιρεσαι τα παιδακια σου και να ειστε ολοι παντα γεροι. Εγω εχασα το μπαμπακα μου πριν απο 1 μηνα ακριβως και δεν μπορω ακομα να το πιστεψω. Εγινε πολυ ξαφνικα και απο τοτε σχεδον καθε νυχτα τον βλεπω στον υπνο μου!!!! Ο αντρας μου λεει οτι ερχεται σε μενα γιατι με σκεφτεται επειδη την Παρασκευη γενναω. Παντως η θλιψη μου ειναι μεγαλη και μου λειπει πολυ, και τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα για μενα γιατι ζω μακρια απο την οικογενεια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...