Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 3


Recommended Posts

Καλημέρα και από μένα!!

Τελικά φαίνεται οτι εγώ είμαι η πιο υπναρού της παρέας..πριν από λίγο ξύπνησα :oops:

Θαύμασα πάντως το κουράγιο σας που γράφετε οτι κάνατε τόση υπομονή και προσπάθεια για να αποκτήσετε μωρό.Εμείς στους 7 μήνες μάθαμε οτι είμαι έγκυος και μας φάνηκε και πολύ και είχαμε άγχος μήπως έχουμε κάποιο πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ηλιοδώρα μου σχεδόν μηδενικό το ποσοστό σου!Μια χαρά είναι.Εμένα ο τραχηλός μου τη Τρίτη που τον μέτρησε ήταν 32χιλ άν θυμάμαι καλά κ μου είπε οτι είναι πολύ καλός.Τι να πώ,δε τα ξέρω αυτά κ άμα τό ψάξω περισσότερο θα αγχωθώ..οπότε μένω στην άποψη του γιατρού κ βλέπουμε..

Σίγουρα όσο πιό πολύ το πιστέψουμε κάποια στιγμή θα ξαναέρθει!

Samos καλά ξυπνητούρια!! :D Λίγο πολύ όλες υπναρούδες είμαστε μην αγχώνεσαι!Ας απολαύσουμε τον ύπνο τώρα που προλαβαίνουμε γιατί μετά θα κάνουμε τη νύχτα μέρα!!! =))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Makari Hliodwra mou ola na sou erxontai toso eukola stin zwi sou alla otan prospa8eis 7-8 mines k den erxete agxwnese den agxwnese? einai anapofeukto na eisai mesa stin treli xara k na min to 4a3eis k otan mpeis stis e3etaseis k tis analiseis to ena eferne to allo k perasame osa perasame..Elenaki mou k egw me kanena tostaki tin vgazw :)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μένα πάντως δεν μου είπε πιθανότητα για να γεννήσω πρόωρα.Μου είπε μόνο οτι αν πάρει όλες τις εβδομάδες θα γεννηθεί 3200-3400 περίπου.

Αντρια μου είναι απόλυτα λογικό..αν μπλέξεις με τους γιατρούς χαλάει η ψυχολογία σου και φοβάσαι και το παραμικρό που θα σου πουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Apo tin mia kalitera na 3ereis tin ali8eia, se poia katastasi eisai gia na vreis tin lisi sto provlima sou k na ftaseis pio grigora sto 8auma sou, ena vima pio konta sto oneiro sou :) alla merikoi giatroi se agxwnoune xwris na iparxei kapoios sovaros logos :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας δεν μας πηρε πολυ καιρο αλλα ανχωνομουν οταν ερχοταν περιοδος αν αργουσαμε πολυ νομιζω θα παθαινα καταθλιψη πραγματικα τα παιδια εδω εχουν μεγαλη δυναμη!!!

εμεις ξεκινησαμε δειλα δειλα τις ελευθερες επαφες τον αυγουστο του 2009 τοτε γραφτηκα κ εδω στο φορουμ μετα ο αντρας μου εφυγε κοσσοβο γυρισε περιση τον μαιο κ 28 ιουλιου ειδα τελευτεα φορα περιοδο τα πραγματα ηταν πολυ ευκολα για εμας...για αυτο θαυμαζω τοσο πολυ τα παιδια που προσπαθησαν τοσο κ τα καταφεραν!!!

γιωργο μου δεν σε προλαβα εφτιαχνα γλυκακι καλε μου τον ειδα τον χρυσοβαλαντη μας ενας κουκλος ειναι!!!πολυ χαιρομε που βλεπω τα μωρακια μας μερα με την μερα να μεγαλωνουν τοσο!!!αχ αντε ανυπομωνω να ερθει μερα που θα τα βαζουμε εδω φωτογραφια τα παιδακια μας στην αγκαλια μας!!!

γιωργο μου αφου πριν λιγες μερες ηταν 700+γραμμαρια στην επομενη επισκεψη θα ειναι σιγουρα 1 κιλο!!!μιλαμε αντρακλας ετσι??!!!!!πιο πολυ χαρηκα ομως που διαβασα οτι θελεις να κανεις κ δευτερο...μπραβο βρε γιωργο..μπραβο!!!!δεν υπαρχουν λογια...παντα αξιος θα σου πω!!!

ελενακι μου δεν φταιω εγω γραψατε τοσα πολλα ξερεις ποση ωρα εκανα να διαβασω κ να γραψω????

εγω ενω χαιρομε τοσο πολυ μολις σκεφτομε η φανταζομε την γεννα τρεμω απο τον φοβο μου...εχω δει ενα σωρο γεννες αλλα φοβαμαι πολυ...κ περισσοτερο τον φυσιολογικο...πω πω πω.... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς έτσι είναι με τους περισσότερους γιατρούς..μερικοί το κάνουν επίτηδες κ αγχώνουν το κόσμο για να τα "παίρνουν"..θέλει πολύ καλό ψάξιμο ποιόν θα εμπιστευτείς!

Σούλα μου πάντα τόσο τυχέρη να είσαι κ να έρθει κ το δεύτερο παιδάκι έτσι γρήγορα! Κανένα ζευγάρι να μη περνάει τέτοιες καταστάσεις κ όλα για όλους να είναι ονειρεμένα!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου να κανω μια χαζη ερωτηση, τον τραχηλο τον μετρησε στον υπερηχο β? η εκανε ενδοκολπικη εξεταση? εμενα ποτε θα μου κανει τετοιο

Δευτερον, ανφορικα με τον τοκετο, η λογικη μου ειναι η εξης, θελω να μαθω οσο πιο πολλα πραγματα γινεται γιατι οταν ειμαι ενημερωμενη φοβαμαι λιγοτερο.. Και γενικα θεωρω οτι τουλαχιστον απο πριν καλο ειναι να ειμαστε ψυχραιμες, σκεφτειτε οτι αν μη τι αλλο ειναι κατι που το εχουν κανει χιλιαδες γυναικες. Και επισης να δειτε που το φορουμ μας ειναι γουρλιδικο και ολες μα ολες θα τα παμε τελεια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro μου εμένα τον μέτρησε στη β-επιπέδου και πάντα με τον υπέρηχο..Νομίζω οτι από κάποια στιγμή και μετά δεν επιτρέπεται ενδοκολπικά.

Όση για κείνη την ώρα του τοκετού κάθε γυναίκα αντιδρά διαφορετικά και από οτι μου έχουν πει κάποιες που έχουν ξαναγεννήσει την πρώτη φορά που δεν ξέρεις την διαδικασία πας πιο ανέμελη και ήρεμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Soulla mou otan er8ei i periodos ka8e mina katareeis les ftanei, den antexw alla meta to 3espasma pali perneis ta panw sou, i idea enos mwrou mesa sto spiti sou, ta gelia tou , i xara pou 8a ferei, sou dinei dinami k w8isi na 3ekiniseis pali..Ate telos me ta disaresta!! Egw epeidi akoma den siniditopoiisa pws ta katafera k megalwnei ena 8auma mesa mou den kanw ske4eis gia tin genna :lol::lol: otan to siniditopoiisw tote 8a parei o panikos gia ta kala :)):))..axxx 8a pesei agxos :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afro μου ο γιος μου ειναι 7 ετων αλλα ειναι πολυυυυυυυυυυυ καλος. Ειναι υπακουος και κοριτσια σας ευχομαι να μοιαζουν τα παιδακια σας στον Αλεξανδρο μου. Ποτε δεν μου χαλαει χατιρι και ποτε δεν μου λεει ψεματα.

Ελενα και ανδρια σας ζηλευω πολυ. Εχετε τους ανδρες διπλα σας, εμενα ειναι η δουλεια του τετοια που λειπει συνεχεια και αμα ερχεται κατα τις 9 ειναι νωρις.

Ελενα μπραβο σου που σε τετοια ηλικια εκανες παιδι. Θα μεγαλωνεις μαζι του! Εγω οταν εκανα τον Αλεξανδρο μολις ειχα κλεισει τα 24.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντριουλα εσυ να μην αγχωνεσαι αλλο φτανει! αντε ;)

georgi να σου ζησει ο αλεξανδρος! ! και να ολοκληρωθει η ευτυχια σου με το καινουριο μπεμπακι? αληθεια πως θα το βγαλεις? εγω θελω πρωτα να γεννηθει για να δω... Εγω το μαρτη μπαινω στα 25...

Το αστειο ειναι οτι εμενα ολες μου οι φιλες ξερεις ειναι μποεμ και ελευθερες και εμενα με κοιτανε λιγο σαν εξωγηινη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alexandros? OOOOUUUUUAAAAOOOO..An ekana gio 8a ton evgaza Alexandro..To latrevw auto to onoma..Einai teleio!!! Ouxouuuu xarika poli..Eides ti kala einai ta agorakia me to onoma Alexandros? :lol: :lol:.. Prin kan 3ekinisoume eleu8era ka8isame me ton sizigo k gra4ame katw 2-3 onomata gia agori k 2-3 gia koritsi pou mas aresan k meta 4ifisame ta kalitera k eixame katali3i sto Alexandro k Victoria :) :)..Skeftou poso poli i8ela agoarki gia na ton vgalw Alexandro pou k stis 2 mou egkimosines (i mia pou itan e3wmitrio k auti) prin ma8w fulo tou milousa k ton elega Alexandro :))..Na ton xerese ton ALEXANDRO SOU!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω πως οσα λιγοτερα ξερεις τοσο το καλυτερο! Εγω στο πρωτο μου αδιαφορουσα και δεν ηθελα να το σκεφτομαι. Ολα καλα πηγαν και γεννησα και μεσα σε 2 ωρες. Να εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου και τιποτε αλλο.

εγω εχασα φιλες αλλα με νοιαζει εχω τον γιο μου. Θα τον βγαλουμε Διονυσης σαν τον πεθερο μου. Το πρωτο επειδη ημουνα μονη μου εβαλα το αγαπημενο μου ονομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο Ελενα μου που ειπες, ας προλαβουμε να κοιμηθουμε οσο μπορουμε γιατι μετα θα κανουμε τη νυχτα-μερα, ηταν φοβερο!! :lol::lol::lol: Να σου πω την αληθεια ουτε εγω θελω να μαθαινω τοσες λεπτομερειες, αλλα στο χαρτι που πηρα απο τον γιατρο μετα την εξεταση τα εγραφε, οποτε τα εμαθα κι εγω! Σημασια εχει ο γιατρος μας να μας λεει πως ολα πηγαινουν καλα και να νοιωθουμε ομορφα. Οι αριθμοι και οι στατιστικες ειναι για να μας δυσκολευουν μαλλον. Ολα καλα!

Αντρια μου εχεις δικιο πως αν κατι το θελεις πολυ και το βαζεις στο μυαλο σου εντονα, αν δεν πραγματοποιειται, απο καποιο σημειο και μετα αρχιζει να σε αγχωνει. Εγω σκεφτομουν ισως πως επειδη φτανω τα 37 και ο αντρας μου αισιως τα 51, πιθανον και να μην ερχοταν μωρακι, γι αυτο και δεν το σκεφτομουν ιδιαιτερα. Παντως τις απαραιτητες κινησεις σε ουρολογο τις καναμε και ευτυχως στη δικη μας περιπτωση το προβλημα ηταν μαλλον απλο, μονο κινητικοτητα, η οποια αντιμετωπιστηκε με καποιες βιταμινες.

Συμφωνω πως αμα μπλεξεις με εξετασεις και περναει ο καιρος, η κατασταση γινεται ψυχοφθορα. Παντως εστω και με δυσκολια ηρθε το πολυποθητο δωρακι και τωρα σκεφτεσαι ακομη και για δευτερο. Οπως και η Ελενα που της το ειχαν αποκλεισει!?!?!?!? Και ο George με την Μαριαννα επισης και τοσοι αλλοι βεβα ια. Ολα καλα! :D

Αυτο με την γεννα Σουλα μου, ολες λιγο-πολυ το εχουμε! Αλλα εκεινη τη στιγμη φανταζομαι οτι το μονο που θα σκεφτομαστε ειναι το μωρακι μας που θα ερχεται να μας συναντησει!!

Afro μου με διακολπικο υπερηχο γινεται η μετρηση του τραχηλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro μου εμένα κάθε 1μιση μήνα μου κάνουν στο νοσοκομείο κ ενδοκολπικό υπέρηχο για να βλέπουν σε τι κατάσταση βρίσκεται ο τράχηλος.Ενώ ο γιατρός μου κάνει μόνο εξωτερικό.

Πάντως άν πρέπει να ξέρεις ή όχι είναι στο χαρακτήρα της καθεμίας!Άν κάποια είναι πολύ αγχώδης τότε καλύτερα η άγνοια!!Κ εγώ άν δεν ξέρω αγχώνομαι περισσότερο..Πάντως όπως τα λέει η Ηλιοδώρα είναι,εκείνη τη στιγμή θα ξεχάσουμε πόνους κτλ κ θα ανυπομονούμε να γεννηθεί γερό το παιδάκι μας!

Georgi κ εγώ τον πασσά μου άν δεν τον είχα ταμμένο Αλέξανδρο θα τον έβγαζα!!Υπέροχο όνομα κ φαντάζομαι κ καταπληκτικό παιδί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑΡΑΤΑΤΖΟΥΜ! Με τις νεες αφιξεις στο φορουμ και τις νεες αποκολαυψεις φυλου , αγορια-κοριτσια 11-11 ταναπαλιν, τελεια? να φτιαχτουν ζευγαρακια παραυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποτε ελενα μπορεις να αλλαξεις τον τιτλο της σελιδας μας σε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ - ΜΑΙΟΥ 2011 (Νο 3)- ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΝΥΦΟΠΑΖΑΡΟ... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αχ παναγια μου , αυτες οι ορμονες της εγκυμοσυνης με εχουν κανει πολυ σαχλη...

Εμενα την πεθερα μου την λενε ευλαμπια, εδω τη φωναζουμε ευα και στο χωριο της λαμπη. Τη μανουλα μου τη λενε αννα. Κι εχω πει οτι θα βγαλω το παιδι ειτε ευα (ξεκαθαρισμενο οτι θα βαφτιστει ευα οχι ευλαμπια ) ειτε αννα. Δε θελω να τα συνδυασω γιατι αν το επομενο βγει κοριτσι ? Γενικα τα 3 αγαπημενα μου κοριτσοονοματα ειναι αννα, μυρτω και νεφελη αλλα και το ευα μ αρεσει . Ο αντρας μου εχει πει θα το συζητησουμε και κανενας υποτιθεται οτι δεν πολυεχει προβλημα βεβαια στο μυρτω και στο νεφελη αντιδρουν ολοι συσσωμοι...

Και προχθες προσπαθουσα να κοιμηθω και ξαφνικα σκεφτηκα οτι ενας αστειος συνδυασμος του αννα και του ευλαμπια ειναι το ανναλαμπη, το αποτελεσμα ειναι οτι σχεδον κατουρηθηκα απο τα γελια :oops::oops: και ξυπνησα τον αντρα μου γυρω στις 2 τα ξημερωματα για να του το πω και μετα σκεφτηκα διαφορα αλλα αποτυχημενα, και αναρωτιεμαι η εγκυμοσυνη βλαπτει σοβαρα την αισθηση του χιουμορ???????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θριλερ των ονοματων ειναι οτι το μπαμπα μου στον οποιο εχω και τρελη αδυναμια τον λενε και τον φωναζουμε κι ετσι Χρυσομαλλη και ειχα σκεφτει καποτε οτι αμα κανω κορη θελω να τη βγαλω χρυσαννα, γιατι τα συνδυαζει και γιατι αυτουσιο το χρυσομαλλης δε μ αρεσει,

α) το χρυσαννα σας φαινεται ασχημο?

β) πως θα το πω στον αντρα μου, θα το θεωρησει πλεονεξια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίο το Χρυσάννα,πρωτοτύπο.

Πάντως τι κακό και αυτό με τα ονόματα..οικογένειες μπορεί να μαλώσουν και να παρεξηγηθούν επειδή νιώθουν αδικημένοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι αναλαμπη συ ηρθε με το ανναλαμπη =))=))=))=)) το μυρτω αρεσει παρα πολυ στον αντρα μου προχθες το ακουσε στο deal κ μου λεει μια..θες να το πουμε μυρτω το μωρο???κ του λεω τι θες να παθουν ολοι εγκεφαλικο??? :lol::lol::lol: θα μου αρεσε παντως να διαλεγαμε μονοι μας τα ονοματα μου αρεσει πολυ το αντριανα κ απο αντρικα τα αρχαιοελληνικα...αλλα ας κρατησουμε κ λιγο τις παραδοσεις του τοπου μας...ρε παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω κατι...διαβασα συγκεκριμενα στις ελληνιδες μαμαδες ενα γκαλοπ που εκανε καποια κοπελα κ ρωτουσε πως θα σας φαινοταν αν επαιρναν τα παιδια κ τα δυο επιθετα......εσεις τι γνωμη εχετε????

εγω ειμαι κατηγορηματικα αρνητικη θελω τα παιδια μου να εχουν μονο το επιθετο του μπαμπα τους!!!σε καποια πραγματα ναι ειμαι οπισθοδρομικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το χρυσοαννα ειναι υπεροχο ονομα!!κανε την προταση στον αντρα σου που ξερεις καμμια φορα αντιδρουν τελειως διαφορετικα απο οτι περιμενουμε....

οσο για τις παρεξηγησεις εχω μια φιλη ειναι απο αθηνα αλλα μενει εδω σε ενα χωριο ο αντρας της ειναι απο δω...γεννησε ενα αγορακι κ απο πολυ μωρο το φωναζε μπροστα στα πεθερικα της με το ονομα του πεθερου..ερχετε η μερα της βαπτισης...του εδωσαν το ονομα του μπαμπα της :!::!::!: τα πεθερικα σηκωθηκαν κ εφυγαν απο την εκκλησια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...