Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 3


Recommended Posts

Χριστίνα καλως ήρθες!Με το καλό το κοριτσάκι σου!!Να συνεχίσουν όλα να πηγαίνουν τέλεια! Είμαι η Έλενα κ περιμένω έναν αγόραρο! Απο Αθήνα υποθέτω είσαι ε; Άν δεν έχεις πρόβλημα σε συμπληρώνω στη λίστα μας!

Αφρο μου περαστικά στη σκυλίτσα σου! Για το δωμάτιο άν διαλέξεις καινούριο σχέδιο κ δεν το έχουν ετοιμοπαράδοτο τότε θα το κλείσεις κ θα στο φέρουν όταν είναι έτοιμο!Αλλα κ πάλι άν το έχουν έτοιμο κ εσύ δε θες να το πάρεις αμέσως,κανονίζεις κ στο φέρνουν την ημερομηνία που θές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το Σ/Κ ο αντρούλης μου Σάββατο έχει γήπεδο..κ εγώ θα βαριέμαι αλλα τη Κυριακή θα βάψουμε το δωμάτιο του μπεμάκου μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K egw 8elw 2o mwraki..Fisika meine na doume pws 8a ta kataferoume me to 1o k an exoume antoxes vour k gia to 2o amesa :lol: :lol:..To mono pou eipame me to sizigo 8a prospa8isoume monoi mas gia to 2o (se auto fagame 2 xronia, me polles analiseis,8erapeies k 4 spermategxiseis) k opote ertei k an 8elei na ertei..O sizigos den 8elei na 3ana mpoume se autes tis 4ixof8ores diadikasies leei pws den exei alli 4ixiki dinami..O 8eos oti 8elei!! An 8elei as mas steilei allo ena mwraki alliws 8a meinoume me ena..An me rwtate emena 8elw PARA POLLI 2o alla den 3erw an mporw na perasw oti perasa, an vrw tin dinami kalws!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντριουλα μου μη στεναχωριεσαι... ξερω πολλες περιπτωσεις απο το φαρμακειο που εκαναν δευτερο μωρο μονοι τους χωρις ολες τις διαδικασιες που εκαναν για το πρωτο απλα και μονο επειδη ηταν χαλαροι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria μου εχεις απολυτο δικαιο για το δευτερο παιδι, θελει πολυ δυναμη. Μεχρι να χρονισει το μωρο οι ορμονες μας ειναι πολυ ανεβασμενες και πιανουμε παιδι με το καλημερα σας. Αυτο εχω διαβασει και ακουσει απο γιατρους.

μην αγχωνεσε για τα πραγματα και εγω τον Φεβρουαριο- Μαρτιο θα παω να τα παρω. Προλαβαινουμε!!!!!!!

Ελενα υπολογισα το βαρος απο το πρωτο μου που την 23η εβδ. ηταν 600γρ. και γεννηθηκε την 38η εβδ. 2970γρ.

Οσο για το τριτο, πρωτα ο Θεος, Θελω μια κορουλα με 3 ανδρες μες στο σπιτι!!!!! Αλλα η μαμα μου με κοροιδευει επειδη μου λεει θελεις να βαλεις και αλλο ενα μπουκαμισο στην ντουλαπα; Η κακομοιρα επειδη ζει στην Αμερικη ειδε απο κοντα τον μοναδικο εγγονακι της στα 7 του χρονια. Αλλα υποσχεθηκε πως θα ερθει και το καλοκαιρι!! Μου ειναι πολυ δυσκολο επειδη δεν την εχω κοντα μου αλλα και επειδη δεν εχω βοηθεια με τα παιδια το πρωι.

Χριστινα βαλε το λινκ, επειδη με ενδιαφερει, μενω ΦΙλαδελφεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πές το ψέμματα βρε Αντριάκι μου..θυμάμαι τη περιπτωσή σας,σε διάβαζα με αγωνία τότε.Ούτε εμείς θα αντέξουμε να περάσουμε ξανά τόσες εξετάσεις..πάνω που Σεπτέμβρη ετοιμαζόμασταν να φύγουμε Αγγλία σε μια ειδική γιατρό για πρόκληση ωορηξίας κ μετέπειτα άν δεν γινόταν τπτ για εξωσωματική(με μηδαμινό ποσοστό επιτυχίας όπως μας έλεγαν) ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ το μωράκι μας ήρθε μόνο του τέλη Αυγούστου!Δέν είναι κ λίγο να σου λένε στα καλά του καθουμένου οτι είσαι σε πρόωρη εμμηνόπαυση στα 22 σου κ οτι πρέπει να ξεχάσω την περίπτωση να κάνω δικά μου παιδιά παρά μόνο με δανεικό ωάριο!Φρίκη!Ακόμα απορώ πως δεν έπαθα κατάθλιψη. Γι'αυτό θεωρώ οτι το αγοράκι μας είναι ΘΑΥΜΑ!Με πολύ πίστη στη Παναγιά μας,μας το έστειλε! Κανένας απο τους τότε γιατρούς μου δεν το πίστευε οτι έμεινα έγκυος.Εύχομαι να γίνονται κάθε μέρα τέτοια ΘΑΥΜΑΤΑ σε όλες τις κοπέλες που πραγματικά θέλουν να γίνουν μανούλες..Μακάρι Αντριούλα μου να πάνε όλα καλά με τα 1α μωράκια μας σε όλες-όλους κ άν θέλει ο Θεός να μας χαρίσει κ άλλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DaddyCool78, εχουμε ίδια ΠΗΤ, αλλα οπως και εσυ και εγω οταν με ρωτανε πάντα τελη Απριλη λεω! (Εχω γεννηθει Μεγ. Παρασκευη και φετος πεφτει 22 Απριλιου), οποτε σκεφτομαι, λες να κανει την εκπληξη???!!!

Elenakos, ναι εννοειται, να με βαλεις και εμενα στην λίστα!! Ειμαι απο Αθήνα και εγω, άλιμο μένω.

Καλο Σαββατοκυριακο παιδια, εξαφανιζομαι, διοτι δεν προλαβαινω με τιποτα... Καλα να περασετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgi σου εύχομαι το τρίτο να είναι κοριτσάκι!! Όσο για τη μαμά σου φαντάζομαι πόσο δύσκολα θα είναι..απο θέμα ψυχολογίας περισσότερο αλλα κ απο θέμα βοήθειας! Σα τη μάνα δεν είναι κανείς! Μακάρι να έρθει το καλοκαίρι να την δείς! Απο Αμερική είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaki mou k egw etsi niw8w pws einai 8auma i kori mou..Eixa ftasei stin apognwsi an den emena k s'auti tin spermategxisi 8a vlepame ti 8a kaname, skeftomastan gia Ellada gia ton k.Parasxo..Eimoun sta oria mou eixa xasei ka8e elpida..Eixame katarreusi oikonomika k perissotero 4ixologika..Eixa paei k mia fora 4ixologo gia na vrw ton eauto mou alla kamia diafora den ekane..Ekei pou eipa den antexw allo k eftasa ston pato ir8e i zouzouna mas..Katalavenw apolita ti perasate..An o 8eos 8elei na mas kanei k 2i i 3i fora manoules kalodexoumena ta bebakia :)..An den er8ei mono tou k vrw k tin dinami na 3ana mpw se autes tis 4ixof8ores diadikasies egw proswpika xwris 2i ske4i 8a tis kanw ton sizigo poios ton katafernei? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ντέ!Οι άντρες είναι οι δύσκολοι της υπόθεσης! Ας ελπίσουμε πως δε χρειαστεί να περάσουμε απο τέτοιες διαδικασίες.. Ο κ.Παράσχος είναι ο γιατρός της ξαδέρφης μου η οποία τα κατάφερε με τη 1η προσπάθεια μετα απο 7χρόνια προσπαθειών..Ομολογουμένος πολύ καλός επαγγελματίας.Λίγο απρόσωπος αλλα σημασία έχει οτι στη δουλειά του είναι top!(αχρείαστος να ναι φυσικά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ennoeitai George mou pws a3izei na 3ana perasoume osa perasame gia na kanoume k 2o k 3o giati oxi? :) alla prwta prepei na vroume tin dinami k auti tin stigmi niw8w pws den tin exw (mporei meta pou 8a antikrisw tin kori mou na tin vrw) k vour pali apo tin arxi :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειμαι απο Αμερικη, απλα πριν 11 χρ. χωρισαν οι γονεις μου και η μαμα μου εφυγε για Αμερικη. Δεν την ξαναειδα μεχρι περσι που πηγε να μου κανει εκπληξη στα γενεθλια μου (30.09) αλλα της τα χαλασα επειδη εμεινα εγκυος και αναγαστικε να μου το πει μην παθω τιποτα!!! Και ετσι καναμε και το γαμο με τον συντροφο μου κατευθειαν θρησκευτικος. Η χαρα του γιου δεν μπορω να σας την περιγραψω : γνωρισε την γιαγια του, συνοδεψε την μαμα του στην εκκλησια και περιμενει αδελφακι που το επιθυμουσε παρα πολυ!!!

Ελενα εισαι 22 χρονων; εαν επιτρεπεται.

Σας συγχαρω μεσα απο την καρδια μου για την δυναμη που ειχατε για να κανετε αυτα τα παιδια, ειλικρινα δεν ξερω εαν θα μπορουσα! Με το καλο να γεννηθουν υγιεστατα τα μωρακια μας.

Σ/Κ θα ειμαι σπιτι επειδη ο ανδρας μου δουλευει μεχρι αργα την νυχτα απο το πρωι! Θα εχω ομως παρεα το μικρο να μαγειρεψουμε και κατι γλυκο. Α!! Μου ειπε πως θελει να γινει μαγειρας και ετσι εχω βοηθεια στην κουζινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε Γιώργη κ τα δικά σας δεν ήταν κ λίγα..αλλα τέλος καλό όλα καλά!! ΠΙΣΤΗ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΣΤΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ Κ ΟΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ! Περασμένα ξεχασμένα..μόλις έρθουν ΓΕΡΑ τα μωράκια μας τότε κάθετι που μας στεναχώρησε θα σβηστεί..η ζωή μας θα γεμίσει παιδικά γελάκια πολύ χαρά κ αισιοδοξία!!!Πόσο τυχεροί είμαστε που θα γίνουμε γονείς! Αχ! Τί όμορφο συναίσθημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Georgi ποσο ειναι ο μικρος σου?

Ναι κοριτσια και αγορι, πραγματικα μπραβο σας, που ειχατε τη δυναμη και παλεψατε τοσο και το σημαντικο ειναι οτι δικαιωθηκατε...

Κοριτσια αραγε θα φαμε ολο τον ενατο? ποιος ξερει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgi μου 3 χαρές σε μια μέρα πήρες!Τί καλά!Έτσι να είναι πάντα!

Φυσικά κ επιτρέπεται να σου πώ την ηλικία μου,$ακόμα δε τα κρύβω! =)) 23 μπήκα 25/8 παρθενάκι στο ζώδιο!Εσύ ζυγός σαν τη μαμά μου είσαι,απο τα πιο καλά ζώδια!

Αφρο μου στο 1ο παιδάκι κλείνεις κ τις 40 εβδομάδες!Στατιστικά τουλάχιστον!Οπότε έχουμε δρόμο ακόμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι θα φάμε σήμερα;;; Έφτιαξα πέννες με κρέμα γάλακτος,τόνο,πιπεριές χρωματιστές κ διάφορα άλλα.Κάτι έχω πάθει κ όλο λιπαρά φαγητά μαγειρεύω..

Που είναι τα υπόλοιπα κοριτσούδια σήμερα;; Πάλι στο φατσοβιβλίο κόλλησαν?!Σας βάζουμε απουσία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw opws 3ana anafera de mageirevw to mesimeri giati o sizigos den erxete spiti, 4:00 sxolanei..Egw trww panta kati ektakto, den ka8ome na mageire4w gia ena atomo pou eimai..Apo4e 8a fame afelia me krasi k koliandro i souvlakia, vasika evala edw k meres kreas sto krasi k skeftomai pws na ta kanw afelia i souvlakia krasata...Twra na doume!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα πολυλογουδες μου!!!!

γιωργο αντρια κ ελενα ειμαι σιγουρη οτι μολις αντικρυσετε τα μωρακια σας θα νοιωσετε τοσο μεγαλη δυναμη κ θα συνεχισετε ειναι πραγματη θαυμα αυτο που ζητε ειστε ευλογημενοι!!!μεσα απο την καρδια μου σας ευχομαι κ δευτερο κ τριτο κ γιατι οχι..κ 4 παιδακι!!!!

εμεις θελουμε να κανουμε γρηγορα κ το δευτερο αλλα θα περιμενω ενα χρονο αναγκαστικα γιατι θελω να κανω κ τον θρησκευτικο του χρονου το καλοκαιρι...παντως εχω μια φιλη που μολις η κορουλα της εγινε 5 μηνων εμεινε εγκυος στο δευτερο που ειναι κ παλι κοριτσακι κ γενναμε σχεδον μαζι!!!

georgi δεν καταλαβα αυτο που εγραψες στις πρωτες σελιδες...δηλαδη αν το μωρακι σου ειναι μεγαλυτερο απο 3.200 δεν θα γεννησεις φυσιολογικα???οντως ειναι δυσκολα να ειναι μακρυα η μανουλα η η γιαγιακα....εγω εχω τρελη αδυναμια στην γιαγιακα μου αυτη με μεγαλωσε κ πριν λιγες μερες που αρρωστησα την ζητουσα...μου λειπει συνεχεια κ ειναι μονο 20 λεπτα δρομος φανταζομε για σενα ποσο δυσκολο ειναι...

αφρο εγω γεννηθηκα στις 42 εβδομαδες με χιλια ζορια :lol::lol::lol: παντως γεγονος ειναι οτι τραβαει μεχρι τελους η πρωτη εγκυμοσυνη...

εσεις φοβαστε τον τοκετο???

χριστινακι καλως ηρθες!!!με το καλο να ερθει στον κοσμο η μπεμπουλα σου!!!

ελενακι μου εγω εχθες εκανα παστιτσιο κ μου περισεψε κιμας κ εφτιαξα κ γιουβαρλακια οποτε σημερα δεν εχει μαγειρεμα!!!παντως πολυ καλη αυτη η ιδεα να λεμε καθε μερα τι μαγειρευουμε περνουμε ιδεες χιχι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Ολα καλα? Ομορφα πραγματακια συζητατε! Κι σε εμας το μωρακι δεν ηρθε αμεσως! Ειμαστε μαζι με τον αντρα μου 4 χρονια. Ποτε δεν το εβαλα αγχος, καναμε καποια θεραπεια με φυτικες βιταμινες για 3 μηνες κι αυτο ηταν ολο! Η μπεμπουλα μας, ενα δωρο της Θειας Φυσης ηρθε σπορακι στην κοιλιτσα μου και μεγαλωνει ωσπου να γεννηθει με το καλο και να την παρουμε αγκαλιτσα μας.

Ελενα μου για ολες τις γυναικες σε ενδιαφερουσα υπολογιζεται ενα ποσοστο πιθανοτητας προωρου τοκετου (πριν τις 33 εβδομαδες), κατι που ειναι βεβαια απευκταιο. Ο γιατρος μετρησε το μηκος του τραχηλου στα 42 χιλ και η πιθανοτητα μου ειναι της ταξεως του 0.67 %.

Φιλια σε ολες!! Με μικρη η μεγαλη προσπαθεια φαινεται πως ο στοχος επιτυγχανεται τις πιο πολλες φορες και ο πελαργος μας χτυπαει την πορτα! Κυριως οταν ειμαστε ετοιμοι να δεχτουμε αυτο το τοσο μεγαλο δωρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς το κορίτσι μας!!Άντε στη χαρίζω την απουσία σήμερα.. :lol: Μη μου μιλάς για παστίτσιο..το αγαπημένο μου!Πάντα για 2 ταψιά φτιάχνω για να μας φτάσει!Καλά κ τα γιουβαρλάκια δε πάνε πίσω μιάμ μιάμ! Το μαγείρεμα κάθε μέρα είναι πακέτο,δέ ξέρω τί να φτιάξω κ μέχρι να αποφασίσω (άν δεν έχω βγάλει κρέας απο το βράδυ) με παίρνει το μεσημέρι..ευτυχώς ο Χάρης γυρνάει στις 5μιση κ άν πάει κ στη 2η δουλειά στις 9 έτσι απο χρόνο έχω μπόλικο. Κ εγώ Αντριάκι μέχρι να ετοιμάσω φαϊ βολεύομαι με κανα τοστάκι ή τπτ άλλο.

Σουλίτσα μου τον τοκετό δεν το φοβάμαι καθόλου ίσως επειδή έχω δεί τόσους πολλούς όταν εργαζόμουν ώς νοσηλεύτρια στη Μαιευτική κ εξοικειώθηκα.Πραγματικά δεν είναι κάτι το τραγικό,ο φυσιολογικός τουλάχιστον είναι ψίλου πήδημα άν έχεις τελεία διαστολή! Η καισαρική λίγο πιο δύσκολη για το γιατρό αλλα η "ασθενής" δεν καταλαβαίνει τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...