Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 3


Recommended Posts

Καλησπερα κι απο μενα!! Με υγεια και το Νο3! Να εισαι καλα Ελενακι, μας ειχες λειψει και τωρα επανηλθες δριμυτερη! Ευχαριστω ολες τις κουκλιτσες για τις ευχες σας μεσα απ την καρδια μου κι ευχομαι και για εσας ολα να ειναι τελεια στα μωρακια σας! Σουλα μου την καμαρωνουμε κι εμεις την μπεμπα σου, να την χαιρεσαι! Ειρηνακι υπομονη με τον αναισθητο τι να πω? Εσυ σκεψου το Σαββατο που πλησιαζει!! Samarcande περαστικουλια γρηγορα και με το καλο να δεις το μωρακι σου! Afro24 τελικα λυθηκε, μια χαρα! Ειναι ομορφη εμπειρια, θα την απολαυσουμε πιστευω πολυ! Samoς ολα καλα με την μπουμπου σου, μπραβο! Οσο περισσοτερο νερο πινεις, τοσο πιο πολυ θα γινει μια συνηθεια ευχαριστη τελικα. Georgi ιδιο βαρος?? χιχι καλο!! GeoV μου σ ευχαριστω και σενα πολυ! :-* Joanaki μου πηρες μηπως dvd?? Καλο απογευμα σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειρηνη εγω ειμαι απο το 3ο μηνα με αναρρωτικη. Μου γραφει ο γιατρος οτι εχω αιμα και η επιτροπη στο ικα δεν μπορουν να κανουν αλλιως. Εαν σε παιρνει οικονομικα κατσε σπιτι σου!!!!! εγω το απολαμβανω τωρα!

Το σπιτι ειναι πανω-κατω και δεν μπορω να εχω το λικνο ή να ανεβω-κατεβαζω την καλαθουνα επειδη τα σκαλια ειναι στενα. δεν με πειραζει τοσο το κοστος γιατι δεν θα αγορασω κατι αλλο εκτος απο το λικνο και το καροτσι. Θελω να πανε ολα καλα με το δευτερο μωρο μου και μετα βαζουμε μπρος για τριτο. Με την βοηθεια του Θεου ΠΑΝΤΑ. Αλλαξιερα δεν χρειαζομαι.

happy μου ευτυχως ειμαστε με ενοικιο το επομενο θα ειναι ισιο! και εγω παντως ενιωσα το ιδιο με εσενα. Οι κρεβατοκαμερες ειναι παντα καθαρες, παντα πανω ειμαστε.

Η κορακλα σου ειναι κουκλα!

Ηλιοδωρα μου καλο το αστειο σου ιδια κιλα;;;;;; χαχαχαχα Πηρα ακομη ενα! και παω για δευτερο!!!

εσυ που βρισκεσε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koristakia mou molis ir8a k egw spiti..Pigame sto giatro k supermarket :)..

I zouzouna mas egine 410 gr :D mas ekane k doppler k eide tin posotita k tin piesi tou aimatos pou paei sto emvriaki mas k mas eipe kati me 145 (den 3erw ti simainei auto) mono pws ola einai kala k to varos tis k ola :):) ..Eixe stavrwmena ta podarakia tis k me to ena tis xeraki ta akoumpise..Axxxx xarika para polli :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Georgi παρανοησις! Εγω για τα μωρα μας μιλουσα καλε!! Τα κιλα σου δεν τα ξερω, εγω πηρα 4 παντως! Αντρια μια χαρα η κουκλιτσα σου αχχχ τελεια! Κι εμενα ο γιατρος χθες μου εξετασε τον τραχηλο και αν τρεφεται σωστα το εμβρυο απο την μητριαια αρτηρια. Βγηκε ετσι η πιθανοτητα για προωρο τοκετο, που ευτυχως ειναι πολυ πολυ χαμηλη. Τωρα για το 145 που λες Αντρια μου δεν ξερω. Δεν εχω τετοια μετρηση. Αλλα αφου λες πως ολα ειναι μια χαρα, αυτο εχει σημασια! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mikroula mou fenete ee? me ton george exoume diafora 2 evdomades k o Xrisovalantis tous einai 730 gr..8a einai stilaki i korasa mou hehe :lol: :lol:..K egw evala 3,5-4 kg..i zigaria sto spiti deixnei pws evala 3,5 k tou giatrou deixnei pws evala 4..ok mikri i diafora :)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές, συνάχι είναι, θα περάσει! Παίρνω κανένα ντεπονάκι που και που και το'χω ρίξει στα αντιβιοτικά της φύσης, πορτοκαλαδίτσες, βρασμένο τζίντζερ με λεμόνι και χαμομηλάκι! 3η μέρα σήμερα, ε πιστεύω σε μια δυο μέρες θα έχει κάνει το κύκλο του. Όσο χορεύει ο Άρης μέσα στη κοιλιά μου, εγώ είμαι χαρούμενη!! Χθες ακούσαμε και Λιλιπούπολη και μάλλον του άρεσε! :D :D Ελπίζω μόνο απόψε να καταφέρω να κοιμηθώ λίγο... Δε λέω, έχω μαζέψει αποθέματα ύπνου αλλά θέλω κι άλλα!!! Σας στέλνω πολλά φιλιά! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιοδωρα με συγχωρεις απλα το ειχα γραψει λιγο πιο πριν. Το ζουζουνι μου προχθες ηταν 650γρ.

απο βαρος παει πολυ καλα, μαλλον παμε για 3 κιλα αντε το πολυ 3200. Πολυ χαιρομαι για να μπορεσω να γεννησω φυσιολογικα.

Γιωργο το ζουζουνι σας ειναι 730γρ; αρκετα τροφαντουρικο!!!

Σαμακαρδε περαστικα σου, και παλι καλα που αντεχεις με τοσες λιγες ωρες υπνου. Εγω τουλαχιστον 8 ωρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!! ακομη δεν ξυπνησατε; Καλα κανετε, εγω δεν μπορω να κοιμηθω μεχρι τοσο αργα, το πολυ στις 9.00 ειμαι ξυπνια.

Τι θα κανετε σημερα; Εγω λεω να παω στην εκθεση Δωρεκθεση στην Ανθουσα το μεσιμερι. Εχει περιπτερο απο την δουλεια μου και καλο ειναι να δωσω παρον.

Δεν βρηκα πουθενα καλαθι καλυντικων για το μωρο που να μου αρεσει. Και ετσι θα παρω ενα ξυλινο απλο και θα το ντυσω με παιδικο υφασμα, αυτο εκανα και στο μεγαλο μου. Εσεις το πηρατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και αγορι!! Εγω ειμαι η Χριστίνα. Εδω και αρκετο καιρο σας εχω εντοπίσει, αλλα σε γενικες γραμμες, δεν πολυγραφω σε φορουμ. Συνήθως τα χρησιμοποιω για να ενημερώνομαι. Σποραδικα διαβάζω τα νεα σας και χαιρομαι,που ολα πηγαινουν καλα για ολους μας!! :D

Εχω ΠΗΤ 9/5 και στην φωτο μου, βρισκεται η κορη μου! Εχουμε κανει β' επιπεδου και ολα ήταν μια χαρα!

Δεν εχω αντιμετωπίσει "θεματα" με την εγκυμοσυνη μου, σχεδον δεν το ειχα καταλαβεΙ, μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα, οπου αρχισα να νιωθω πιο "βαρια".

Ευχομαι, ολα να συνεχισουν να πηγαινουν καλα για ολους!!! Καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα! Μια χαρα η μπουμπου σου αντρια...Ολα καλα ... εμενα στη 19 εβδομαδα ηταν 320 γραμμαρια τωρα την επομενη εβδομαδα στη β επιπεδου,ποσο λες να ειναι?

Γεια σου χριστιναααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalwsorises Xristina mou!! Me to kalo i korasa sou..

Egw eimai i Andria k perimenw to koritsaki mou, tin Victoria stis 27 Maiou..Tin B' epipedou 8a tin kanw 25 tou minos!!

Sou euxomai me ena pono k na parete to koristaki sas stin agkalitsa sas igiestato!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανδρια καλα κανεις και δεν εχεις αγορασει κατι, ερχονται εκπτωσεις αλλα ειναι και νωρις ακομη. Και εγω τα ιδια με εσενα εωχ παρει, απλα το καλαθι το ψαχνω λιγο.

καλως ηρθες στην παρεα μας Χριστινα. Ειναι καλο να μιλας με αλλα ατομα που βρισκονται στην ιδια κατασταση με εσενα. Τι βαρος εχει το μωρακι σους Ξερεις τι ειναι;

Geov γραψε μου το σιτε απο το μαγαζι στο Περιστερι, με ενδιαφερει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα ζουζουνίτσες κ ζούζουνε!! :lol: Πώς είναι τα κοιλουμπάκια σας;; Σούλα μου η φουσκίτσα σου είναι τρέλα!!Μα καλά τι τέλεια η γαλλική μυτούλα της!! :D Να υποθέσω οτι τη φωτό την έβγαλες απο το dvd ε;;! Α!βρε τρελομάνα!! Όσο για τα ονόματα έχεις δίκιο..πολλές γιαγιάδες κ πολλοί παππούδες το κάνουν!Άσε που στο τέλος θα μπερδευόταν το παιδί κ δε θα άκουγε σε κανένα όνομα! :o Samarcande μου περαστικά σου γρήγορα!Πάρε το γιατρό σου μήπως επιτρέπεται κάτι για το σινάχι. Αndriaki μου μια χαρά η κορούλα σου!!Μπράβο!! Ηλιοδώρα μου τί ακριβώς σου είπε για πρόωρο τοκετό;Πόσο σου είπε οτι είναι το μέγεθος του τραχήλου σου;Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι κ όλα καλά θα είναι! Αφρο μου τί κάνεις; Να σε ρωτήσω,η "ΕΥΤΟΚΙΑ" που βρίσκεται γιατί θέλω να ξεκινήσω κ εγώ μαθήματα ανώδυνου τοκετού κ έλεγα άν είναι εδώ Πειραιά.Η' άν έχει κάποιο κέντρο εδώ τριγύρω. georgi μου σε βλέπω πολύ δυναμική με το θέμα 3ο παιδί!!Μακάρι να σας πάνε όλα καλά με το 2ο παιδάκι σας κ το 3ο να σας έρθει αμέσως!! Πρώτα ο Θεός κ εμείς ήδη μιλάμε για 2ο κ όπως το βλέπω άν πάνε όλα καλά με το αγοράκι μας θα ξεκινήσουμε αμέσως για τη κόρη!! Αλήθεια οι υπόλοιπες γκαστρούλες το σκέφτεστε για 2ο μωράκι αμέσως;; Γιώργο μου είδα τη φωτό του Χρυσοβαλάνη σας κ ομολογώ πως είναι κουκλάκι!!Να τον καμαρώσετε με το καλό!!

Καλαθάκι για τα καλλυντικά του μωρού δε μ'αρέσει κανένα..ένα μπαμπού θα πάρω κ εγώ κ θα το ντύσω μόνη μου!

georgi όταν λές γύρω στα 3.000 με 3.200 θα γεννηθεί το μωράκι σου πού το ξέρεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω μετα τη β επιπεδου θελω να παψ μια βολτα απ το λητω τουλαχιστον να αρχισω να οραματιζομαι το δωματιο... Οι μονες αγορες που εχω κανει εκτος απο δυο φορμακια ειναι: μια ειδικη συσκευη που ξεπλενουμε τη μυτουλα απ τις βλεννες και τωρα κυκλοφορησε και ηλεκτρονικη, και μια συσκευη ενδοεπικοινωνιας που παραλληλα ανιχνευει βρεφικη απνοια και παλινδρομηση, οπως καταλαβαινετε αυτα τα αγορασα επειδη ειμαι μεσα στο φαρμακειο και δωσαμε παραγγελια για πελατες αλλα πηρα και τα δικα μου...

Περιμενω να πανε και ολα καλα με τη β επιπεδου να παω να χαζεψω λιγο, το λητω εχει καλες τιμες?

Ελενα μου αστα η ευτοκια ειναι μακρια στο μαρουσι νομιζω ομως εκανα μια ενδελεχη ερευνα πειραια και δε βρηκα κατι.... :? Ελενακι μου οχι δε σκεφτομαι για δευτερο αμεσως εχω κατι υποχρεωσεις να τελειωσω καθως και τη δευτερη σχολη μου, αν τα εχω δρομολογησει αυτα το σκεφτομαι μετα απο 2-3 χρονια... Παντως επειδη ειμαι μοναχοπαιδι θα ηθελα πολυ δευτερο επειδη δεν ειναι ωραιο να μην εχεις αδερφια

ηλιοδωρα μου ναι τι ακριβως σου ειπε, οτι ο τραχηλος κονταινει?

Σουλιτσα θεα η μπουμπου!!!!!!! να σας ξαναπω μικρα μου πονυ να χαρεις :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην β΄επιπέδου που καναμε στις 04/01, ήταν 544γρ.!! Επομενο ραντεβου στις 25/01!

Και εμεις δεν εχουμε αγορασει τιποτα ακομα (εγω δεν θέλω ακομα, γιατι νιώθω οτι ειναι νωρις), αλλα παρ'ολα αυτα εχουμε καταλήξει στα βασικα (καροτσι, μαρσιπο,κρεβατι,αλλαξιερα, καλαθουνα). Ριξτε και μια ματια στο asterias-bebe στην Μεταμόρφωση. Τελεια πραγματακια και πολυ καλες τιμες.(δεν ξερω αν επιτρεπεται να βαλω link τους εδω... Αργω να γραφω, διοτι ειμαι στην δουλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άκυρο επομένως! Σ'ευχαριστώ πάντως! Μάλλον θα πάω στο Αττικό άν βολεύουν οι ώρες.

Για τα ψώνια θα προλάβεις σίγουρα μην αγχώνεσαι,αρκεί να είναι ετοιμοπαράδοτο το δωματιάκι που θα αγοράσεις. π.χ εμάς παράδοση θα μας κάνουν 4 Απρίλιου γιατί ήταν καινούριο σχέδιο. διαφορετικά προλαβαίνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασχετο... τι θα κανετε για σ.κ? Εμεις σημερα θα παμε θεατρο, σε αυτο κοντα στην παντειο με τον καταλειφο αλλα αυριο πρωι εχει μια μικροεπεμβαση η σκυλιτσα μου ( τιποτα σοβαρο) απλα θα θελει περιποιηση... ετσι λογικα δεν προβλεπεται κατι εκτος αν μου κανουν dog-sitting τη Φατσα μου...

Ελενα ευτυχως που μου το πες θα παω να κοιταξω το επομενο σαββατο, κι αν μαςαρεσει καινουριο δωματιακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου όλα θα είναι μια χαρά,  όπως είπε και άλλη κοπέλα πιθανόν να δει και αν έκανες ή θα κάνεις ωορρηξία....και μένα τότε το είχε δει πως θα εκανα ωορρηξία ή ειχα κανει δε θυμαμαι καλα ,περίοδος όμως δεν είχε έρθει μετά από 14 μέρες αλλά πιο μετά....ελπίζω και σένα να ρθει στην ώρα της η περιοδος και να ξεκινήσετε κατευθείαν με οποια διαδικασία πάτε ❤️ περιμένουμε νέα σου 🤞 Αχ κορίτσι κου ήρθε τελικά...πφφφ😮‍💨 Να τον πάρεις να δείτε πως θα προχωρήσετε  Εγώ παράγγειλα και για αυτό το κύκλο τεστακια ...λογικά θα τα χρησιμοποιήσω   
    • εγώ μπορεί να είμαι 4.5 πάνω.. αλλά ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με +10 απο τα φυσιολογικά μου..τα οποια τα εβαλα απο Σεπτέμβρη μέχρι Νοέμβρη... οπότε μου είναι δύσκολη η όλη αλλαγη στο σώμα μου... δηλαδή ήμουν πάντα γύρω στα 58 και τώρα είμαι 72.5🤷🤷
    • Ναι παίρνω ακόμα όχι ότι μου έκανε και εξετάσεις να δούμε που έχει πάει, έτσι τα παίρνουμε μπορεί και να μην χρειάζεται αλλά τέλος πάντων 🤷‍♀️
    • Να πω εγω που θήλασα αποκλείστηκα 13 μήνες πως δεν πήρα ποτε θηλαστρο επισης ούτε αποστειρωτη  Το θηλαστρο είναι μεγάλη παγίδα δεν το χρησιμοποιούμε ποτε στην αρχή ο σκοπός του κανονικά είναι όταν το γαλα εδραιωθεί και θέλεις πχ να επιστρέψεις στην δουλειά σου να βγάζεις γαλα ώστε να αφήνεις στο σπίτι να το δίνει κάποιος άλλος Αν το κανείς στην αρχή το θηλαστρο μπορεί να έχεις αποτελέσματα που δεν θέλεις όπως να κοπεί το γαλα σου ή να αυξήσεις την παραγωγή που και αυτό είναι κακο γιατί μπορεί να πάθεις μαστίτιδα  Αποστειρωτη δεν χρειάζεται αν θηλάσεις δεν θα έχεις κάτι να αποστειρώνεις και αν θες να αποστειρώσεις κάτι μια κατσαρόλα με βραστό νερό κάνει μια χαρά δουλειά 😊 άσε που μέχρι τους πρώτους 3 μήνες θέλουν αποστείρωση τα πράγματα τους μετά σταματαει και αυτό 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...