Μετάβαση σε περιεχόμενο

ειναι ασχημο?????????....


katerina....!!!!

Recommended Posts

Γεια σας μανουλες θελω την γνωμη σας για το ονομα της πριγκιπεσσας μας.....

ειμαι μοναχοπαιδι κ η μαμα μου περασε πολλα για να με μεγαλωσει..οταν εμεινα εγκυος ειπαμε με τον αντρα μου να δωσουμε το ονομα της μαμας μου ....αλλα δεν σας κρυβω οτι δεν με ενθουσιαζει το ονομα ενω στον αντρα μου αρεσει πολυ.. τωρα βεβαια δεν μπορω να το παρω πισω...

ειναι ασχημο το ονομα Καθολικη????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

na sas zisei to aggeloudaki sas!!!den katalava vevaia an auto einai to onoma tis mamas sou kai sorry alla den einai wraio!ti mama sou tha tin agapas,tha ti sevesai kai tha tin ektimas gia mia zwi gi auta pou ekane gia nas se megalwsei!to ena omws den exei sxesi me to alllo!kai skepsou ena onoma pou tha tairiazei kai sto koritsaki sas!oxi mono ta tupika..auta kai soorry!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ

,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΞΙΑ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕ ΑΠΟ 2 ΣΠΙΤΙΑ ΣΤΟ ΚΑΘΕ ΕΓΓΟΝΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ,ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΑΦΤΗΣΑΝ ΣΤΑΜΟΥΛΑ,

ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ...ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eίναι πρωτοτυπο ονοματάκι!

Είναι της αγαπημένης σου μανούλας,πάντα θα στη θυμίζει!

Μπορείς να την φωνάζεις Λίκη!Μην πάρεις πίσω τον λόγο σου!Εμένα μου αρέσει πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου καλό συμφωνώ με τη STAMYMAMY!Βγάλε το όνομα της μανούλας σου και να τη φωνάζεις με κάποιο υποκοριστικό.Αφού αρέσει και στον άντρα σου τότε ακόμα καλύτερα.Πιστεύω πως αν δεν τη βγάλεις κάποια στιγμή θα το μετανιώσεις :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα ..Κατερινα! Να σας ζησει η μπουμπου που ειναι μια κουκλιτσα! Θα συμφωνησω απολυτα με την Joanaki που ειναι και φιλη μου :D και θα θελα ακομη να πω πως το ονομα του παιδιου ειναι κατι μονιμο που θα το εχει μια ζωη και ειναι κριμα να μην αρεσει σε εναν απ τους δυο γονεις και πιθανον και στη ιδια οταν μεγαλωσει! Στο σχολειο θα ειναι δυσκολα τα πραγματα για τη μικρη, αυτο ειναι βεβαιο. Υπαρχουν εκατονταδες ομορφα ονοματα για τη μπεμπουλα για να διαλεξετε και να συμφωνησετε με τον συζυγο σου! Και κατι που να της ταιριαζει οπως λεει και η φιλη μου παραπανω! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να πούμε του στραβού το δίκιο το όνομα δεν είναι ωραίο. Και είναι μπλέξιμο γιατί ούτε να το πάρεις πίσω δεν είναι σωστό. Sorry αλλά δεν ξέρω τι θα έκανα στην θέση σου.

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll: Ηλιοδώρα δεν σε έχω ξαναπετύχει πουθενά αλλά η φώτο σου είναι όλα τα λεφτά :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: και δεν το είχα σκεφτεί να το κάνω και εγώ όταν ήμουν έγκυος και ήθελα συνέχεια να ακούω την μικρή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα αυτο ειναι το θεμα οτι 5 μηνες την λεμε καθολικη... βεβαια δεν εχει βαφτιστει ακομα αλλα.......δεν ξερω :(:(:(:(:(:(:(:( μου αρεσει πολυ το Γαβριελλα.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε είμαι ξανθιά αλλά σου βρήκα την λύση να βγάλεις 2 ονόματα. Και να την φωνάζεις όπως θέλεις. Αλλά δεν θα πάθει αλαλούμ το μωρό όταν την φωνάζεται Καθολική ανταποκρίνεται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σκεφτηκα και εγω μην ανυσηχεις!!!! δεν ανταποκρινετε ακομα στο καθολικη.....μαλλον θα το κανουμε ετσι...με 2 :? ουυυυυυυυυυυυυφφφφφφφ δεν ξερω.....την μαμα μου εντομεταξυ την λεμε Κικη δεν την φωναζουμε καθολικη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα διαφωνησω με τις φιλεναδουλες μου ηλιοδωρα κ joanaki :D

κατερινακι μου εγω το βρισκω ομορφο κ πολυ διαφορετικο ξεχωριστο ονομα για την ακριβεια δεν το εχω ξανα ακουσει ποτε!!!!εγω θα το εδινα!!!

δεν μιλαμε για ενα οτι να ναι ονομα!ας πουμε εμενα την μια μου την γιαγια την λενε συρμω..... :shock::shock::shock: ευτυχως πηρα της αλλης :D

οσο για αυτο που λες οτι εχει περασει πολλα για να σε μεγαλωσει δεν ειναι απο μονος του λογος το θεμα ειναι να το νοιωθεις κ εσυ μεσα σου κ να το δωσεις με την καρδια σου το ονομα της για να την τιμησεις μην ακους κ μην σκεφτεσαι τον κοσμο..

κανε αυτο που σου λεει η καρδουλα σου!!!!!!

Υ.Γ.η μπεμπουλα σου ειναι κουκλα!!!να σας ζησει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδριανα μου σε ευχαριστω πολυ, να χαιρεσαι την γλυκια σου κορη (παρεπιμπτοντως νομιζω σου μοιαζει πολυ!). ...Κι εγω οταν την ειδα τη φωτο μου κατουρηθηκα απ τα γελια! Ειναι αστεια πραγματι! Παντως για να σου πω την αληθεια, δεν καταφερα να ακουσω τιποτε απο τη μικρουλα, με αυτα τα ακουστικα!

Happy μου καλο ειναι να διαφωνουμε ;) Να υπαρχει πολυμορφια στις αποψεις, μηπως βγει καποιο συμπερασμα. Εμενα παντως τα ονοματα μου αρεσουν αυτουσια. Εχει καποιο νοημα να βγαζεις ενα ονομα, το οποιο στην συνεχεια δεν θα χρησιμοποιησεις ποτε? Για ποιο λογο? Ακομη και η μαμα της Κατερινας, γνωμη μου ειναι πως το ονομα της δεν το αποδεχτηκε η ιδια καθολου οπως φαινεται. Προτιμησε το Κικη. Επομενως ποιος ο λογος να συνεχιστει, γνωμη μου παντα με καλη προαιρεση. Ευχομαι καλη αποφαση, οπως και να εχει. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia kai apo emena!!Kai na xairesai kai ti mikri..odos perioergo to katholiki den borw na pw oti einai asximo apla periergo..afto pou prepei na skefteis einai to mellon..ilikrina kseroume oloi poli kala poso poli theloun ta paidia na vroun na koroidepsoun apo tin alli oti onoma kai na dwseis ama theloun na koroidepsoun tha to kanoun pistepseme..egw simvoulevw na dwseis to onoma giati oloi kseroume pws stin ellada oi goneis theloun na akousoun to onoma alla min tin fwnazeis katholiki,ta alla 2 pou eipan ta koritsia einai poli wraia,ta paidia sto sxoleio den tha kseroun olokliro to onoma mexri na paei gumnasio giati o daskalow ta fwnazei pada me ta mikra tous.Emena o gios mou legetai Xristoforos apo ton patera mou ton opoiopatera mou ton fwnazoune xristo giati den tou arese to onoma toy,egw den to allaksasto gio mou giati mou arese,parola afta mia fora akousa sto sxoleio na ton fwnazoun ta paidia..xristoforinouli kai tetoia..ti na kaneis apo ola vriskoun kati!!Pados to kathy kai to aliki prototupa kai wraia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι πως το Καθολικη με ξενιζει λιγο αλλα δεν μπορω να πω πως δε μου αρεσει. Μου αρεσει πολυ η εννοια που εχει... καθολικη ειναι αυτη που τα περιλαμβανει όλα, η αρτια, η πληρης...

Θα ελεγα κι εγω να μην παρεις πισω το λογο που εδωσες στη μαμα σου και να την βαφτισετε ετσι.

Γενικα δεν πολυ-συμφωνω και με τα διπλα ονοματα εκτος και δε γινεται διαφορετικα... ψηφιζω Καθολικη λοιπον με οποιο υποκοριστικό σας αρεσει... Εκτος απο το Κικη, που με φωναζαν μικρη ολα τα αλλα μου αρεσαν με επικρατεστερο το Αλικη. Μπορεις σε αυτα να προσθεσεις και το Καλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα οντως δεν μπορω να το παρω πισω ετσι ξαφνικα μετα απο 5 μηνες.....και ο αντρας μου διαφωνει... ;)

το αλικη δεν του αρεσει οποτε μαλλον θα καταληξουμε στο Κικη...

με τρωει ομως.... :? αλλα το καθολικη δεν μου βγσινει.... το κικη της παει ποιο πολυ..

και γιατι να κοροιδευουν στο σχολειο το καθολικη??? εχω ακουσει χειροτερα ονοματα...και εδω στη Ροδο ξερω πολλες που της λενε καθολικη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα διαφωνησω με τις φιλεναδουλες μου ηλιοδωρα κ joanaki :D

κατερινακι μου εγω το βρισκω ομορφο κ πολυ διαφορετικο ξεχωριστο ονομα για την ακριβεια δεν το εχω ξανα ακουσει ποτε!!!!εγω θα το εδινα!!!

δεν μιλαμε για ενα οτι να ναι ονομα!ας πουμε εμενα την μια μου την γιαγια την λενε συρμω..... :shock::shock::shock: ευτυχως πηρα της αλλης :D

οσο για αυτο που λες οτι εχει περασει πολλα για να σε μεγαλωσει δεν ειναι απο μονος του λογος το θεμα ειναι να το νοιωθεις κ εσυ μεσα σου κ να το δωσεις με την καρδια σου το ονομα της για να την τιμησεις μην ακους κ μην σκεφτεσαι τον κοσμο..

κανε αυτο που σου λεει η καρδουλα σου!!!!!!

Υ.Γ.η μπεμπουλα σου ειναι κουκλα!!!να σας ζησει!!!!

σε ευχαριστω πολυυυυ :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα μου η δικη μου γνωμη ειναι να τη βγαλετε καθολικη!!!κ φυσικα μπορειτε να τη φωναζετε με καποιο υποκοριστικο!!αλλα κ καθολικη να τη λετε παλι ωραιο ειναι!!!ενταξει δεν λεω,δεν το εχω ξανακουσει,αλλα εμενα θα μ'αρεσε να εχω ενα πολυ ξεχωριστο ονομα που σπανια βρισκεις καποιον να το χει!!θα ενιωθα μοναδικη!!!χιχι!!!

ας πουμε εμενα με λενε ανδριανα κ εδω στο νησι δεν το εχουν συνηθισει,μπορει να ειμαι κ η μονη μ'αυτο το ονομα κ συνεχεια με φωναζουν ανδριανη!τη μιση μυκονο,ανδριανη τη λενε!!! :lol: κ τους λεωωω οοοχιιιιι ανδριανηηη,ανδριανα με λενε!!!! :roll: μα χαλανε τη μοναδικοτητα μου!!!χιχι!!!την ψωνισα παλι!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παραξενο όνομα το Καθολική, έχω ακούσει και το Επιστήμη που είναι ακόμα πιο παράξενο για όνομα.

Εαν αποφασίσεις να την βαφτίσετε έτσι να το κάνετε, αλλά προς Θεού μην το φωνάζετε Κική.

Πέραν του οτι παραπέμπει σε άλλα ονόματα...Είναι κρίμα... :oops::oops::oops::oops:

Καλύτερα ολοκληρο και ιδιαίτερο, παρά κομμένο και... στο χαμό. (σ.σ.εννοώ κοινοτυπο και πολυφορεμένο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

το θεμα ειναι λεπτο, απο τι στιγμη που το εχεις πει στη μαμα σου, οτι θα δωσεις στην κορη σου το ονομα της...φαντασου την απογοητευση που θα νιωση!!!! αν της πεις οτι αλλαξες γνωμη, :cry::cry::cry::cry:.

συμφωνω δεν ειναι και τοσο ωραιο...αλλα η μαμα σου ειναι πολυ σημαντικη για σενα, αυτο μονο να σκεφτεις...

και κατι ακομη, το να αλλαξεις το ονομα και να την φωναζεις διαφορετικα, καποιο υποκοριστικο... ειναι σαν να της εχεις δωσει αλλο ονομα...δεν θα σου θυμιζει τη μαμα σου.

συγγνωμη κιολλας, αλλα ετσι θα εκανα εγω, θα εδινα το ονομα της μαμας μου, οποιο ονομα κι αν ηταν αυτο...

με το καλο η βαφτιση, να ειναι γερη και δυνατη...

καλοφωτιστη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας ευχαριστω πολυ για τις αποψεις σας...δεν ξερω γιατι μου εχει κολλησει αυτο το θεμα εδω και λιγες μερες...και ο ανγτρας μου καθολικη θελει αντι το κικη.....μας αρεσει επισεις το Νεφελη....αλλα δεν μπορω καν να πω στην μαμα μου οτι θελω να το αλλαξω.... ;)

Το Ανδριανα ειναι τελειο ονομα μου αρεσει παρα πολυ...

μου αρεσει επισεις το Νεφελη οπως και στον αντρα μου....το Δαναη.....Ηλιανα.....

ουφφφφφφ :cry: τι το θελα και εγω.....απλα επηδει περιμενε τοσο πολυ το εγγονακι της και δεν εχει αλλο παιδι να την βγαλει ετσι το ειχα σκεφτει....

πειτε μου κ αλλα !!!!! οχι ονοματα γνωμες....βεβαια ειναι πολυ δυσκολο να το παρω πισω αλλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιταξτε τι βρηκα...

Κοντά στο Φιλέρημο στα ερείπια της αρχαίας Ιαλυσού είναι κτισμένη η γραφική κωμόπολη Κρεμαστή, της οποίας ο καθεδρικός ναός τιμάται το όνομα της Παναγιάς της Καθολικής Ούτος είναι κτισμένος στα θεμέλια αρχαίας βυζαντινής εκκλησίας, όπως μαρτυρούν τα δύο κιονόκρανα και ο σωζόμενος ζωγραφημένος τοίχος της κτητόρισσας, που βρίσκεται κάτω από την μεγάλην εικόνα. ¨όπως δε φαίνεται από την επιγραφή, που φέρει απάνω στη θύρα του νάρθηκα, ανακαινίστηκε στα 1839.

Η πανήγυρη της Καθολικής Παναγίας γίνεται στις 15 και στις 23 Αυγούστου και προσέρχονται πολλοί πανηγυριστές όχι μόνο από την πρωτεύουσα και τα χωριά της Ρόδου αλλά και από τα γειτονικά νησιά, Οι περισσότεροι πανηγυριστές έρχονται με το τάμα τους προσφέροντες λάδι, κερί, λαμπάδες, διάφορα χρυσά και αργυρά κοσμήματα, ομοιώματα πάσχοντος μέλους, βαρύτιμες ενδυμασίες και πέπλους μεταξοΰφαντους, που έταξαν σε δύσκολες περιστάσεις του βίου των. Άλλοι πάλιν, αφού ασπαστούν τη Μεγαλόχαρη, προσπαθούν να επικολλήσουν σε κάποιο μέρος της εικόνας νομίσματα διάφορα, τα οποία να μεν κολλήσουν, νομίζουν πως θα λάβη την ποθούμενη εκτέλεση εκείνο, που μελετούν, αν δεν κολλήσουν, είναι σημείο ότι δεν θα πραγματοποιηθή ο πόθος των. Είναι δηλαδή τούτο τρόπος να επικοινωνήση ο νους των προσκηνυτών με τις βουλές του Θεού διά της χρησμοδότιδος Παναγίας.

Πολλοί άρρωστοι κατακλίνονται μέσα στο ναό κοντά στην εικόνα και κάμνουν τριήμερα, νηστεύουν δηλαδή τρεις μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...