Μετάβαση σε περιεχόμενο
ΒΙΚΥ

ΚΡΕΜΑ MUDISAL

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ Η ΚΡΕΜΑ MUDISAL ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ,Η ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΑ ΟΥΛΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ,ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ,ΣΕ ΤΙ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΠΟΣΟΤΗΤΑ!!ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΟΤΙ ΑΠΟΡΡΟΦΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΟΥΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ..ΓΙΑ Ν'ΑΠΟΦΕΥΓΕΤΑΙ Η ΦΑΓΟΥΡΑ Η Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΠΩΣ..ΠΧ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΑΠΟ ΛΕΜΟΝΙ!!ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ Η ΟΧΙ?

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταγονες απο λεμονι να μη βαλεις, μπορει να σου κανει αλλεργια

λενε οτι ανακουφιζει μεν αλλα προσωρινα και οτι η συχνη χρηση σκληραινει τα ουλα αργουν τα δοντια και πονανε ακομα περισσοτερο..

εγω δεν του πολυεβαζα να σου πω την αληθεια.. αλλα δεν ξερω αν ισχυουν κιολας αυτα

ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ MUDISAL ΘΑ ΒΑΛΩ!!ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΛΕΜΟΝΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΟΞΙΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ!!ΑΠΛΩΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΥΤΗ Η ΚΡΕΜΑ!!ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ..ΜΕ ΤΟ 2ο ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΙΣΩΣ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΠΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ!!

Βίκυ εμένα η mudisal με είχε σώσει .Ξεκίνησε να έχει ενοχλήσεις στα δόντια απο 3 μηνών γκρίνια συνάχι και δνε είχε και όρεξη , η κουνιάδα μου δυο παιδια έχει με τη αλοιφή παρέα έτσι το έκανα και εγω δνε μου δημιουργησε τη παραμικρη παρενεργιά αντίθετα κοιμόταν ήσυχος . Μάλιστα εγω απο κάποια φάση καιμετα την έβαζα στη πιπίλα και ηρεμούσε ούτε τα ούλα σκληρυναν που λενε μια χαρά τα εβγαλα , ακομα και τωρα αν πονάει κανεναν δοντακι του βαζω καιας ειναι σχεδον 7 εδω την εβαλε και ο αντρας μου και ηρεμησε .

Κι εγω την παραχρησιμοποιησα τη mudisal. Και κατευθειαν πανω στο ουλο και στην πιπιλα...οπως λεει και η Βανια μας εσωσε απο γκρινια κλαματα και τα αλλα συνοδευτικα της οδοντοφυιας χωρις παρενεργειες μεχρι τωρα. Ομως παντα ειχα αμφιβολιες για το αν θα εχει καποιες συνεπειες η τοσο εντατικη χρηση της.

Ο παλιος παιδιατρος που ειχαμε στην Αθηνα επεμενε οτι 3-4 φορες τη μερα μικρη ποσοτητα (στραγαλι) δεν πειραζει σε τιποτα. Αυτος που εχουμε εδω λεει οτι περιεχει κατι σαν ασπιρινη και δεν κανει καλο.

Ειχα βρει ενα αλλο τζελ της baby bioxtra που ειναι φυτικο και δεν εχει ουτε ασπιρινη ουτε οινοπνευμα, αλλα δεν καταφερα ποτε να το αγορασω καθως ειναι μονιμως σε ελειψη στις φαρμακαποθηκες που προμηθευουν τα τοπικα φαρμακεια Ακομα και στα φαρμακεια που εχουν e-shop δεν υπαρχει.

Τωρα πια κοντευει να ολοκληρωθει η οδοντοφυια του αλλα ηθελα να ξερω αν πρεπει να περιμενω κατι αρνητικο απο τη χρηση (ισως και καταχρηση) που εχει γινει ηδη.

Κάποτε είχα πρόβλημα να βρω και τη mudisal δεν υπήρχε πουθενά τα φαρμακεία έλεγαν ότι μάλον θα αποσύρουν το προιόν τελικά ήθελαν να πλασάρουν τη φυτική η οποία ήταν ολύ πιο ακριβή και τουλάχιστον 2 μαμάδες που είχαμε μιλήσει δνε βοήθησαν τα μωράκια καθόλου .Τότε λοιπόν μπήκε ο άντρας μου στο ιντερνετ στην εταιρία παρασκευής και τους ρώτησε τι παίζει , όντως μας το επιβεβαίωσαν και μας έστειλαν εκείνη αλοιφές μάλιστα ο φαρμακοποιός της γειτονιάς τρελάθηκε μετα απο λίγο καιρό ξαναεμφανίστηκε . Ωστόσο αν ενδιαφέρεστε για την άλλη μπορείτε να ρωτήσετε εδω

http://www.placcontrol.gr/A2E390B2.el.aspx έτσι να μην παιδεύονται τα μωράκια αλλά και οι μαμάδες

και εγω εβαζα και στα 2 mundisal. αλλα οχι πολυ. για 2 παιδια ουτε το μισο σωληναριο δεν τελειωσε. γιατι καταλαβα οτι για πολυ λιγο χρονο ηρεμουσαν, ισα μεχρι να φυγει η γευση. αλλα καποια παρενεργεια δεν ειδα...

ενω εβαζα και στα 2, ο Σπυρος αρχισε να βγαζει κατα τον 7ο μηνα και η Μαριαννα λιγο πριν χρονισει! αρα δε νομιζω να ειχει να κανει με το ποτε θα βγουν τα δοντια.

Καλησπέρα και καλή χρονιά.Αν και λιγο αργά μιας και εδώ και 15 ημέρες αντιμετοπίζω προβλημα συνδεσης με το mammylland καταφέρνω να σας απαντήσω την mundisal μόνο οι παιδίατροι την συστήνουν -και κακώς διότι περιέχει αναισθητικό(λιδοκαϊνη ή ξυλοκαϊνη και οχι ασπιρίνη όπως γράφτικε παραπάνω) που αν και για λίγο θα βοηθήσει στον πόνο σκληραίνει τα ούλα και κανει την ανατολή των δοντιών ποιό επώδυνη,ενναλακτικά θα πρότεινα bexident bebe που είναι ελαφρύτερη και περιέχει γλυκάνισο φυτικό καταπραϊντικό.Μπορείται να δώσετε depon για να σταματίσει ο πόνος

Ελευθερία Κιλτένη

• Απαντήσεις

• @Narcissa και εγώ το πρώτο έλεγα να πάρω για το νεράκι όταν ξεκινήσουμε!πάλι καλά βολεύτηκε τη σύριγγα και δεν το έχεις άγχος! Εμείς 10 κάνουμε μπάνιο όπως σας έχω ξανά πει αλλά τώρα τελευταία μου νυστάζει από πιο νωρίς η μικρή και είπαμε και εμείς να κάνουμε πιο νωρίς μπανάκι για να κοιμάται!εχθές κουτουλαγε η καημένη στο ριλαξ και ο άντρας μου γελούσε! Μασιτικο δεν έχουμε πάρει αλλά έχουμε τη σοφή που μας την είχαν φέρει δώρο και όλο αυτήν έχουμε στα χέρια και στο στόμα! @Angelmammy υπομονή...μπορεί από τον πυρετό να μην εχει όρεξη  μην ανησυχεις θα περάσει  και αυτο...
    • Τελικα τι έγινε με τον μικρό?έχει κενώσεις?
    • Και εγώ το ιδιο κανω αλλά την κρατάω στο δεξί χερι και της κρατάω και τα δύο ποδαράκια μόνο για λίγο την κρατάω από το ένα για να την πλύνω!
    • ναι θα το κανουμε αμεσα εμας α κ β ειναι 46% κ η ολικη 55% Η μεση προωθητικη ικανοτητα 32.8% μακαρι να πανε ολα καλα οπως κ στη δικη σου περιπτωση!
    • Ε μα κ συ!!! Κρασάκι χωρίς αλκοόλ?? Θα περιμένω καλύτερα μέχρι να τελειώσω με το θηλασμό να το ευχαριστηθώ!!😋😁
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...