Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕ ΕΚΚΡΙΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ


arkoudakia

Recommended Posts

Τον τελευταίο καιρό ξεκινήσαμε με το σύζυγο μου προσπάθειες για παιδί. Η 1η ήμερα του κύκλου μου ήταν 14 Νοεμβρίου. Ο κύκλος μου διαρκεί 28 ημέρες και είχα επαφές με το σύζυγο μου από την 10η έως 17η ημέρα και τώρα βρίσκομαι στην 24η ημέρα. Την 21 ημέρα και σήμερα παρατήρησα λίγες καφές εκκρίσεις, πράγμα που δεν το είχα παρατηρήσει ποτέ πριν και ειδικά 1 βδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο.Νόμιζα ότι θα μου ερχόταν νωρίτερα η περίοδος αλλά τίποτα ακομη....

Α) Τι σημαίνουν αυτές οι καφέ εκκρίσεις? Είναι κάτι ανησυχητικό?

Β) Υπάρχει ενδεχόμενο να είναι σημάδι πιθανής εγκυμοσύνης αυτά τα καφέ υγρά?

Δ) Σε πόσες μέρες θα μπορούσα να κάνω εξέταση β χοριακής για να εξακριβώσω τυχόν εγκυμοσύνη?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!Καταρχην τρελη συμπτωση γιατι εχουμε ιδιες ημ/νιες σ'αυτον τον κυκλο!Και εγω ειχα 14/11 τερ κ ειμαι στην 24η μερα με κυκλο 28!!!αυτα ετσι...για την ιστορια..στο θεμα μας λοιπον..

Απο την εμπειρια μου κ χωρις να θελω να παιξω τον γιατρο,θα σου πω πως:

Οι καφε εκκρισεις μπορει να ειναι μια μικρουλα ανωμαλια του κυκλου..ας πουμε να αδιαθετησεις λιγο πιο νωρις.Το οποιο ειναι κατι φυσιολογικο.Μονο αν επαναληφθει αυτο σε 3-4 κυκλους συνεχομενα μπορει να σε βαλει σε υποψιες κ να το ψαξεις με το γυναικολογο σου,μηπως ειναι κατι ορμονολογικο.

Υπαρχει πολυ μεγαλο ενδεχομενο να ειναι σημαδι εγκυμοσυνης,μιας κ πολλες γυναικες εχουν ξεκινησει μοα εγκυμοσυνη ετσι..και αυτο ειναι επισης φυσιολογικο.

Β χοριακη,μπορεις να κανεις ακριβως την ημερα που περιμενεις περιοδο,δηλ.την 28η,αν δεν αδιαθετησεις.

Αλλα.....!!!!Το καλυτερο ειναι να κανεις λιγες μερες ακομα υπομονη,4-5 κ αν δεν εχεις δει περιοδο(που στο ευχομαι),τοτε κανε την εξεταση.Αυτο δεν το λεω εγω..το λενε οι γυναικολογοι..οσο αργοτερα την κανεις(ε..καλα δεν εννοουν ενα μηνα μετα..),τοσο το καλυτερο.

Παντως η χοριακη δειχνει 12-14 μερες μετα τη συλληψη,οχι την επαφη...την συλληψη,οποτε οπως σου ειπα κ στην 28η να την κανεις...θα μαθεις!Απλα αν η συλληψη εχει γινει λιγο αργοτερα μπορει να βγει χαμηλη η τιμη της κ να αγχωθεις το πρωτο καιρο για αυτο λενε οι γιατροι να μην την κανουμε πολυ νωρις.

Αυτα απο εμενα,ελπιζω να βοηθησα!Οτι αλλο θες...εδω ειμαστε!

Να σου ευχηθω να παρεις την απαντηση που θελεις σε λιγες μερες!!!!Δηλ.++++++++++++++++++ :D:D

Να σε ρωτησω..αλλα συμπτωματα εχεις;

Φιλια κ περιμενω νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala einai kopela m tin 30imera dld na xeis 2-3 meres kathisterisi na pas na kaneis exetasi xoriakis!

isws einai egkimosini nai!sto euxomai olopsixa!

an se kamia vdomada den s erthei periodos na pas na kaneis tin exetasi!

kai test egkimosinis mporeis na kaneis alla i xoriaki tha deixei kalitera giati i ormoni tis egkimosunis fainetai pio nwris sto aima para sta oura!

sou euxomai kala apotelesmata kopelitsa m!

oti kalitero!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τα σχολια σας!

Ζούμπι, νιώθω κάπως κράμπες, ενοχλήσεις την κοιλιά κάτω χαμηλά, σαν να περιμένω περίοδο. Η αλήθεια είναι λιγάκι πιο έντονεσ οι ενοχλήσεις από ότι στην περίοδο.... το στήθος νομίζω πολύ λίγο πρήστηκε....και τα καφε υγρα δεν τα εχω και συνεχεια... δηλαδη καθε 2 μερες και λιγα.... Στη μέση κατω χαμηλα νιώθω μια ενόχληση... αλλά εχω και προβλημα δισκοκοιλες ίσως είναι και αυτο....

τι να πω δεν ξερω... τι μπορει να είναι...

εσυ τι συμπτωματα έχεις Ζούμπι????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω αστα φιλεναδα............καθε μηνα εχω ολα τα συμπτωματα κ ειναι ακριβως τα ιδια(περιοδος-εγκυμοσυνη)..οποτε δεν μπορω να τα ξεχωρισω....

Εγω εχω ηδη μια κορη 7 ετων,οταν ειχα μεινει εγγυος δεν το ειχα καταλαβει κ οταν πηγα στον γιατρο κοντευα να κλεισω τον 3ο!!!! :shock:

Περσι ξαναμεινα εγγυος,απεβαλα στην 6η βδομαδα.Τοτε το καταλαβα νωρις αλλα οχι απο συμπτωματα...πιο πολυ απο προαισθημα,αληθεια...

Σε ρωτησα μηπως κ εχεις κατι που δεν το ξαναειχες...ας πουμε ζαλαδες,κραμπες ,ορεξη για φαγητο κ.τ.λ.,μηπως κ ειχαμε κανενα σημαδακι παραπανω κ βγαζαμε ακρη... :)

Τελος παντων το καλο ειναι οτι θα ειμαστε μαζι στην αναμονη....ωραια,θα εχω παρεα!!Ευχομαι να ειναι ο τυχερος σου μηνας!!!!!!!!!!Ας περιμενουμε την καθυστερηση...ειναι το καλυτερο.

Θα τα λεμε ε;;θα περιμενω νεα σου,φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρκουδακι μου κ εμενα η κοιλια μου πονουσε παρα πολυ εκεινο τον μηνα που δεν ηρθε τελικα

ευχομε κ στις δυο σας το πολυποθητο αποτελεσμα φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω αστα φιλεναδα............καθε μηνα εχω ολα τα συμπτωματα κ ειναι ακριβως τα ιδια(περιοδος-εγκυμοσυνη)..οποτε δεν μπορω να τα ξεχωρισω....

Εγω εχω ηδη μια κορη 7 ετων,οταν ειχα μεινει εγγυος δεν το ειχα καταλαβει κ οταν πηγα στον γιατρο κοντευα να κλεισω τον 3ο!!!! :shock:

Περσι ξαναμεινα εγγυος,απεβαλα στην 6η βδομαδα.Τοτε το καταλαβα νωρις αλλα οχι απο συμπτωματα...πιο πολυ απο προαισθημα,αληθεια...

Σε ρωτησα μηπως κ εχεις κατι που δεν το ξαναειχες...ας πουμε ζαλαδες,κραμπες ,ορεξη για φαγητο κ.τ.λ.,μηπως κ ειχαμε κανενα σημαδακι παραπανω κ βγαζαμε ακρη... :)

Τελος παντων το καλο ειναι οτι θα ειμαστε μαζι στην αναμονη....ωραια,θα εχω παρεα!!Ευχομαι να ειναι ο τυχερος σου μηνας!!!!!!!!!!Ας περιμενουμε την καθυστερηση...ειναι το καλυτερο.

Θα τα λεμε ε;;θα περιμενω νεα σου,φιλια!!!!

Στο εύχομαι και σε σενα να είναι ο τυχερος σου μηνας!!

Η αλήθεια με έχει φάει η αγωνία και υπομονή δεν έχω καθολου.......

Όρεξη για γλυκα πρόσεξα ότι έχω... ζαλαδεσ δεν μπορω να πω οτι εχω...

Αχ αυτη η αναμονηηηηηηηηηηηηηηη

Σκέφτεσαι να κανεις κάποιο τεστ στο σπίτι? Εγω σκέφτομαι να κάνω το Σάββατο ή την Κυριακή....

Περιμένω να ακούσω νέα σου.... Αν νιώσεισ κανα αλλο σύμπτωμα πες ... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΔΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ Κ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΠΗΓΕΝΕ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Κ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημεραααααα!!!Πως ειμαστε σημερα;

Λοιπον εγω δεν προκειτε να κανω τεστ στο σπιτι αν.....αν εχω καθυστερηση.Και αυτο γιατι τοσα χρονια που προσπαθω για 2ο μωρο εχω φαει τοσα αρνητικα...που η καρδια μου δεν αντεχει αλλα...

Ειναι μεγαλη η ιστορια μου..θα τα πουμε καποια στιγμη.Υστερα ειναι κ το αλλο..εχω δει εδω μεσα στο mammy να απογοητευονται αρκετες κοπελες απο τα τεστ του φαρμακειου,τα οποια τους εδειξαν αρνητικο ενω ηταν εγκυες!

Και αυτο συμβαινει γιατι τα τεστ φαρμακειου στην πραγματικοτητα δεν ειναι τοσο ευαισθητα οσο λενε.Μπορει η συλληψη να εχει καθυστερηση λιγο κ η τιμη της χοριακης στα ουρα να ειναι μικρη,οποτε τα τεστ δεν την ανιχνευουν.Επισης οι γυναιοκολογοι,δεν τα συνιστουν.Σου λενε το καλυτερο ειναι να περιμενεισ 4-5 μερες μετα την καθυστερηση κ μετα να κανεις κατευθειαν χοριακη.Και κατι αλλο..στο αιμα η ορμονη της εγκυμοσυνης ανιχνευεται πολη πιο γρηγοαρα απ'οτι στα ουρα.Και αυτο το εχω δει με τα ματια μου.Στην 2η εγκυμοσυνη μου (που δεν πηγε καλα),η εξεταση αιματος ελεγε θετικο,η εξεταση ουρων ελεγε..ασθενες θετικο.

Ολα αυτα στα λεω συμβουλευτικα κ επειδη εχω περασει δια πυρος κ σιδηρου,τα λεω σε ολες τις κοπελες για να τις προφυλαξω απο ανουσιες αγωνιες κ αγχη.

Τωρα....απο συμπτωματα οπως σου ξαναειπα,εχω παψει παρα πολυ καιρο να δινω σημασια.Γιατι καθε μηνα εχω ολα τα συμπτωματα..τα παντα...τι εχει μια εγγυος..;;;Ε!αυτα ολα εγω τα εχω....εκτος απο τα υγρακια που λες εσυ.Αυτο δεν το εχω παθει ποτε,ουτε οταν ειχα μεινει εγγυος.

Παντως χωρις να θελω να σου δημιουργησω ελπιδες κ πολυ συγκρατημενα σου λεω πως αυτο που εχεις....μαλλον μωρο μου μυριζει.

Αν νοιωθεις οτι δεν αντεχεις να περιμενεις,κανε το Σαββατο τεστ.Ο κυκλος σου ειναι παντα σταθερος;;δηλ.ποτε δεν εχει παει ας πουμε στις 29 μερες;Εχεις υγρα;;δηλ.νοιωθεις απο κατω σου να εισαι συνεχως μουσκεμενη...;

Το στηθος σου πως το νοιωθεις;Ποναει;κυριως στις θηλες..το νοιωθεις βαρυ;η θερμοκρασια σου,πως ειναι;Γιατι στην εγκυμοσυνη εχουμε δεκατα,σε ολη τη διαρκεια,δηλ.μεχρι 37.Αν κ αυτο ειναι σχετικο...τελος παντων,μη σε ζαλιζω κ μη σε μπερδευω.

2 μερες μεινανε...θα μαθουμε λιαν συντομως!Καταλαβαινω οτι εισαι ανυπομονη...ομως να ξερεις οσο πιο πολυ κρατηθεις τοσο το καλυτερο!

Ευχομαι θετικα αποτελεσματα...οσο πιο θετικα γινετε!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημεραααααα!!!Πως ειμαστε σημερα;

Λοιπον εγω δεν προκειτε να κανω τεστ στο σπιτι αν.....αν εχω καθυστερηση.Και αυτο γιατι τοσα χρονια που προσπαθω για 2ο μωρο εχω φαει τοσα αρνητικα...που η καρδια μου δεν αντεχει αλλα...

Ειναι μεγαλη η ιστορια μου..θα τα πουμε καποια στιγμη.Υστερα ειναι κ το αλλο..εχω δει εδω μεσα στο mammy να απογοητευονται αρκετες κοπελες απο τα τεστ του φαρμακειου,τα οποια τους εδειξαν αρνητικο ενω ηταν εγκυες!

Και αυτο συμβαινει γιατι τα τεστ φαρμακειου στην πραγματικοτητα δεν ειναι τοσο ευαισθητα οσο λενε.Μπορει η συλληψη να εχει καθυστερηση λιγο κ η τιμη της χοριακης στα ουρα να ειναι μικρη,οποτε τα τεστ δεν την ανιχνευουν.Επισης οι γυναιοκολογοι,δεν τα συνιστουν.Σου λενε το καλυτερο ειναι να περιμενεισ 4-5 μερες μετα την καθυστερηση κ μετα να κανεις κατευθειαν χοριακη.Και κατι αλλο..στο αιμα η ορμονη της εγκυμοσυνης ανιχνευεται πολη πιο γρηγοαρα απ'οτι στα ουρα.Και αυτο το εχω δει με τα ματια μου.Στην 2η εγκυμοσυνη μου (που δεν πηγε καλα),η εξεταση αιματος ελεγε θετικο,η εξεταση ουρων ελεγε..ασθενες θετικο.

Ολα αυτα στα λεω συμβουλευτικα κ επειδη εχω περασει δια πυρος κ σιδηρου,τα λεω σε ολες τις κοπελες για να τις προφυλαξω απο ανουσιες αγωνιες κ αγχη.

Τωρα....απο συμπτωματα οπως σου ξαναειπα,εχω παψει παρα πολυ καιρο να δινω σημασια.Γιατι καθε μηνα εχω ολα τα συμπτωματα..τα παντα...τι εχει μια εγγυος..;;;Ε!αυτα ολα εγω τα εχω....εκτος απο τα υγρακια που λες εσυ.Αυτο δεν το εχω παθει ποτε,ουτε οταν ειχα μεινει εγγυος.

Παντως χωρις να θελω να σου δημιουργησω ελπιδες κ πολυ συγκρατημενα σου λεω πως αυτο που εχεις....μαλλον μωρο μου μυριζει.

Αν νοιωθεις οτι δεν αντεχεις να περιμενεις,κανε το Σαββατο τεστ.Ο κυκλος σου ειναι παντα σταθερος;;δηλ.ποτε δεν εχει παει ας πουμε στις 29 μερες;Εχεις υγρα;;δηλ.νοιωθεις απο κατω σου να εισαι συνεχως μουσκεμενη...;

Το στηθος σου πως το νοιωθεις;Ποναει;κυριως στις θηλες..το νοιωθεις βαρυ;η θερμοκρασια σου,πως ειναι;Γιατι στην εγκυμοσυνη εχουμε δεκατα,σε ολη τη διαρκεια,δηλ.μεχρι 37.Αν κ αυτο ειναι σχετικο...τελος παντων,μη σε ζαλιζω κ μη σε μπερδευω.

2 μερες μεινανε...θα μαθουμε λιαν συντομως!Καταλαβαινω οτι εισαι ανυπομονη...ομως να ξερεις οσο πιο πολυ κρατηθεις τοσο το καλυτερο!

Ευχομαι θετικα αποτελεσματα...οσο πιο θετικα γινετε!!!!!!!!!

Γεια σου Ζουμπι....

Όσον αφορα υγρα δεν έχω εδώ και 2 μέρες.....ήταν για πολυ λίγο τα καφέ υγρα... και αυτα στο σκούπισμα...

Σήμερα ξεκίνησαν λίγο να με τσουζουν οι θηλές (μια περίεργη αίσθηση) και πρήστηκε πολύ το στήθος μου....όσο για θερμοκρασία δεν έχω βάλει θερμομετρο....

Το Σάββατο λέω να κάνω το τεστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τα ίδια συμπτώματα είχα κάνει χοριακή την 28η μέρα όπου περίμενα περίοδο. 21η είχα λίγο αίμα κ μετά λίγο καφέ,τσούξιμο στις θηλές κ έντονα τσιμπήματα πότε δεξιά κ πότε αριστερά στις ωοθήκες.. Εύχομαι ολόψυχα να έχεις ένα σποράκι στη κοιλίτσα σου!!Καλή επιτυχία!!

Ζούμπι μου μακάρι να λάβεις κ εσύ το ομορφότερο χριστουγεννιάτικο δώρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα arkoudakia,ε,ναι κανε ενα τεστ το Σαββατο γιατι εχω την αισθηση οτι το τσακωσες το σπορακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Στο ευχομαι με ολη μου την καρδια!!!Μακαρι!!!

Εγω παλι...μια απο τα ιδια...θα αδιαθετησω σημερα-αυριο το πολυ...το καταλαβαινω γιατι πεφτει σιγα-σιγα η θερμοκρασια μου...δε βαριεσαι..μαθημενα τα βουνα απ'τα χιονια!!! ;)

Η δικη μου ωρα..αργει ακομη.....

Λοιπον,αντε κανε το τεστακι κ θα περιμενω με πολυ αγωνια τα νεα...μη με ξεχασεις!!!!!!!!!!!!

Φιλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!ζουμπι η θερμοκρασια τουλαχιστον σε εμενα δεν επαιξε ρολο μετρουσα κ εγω κ την εβλεπα που επεφτε..την μερα που εκανα το τεστ ειχα 36,8 απο 37+που ειχα κ ομως το τεστ εδειξε θετικο!!!!

αλλα κ τωρα να μην εγινε το θαυματακι σου ευχομαι ολοψυχα να γινει πολυ πολυ γρηγορα!!!

αρκουδακι καλα ακομη να κανεις τεστ????πως αντεχεις???για μενα εχεις καραμπαμ συμπτωματα γιατι ειχα κ εγω ιδια με εσενα!!!ειχα πολλα υγρα κ ολο νομιζα οτι ηρθε αλλα γιοκ :lol: κ για πρωτη φορα οταν ακουπουσα τις θηλες μου με πονουσαν :lol: εβλεπα ομως την θερμοκρασια κ απογοητευομουν ελεγα αποκλειεται μετα αρχισε να ποναει φοβερα η κοιλια μου που ποτε δεν πονουσα στην περιοδο ολη την ωρα ετρεχα τουαλετα να δω τελικα την ημερα που παντρευομουν πριν παμε στο δημαρχειο εκανα τεστ κ ειδα το πιο ομορφο +++++του κοσμου!!!αντε κανε κ πες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!ζουμπι η θερμοκρασια τουλαχιστον σε εμενα δεν επαιξε ρολο μετρουσα κ εγω κ την εβλεπα που επεφτε..την μερα που εκανα το τεστ ειχα 36,8 απο 37+που ειχα κ ομως το τεστ εδειξε θετικο!!!!

αλλα κ τωρα να μην εγινε το θαυματακι σου ευχομαι ολοψυχα να γινει πολυ πολυ γρηγορα!!!

αρκουδακι καλα ακομη να κανεις τεστ????πως αντεχεις???για μενα εχεις καραμπαμ συμπτωματα γιατι ειχα κ εγω ιδια με εσενα!!!ειχα πολλα υγρα κ ολο νομιζα οτι ηρθε αλλα γιοκ :lol: κ για πρωτη φορα οταν ακουπουσα τις θηλες μου με πονουσαν :lol: εβλεπα ομως την θερμοκρασια κ απογοητευομουν ελεγα αποκλειεται μετα αρχισε να ποναει φοβερα η κοιλια μου που ποτε δεν πονουσα στην περιοδο ολη την ωρα ετρεχα τουαλετα να δω τελικα την ημερα που παντρευομουν πριν παμε στο δημαρχειο εκανα τεστ κ ειδα το πιο ομορφο +++++του κοσμου!!!αντε κανε κ πες μας!!!!

leo aurio to proi na kano to test... vasika den to ekana to test giati perimena na erthei to savvatokiriako.... oti kai an ine to apotelesma thelo namai spiti ...oxi na pigeno meta doulia:P

Niothis san tsimpima stis thiles? sana na ehoun pathi kapoia trivi? mipos ehoun allaxi kai hroma oi thiles?

oso gia thermokrasia den evala na do ti eho....

mou kani entiposi omos pu tin 22h imera kai 24h iha kapoia kafe igra sto skoupisma kai enohlisis san na perimeno periodo... nomiza tha adiathetiso alla akomi tipota.... kai igra tora den eho katholou....

les na ine xekathara simptomata? i apla simptosis me periodo???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια και απο εμένα. θα ήθελα να μοιραστώ κι εγώ μαζί σας το εξής. βρίσκομαι στην 23η μέρα του κύκλου. χτες το πρωι είχα καφέ εκκρίσεις στο εσώρουχό μου το πρωί που ξύπνησα. τώρα που πήγα στην τουαλέτα είδα πάλι μαζί με τα λευκά παχύρρευστα υγρά καφέ εκκρίσεις.μου φαίνεται λίγο περίεργο, γιατί θυμάμαι να έχω τέτοιες εκκρίσεις 2-3 μέρες πριν την περίοδο. από την άλλη σκέφτομαι μήπως με την αλλαγή του καιρού και επειδή είμαι κρυωμένη οφείλεται εκεί. δεν θέλω να παίρνουν τα μυαλά μου αέρα γιατί δεν έχω άλλα συμπτώματα (οκ και πρησμένο στήθος αλλά αυτό το έχω μετά την ωορρηξία) και μετά θα στεναχωρηθώ τζάμπα...αυτά κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα......

Σημερα βρισκομαι στην 28η ημέρα του κύκλου μου και τελικά έκανα το τεστ... η γραμμη που δειχνει για πιθανη εγκυμοσυνη έγινε ροζ (όχι έντονα βαμμενη όμως την γραμμη ελέγχου)... αυτο σημαινει οτι ειμαι εγκυος???? μηπως δείχνουν λάθος αυτα τα τεστ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα στον μικρο μου ειχε δειξει αχνο θετικο και ηταν θετικο.φοβιθηκα να το πιστεψω και ρωτησα τον γιατρο μου και μου ειπε οτι δεν γινετε να δειξει οτι εισαι εγκυος και να μην εισαι.μπορει ομως να δειξει οτι δεν εισαι και να εισαι γιατι δεν εχει αναπτυχθει η ορμονη και να δειξει οτι δεν εισαι εγκυος και να εισαι.αν λοιπον το αποτελεσμα ειναι αχνο θετικο,εισαι εγκυος.να φανταστεις οταν εμεινα εγκυος στον μεγαλο και πηγα στο γιατρο,μου εκανε τεστ επειδη ηταν πολλυ νωρις και δεν θα φενοταν τιποτα στον υπερηχο.καλα αποτελεσματα να εχεις και σου ευχομαι να εισαι πολλυυυυυυυυυυυυυ εγκυος.το ονομα μου ειναι μαρια.το αντωνης ειναι το ονομα του μεγαλου μου γιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΚΟΥΔΑΚΙΑ.ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΕΣΤΩ Κ ΑΧΝΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΡΑΜΜΗ.ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΑΘΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΚΑΝΕ Κ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕ 3 ΜΕΡΕΣ Κ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΗ.ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΛΙΓΟ Κ ΠΗΓΕΝΕ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΟΥΜΕΡΑΚΙ ΜΕΓΑΛΟ!!!!!!!!!ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ κι εγώ! Και σε μένα ήταν πολύ αχνή, έκανα χοριακή και ήμουν όντως έγκυος!!!

Εάν ύπάρχει γραμμή έστω και αχνή ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ!!!

Αλλά η χοριακή θα το επιβεβαιώσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα!!!Τι ωραια νεα ειναι αυτα;;;;;;;;;Καλα εγω δεν ειχα κ πολλες αμφιβολιες!Σε προηγουμενο post μου για αυτους τους λογους σου ειχα πει να μην κανεις νωρις το τεστ.....για να μην αγχωθεις αδικα.Οπως σου λενε κ τα κοριτσια,απο τη στιγμη που βγηκε η γραμμη,οσο αχνη κ να ειναι,το τεστ ειναι θετικο.Απλα πηγαινε κανε μια χοριακη για επιβεβαιωση(θα στη ζητησει κ ο γιατρος σου εξαλλου)κ βουρ..στο γυναικολογο!

Αντε...με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia geia sas... den exw akoma kathusterisi kai kanonika perimenw aurio tin akatanomasti.. simera evala thermometro kai exw 37 kai polu prismeno stithos mazi me ligi kourasi kai kapoies osmes me anakateuoun. kanonika mia mera prin tin periodo pou kumainetai i thermokrasia tou swmatos? se proigoumenes periodous i thermokrasia mou tin antistoixi mera den xepernouse tous 36.5 vathmous. eixame polles epafes kata tin periodo twn gonimwn imerwn mou. LETE?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aeraki η θερμοκρασία σου είναι πάρα πολύ καλή!!!!!!!!!!!!!!!!Και το πολύ πρισμένο στήθος αλλά και η ανακατοσούρα είναι καλά σημάδια. Μυρίζομαι λοιπόν εγκυμοσύνη. Άντε με το καλό να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...