Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΚΥΠΡΟ!!!


Recommended Posts

Πριν 2 μήνες έγινα 29. Καλά σου πα είσαι μικρότερη:-))) φαίνεται απ τη φωτογραφία σου άλλωστε

και εγώ πάω Μακάρειο και στην Ευρωπαική κλινική (δίπλα από το βιβλιπωλείο Σολώνειο). Το σημαντικότερο είναι και θέμα ασφάλειας. Αν χρειαστεί κάτι είτε εμείς είτε το μωρό στο Μακάρειο θα καταλήξουμε άρα ο άντρας μου λέει καλυτερα να σαι ήδη εκεί από πριν.

Σημειωτέον δύο φίλες μου γέννησαν πρόσφατα και τα μωράκια τα έστειλαν προληπτικά Μακάρειο γιατί φοβήθηκαν στην κλινική αν και τα μωράκια ήταν μια χαρά.

Δεν ξέρω, ο καθένας δικαιούται να χει την άποψη του και ας αποφασίσει τι είναι καλυτερο για τον ίδιο είτε ιδιωτικό είτε δημόσιο τομέα.

θα δούμε και εμείς τι θα κάνουμε.

Σε ποια εβδομάδα εισαι τώρα; αν επιτρέπεται πόσα κιλά έβαλες εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 154
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aa evrwpaiki kliniki gennise mia fili mou k oi times itan poli pio logikes apo tin kliniki tin diki mou..emena akou na lipo8imiseis :( kaisariki me episkliridio 2,350, kaisariki me oliki anais8isia 2,130, fisologiki genna 1,480 k fisiologiki genna me episklidio 2,030 auta mono gia tin kliniki ipologise peripou 250,00 amoivi paidiatrou k 1,800 tou giatrou mou..Autes oi times einai gia 3 nixtes se mono dwmatio..Asta 3efeugoun poli oi an8rwpoi :twisted::twisted::twisted:..Oso gia ekeino pou les gia to oti an simvei otidipote xtipa 3ilo 8a se paroun Makareio se auto vasizete o andras mou k me protrepei gia Makareio..

Simera egina 21 evdomadwn..esi? Evala 3,5 kg (vasi tis zigarias mou) k 4-4,5 kg (vasi tis zigarias tis klinikis) alla mallon i diki mou isxuei giati toso kairo simfwnousane oi zigaries meta3i tous alla prin 2-3 meres tin alla3ane tin zigaria stin kliniki k gi'auto alla3ane ta dedomena :)..Esi?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, αυτοί θα σας "παττίσουν" με τη γέννα. Πεεεεεεεεεε. Πρώτη φορά ακούω τέτοιες τιμές. Δεν θυμάμαι τις τιμές της δικής μου κλινικής αλλά θυμάμαι ότι τις βρήκα λογικές.

Πάντως τα κιλά σου είναι τέλεια. Εγώ είμαι στην 18 εβδομάδα και 2 μέρες και έχω βάλει 4 σύμφωνα και με τον ιδιώτη γιατρό και τον έξω γιατρό. Απλά πρόσεξα πάρα πολύ μέσα στις γιορτές αλλιώς θα χα βάλει 8. Άρα εσύ τη Β επιπέδου θα την κάνεις στην 23 εβδομάδα και εγώ ακριβώς στις 20 εβδομάδες. Ξέρεις τι με αγχώνει;;; όταν έκανα το πρώτο τεστ (αυχενική) ήμουν στις 12 εβδομάδες ακριβώς, η γιατρός τόνισε στην νοσοκόμα που θα κλέιναμε το ραντεβού για τη Β επιπέδου να γίνει ακριβως στις 20 εβδομάδες και όχι στις 21 ή 22. Λες να δε τίποτα περίεργο;;;; :? Θα την κάνω στο νοσοκομείο την εξέταση.

Μπορεί να ναι το άγχος μου και σκέφτομαι τρελά πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oxi den nomizw na eide kati periergo aplws einai gia na mporei na sigkrinei kalitera tis metriseis tis pistevw..Stis klinikes tis a8ina na deis times to IASW exei pio 4iles times apo tin diki mou kliniki, alla k alles klinikes stin Kipro stoixizoun panw-katw to idio me tin diki mou, mono gia tin Evrwpaiki k gia kapoia alli pou paei mia fili mou (mou diafeugei to onoma tis klinikis twra) akousa toso xamiles times mipws oi ginaikologoi sas pernoun mis8o apo tis klinikes k den dinoun enoikio gia to xwro pou enoikiazoun opws o dikos mou ginaikologos? giati kati tetoia mou eipe ekeini i fili mou..lew twra den 3erw k egw giati etsi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια:-)

Δεν ξέρω Άντρια μου, τι να σου πω; το μόνο που ξέρω είναι ότι ο γιατρός μου χρεώνει πάρα πολύ λίγο την επίσκεψη, για να καταλάβεις του κανα παρατήρηση γιατί παίρνει τοσα λίγα και μου πε δεν θεωρώ ότι πρέπει να παίρνω περισσότερα :shock: Βέβαια εμένα δεν με χαλούσε καθόλου αυτό αφού μέχρι τις 12 εβδομάδες πήγαινα κάθε εβδομάδα :)

Έχεις κανένα καλό γιατρό να μου προτείνεις για την εξέταση για τα μάτια;

Καλη μέρα να χεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia na mou les pws oute i xrewsi tou den einai akrivi gi'auto den pianei k tosa gia gennes..Oute egw 3erw Chrystalleni mou pws doulevoun akrivws stis klinikes..Gia tin e3etasi twn matiwn egw piga ston Dr. Iwanni Kiprianou k emeina kateuxaristimeni..Mou eipe i mama mou pws einai poli kalos k ton kaloun k ston Nosokomeio..To iatreio tou einai apenanti apo to patriko mou..Einai ekei pou einai to taxidromeio k to dimarxeio tis Aglantzias k i Ekklisia tou Agiou Gewrgiou (i megali ekklisia)..8a sou steilw twra private minima me to til k tin dieu8insi tou iatreiou tou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστώ κορού μου για τα στοιχεία. Πολύ ευγενικό εκ μέρους σου:-))

Πολύ βολικό που είναι κοντά γιατί μένω πολύ κοντά στο μεξικάνικο στην Αγλαντζιά. 2 λεπτά απ το σπίτι μου ο γιατρός. Θα κάνω και τη Β Επιπέδου και μετά θα πάω. Ο άντρας μου έχει ένα δικό του γιατρό στη Λάρνακα που θέλει να παώ εκεί αλλά δεν πολυβολεύει.

Πονάει καθόλου η όλη διαδικασία;

Αν γεννήσουμε στο νοσοκομείο ίσως βρεθούμε εκεί:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα ανακάλυψα αυτό το ποστ..Να μπω στην παρέα σας??? Είμαι κι εγώ από Κύπρο!!!! Εγκυούλα και εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά!!! Τώρα θα διαβάσω αυτά που γράψατε να ενημερωθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai se 8eloume Marigoula mou :))..Chrystalleni mou den ponaei aplws sou vazei kati stagones sta matia se afinei na katseis 20-30 lepta gia na drasei to farmako gia na mporei na dei ta matia sou apo pisw k 8olwnei i orasi sou k einai ligo avolo auto..Mou eipe pws meta apo liges wres 8a evlepa kanonika..Vasika egw piga arga to apogeuma k tin epomeni to prwi eida teleiws pentaka8ara..An ginete as se parei kapoios na min odigiseis, egw piga perpatiti epeidi eimoun stin mama mou alla meta pou i8ela na ertw sto spiti mou sto Geri 4ilodiskoleutika sto odigima..Aa sou esteila k aitima filias edw sto mammy edw k 2-3 meroules :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Αντρια μου!!! Λοιπόν αφού συστηθήκατε όλες...να σας πω κι εγώ ότι μένω Λευκωσία, πρόσφατα μετακόμισα στη Λακατάμεια. ¨Είμαι 25 χρονών και μετά από πρόωρο τοκετό που είχα πέρσι κι έχασα το κοριτσάκι μου στην 22η εβδομάδα είμαι έγκυος και πάλι..Θα κάνω περίδεση τραχήλου και ο Θεός βοηθος..

Όσες είναι ήδη μανούλες..να τα χαίρεστε τα μωράκια σας..κι όσες είναι με φουσκωμένες κοιλίτσες με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας...Για πείτε ποιοι είναι οι γιατροι σας??

¨Αντρια μου πλησιάζει η Β' επιπέδου ε??? Θα δεις πόσο ωραία είναι..καμια κλωτσιά έριξε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Agapi egw opws 3ereis paw k Makareio k o ginaikologos mou einai o Dr. Giorgos Anastasiou stin ISIS kiniki..Nai arxise :) wres wres klwtsa poli elafria alla 1-2 dinates tis efaga :))..Nai B'apipedou paw stis 25 tou minos ax k anipomonw :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου και απο εμενα μαριγουλα μου καλοσορισες και εσυ στην παρεα μας οσο παει μεγαλωνει με το καλο να ερθει και εσενα το μωρακι σου ;)

αντρια μου κοριτσακιιιιιι μπραβω ατε με το καλο και η β επιπεδου και σε εσενα και στην χρυσταλενι μην ανησυχις χρυσταλλενι μου για το οτι σου ειπε να παεις ποιο γρηγορα για την β επιπεδου καθε γιατρος δουλευει διαφορετικα και εχει την δικη του μεθοδο...

αντρια μου σε λιγο καιρο η κλοτσιες θα ειναι πονος :shock: εμενα μου εδινε κατι δυνατες που πονουσα αλλα εμενα ητανε πολυ ζωηρη και πολυ κινητικη

εγω κοριτσακια μου στο αχιλειο πληρωσα 3,500 για καισαρικη με επισκληριδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπερακ απομενα....

να ευχηθω σε ολες σας με το καλο να γεννησετε με κανεναν πονο

κ να καλοσωρησω τα νεα μελη ....

αντρια μου πολυ χαρηκα ....κοριτσακι ε???καλα δε σου λεω τι ναζι εχουνε..ολο χαδια κ φιλια..

θα τρελαθεις.....

εγω οπως σας ειπα μενω παφο αλλα οχι για πολυ μιας κ κ ψαχνουμε να νοικιασουμε σπιτι στη

λεμεσο....τη δευτερα θα στειλω κ ενα βιογραφικο για μια δουλεια λεμεσο κ αν με παρουνε θα το

επισπευσουμε για το σπιτι....βεβαια θα ειναι κουραση να πηγαινω απο παφο αλλα εχει ο Θεος...

κατα τ'αλλα σπιτι με τα μωρα..ο γιοκας μου ολο κανει καινουτγια καμωματα(2.5χρ) κ με ξετρελενει κ η

κορουλα μου(6μηνων) ολο ξεκαρδιζετε στα γελια....

εγω κ τα 2 παιδια τα γεννησα στο ιασισ παφο με καισαρικη (ολικη κ επισκληριδιο) μονη στο

δωματιο με τον κ.Κοντο 2200...

Αντρια μου τωρα ειναι γλυκιες οι κλωτσιες οταν μεγαλωσει η κορουκλα θα δεις πως θα πεταγεσαι..

χιχιχι...φιλακια σε οοοολες σας~

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai koritsaki einai, 8a pesei nazi hehe :))..Na sou pw 8elw na me klwtsaei ligo gia na vlepw pws einai kala den ftanei pou eimai agxwdis tipos genika mia mera na min tin niwsw kanw kakes ske4eis :( epomenws einai o tropos mas gia na eikoinwnoume :)..Euxaristoume yiotaki mou gia tis euxes sou :)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριγούλα καλοσώρισες στην παρέα και εγώ πρόσφατα ανακάλυψα τις Μαμάδες από Κύπρο:-) Είναι ωραίο που μαζευτήκαμε όλες εδώ:-)))

Άντρια μου και να μου στειλες αίτηση για φιλία νομίζεις το είδα ή ξέρω που να το βρω;;;; είναι εκεί που μου στειλες τα στοιχεία του γιατρού;

Εμένα πότε θα αρχίσει να κλωτσά; Μόνο κάτι ελαφρά κτυπηματάκια νιώθω αραιά και που.

Μύρια μου ελπίζω όλα να πάνε καλά. Το γιόκα μου όταν γεννηθεί με το καλό θα τον ονομάσουμε Ανδρέα - το όνομα του παπά μου και του πεθερού μου.

Αγόρασα μια μεγάλη λαμπάδα να πάω να την πάρω στον Απόστολο Ανδρέα στο Πλατύ να μου προσέχει το γιο μου γιατί είμαι μια αγχώδη μελλοντική μανούλα:-)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chrystalleini mou stin arxiki selida sta de3ia sou ekei pou grafei to onoma sou, ananewsi status, nea minimata k to epomeno einai ta aitimata filias ekei einai pata to ekeino..Kala 8a kaneis me tin lampada giati k egw vasizome gia ena igiestato mwraki stin Agia Eirini-Xrisovalantw pou me voi8ise na meinw egkios..Posa tamata k proseuxes ekana wspou na meinw egkios..ASTA!! Apeira..Stin Agia Eirini-Xrisovalantw, stin Panagia tou Traxwna,ston Agio-Rafail, stin Agia Anna, ston Ago Styliano se opoio Agio i Agia akoua pws kanei 8aumata k eidika gia atekna zeugaria etrexa opou fantasteis ekana alla mesa mou pisteva pragmatika pws 8a eisakoustw giati eixa apisteuti pisti :(..Se 8auma einai i korasa mou!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κρίμα βρε Χρυσταλένη μου... θα γνωριζόμασταν κα θα είχα και παρηγοριά...

όλοι με κοροίδεύουν που πηγαινω στο κουκούλι... χαχαχα!

ο πρώτος πίνακας είναι έτοιμος ετοιμάζω τον 2ο...

εγώ γέννησα φυσιολογικά, χωρίς επισκληρίδιο και πλήρωσα 1700 ευρώ.

είμαι απόλυτα ευχαριστημένη με τη φροντίδα που με προσέφεραν.

με το καλό όλα τα μωράκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορούες μου καλησπέρα!!

Να σας πω και εγώ καλή χρονιά γιατί δεν μπήκα να σας ευχηθώ!

Να καλωσορίσω και εγώ με τη σειρά μου τις νέες φιλενάδες και όσες είναι εγκυούλες με το καλό να γεννήσουν και όσες προσπαθούν σύντομα να μείνουν εγκυούλες!!

Άντρια μου κοράσα τελικά ε? Μπράβο καλή μου!!! Συγχαρητήρια και πάλι!!!!

Εμείς βαφτίσαμε τον γιόκαρο μας στις 2 του μήνα!!Δεν έκλαψε καθόλου,αντιθέτως γέλαγε συνέχεια!!! Έπιασε και πάνω στην κολυμπήθρα και περίμενε μπάνιο!!! Καλά ότι εγώ βούρκωσα και ήμουν έτοιμη να κλαίω...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Άντρια μου, να 'σαι καλά!

Πάντως Άντρια, μου είσαι πολύ γνωστή φυσιογνωμία..αν έλεγες ότι είσαι από Λάρνακα,θα έπερνα όρκο ότι πηγαίναμε στο ίδιο λύκειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κορούες μου.

Έγινε ωραία συνήθεια να μπαίνω εδώ και να μαθαίνω τα νέα σας:-)

Εγώ ήμουνα από τις τυχερές στο θεμα σύλληψης. Και τις δύο φορές έμεινα έγκυος απ' τον πρώτο μήνα προσπαθειών. Βέβαια η πρώτη παλινδρόμησε και με πήρε πολύ από κάτω και έκανα απόξυση. Δούλευα κιόλας και κάθησα 3 μέρες μόνο και μετά δουλειά. Ήταν δύσκολη περίοδος γιατί έμπαινα σε τάξεις να κάνω μάθημα και έπρεπε να μαι και να δείχνω καλά:-))) Ίσως αυτό με βοήθησε να επανέλθω. Αλλά ο Θεός είναι μεγάλος και μετά από 3 μήνες αποχή βάλαμε μπρος και ξαναέμεινα έγκυος:-)))) Άρα όλα καλά. Δεν είμαι το άτομο που κάθε Κυριακή θα πάω εκκλησία αλλά πιστεύω πολύ και εγώ και ανδρας μου. Άντρια μου σίγουρα σε βοήθησε το γεγονός ότι πιστεύεις και συ Μαριγουλα μου ταλαιπωρήθηκες αλλά όλα καλά τώρα:-)))) Κ εσύ Μαρίαχαρ να χαίρεσαι το γιόκαρο σου και να ναι πάντα ευτυχισμένος και υγιής.

Και για να αλλάξω κλίμα Νανούκα να δεις κάτι πίνακες που κληρονόμησα απ τη γιαγιά μου με κουκούλια να πάθεις σοκ. Είναι τέλειοι. Όλα τα εγγόνια πήραμε από κάποιους. Απλά τώρα στα 95 τους χλωμό να συνεχίσουν να κάνουν.

Αλήθεια εσείς κοπέλες με τι ασχολείστε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chrystalleni mou oute egw eimai tis ekklisia aplws pistevw poli se 8aumata..Egw me ti asxoloume hm...me tipota :)):))..Arxisa na pigenw yoka ena diastima gia na vrw tin iremia mou mpas k kataferw na meinw egkios alla tipota k etsi to stamatisa giati itan k oi wres diskoles teleiwname stis 9 to vradi k meta vour sto spiti gia fagito afou prin eimoun douleia k den prolavena na mageire4w prin apo to ma8ima..Den exw kapoio hobby k den mou aresei auto..An vrw parea k me piesei gia kati kalos alliws moni tempeliazw :).. Skeftomouna gia kosmimata i idea mou aresei alla apo fantasia giok..

mariaxar poli mou lene pws se kapoia moiazw mallon i fisiognwmia tou proswpou mou einai asilla kipriaki :)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ρε τι δουλειά κάνεις και δούλευες τόσες ώρες;;;;;

Αλλά τι λεώ και εγώ μέχρι πέρσι δούλευα 8 με 6 και μετά ήμουν μαζόχας πήγαινα μαθήματα μαγειρικής & Ισπανικά και ερχόμουνα σπίτι και ξανά διάβασμα για το σχολείο. χεχεχεχεχ

Φέτος παραίτησα το ιδιωτικό σχολείο κάνω ιδιαίτερα εντός και εκτός και δήλωσα για αντικαταστάσεις στα δημόσια.

Δεν έχω καλλιτεχνική φλέβα...καμία σχέση...δώσε μου βιβλία να διαβάζω...είμαι σπασικλάκι:-)))))))

ααα και οι χοροί latin μου αρέσουν πολύ...έκανα κάποτε

yoga όμως δεν θα έκανα ποτέ...... να κάθομαι ακίνητη;;;; δεν υπάρχει περίπτωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sxolana girw stin 5:00 pigena ligo stin mama giati yoga ekana sto plati (aglantzia) k epigena meta oloishia apo tin mama sto ma8ima giati den esimfere na ertw Geri k na 3ana epitre4w meta pali aglantzia..yoga itan sta8eres oi wres k itan arga to apogeuma k etsi anagkastika epigena ekeini tin wra..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...