Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΚΥΠΡΟ!!!


Recommended Posts

Manoules geia sas kai apo mena!! ;)

Pws iste, ola kala? Ta zouzounia sas ti kanoun?

Emena i zouzouna mou tis evala DVD ton Barney kai ton vlepei na iremisw ligo, o mikros koimi8ike prin apo ligo!!!

ti nea kopeles??

Yiotaki m kaloswrises stin parea mas! :D Ta paidia mas exoun peripou tis idies ilikies! Emena i kori mou ine 2 xronwn kai o gios mou peripou 1 minou!!! O gios sou esena exei zilepsi???

Nai ontws stin Pafo ine oligon nekra, doulevw stin pafo kai xerw, den exei kai polla pragmata na kaneis, omws ine wraia pou exei 8alassa konta!!! kai egw twra pou ime spiti variemai aforitaaaa!!!

filakia

mini :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 154
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mini mou den zhleuei k idiaitera thn beba...

ισα ισα οταν κλαιει παει κ της βαζει την πιπιλα κ της κουναει την κουδονιστρα!

που μενεις λεμεσο?

εκει θα μετακομισουμε απο το νεο ετος...αν ειναι να γνωριστουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Γιώτα καλωσόρισες και από μένα!!

Εγώ έχω συγγενείς στην Πάφο και επειδή από μικρή πήγαινα και έπαιζα με τα αγαπημένα μου ξαδέρφια, την έχω συνδυάσει με πολύ πολύ ωραίες αναμνήσεις και έτσι μου αρέσει πολύ η Πάφος!!! Εντάξει τώρα από δουλειές..ακούω και τα ξαδέρφια μου που παραπονιούνται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia,

Pws iste?

Yiotaki m nai menw Lemeso, otan er8ete me to kalo na vre8oume na gnwristoun kai ta paidakia mas kai na gnwristoume kai me tis ipoloipes kopeles apo Kypro!!!

Se poia perioxi 8a meneis esy? tA paidia sou 8a ta pigaineis sxoleio??

ti eisai sto facebook gia na se kanw add?

Filakia

ta leme

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΟ ΦΕΙΣ ΕΙΜΑΙ yiota chrιstoforaki οποια κοπελα θελει ας με κανει φιλη..απλα να γραφει ποια ειναι!

δεν ξερω που ακριβως..εσυ σε ποια περιοχη εισαι????θα ερθει η μαμα μου να κραταει

τα παιδια για να παω για δουλεια!ο γιος μου του χρονου το σεπτεμβριο θα παει παιδικο

που θα ειναι 3!

κ οταν μετακομ.λεμεσο εννοειται θα κανουμε συναντηση με οσες κοπελες το επιθυμουν!!!

αχ πολυ χαιρομαι !!!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera omorfes m ti kanete ???

yiotaki mou kalosorises stin parea mas meno kai ego lemeso kai tha xaro kai ego na vrethoume tha sou stilo kai ego aitima sto facebook :D

antiaaaaa na zisis gia tin giortoula sou ;)

mini mou eseis pos eiste to ninaki sou enta3i??

emeis mia xara xthes pigame paidiatro to katerinaki m egine 4kg kai 55cm :o megalose i psixoula mou...

dentraki stolisate i akoma emeis leme tin kiriaki na arxisoume tora pote tha teliosoume agnosto :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia geia sas kai apo mena!

pws iste??

Egw kala ime, nystazw poly, o mikros mou ine poly aipnos den koimatai ta vradia, mono tin mera!! kai i megali mou mes tin idiotropia oloi mera!!! ouf.....

kai emeis pigame paidiatro xtes miria mou, o paidaros mou egine 3.500 kg!! esena poso ekleise i kori sou? 1 1/2 minou?? Poios ine o paidiatros sou?

Egw 8a to stolisw Triti mallon to dentraki mou kai elpizw na min to rixi katw i kori mou :D;):(

Mou aresoun poly ta Christougenna, alla oxi me tetoio kairo!!!! ligo kryo k vroxes tis 8eloume!!!

ta leme

filakia ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλες καλησπερα....

εμεις εχουμε στολσει το σπιτι εδω κ 1 μηνα...

μινι μου μη λες για κουραση γιατι ειμαι ετοιμη να βαλω τσιριδες!!!!εξαντληση κ

τις γκρινιες των μωρων απο πανω..αφηστε τα!!!!να θηλαζω την μπεμπα κ να κυνηγαω τον

Τασουλη ταυτοχρονα....!ευτυχως κοιμηθηκαν εδω κ 2 ωρες κ ηρεμησε το κεφαλακι μου !!!!

ουφφφφφ!!!

Τελικα οντως απο το νεο ετος ψαχνουμε σπιτι στη Λεμεσο...εχω πολυ αγχος κ ξερω οτι

θα ειναι δυσκολα με τα 2 πιτσιρικακια..ευτυχως σε 20 μερες ερχεται η μητερα μου!!!

μινι πως εισαι στο φεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera manoules,

Ti kantete? Pws pige to SavvatoKyriako sas??? Egw eixa sinexeia episkepsis apo tin Paraskevi mexri kai tin Kyriaki to vrady!!!

Yiotaki m sto Facebook eimai Ismini Christodoulou!

Oi ipoloipes kopeles ti kanoun?

filakia

ta leme

:o)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλίτσες!

Καλέ, όλες Λεμεσιανές είστε;

Άντρη καλά που υπάρχεις κι εσύ!!!

χαχαχα!!!

Γιώτα μου, είσαι πολύ τυχερή που θα έρθει η μανούλα σου!!!

θα μένει μαζί σας;

Τη Λευκωσία δεν την αλλάζω με καμιά άλλη επαρχία της Κύπρου... σόρρυ κοριτσάκια...

Έχει τα πάντα!!!

Γιώτα μου, εγώ πηγαίνω στα επιμορφωτικά!

Έχω μάθει πορσελάνινες κούκλες, Βιτρώ (το σταμάτησα λόγω του μωρού) και φέτος πηγαίνω κατασκευή πινάκων με κουκούλι!

Μη με κοροϊδεύετε Κυπριούλες μου και μ’ αρέσει πολύ!!!

χαχαχα!!!

σόρρυ που θα το πω... αλλά μην αφήνετε τα μωρά να βλέπουν τηλεόραση!

κάτω από 2,5 ετών είναι πολύ επικίνδυνο!

Καταστρέφει τα εγκεφαλικά κύτταρα!

Φιλούθκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου τί κάνετε?

Πώς είστε και πώς περνάτε στην πάντα όμορφη αλλά και ζεστή Κύπρο μας??

Εμείς γενικά καλά...το γιούδι μου ψιλοκρύωσε.. :( βάζουμε ορό στη μυτούλα, και σήμερα βράχνιασε και είχε και πολλές μυξούλες..Το απόγευμα θα πάμε στο γιατρό μας για εμβόλια (αν θα τα κάνουμε), και να τον δει..πάντως οι μυξούλες του δεν έχουν προχωρήσει κάτω από το λαιμό,ευτυχώς!!

Οι ετοιμασίες της βάφτισης προχωρούν και εγώ ψάχνω φόρεμα!!!Και ως συνήθως είμαι αναποφάσιστη!!!

Νανούκα πολύ καλά τα επιμορφωτικά, και αφού βρίσκεις χρόνο καλά κάνεις!Πήγαινε μια φίλη μου και έμαθε να φτιάχνει κοσμήματα και μου έφτιαξε κάτι τέλεια κομμάτια!!!Και τώρα πηγαίνει για βιτρώ!!

Αυτά!!!

Σας φιλώ!!!χχχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μοθ καλησπερα!!!

τρεχω με τα παιδια ολη την μερα.....αλλα χαιρομαι οταν βλεπω το γιορτινο σπιτακι

μου!!την κυριακη θα φτιαξω τα μελομακαρονα μου κ τους κουραμπιεδες μου γιατι

την τεταρτη εχω επετειο γαμου.....

νανουκα πηγαινα στα επιμορφωτικα κ εμαθα αγιογραφια..τωρα δεν εχω χρονο γιατι

απλα δεν εχω κανεναν να μου κραταει τα παιδια...

αληθεια εσας δεν φτιαχνει η ψυχολογια σας τετοιες μερες????

μαρια περαστικα στο παιδακι σου...για να βγαζεισ τις μυξουλες του μπορεις να βαζεις

φυσιολογικο ορο κ μετα απο λιγο με ενα χαρτομαντηλο βγαινουν πολυ ευκολα..απλα πρεπει

να ειναι σκυμενο προς τα πισω για να δρασει ο ορος..ποτε με το καλο η βαπτιση??θα εχει

καποιο θεμα???εμεις μαλλον ιουνιο αθηνα θα βαπτισουμε με θεμα πεταλουδες..ανολα πανε καλα..

υγ.ευτυχως σαν να χειμωνιασε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas kupriopoules ti kanete? pos ta pate me to kruo :o epitelous xeimoniase kai stin kupro :D:D oraiaaaaaaaa koroues mou mia erotisi an 3erete na mou apantisete kanei na anavoume to tsaki tora me to moro??? thelo poli na to anapsoume alla den 3ero an ginete tin deutera tha pame stin paidiatro gia na kanoume emvolio kai tha tin rotiso na eimai kai sigouri

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!

εμένα με μελαγχολούν τα Χριστούγεννα...

25 Δεκεμβρίου είχα έρθει για πάντα στην Κύπρο... και άφηνα 1 στρατό πίσω μου να κλαίει...

τέσπα... δεν το μετανιώνω...

για το τζάκι δεν ξέρω να σου πω...

είχα να ανάγκη να κάνω κάτι για τον εαυτό μου...

νιώθω λίγες τύψεις που αφήνω το μωράκι μου, αλλά είναι 1 ώρα την εβδομάδα... φτιάχνω κάτι δημιουργικό και μ’ αρέσει!!!

για να είμαστε καλές μανούλες πρέπει να ασχολούμαστε και λίγο με τον εαυτό μας!

θα πάω να φτιάξω και τα νύχια μου μετά από πάρα πολύ καιρό!!!

μήπως παραπήρα φόρα;

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρες Κύπριες μανούλες!!!

Γιώτα μου σε ευχαριστώ για τα περαστικά..του βάζω ορό και έχω και συσκευή που του ρουφάω τις μυξούλες με σωληνάκι..πήγαμε στον παιδίατρο και τελικά είναι λαρυγγίτιδα,την οποία κόλλησε από τη μαμά μου..τώρα είναι πολύ καλύτερα..βάλαμε μια φορά κάτι σταγόνες και αυτό ήταν!!..πάντως στον ορό δεν πρέπει να είναι σκυμμένος πίσω εξ' όσων γνωρίζω γιατί υπάρχει κίνδυνος ωτίτιδας..

Η βάπτιση μας θα είναι στις 2 Ιανουαρίου και θέμα έχουμε Χριστουγεννιάτικο!! Αφού είναι και επίκαιρο!! Πιο πολύ χιονανθρωπάκι αλλά και ο όλος στολισμός θα έχει δεντράκια, αγγελάκια, Άγιους Βασίληδες κλπ!!

Μύρια μου δεν ξέρω για το τζάκι..όταν μάθεις, πες μας να ξέρουμε και εμείς!!

Νανούκα μη νιώθεις τύψεις..Κανένας δεν είπε ότι η καλή μάνα είναι αυτή που παραμελεί τον εαυτό της και δεν προσέχει τίποτα άλλο πέρα από το μωρό της..Σίγουρα το μωρό γίνεται προτεραιότητα όλων μας και εφόσων δεν στερείται αυτό κάτι για τα δικά σου θέλω, συνέχισε!!!Τα μωράκια μας θέλουν μανούλες όμορφες και σωματικά και ψυχικά.. όχι να νιώθεις και τύψεις για το αν θα φτιάξεις και τα νύχια σου ή τα μαλλιά σου ή κάτι άλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Χάρηκα παρα πολύ που ανακάλυψα κύπριες μανούλες εδώ και ήρθα για να 'πολλίνουμε'. Καλή χρονιά να χετε και ελπίζω να τα λέμε και από εδώ. Είμαι η Χρυσταλλένη, είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδί, αύριο μπαίνω στη 18η εβδομάδα και με τη βοήθεια του Θεού αρχές Ιουνίου θα αποκτήσω ένα "γιόκκαρο" όπως τον λέει ο άνδρας μου.

Νανούκα ίσως και να γνωριζόμασταν γιατί ελεγα και εγώ να πάω στα επιμορφωτικά για κουκούλια αλλά μου προέκυψε δουλειά και δεν μπορούσα να πάω. Τα κουκούλια και οι μεταξοσκώληκες είναι το μεγάλο μεράκι της οικογένειας μου. Για να καταλάβεις θα χουμε μερικές χιλιάδες μεταξοσκώληκες στο σπίτι του παπά σε κανα δύο μήνες.

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορουες μου γεια σας ειχα καιρο να σας διαβασω αλλα τωρα τα καταφερα χρισταλλενι μου καλοσωρισες και με το καλο το μωρακι σου να ερθει εσυ που μενεις?

αντρια μου πως παει η εγκυμοσυνη? εμαθες τελικα τι ειναι?

μινι εσυ με το νινι σου ποσο ειναι τωρα?

βικακι χαθικαμε δεν σε βρισκο ουτε φβ μετακομισατε λεμεσο?

τα υπολικα κοριτσια τι κανετε ελπιζω να ειστε ολες καλα

και εμεις καλα ειμαστε το νινι μου σημερα γινεται 3μηνωνννν πως περασε ο καιρος ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα:-)

Είμαι από Λευκωσία, μένω Αγλαντζιά. Είναι καμιά από σας γειτόνισσα;:-))

Άντρια μαζί θα κάνουμε τη Β' Επιπέδου. Εγώ θα πάω στις 26 για να δω το γιο μου και έχω και ραντεβού αύριο το πρωί. Ελπίζω αυτές οι μικροσυσπασούλες που έχω να περιοριστούν και να ακούσω καλά νέα αύριο.

Συγχαρητήρια για την κορούλα σου.

Καλό βράδυ να χετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chrystalleni mou esi eisai pou anoi3es 8ema gia tin 4ili miwpia den einai? K egw exw 4ili miwpia alla meta tin e3etasi o of8almiatros mou edwse to OK gia fisiologiki, eutixws..Egw eimai assila aglantziwtissa :lol: alla ta teleutaia 2 xronia menw Geri alla pote den 8a me deis Geri giati den mou aresei i perioxi :) k tin vgazw Aglantzia sto patriko mou..K esi sigxaritiria gia ton gioka sou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω όμως ότι είσαι πολύ μικρότερη για να πηγαίναμε στην ίδια τάξη:-)))). Εγώ ήμου Γ δημοτικό Αγλαντζιάς και Γυμνάσιο Αγλαντζίας.

Εγώ άνοιξα το θέμα με τη μυωπία. Θα περιμένω να γίνει η Β επιπέδου και μετά θα πάω στον οφθαλμίατρο. Αλλά το χω ξαναπεί κιόλας. ο άντρας μου δεν το συζητά καν για φυσιολογικό φοβάται λέει μην πάθω τίποτα.

Που θα γεννήσεις εσύ; αποφάσισες; Εμείς το μελετάμε ακόμα και θα αποφασίσουμε κάποια στιγμή:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw pigena B' Dimotiko sxoleio Aglantzias k meta Gimnasio Aglantzias k egw..Sto B' itan sxolikos troxonomos i mama mou gia 9 xronia k ta 8 xronia parallila voi8ouse k stin kantina, stamatise gia 3 xronia k prosexe ena mwraki sto spiti mas k edw k 3 xronia einai k pali sxolikos troxonomos mono :)..Poias ilikias eisai an epitrepete? Egw ginome 26 xronwn ton Marti..Mallon makareio 8a gennisw logw oikonomikwn..Twra paw k ston ginaikologo mou k sto Makareio..Kratw 2 sxoinia :) alla apoti fenete pros Makareio klinw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...