Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ...


Recommended Posts

Ετσι ειναι..τρια ολοκληρα χρονια ονειρευομουν την στιγμη που και εγω θα σας εγραφα για την δικη μου ιστορια τοκετου...και να που τωρα εχω διπλα μου το αγγελουδι μου που κοιμαται και δεν πιστευω πως αυτο το πλασμα ειναι δικο μου...λιγο πολυ ολες ξερετε την ιστορια μου οποτε δεν την ξαναλεω θα πω ομως για το πως εφτασα ως εδω...εγκυμοσυνη τελεια μπορει και κατι παραπανω χωρις συμτωματα χωρις ανακατοσουρες χωρις εμποδια γενικα μεχρι και τελος εδενα ανετα τα κορδονια στα παππουτσια μου και αυτο οχι επειδη ειχα μικρη κοιλια αλλα επειδη το μπουμπουκι μου ειχε σκαρφαλωσει στο στομαχι μου και δεν κατεβαινε με τιποτα...

δοκιμασα τα παντα τι ατελειωτες βολτες(τοσο περπατημα πρωτη φορα)τι να κανω δουλειες τι να ταζω διαφορα στον μπεμπη μπας και φιλοτιμηθει τιποτα αυτος...και ο καιρος περνουσε και φτανω σχεδον στο τελος 39 εβδομαδα ειχαμε φτασει και παω στον γιατρο...εχουμε θεμα μαριω μου λεει...η καρδια μου στην κουλουρη ειχε φτασει στο νου μου το κακο αμεσως δηλ?δηλαδη εχεις ακομα την κοιλια στο στομα και ο μπεμπης μας εχει φτασει στα 3750 και δεν εχουμε πολλα περιθωρια θα ερθεις σε δυο μερες να βαλουμε πονους και βλεπουμε...

οντως τεταρτη 27/10 και 7 το πρωι φτανω στο μαιευτηριο και αρχιζει η γνωστη πλεον προετοιμασια...ξυρισμα κλισμα καρδιοτοκογραφος και ο ορος για τους πονους...και η ωρα περνουσε και περνουσε και περνουσε...και ο μπεμπης εκει αμετανοητος μα με τιποτα να μην συνεργαζεται???ερχεται και ο γιατρος και μου το λεει αντε τελος τα ψεμματα παμε για καισαρικη αυτος πιο πιθανο να βγει απο το στομα παρα απο κει που πρεπει..ο αντρας επαθε ενα ψιλοσοκ γιατι φοβηθηκε μην τυχον συμβει κατι αλλα δεν γινοταν αλλιως οποτε αρχιζει η προετοιμασια για το χειρουργιο...επισκληριδιο ζητησα αφου ηθελα να ακουσω εγω το πρωτο κλαμα του μωρου μου...η αληθεια ειναι πως η ζαλαδα της επισκληριδιου δεν με αφηνε να εκφρασω ολα αυτα που νομιζα οτι ελεγα φωναχτα αλλα εγω τα ελεγα μεσα μου...

και φτανει η μαγικη στιγμη που ακουω το πιο γλυκο και ομορφο κλαμα στην ζωη μου..προσπαθουσα να ανασηκωθω να τον δω πανω απο τισ κουρτινες δεν με βοηθουσε το σωμα μου αλλα ευτυχως δεν χρειαστικε αφου σχεδον αμεσως μου τον εφεραν διπλα μου καταφερα να τον χαιδεψω απαλα και να σταματησω τα δακρυα που κυλουσαν στα ματια μου...μετα μου το παιρνουν για να τον καθαρησουν σε ενα τραπεζι διπλα μου κοντεψα να παθω αυχενικο αφου δεν τον αφηνα απο τα ματια μου...η νεογνολογος που τον καθαρηζε μου εκανε καποιες ερωτησεις ουτε θυμαμαι τι ρωτησε ουτε και αν εδωσα σωστες απαντησεις θυμαμαι να λεω το ονομα του αντρα μου για να του πουν για το μωρο..μετα τον εντησαν και μου τον πηραν για να τον παραδωσουν στον μπαμπα του και να ραψουν και εμενα και εγω να εχω λυσαξει...αντε τελειωνετε θελω να παω στο παιδι μου ελεγα και ξαναλεγα...εικοσι λεπτα μετα παω στο δωματιο ανανηψης και σε λιγη ωρα μου παραδιδουν και το παιδι μου...

αυτο ηταν...οτι ηξερα μεχρι εκεινη την ωρα το ξεχασα οτι σκεφτομουν ολοι οι πονοι ολη η κουραση δεν υπηρχαν..υπηρχε μονο απεραντη αγαπη δεος σεβασμος σε αυτο το θαυμα που πριν λιγο καιρο υπηρχε μονο σε καποιες ασπρομαυρες φωτογραφιες και μεσα απο την κοιλια μου εδινε καθημερινα το παρον...

27/10/2010 13:13 το μεσημερι γεννηθηκαν ενα μωρο μια μητερα και ενας αιωνιος και αδιασπαστος δεσμος...αγαπη μου σε ευχαριστω που μου χαρισες την ολοκληρωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΟΥ!

ΝΟΜΙΖΩ ΑΠΟ ΤΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ!ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΤΕ ΜΕ ΟΛΗ ΣΑΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ!

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια μου να σου ζησει το μπεμπακι σου!!!!!!να ειναι παντα γερο και καλοτυχο στη ζωη του!!!!!!!!καλη αναρρωση και καλη λοχεια "μανουλα"!!!!!!!!!!!!!!!!σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε καλα η τελευταια σου προταση ειναι φοβερα ανατριχιαστικη!!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!! ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ

ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΑΣ!!!! <3 <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, ειλικρινά συγκινήθηκα απίστευτα με όσα μοιράστηκες μαζί μας! Να σας ζήσει το μωράκι σας και να το καμαρώνετε σε κάθε του βήμα! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου να σας ζησει ο πριγκηπας!!!!!

Να ειναι καλοτυχος,ευτυχισμενος κ να εχει υγεια....

Να ειστε κ εσεις καλα κ αγαπημενοι να τον καμαρωνετε!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει κοπέλα μου!!!

Να τον καμαρώνεις καθώς μεγαλώνει και να σε κάνει πάντα περίφανη με τα κατορθώματα του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι μου να σου ευχηθω και απο εδω!

να σου ζησει ο Μανωλιος σου να τον δεις οπως επιθυμεις!

να ειναι πανταα γερος και δυνατος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σειρά μου να σου ευχηθώ και από εδώ, μετά πολλών δακρύων πάλι, αυτή τη φορά από τη συγκίνηση της περιγραφής σου!

Να σου ζήσει Μαράκι μου!!! Να είναι γερός και δυνατός, σωστός Κρητίκαρος! να σας κάνει πάντα υπερήφανους και τόσο ευτυχισμένους όσο την πρώτη στιγμή που τον αντικρίσατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κ απο εμενα

συμπατριωτισσα μου να σου ζησει το μωρακι να το καμαρωσεις οπως επιθυμεις !

Καλη λοχεια κ παλι να το χαιρεσαι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανατριχιασα με την περιγραφη σου Μαρακι μου!

Να σας ζησει ο μπεμπης και να ειναι παντα γερος!

Καλη λοχεια και καλο σαραντισμο σε εσενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριω μου να τοχ χαιρεστε να ειναι παντα γερος ευτυχισμενος κ καλοτυχος

κ να ειστε παντα τοσο ευτυχισμενοι

σε διαβαζα τοση ωρα κ το χαμογελο ειχε φτασει πισω απο τα αφτια κ το δακρυ ετοιμο να βγει

τι ομορφα που μας τα περιεγραψες

ευχομαι παντα χαρες στην οικογενεια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει ο αγγελός σας!!! Να είναι ευτυχισμένος και καλότυχος!!! Να τον καμαρώνετε!! Πολύ συγκινητική η περιγραφή σου.... Να χαίρεστε την οικογένειά σας κοπέλα μου!!! :ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι πολυ ομορφη η ιστορια σου..πραγματικα μαγικες στιγμες οπως και εαν τις ζησει μια γυναικα...ευλογια!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!!!ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια Μαρία!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Να σας ζήσει ο Μανωλής!!! Να είναι γερός, δυνατός και καλότυχος. Να είσαστε και εσείς καλά, να τον δείτε όπως τον ονειρεύεσται :x:x:x:x

Και από ότι βλέπω έχει αρκετά μαλλιά και το μάτι...τέντα!!! 8-}8-}8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria μου δεν εχω λογια μετα απο αυτη τη τοσο συγκινητικη περιγραφη σου με εχουν παρει κι εμενα τα ζουμια!να σου ζησει ο κουκλος σου παντα με υγεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κουκλί το Μανωλάκη σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου!!!!!!!!!!!

Έλιωσα στο κλάμα.........

Τί υπέροχη περιγραφή αγάπη μου.........

Κάθε ευτυχία..............

Καλό σαραντισμό να έχετε!!!!!!!!!!!!

Σας φιλώ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου, να σου ζήσει ο αγόραρος!!! Να είναι πάντα γερός και ευτυχισμένος και εσείς πάντα υπερήφανοι γονεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...