Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΝΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΝΑ ΔΕΙΣ....


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 331
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:lol::lol::lol: sorry που γελάω, αλλά τα γράφεις ωραία!!!!

περαστικά σου λοιπόν...κ έτσι είναι τους συγγενείς δεν τους διαλέγουμε....δυστυχώς!!! υπομονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχχα γελασα βραδιατικα με τον τροπο που τα λες....Τον μπενακη βγαινακη τον ξερεις???Ε μα......

Αντε να του αλλαξεις εσυ τα μυαλα...παει αστο....

Η μητερα μου ειχε τεραστιο θεμα με τα πεθερικα της...κ ειδικα με την πεθερα!!!Η μαμα μου ψιλη, αδυνατη πολυ, κατασπρη με καταγαλανα ματια, μια κουκλα!!! καμια σχεση με εμενα την γκαγκανιασμενη....

Ολο την εβριζε κ της την ελεγε...ηταν κ φτωχη βλεπεις...Μια χαρα ομως μεγαλωσε κ μενα αλλα κ τον αδερφο μου....Ακομα κ τωρα, 40 χρονια μετα ολο τη βριζει!!!! Εμενα εννοειται ουτε να με δει....

Αφου οταν γεννηθηκα ηρθε στο νοσοκομειο κ οταν ειδε οτι ημουν κοριτσι (δεν το ηξεραν, ημουν κιντερ εκπληξη) ειπε στον πατερα μου, παρτην πετα την απτο παραθυρο!!! αχαχαχαχα

Ασε που δεν ηρθε καν στα βαπτισια μου, γιατι πηρα το ονομα της αλλης της γιαγιουλας μου της καλης, Κωνσταντινα....

Θιχτηκε η μουρη της!!!

Δεν ειμαι κακια αλλα....ουστ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνησω με την evelini.Τους συγγενεις δεν τους διαλεγουμε εμεις αλλα αυτοι εμας.Εγω ειμαι καμμενη απο γιαγια & νονα.Να φανταστειτε κοριτσια η γιαγια μου εχει να ερθει σπιτι απο τοτε που αρραβωνιαστηκαν οι γονεις μου εχω & το ονομα της κιολας.& η νονα μου δεν μου εχει φερει καμια φορα την λαμπαδα σπιτι.Ουτε με εχει ψωνισει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το θέμα καίει πολλούς.

Εγώ στην αρχή είχα μπει στο τρυπάκι και στεναχωριόμουν γιατί δεν μίλαγα από σεβασμό επειδή είναι η μαμά του άνδρα μου. Όμως αυτό το εκμεταλεύονται και λένε ακόμα περισσότερο και ανακατεόυνται ακόμα περισσότερο. Αν κάτσω να σας γράψω το τι μου έχει πει θα κλειδωθεί το θέμα γιατί σίγουρα θα φτάσουμε τις 100 σελίδες.

Μετά εφάρμοσα αυτό που λέτε και εσείς το Μπενάκης-Βγαινάκης. Όμως όταν έχεις παιδί και βλέπεις ότι λέει βλακείες στο παιδί τι κάνεις??

Εγώ της το έχω πει και μπροστά της ότι αφορά το παιδί είμαι απόλυτη δεν δέχομαι κουβέντα.

Any way η ζωή συνεχίζεται.....

Αυτό που δεν καταλαβαίνουν όμως ότι με αυτά που κάνουν και που λένε προξενούν κακό στο ίδιο τους το παιδί??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες οι παθουσες μαζευτειτε και βγαλτε το αχτι σας!

εμας ο πεθερος -παππους μας εχει να μας παρει 1 μηνα τηλεφωνο και πηρε σημερα να ρωτησει κατι που εχει σχεση με την υπηρεσια μου...καλο ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατ εμε το προβλημα δεν ειναι τα πεθερικα αλλα η συμπεριφορα του συζυγου.... και εξηγουμαι:

αν ο συζυγος αρνειται να δει τα "στραβοπατηματα" των γονιων του και παιρνει παντα το μερος τους τοτε ναι! το προβλημα ειναι τεραστιο, αεναο και αλυτο (οπως κανει ο δικος μου πχ) :|:|:|:|

αν ομως ο συζυγος καταλαβαινει και ο ιδιος και ειστε μαζι , εχετε τις ιδιες αποψεις και αντιδρασεις, τοτε ολοι οι αλλοι να πανε να κουρευτουν!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia72, και γω το νομιζω αυτο και εχεις απολυτο δικιο ..Ο δικος μου συζηγος δεν μπορω να πω οτι δεν βλεπει ...Βλεπει και μαλιστα πολυ καλα τα οσα γινονται ..Τι μπορει ομως να συμβει οταν επεμβαινει και απλα για λιγο τα πραγματα κοπαζουν και μετα φτου κ απο την αρχη ?

Θελω να πω , οτι παρα την καλη διαθεση μερικες φορες ειναι απλως στο dna να μην καταλαβαινει ..η τουλαχιστον να μην θελει να καταλαβει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama eva.... αν ο γιος τους επιβληθει και τους βαλει παγο, τοτε απλα θα το παρουν αποφαση! δυστυχως ολοι οι γονεις θελουμε εκπαιδευση!!!!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ εχω πρόβλημα με τη συνυφαδα μου(γυναικα του αδερφου του αντρα μου)...."χωράω" εδώ???

Έχω τόόόόσα πολλά να πω....να ξαλαφρώσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ εχω πρόβλημα με τη συνυφαδα μου(γυναικα του αδερφου του αντρα μου)...."χωράω" εδώ???

Έχω τόόόόσα πολλά να πω....να ξαλαφρώσω....

ΠΕΣ ΤΑ!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ εφαρμόζω την τακτική: από μακρυά και αγαπημένοι καθώς δεν θέλω και πολλά πολλά...

Ενώ δεν είναι κακοί άνθρωποι είναι πολύ φαντασμένοι και όλο στο χρήμα και την επίδειξη έχουν το μυαλό τους με αποτέλεσμα να έχω ακούσει τόσες μπαρούφες που δεν τους παίρνω ποτέ στα σοβαρά...απορρώ πως έβγαλαν νορμαλ γιο...

και ο πεθερός μου είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ κουτσομπόλης και αν τον αφήσεις ...θα μπει μεσα στο ...βρακί σου συγνώμη κιόλας για το ότι μιλάω τόσο χύμα αλλά πραγματικά έτσι είναι...και με εκνευρίζουν απίστευτα οι κουτσομπόληδες και ειδικά οι κουτσομπόληδες άντρες...

καλά mama eva και στον δικό μου αν δώσεις θάρρος κάτι τέτοια θα τα κάνει για αυτό ...απο μακρυά και αγαπημένοι...

καταλαβαίνω ότι είναι οι γονείς του άντρα μου και κάποια πράγματα τα παραβλέπω...αλλά είμαι πολύ ιδιότροποη και θέλω να έχω την προσωπική μου ζωή μακρυά από κουτσομπολιά...

να φανταστείτε μπήκα στον 4ο μήνα εγκυμοσύνης και δεν τους το έχουμε πει ακόμη (μετά από δική μου επιμονή) γιατι 1 χρόνο τώρα (σχεδόν) που είμαστε παντρεμένοι χωρίς να έχουν πει κάτι στα φανερά όλο με αυτό ασχολούνται...με κοιτάνε αν πάχυνα...αν έκοψα το κάπνισμα...αν θα κάνω το εμβόλιο της γρίπης χωρίς να τους πούμε ότι προσπαθούμε για παιδάκι καν....

και αυτό που με εκνευρίζει πιο πολύ απο όλα είναι ότι θέλουν να κάνουμε παιδί για να κοκορέυονται σε άλλους ότι ο γιος τους παντρεύτηκε και προχώρησε την ζωή του και έκανε και παιδί κλπ κλπ ...

πως είναι οι γονείς μου?? ε το αντίθετο ακριβώς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θελω ουτε να την βλεπω!!!!!!!!!!!!!!!!χωνεται παντου!!!!!!!!!!!!!!παρεξηγιεται με πραγματα που δεν μπορει ο ανθρωπινος νους να σκεφτει!!!!τι να πρωτοπω??θα τα λέω λίγα λίγα....μη σας παρω απο τα μουτρα.....θελω να την ξεμαλλιασω ρε κοριτσια!!!πραγματικά!!!Ευτυχώς είμαι ησυχη κ δεν μιλάω αλλιως...θα είχαν γίνει τρελλά σκηνικά!Εγω δεν ειμαι καμμενη απο πεθερικά κ είμαι απο συνυφαδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

ελενη εκτονωσου! πρεπει να εκτονωνομαστε γιατι αλοιμονο μας!

αυτο που αναφερατε πιο πανω οτι ειναι και θεμα του συζυγου, συμφωνω.

αλλα δικαιολογω και τους συζυγους γιατι οσο να το κανεις ειναι γονεις τους και ποτε ενα παιδι δεν παραδεχεται ευκολα κατι πολυ ασχημο για τους δικους του. ασχετα το ποσο μεγαλο ειναι αυτο το "παιδι".

εμενα ο αντρουλης μου εχει τσακωθει απειρες φορες με τον πατερα του για τις βλακεις που μας κανει αλλα

η ιστορια δειχνει πως ο πατερας του δυστυχως ειναι βλακας με περικεφαλαια και δεν καταλαβαινει ουτε ελληνικα ουτε τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα

και μενα ο καλος μου εχει κανει κατα καιρους τρελους καβγαδες γιατι και μεις δεν παμε πισω με τα κουλα σκηνικα , αλλα δυστηχως οταν ο αλλος δεν καταλαβαινει χαλας σαλιο , ενεργια κτλ..χαμενος κοπος γιατι συγχιζεσαι χωρις λογο αφου δεν προκειται να αλλαξει κατι ουσιαστηκα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια,πραγματικά είναι τόόόσα πολλά που δεν ξέρω από που να αρχίσω!!!!!Στο γάμο μου ήμουν σίγουρη ότι θα δημιουργούσε προβλημα,όπως κ έκανε.Κάτι με το παρανυφάκι το δικό μου παρεξηγηθηκε,γιατί λέει δεν μοίρασε το ρύζι κ τι ειμαι εγω να το μοιράζω κτλ....Το παρανυφακι μου όμως είχε σπασμένο τον ώμο κ μόνο για εκεινη την ημέρα δεν το είχε δεμένο(δεν είχε γύψο),σιγά μην της έλεγα να μοιρασει κ ρύζι,αφήστε που είναι κ η αδυναμία μου-ξαδερφούλα.Κ έκανε φασαρία με την μαμά του κοριτσιου..εγώ να βγάζω φωτο στην εκκλησία και να τσακώνονται,κ να ρωτάω τί γίνεται?κ να μου λέει ο φωτογραφος(που είχε πάρει ειδηση):τίποτα,σε μένα εσύ!η μαμά μου να της λέει να σεβαστει τη μέρα κ να μην τη χαλάσει...αν δεν σταματαγε η θεια μου ακόμη θα τσακωνονταν....Περιττό να σας πω ότι από τότε (πριν 4 χρονια εγινε αυτό)δεν μιλάει στην θεια μου αλλά ούτε κ στην αδερφή μου!Αυτό από που προέκυψε όλοι αναρωτιόμαστε.....τι να σας πρωτοπώ....τι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλα τι να ζηλέψει?εχει φτιάξει ένα σπίτι καινούριο,τα πάντα μέσα καινούρια....τίποτα από τα επιπλα που είχε όταν έμενε με τα πεθερικά μου.ούτε καν την κρεβατοκαμμαρα τους.το καινουριο της στρωμα κοστισε 900 ευρω κ λέει ότι δεν έχει κ οπεθερος είναι τόσο καλός που δίνει...ξέρει πως τα λέει,έχει τον τροπο της...εγω η καημένη σε ενοικιο μένω κ παλεύουμε να τα βγαλουμε περα,βοηθεια δεν ζητήσαμε κι ας την έχουμε ανάγκη.κρεβάτι θέλω να πάρω στην κόρη μου κ το ψάχνω πόσο καιρό αν θα βγούμε οικονομικά...αλλά συμφωνα με τα λεγομενα της,απ'εξω απ'εξω,υπονοεί ότι εμείς παίρνουμε ακριβά παπούτσια,ρούχα κτλε ναι,αν αγοράζω παπούτσι καθε 2 χρονια πειράζει αν κανει κι 100 ευρώ?εγω κουμαντο στην τσεπη της δεν κάνω εκείνη ομως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάντως αν ζηλεύει τότε αυτό είναι η σχέση που έχω με τον αντρούλη μου,που εκείνη έτσι όπως φέρεται δεν πρόκειται να την έχει...κι έπίσης ίσως έχει δει ότι τα πεθερικά μου ίσως να γέρνουν λίγο προς τα εμένα αφού δεν χωνω τη μύτη μου σε ότι δεν με αφορά,ούτε κληρονομικα κ τετοια...είμαι ησυχη κ δεν τσακώνομαι με τον άντρα μου για ψύλλου πηδημα...τελικά εχετε δικιο...μαλλον ζηλευει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει γελαστε μαζι μου....αλλα καποια να μου εξηγησει τι συγγενεια ειναι η συνυφαδα!

οπως και τον μπατζανακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει γελαστε μαζι μου....αλλα καποια να μου εξηγησει τι συγγενεια ειναι η συνυφαδα!

οπως και τον μπατζανακη!

οχι κ να γελασουμε!εγω ειδα κι επαθα με αυτα να τα μαθω...συνυφαδες ειναι οι γυναικες δυο αδερφων και μπατζανακηδες ειναι οι αντρες από δυο αδερφες(αν δεν κανω λαθος κιολας...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...