Μετάβαση σε περιεχόμενο
rebbeka

ΜΕΣΟΚΟΙΛΙΑΚΟ ΔΙΑΦΡΑΓΜΑ????

Recommended Posts

κα Ζησοπούλου Αφροδίτη & κα Καρακώστα Χρύσα καλησπερα σας!!!

ηθελα να ρωτησω,εκανα την β επιπεδου και μου ειπαν στην καρδουλα του εχει ενα σαν ελλατωματακι να το πουμε το οποιο το εχει μονο το 4 τις εκατο των ανθρωπων και δεν δημιουργει προβλημα ουτε τωρα αλλα ουτε και στο μελλον,επειδη μενω στην κωνσταντινουπολη η μεταφραση που μπορεσα να κανω σε αυτο το ελλατωματακι ειναι μεσοκοιλιακο διαφραγμα.

αν σας εδωσα να καταλαβετε με τα λιγα που καταλαβα εγω ενημερωστε με πανω στο θεμα,

εχω ανχος αλλα ειμαι και καθυσηχασμενη επειδη μου ειπε δεν υπαρχει κανενα απολυτος προβλημα,απλα θελω να ξερω!!!

ευχαριστω!!!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητή φίλη, δυστυχώς η ειδικότητά μου δεν είναι η κατάλληλη για να σου απαντήσω στο ερώτημα που σε απασχολεί. Οπότε θα σου πρότεινα να ρωτήσεις έναν περιγενετιστή.

Με την ευκαιρία θα ήθελα να γράψω δύο λόγια για την ειδικότητα του κλινικού εμβρυολόγου. Οι κλινικοί εμβρυολόγοι είναι οι επιστήμονες εκείνοι που κάνουν πράξη στο εργαστήριο, αυτό που κάτω από άλλες συνθήκες η φύση φροντίζει, το θαύμα της γονιμοποίησης, έξω όμως από το ανθρώπινο σώμα. Ασχολούνται με τους ανθρώπινους γαμέτες (ωάρια και σπέρμα), αξιολογούν (σπερμοδιάγραμμα) και προετοιμάζουν το σπέρμα για σπερματέγχυση και εξωσωματική γονιμοποίηση, κάνουν τη γονιμοποίηση στο εργαστήριο (κλασική και μικρογονιμοποίηση), καλλιεργούν τα έμβρυα στο εργαστήριο μέχρι το στάδιο της βλαστοκύστης, κάνουν την προεμφυτευτική διάγνωση, καταψύχουν σπέρμα, ωάρια και έμβρυα και τέλος επιλέγουν τα έμβρυα που θα εμφυτευθούν στη μήτρα.Για οποιαδήποτε απορία ή πληροφορία που αφορά τα παραπάνω θα είμαστε ευτυχείς να σας απαντήσουμε.

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!!!

μαλλον δεν θα το ψαξω ,θα μεινω στους δυο γιατρους που με διαβεβαιωνουν οτι ειναι απλα μια διαφορα και οχι ελλατωμα η προβλημα!!!

• Προσθήκη...