Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ..ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΜΑΤΙΑ!!!!


Recommended Posts

Λογω του επαγγελματος μου τελειωσα νοσηλευτικη και εκανα την πρακτικη σε μαιευτικη κλινικη σε καποιο νοσοκομειο κοντα στη θεσ/νικη,ειδα πολλους τοκετους αλλα σε κανεναν τοκετο δεν εκαναν επισκληριδιο ηταν αρχη του νοσοκομειου αυτη..Διοτι ειχαν 1 αναισθησιολογο και δεν μπορουσαν να τον απασχολουν στους τοκετους και τον ειχαν μονο στα χειρουργια!!!Οι εμπειριες λοιπον που εζησα εκει ειναι ανεπαναληπτες,δεν μπορουσα ποτε να φανταστω οτι θα ερθει και εμενα η ωρα μου να γεννησω!!!Ειδα γυναικες να κλαινε απο τους πονους και να μου σφιγγουν το χερι τοσο δυνατα και εγω να σφιγγομαι σα να γεννουσα εγω,αλλα οσο πονο και να ειχανε οταν εβγαινε το αγγελουδι τους δακρυζαν απο ευτυχια,οσες φορες και να παρακολουθησα τοκετο παντα στο τελος εκλαιγα,ειναι κατι μαγικο και μολις επερνα αγκαλια τα μικρουλια για να τα καθαρισω η πιο τελεια στιγμη ηταν οταν με το ειδικο μηχανημα εκανα αναροφηση τα υγρα που ειχε στην μυτουλα του,και καμια φορα επειδη το κοιτουσα μες στα ματια και ξεχνιομουνα ρουφουσα πολυ και καταλαθος τα καταπινα :lol: :lol: :lol: :lol:!!!!Στις καισαρικες παλι ηταν και εκει ομορφη στιγμη που μεσα σε ενα τεταρτο εβλεπες να πηδαει επανω σαν βατραχακι ενα μπομπουκακι,την πρωτη φορα μαλιστα που ειδα ειπα απο μεσα μου "ο γιατρος δεν φοβαται να μην κοψει κανενα μελος ή το κεφαλι του παιδιου ετσι οπως κοβει?"Καποια μερα ηρθε να γεννησει μια γυναικα γυρω στα 40,καθολη την διαρκεια της καισαρικης εκλαιγε,πηγα διπλα της την χαιδεψα στο κεφαλι και της ειπα "ηρεμησε σκεψου σε 5 λεπτα που θα δεις την κουκλα σου"και αυτη μου λεει "αυτο φοβαμαι"δεν καταλαβα γιατι το ειπε!Σε 5 λεπτα γεννιεται η μικρη επειδη ειχε μελανιασει και δεν εκλαψε δεν της εδωσαν αμεσως αγκαλια μολις ακουγεται το κλαμα του μωρου της την δειχνουνε και αυτη μου λεει"πες μου σε παρακαλω ειναι καλα,ειναι φυσιολογικη?"και εγω της λεω φυσικα την ειδες και εσυ?"Μου ειπαν οτι το παιδι μου εχει πιθανοτητες για συνδρομο down και να ειμαι προετοιμασμενη γιατι ολες οι εξετασεις αυτο εδειχναν,εγω με τα δικα μου ματια ειδα μια κουκλα,αλλα ειναι ετσι?"Συγκινηθηκα πολυ και της ειπα ειναι οπως την ειδες,το αποκορυφωμα ηταν ο πατερας που εκλαιγε μολις την αντικρυσε και οταν βγηκε ο γιατρος του φιλουσε τα χερια!!!!Καλα αμα κατσω εχω να σας διηγηθω ιστοριες,να γραφω μερες ολοκληρες,και δυστυχως και ιστοριες οχι με καλο τελος λογω λαθους γιατρων,αλλα αυτα ας μην τα σκεφτομαι,ευχομαι τα καλυτερα σε ολες τις εγκυουλες και σε λιγο καιρο να διηγουμαστε και εμεις την ιστορια μας!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ταν πολυ καλη ιδεα να ανοιγαμε ενα θεμα και να γραφαν οι μπαμπαδες πως ενιωσαν,μερικοι μπαμπαδες κιολας ειδαν και τον τοκετο,οποτε θα ταν πολυ ωραια να μας εξομολογηθουν τι ενιωσαν,αντε κοριτσακια οσες γεννησατε πειστε τον αντρα σας να μας γραψει!!!!!!!!!!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΘΥΜΙΘΗΚΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ Κ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΖΟΥΜΙΑ!!!!

Κ ΕΓΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΚΑΝΑ Κ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΟΥΝ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΗΝ ΝΟΣΟΚΟΜΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΧΑΙΔΕΥΕ ΤΑ ΜΑΛΙΑ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΟ ΧΕΡΙ!!!!!

ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΞΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ Κ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΟΡΟΦΟ ΠΟΥ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΟΥΝ ΜΕΤΑ.... ΑΛΛΑ ΑΝ Κ ΟΛΕΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΥ ΚΑΛΕΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΥΤΗΝ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ Κ ΝΑ ΤΙΣ ΠΩ ΠΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ!!!

Κ ΕΓΩ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΕ ΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΘΥΜΙΘΗΚΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ Κ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΖΟΥΜΙΑ!!!!

Κ ΕΓΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΚΑΝΑ Κ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΟΥΝ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΗΝ ΝΟΣΟΚΟΜΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΧΑΙΔΕΥΕ ΤΑ ΜΑΛΙΑ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΟ ΧΕΡΙ!!!!!

ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΞΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ Κ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΟΡΟΦΟ ΠΟΥ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΟΥΝ ΜΕΤΑ.... ΑΛΛΑ ΑΝ Κ ΟΛΕΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΥ ΚΑΛΕΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΥΤΗΝ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ Κ ΝΑ ΤΙΣ ΠΩ ΠΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ!!!

Κ ΕΓΩ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΕ ΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θα ξεχασω κι εγω ποτε οσο ζω την αναισθησιολογο που ειχα οταν γεννησα!!

η γυναικα αυτη ηταν σαν αγγελος πλαι μου,δεν με αφησε στιγμη χωρις να μου χαιδευει το κεφαλι και να μου λεει οτι ολα θα πανε καλα!!!

ουτε εγω την ξαναειδα αλλα την εχω παντα μεσα σην καρδια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...