Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Πεπιτάκι μου,δηλαδή με την κρέμα κάνει 5 γεύματα?Καλά δεν κατάλαβα?? :roll::roll::roll::roll:

Ειρήνη,μην αγχώνεσαι,εμένα μόνο τον πρώτο μήνα πήρε 1 κιλό.Εμένα 4 μηνών ήταν 6820 και 5 μηνών 7220.Τώρα με τις κρέμες να δούμε!!! :P:P:P:P:P:P:P Παίζει πάντα ρόλο το βάρος γέννησης!Το κάθε παιδί είναι ξεχωριστό! ;);););););)

Κοιμήθηκε!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ήξερα καν ότι μπορείς να βάλεις τόπο διαμονής! Γιατί, ποια το έχει βάλει;;; :?::?:

Μαρβέλ μου, ναι, 5 γεύματα κάνει αλλά η κρέμα ουσιαστικά δεν είναι γεύμα ακόμα. Πιστεύω κάποια στιγμή να τρώει περισσότερο και να είναι 5 κανονικά γεύματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα!Και εμένα πλέον δεν θεωρείται γεύμα από τα 200 που έπινε....έφαγε μισό πιάτο με το ζόρι και οι μισές κουταλιές πήγαν παντού!Δεν έτρωγε,έφτυνε!Και έκλαιγε κιόλας!Ελπίζω αύριο να φάμε καλύτερα! :shock::shock::shock::shock: Πάντως εμένα πεινάει,όταν είναι η ώρα ξεσηκώνει τον κόσμο! :lol::lol::lol::lol::lol: Ούτε λεπτό παραπάνω! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία, αν δεν θέλει μην τον ζορίζεις γιατί δεν θα σου τρώει καθόλου μετά, πρόσεχε!

Δεν τον ζόρισα,πάω να του δώσω γάλα αφού δεν έφαγε,έκλαιγε πάλι.Τον άφησα τελικά και από τις 11,έφαγε 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IMG_1499.JPG[/attachment:27ppsvog]

Εδώ θα βάλω τις μπομπονιέρες και πήρα και καλάθια!Τις υπόλοιπες μετά τη βάπτιση!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Αυτό το αγόρασα και το έφτιαξα έτσι μόνη μου!!!! :P:P:P:P:P:P

post-11722-13873935008866_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας...μαρβελ πολυ ωραια όλα..να δω εγώ τι θα βρω εδώ στο νησι με της ποικιλίες που έχω να διαλέξω.. :lol::P .. πεπιτα είναι 7.025 αλλά το κάνω γιατι θα χάσει τα κιλά που έχει πάρει....εσένα είναι 5 μην κ 6.680??? τι ύψος??? ο γιατρός τι λέει??? εμενα πάντως σημερα έφαγε μια μπανάνα κ καπάκι 120 γαλα...το μεσημερη πατατα καροτο κ κολοκύθι 5 κουτ για αρχη...εεε δεν τρελλαθηκε κιόλας αλλά κατέβηκαν κάτω...μάρβελ πότε με το καλό η βάπτιση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρβελακι, σου ευχηθηκα ηδη στο face...Με το καλο και στα υπολοιπα δοντακια...Και εμενα βρε κοριτσια δεν τις πολυθελει τις στερεες...Με το βυζι ημασταν μια χαρα...Το απογευμα κατα τις εξι του εκανα 120ml. ρυζαλευρο..εφαγε αρκετο, οχι ολο, αλλα με το ζορι...Μετα την τεταρτη-πεμπτη κουταλια πρεπει να κανω τον καραγκιοζη..Τα φρουτα τα τρωει καλυτερα...μαλλον κακοφαγος θα μου βγει...

Ολγακι σουπερ το κολπο με το δαχτυλο...λες να το δοκιμασω και εγω...??? :P

izaki ακομα θηλαζεις αποκλειστικα ε??? Μπραβο... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kai apo mena...ti kanete koritsia mou?????egw autes tis meres imoun arrwstoula simera kalutera....euxomai na min kollisa ton mikrouli gti exthes mou ekane duaria kai pasaliftike pantou!!!!!o mpempakos einai 8.200 ta frouta ta trwme olo to piato kai tou vazw apo ena olokliro(milo.axladi,mpanana kai merikes fores kai portokali) ligo sto ruzaleuro me zwrizei enw stin arxi trelenotan...isws epeidi tou allaksa apo nutricia stin nounou.de peirazei!!!se 10 meres ksekuname soupitses.....

twra exw kai agxos g tin vaptisi mas....eprepe na paw sto xwrio mou na kanw tis teleutaies etoimasies kai epeidi arrwstisa de piga.....afiste me vlepw na trexw kai na mi ftanw!!!!!!10-10-10 vaptizoume!!!!

olgaki,izaki,jona mou leipsate vre.......ante na ta leme.....kai me ta alla koritsia pou den exw milisei....tis upoloipes sas vlepw sto face.....

sas filw oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα από εμάς και το δόντι μας!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Χτες πήγαμε σε έκθεση ζωγραφικής,η γειτόνισσα μας είναι και ζωγράφος!Πλάκα είχε,ο μικρός όλο γέλαγε! :D:D Αφού βγήκε το δόντι ησύχασε!Μάλλον γι'αυτό δεν έτρωγε,είπα και εγώ τι έπαθε!!! :shock: Κοιμήθηκε από τις 9 μέχρι τις 7 που ξύπνησε,χέστηκε,τον άλλαξα και έφαγε στις 8!Τώρα ξανακοιμάται!!!Πήραμε και δωράκι!!! :-bd:-bd

Ελενάκι μου,περαστικά και από εδώ! :):)

Μαρία31, 3 Οκτώβρη είναι η βάπτιση μας!!! :D:D:D:D;);)

Μαράκι μου γλυκό,σε ευχαριστώ!!!!Άντε και στα δικά σας δοντάκια! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααααα!!!!! :):):)

Μαρβέλ μεγειά το δόντι κι από δω! Με το καλό και τα υπόλοιπα!

Μαρία31, στο ύψος δεν έχουμε πρόβλημα, 65 πόντους είναι τώρα, πάνω από το Μ.Ο. Στα κιλά είμαστε ακριβώς στο Μ.Ο. Η γιατρός δεν ανησυχεί ιδιαίτερα, μια χαρά λέει τρώει απλώς δεν είναι καλοφαγάς. Κι εγώ το ξεπερνάω σιγά σιγά ;)

Τώρα λέω να του δίνω την κρέμα μετά το μεσημεριανό του ύπνο, κατά τις 5 δηλαδή που πεινάει μπας και φάει περισσότερο γιατί του την έδινα ενδιάμεσα στα γεύματα και δεν πείναγε ιδιαίτερα.

Ο καιρός είναι τέλειος!!!!!!! Βρέχει από το πρωί! Μύρισε φθινόπωρο, πρωτοβρόχια, βρεμμένο χώμα!!!!! Άντε να χειμωνιάσει σιγά σιγά, να έχουμε το τζάκι αναμμένο και το μικρό να μπουσουλάει στη φλοκάτη!!! :P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα. :P

μαρβελ... αντε καλά δαγκωματα!όλα τελεια για την βαφτιση σας! ;)

πεπιτακι και εγω λεω ωραια να χειμωνιασει αλλά από την αλλη δεν θέλω!

όσο για το τζάκι το σκεφτομαι εαν θα το αναψω φετος με την μικρη...για την κάπνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρεςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D Εμείς καλά,κοιμηθήκαμε απο τις 9 μέχρι τις 8 παρά,ήπιε 200 και τώρα κάθεται!Δεν έκανε κακά χτες....λέτε να είναι από το ρυζάλευρο? :roll::roll::roll:

Μοιράσαμε και τα τελευταία προσκλητήρια χτες,έφτιαξα και με κορδέλες τα φαναράκια,έβαλα τα γλειφιτζούρια στο καφάσι,και κόψαμε το τούλι για τα τραπέζια!Τώρα πρέπει να κάνω τα γλαστράκια,σκέφτομαι να ρωτήσω για μπαλόνια και να αγοράσω ζαχαρωτά!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια! :YMHUG:

ξανακοιμηθηκε η μικρη μου ζουζουνα και πινω καφεδάκι ~o)

μαρβελλάκο πλησιαζει η ημερα σας.τι ωρα θα την κάνεις την βαφτιση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααααααα!!!! :D

Σήμερα έφαγε αρκετή κρεμούλα :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Εμείς τη βάφτιση λέμε να την κάνουμε Φεβρουάριο που θα έχει και εκπτώσεις.

Άσχετο: Παντρεύτηκε και το Καλομοιράκι!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axaxaxaxaxaxaxa re pepitaki mou arese to asxeto na zisoun loipon!!!!!

ti kanete koritsia????emeis kala kai o mpempis mes stin trella.............

kale koritsia salonikies twra pou tha erthw thelete na pame gia kanena kafedaki??????lew egw twra......e????????ante vre as vrethoume....:)))):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!! :D:D Είμαι λίγο καλύτερα!!!!Για να δούμε!!!!

Ο μικρός πάλι δεν έκανε κακά και τώρα που έκανε,έκανε δυσκοιλιότητα.Μίλησα με τον παιδίατρο και σταματάμε το ρυζάλευρο,θα ξεκινήσουμε τη Δευτέρα με φρούτα και βλέπουμε.Αφού χτυπάει η κοιλίτσα του,τον πιάνω και τσιρίζει :cry::cry::cry::cry: .....Κοιμήθηκε μέχρι τις 8.30 που ξύπνησε γιατί σφιγγόταν.Θα κοιμόταν και άλλο. :roll::roll:

Πεπίτα,να ζήσουν!!!χιχιχι!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!!

Τι κάνουν τα κορίτσια?Και τα ζουζουνόπαιδα??! [smilie=tongue3.gif]

Ειρήνη22 να σε καλοσωρίσω κι εγώ στην παρέα μας, αν και λίγο καθυστερημένα..! :oops:

Βρε το Καλομοιράκι που μεγάλωσε και παντρέυτηκεεεεε!!Αντε και μανούλα!χιχι!Ας της πει κάποιος για το μαμυ βρε!

Ελένη πότε έρχεσαι??

Maria.g που είσαι εσύ??!!!!Ολα καλά??Μαθαίνω οτι το καλοκαίρι δεν λέει να τελειώσει εκεί κάτω εε?? [smilie=icon_sunny.gif] [smilie=sunny.gif]

Σήμερα θα φάει το μπισκοτολουκουμάκι μου για πρώτη φορά λαχανικά....Για να δουμε...

Πάω να σιδερώσω λοιπόν..Τώρα που κοιμούνται τα αγόρια μου!!

Φιλάκιααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα!!! [smilie=icon_sunny.gif]

Μαρβελάκι σιδερένια! Εμένα τά κανε πρωί πρωί αλλά έκανε κι εμετούλι. Μπορεί να έτυχε, για να δούμε.

Πήγαμε και λαϊκή σήμερα με τη γιαγιά και ψωνίσαμε. Να συνηθίσει γιατί όταν πάω για δουλειά θα πηγαίνουν κάθε Τρίτη! Αχ, πλησιάζει ο καιρός και δε θέλω καθόλου!!! :-s:-s:-s

Κι εγώ έχω λίγο σίδερο αλλά λέω να το κάνω όταν γίνει περισσότερο!! χιχιχι!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.... μαλλον καλο μεσημερι να πω καλύτερα! :-*

κορίτσια εαν σας πώ οτι δεν βλέπω καθόλου τηλεοραση.... οχι ωρα με τη μικρη...γενικως...ουτε που ξέρω τι γινετε στον εξω κόσμο! @-)

συμπεθερα τι λαχανικά θα φαει ο γαμπρος μου?

καλο κουραγιο πεπιτακι για την επιστροφη στη δουλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώστην! Εγώ τώρα δε βλέπω. Και τί να δω, όσο ήμου έγκυος έβλεπα δε λέω, αλλά βαριέμαι! Όλο πρωινάδικα και βλακείες έχει! (-|

Το τί γίνεται στον κόσμο το βλέπω από το ίντερνετ όμως! :geek:

Εσύ πότε γυρνάς δουλειά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια και απο εμένα!!!

Mpounita, ακριβώς το ίδιο και εγώ!! Να φανταστειτε ότι από τις 23 Αυγούστου που γυρίσαμε από διακοπές, την τηλεόραση δεν την έχουμε αναψει στο σπίτι!!

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι! Διαβάζω στο mammy ότι οι περισσότερες, για να μην πω όλες, ξεκινάτε με χορτόσουπα και μετά από ένα μήνα θα δώσετε κρέας/κοτόπουλο!! Εμάς η παιδίατρος μας είπε από τον 6ο μήνα κατευθείαν κρεατόσουπα/κρέας! Τι στο καλό;; Σαλταρισμένη είναι η δικιά μου;; Χαχα!

Σήμερα είναι η τρίτη μέρα που θα φάμε το κρεατάκι μας! Για να δούμε δηλαδή! Γιατί χθες και προχθές ήταν λες και παλέψαμε με το κρέας... Μέχρι στα πλακάκια πετάχτηκε!! Χαχα!

Φιλάκιααααααααααααααααααα!

Ωχ Θέε μου! 6 μέρες και σήμερα... και ΞΕΚΙΝΑΩ ΔΟΥΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...