Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Αντε να σας πω τωρα και τα δικα μας νεα....

Προχτες καναμε εμβολιο και ζυγιστηκαμε 8 440 παρακαλωωωωω :shock::shock:

Εγω προσπαθω να την βαλω σε τριωρο προγραμμα θηλασμου και η κυρια περα απο το οτι κλαιει για να φαει νωριτερα και φυσικα το κερδιζει τις περισσοτερες φορες, τωρα αρχισε να κανει και κατι καινουργια κολπα. Εκει που την ειχα αγκαλια και παιζαμε στο κρεβατι, σηκωσε την μπλουζα μου και επεσε με τα μουτρα στο βυζο... :lol::lol::lol:

Αντε μετα εγω να της κανω διαιτα :lol:

Εμες μεγαλο μπερδεμα με τις στερρεες τροφες ρε παιδια. Πηγα σε δυο παιδογαστρεντερολογους αν διαβασατε στο προηγουμενο μας ποστ και μου δωσαν εντελως αντιθετες οδηγιες , για το ποτε ξεκιναμε και για το τι πρεπει να τρωμε. Τελικα τα εδειξα στην παιδιατρο μας, τα βαλαμε κατω μαζι και αποφασισαμε να ξεκινησουμε στον 6ο με φρουτακια και μετα ρυζαλευρο.

Ρωτησα βεβαια αν μπορουμε να αποφυγουμε το ρυζαλευρο λογω βαρους, αλλα μου ειπε οτι ειναι εμπλουτισμενο με σιδηρο και με διαφορα αλλα, που πρεπει να παρει το παιδι, μια που απο μενα δεν παιρνει τα αναγκαια , αφου δεν μπορω να φαω κρεας και αλλες τροφες πλουσιες σε σιδηρο και ασβεστιο φυσικα.

Εμεις θα παρουμε προψημενο ρυζαλευρο που δεν περιεχει γαλα και θα το φτιαξω με νερακι στο οποιο νωριτερα θα εχω βρασει αχλαδι. Κατι δηλαδη σαν ζουμι απο κομποστα, ετσι για να παρει μια ευχαριστη γευση και να το δεχτει το παιδι πιο ευκολα.

Γεια σου μπουνιτακι μου!!! Μας ελειψες βρεεεε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γύρισα...είχα πάει γυμναστήριο...κορίτσια έχω κολλήσει στα κιλά...μείνανε 3 από την εγκυμοσύνη και 5 από πριν...αμάν! :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Ιζάκι,νομίζω είναι καλά στον 6ο!!!Καλή αρχή!!!Εξάλλου όσες θηλάζουν μπορούν να ξεκινήσουν πιο αργά! ;););););););)

Εμένα ήταν 7200 και σκέφτομαι για το ρυζάλευρο...αλλά ντρέπομαι να πάρω τον παιδίατρο να του πω να το σταματήσω... :?:?:?:?:?:? Τι να κάνω??Να περιμένω τον άλλο μήνα??? :?::?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ξεκίνησα δίαιτα...την είχα σταματήσει... :lol::lol: Στόχος μέχρι την βάπτιση να χάσω 1 κιλό!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Για πείτε,αν τον πάρω τι να του πω? :?:?:?:?:?:?:? Μην φανώ ξερόλας.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρβελ δεν ξερω να σου πω για το ρυζαλευρο, αλλα πιστευω οτι ο παιδιατρος θα σου πει να συνεχισεις να δινεις. Αν θες να του το σταματησεις , καντο ....αλλωστε εσυ εχεις τον πρωτο λογο ως μαμα του.

Η μια γιατρος, ηθελε να ξεκινησουμε τις στερεες απο τον εβδομο, αλλα η δικη μας γιατρος, μου ειπε οτι αν αργησουμε τοσο , το παιδι θα παθει αναιμια. Και η αληθεια ειναι οτι εχει ενα δικιο ....ειπαμε εγω δεν τρωω βασικες τροφες και ετσι το γαλα μου , δεν ειναι και τοσο εμπλουτισμενο οσο θα πρεπε.

Οσο για τα κιλα σου...μαρη αφου σε ειδα στις φωτο και εισαι μια χαρα κορμαρα....τι φαγωθηκες?? Θα φυγουν σιγα σιγα...μην σκας.

Μπουνιτακι εσενα δεν σε εχω δει, για να ξερω αν πρεπει να σε κραξω για τα κιλα η οχι :lol::lol:

jonakiiiiii καλε να ζησετεεεε....τωρα το θυμηθηκα οτι σημερα κλεισατε τον εκτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φάγαμε κι εμείς!!! Σχεδόν όλο το έφαγε, χθες μάλλον ήταν από το εμβόλιο κάπως και ούτε έτρωγε κι όλο γκρίνιαζε. Σήμερα είναι ο γλύκας που όλοι ξέρουμε!! χιχιχι!!! χαζομαμά που είμαι!!! Ήρθε και μια φίλη μου σήμερα που είχε να τον δει από το μαιευτήριο και μου έλεγε τί καλός που είναι και τί ήσυχος και τί όμορφος και δεν ήθελα πολυ, την ψώνισαααα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Κι εμένα 5 κιλά μου έμειναν και δεν φεύγουν. Βέβαια, την έχω παρατήσει τη δίαιτα. Πρέπει να την ξαναπιάσω όμως κάποια στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιζάκι....βάζω τις καλές φώτο!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Όταν θα έρθω Θεσσαλονίκη,θα με δεις να μου πεις!!!Αν μπορείτε ελάτε στη βάπτιση,2 ώρες είναι!!! :D:D:D:D:D

Μου είχε πει όταν του είπα,ότι όταν το παιδί δεν έχει πρόβλημα στο βάρος,του το δίνουμε.Οπότε λέω το ίδιο θα μου πει.Πάντως του είπα ότι μπισκοτόκρεμα και τέτοια δεν θα του δώσω και συμφώνησε.Δεν ξέρω αν θα κάνω καλά να το σταματήσω μόνη μου.Θα δω πως θα πάει με τα φρούτα και βλέπουμε! :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll: Μπερδεύομαι!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Γεωργία, το ρυζάλευρο δεν είναι τόσο κακό, το έχεις πάρει από φόβο. Δημητριακό είναι, δεν είναι μόνο θερμίδες. Στην τελική πάρε σκέτο χωρίς βανίλια, αν το φάει, να μην έχει κι αρώματα. Ούτε εγώ θα του δώσω μπισκοτόκρεμες και τέτοια, αυτά είναι όντως βλακείες. Όσο μπορώ να τον προφυλάξω από τις ζάχαρες καλό είναι κι ας μην έχει πρόβλημα βάρους (το αντίθετο μάλιστα).

Αλλά μπορείς και να του πεις ότι δεν το τρώει το ρυζάλευρο και να του δώσεις μόνο φρούτα προς το παρόν κι αργότερα λαχανικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεπιτάκι,μπερδεύτηκα αλήθεια...τρώω κάτι κολλήματα και εγώ...άστα! :-?:-? Κακό δεν είναι σίγουρα,και ο θείος μου μου είπε ότι έχει ιχνοστοιχεία μέσα...θα δω πως θα πάει!Ας μην είμαι υπερβολική! :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Εσένα το χρειάζεται...είναι κορμάρα!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα!!!!! Βέβαια, αυτό που του πήρα είναι εντελώς σκέτο κι άγευστο αλλά του αρέσει!!! Μπροστά στο γάλα του φαίνεται λιχουδιά!!! χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον κρατάς σε φόρμα??? :lol::lol::lol::lol::lol: Θα πάω να του πάρω το βιολογικό αν είναι!

Σας είπα ότι αγχώνομαι για την βάπτιση ε???Θα πλαντάξει,είμαι σίγουρη! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Ξύπνησε το μικρό παπί!!Από τις 1600 κοιμάται!!!Πάω να ταίσω!!!!!Μου γελάει τώρααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρβέλ μην αγχώνεσαι βρε!Να περάσεις καλά κι εσύ και το παπί!!Μπορεί να μην κάνει κιχ κ να πάει τζάμπα τόσο άγχος!

Πάντως για το ρυζάλευρο καλά τα λέει η Πεπίτα...Απλώς δεν είναι για παντα.Κάποια στιγμή θα το αντικαταστήσεις ούτως ή άλλως για να βάλεις κάτι καινούριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άλλαξα κι εγώ τικεράκι να τα δείχνει σωστά που μου μικραίνει το μικρούλι μου!!! :lol::lol::lol:

Μαρβελάκι μου μην αγχώνεσαι. Το πολύ πολύ να κλάψει!! :D:D:D:D

Απ' ό,τι ξέρω από την κουμπάρα μου που η μικρή της είναι μεγαλύτερη τοο ρυζάλευρο γίνεται γιαουρτάκι στον 6ο ή 7ο μήνα. Η δικιά της πίνει το πρωί γάλα, μετά φρουτόκρεμα, μετά μεσημεριανό σουπίτσα, γιαουρτάκι και γαλατάκι πριν κοιμηθεί. Μια χαρά γεύματα κάνουν, τα ζηλεύω!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλησπερα και απο μενα...Τι κανετε??? Χαθηκαμε τελειως...Ελπιζω να μην με ξεχασατε...Jona, τι κανει το μπισκοτακι??? Μεγαλωνει??? Ολγακι ο Ρεβυθουλης σου ειναι καλα? izaki, mpounita οι κορουλες σας μεγαλωνουν? Εμεις ειμαστε μια χαρα..Μεγαλωσαμε, ειμαστε ολοκληρα αντρακια πια και τρωμε κρεμουλες!!!!

Φιλακια στα ζουζουνακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!!!!!!!Εμείς καλά,ο μπέμπης κοιμήθηκε κλασικά 9 με 8!Ρολόι βρε κορίτσια...δεν κοιμάται παραπάνω!Και γενικά όλη μέρα,όταν είναι να φάει,δεν παρεκλίνει καθόλου!Κοντεύει και η βάπτιση,με πονάει και η κοιλιά,περιμένω σήμερα-αύριο,ευτυχώς δεν θα έχω στη βάπτιση!Χτες,βγήκαμε και για καφέ,καλά καπνίζουν ακόμα,δεν απαγορεύετε τελικά???Θα αλλάξω και τα ντουλάπια της κουζίνας μου,τα πάνω μόνο γιατί δεν με βολεύουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...πώς ειστε???? τα αγγελούδια σας???? εμεις στις 29 θα γίνουμε 5 μ αλλά από σημερα ξεκινάω κανονικα φρούτα ,φαγητάκι ,κρεμα το απόγευμα γιατι το γάλα το μείωσε και άλλο...σχεδον έπινε 400 μλ την μέρα...η μικρή μας βγήκε ζόρικη :? ...τα άλλα μου παιδια έπιναν 200 μλ σε κάθε γευμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!εγω ανηκω στις ξεμπαρκες του μαρτιου?αλλα γιατι ξεπμαρκες?εμενα ο κουκλος μου σε 2 μερες γινεται 6 μηνων.γεννηθηκε 2730.τωρα ειναι περιπου 8!5,5μηνων δοκιμασαμε φρουτο πρωτα μπανανα κ μετα αχλαδι αλλα ολα του ξινιζαν του κυριου!οποτε η παιδιατρος μας ξεκινησα ανθος ορυζις,χωρις βανιλια!κ βαζουμε μεσα τριμμενο αχλαδι!του το δινω το μεσσημερι κ τρωει ενα πιατο βαθυ,δηλ 240ml γαλα με 5 κοφτες τις σουπας ρυζαλευρο κ 1 αχλαδι!βεβαια ανησυχω λιγο γιατι καθε μηνα ως τωρα εβαζε 1 κιλο ενω τωρα πηρε πολυ λιγο...σε δυο μερες θα τον δει η παιδιατρος κ θα δουμε! :P:P:P:P:P:YMHUG:DSC01852.JPG[/attachment:12eza65m]

post-13738-13873935003471_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Πού χάθηκες βρε Μαράκι;; Το αντράκι σου είναι καλά;; Να μου τον φιλήσεις!

Γεια σου Eirini22! Στις 26 Μαρτίου γέννησες; Και εγώ!! :-)

Pepitaki, όντως τα κιλά του Ρεβυθουλάκου είναι καλά! Μην ξεχνάς ότι γεννήθηκε και 3.700! Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι τώρα που δεν μου τρώει, δεν πρέπει να ανησυχώ!!

Ευτυχώς σήμερα φάγαμε μερικές κουταλιές φρουτόκρεμα (αχλάδι-μήλο-μπανάνα). Όχι ακριβώς όμως κουταλιές... γιατί προκειμένου να φάει τι έκανα βρε παιδιά!! Επειδή με το κουτάλι δεν έτρωγε καθόλου και μου σφραγίζει τα χείλια, τον ταίσα με το... δάχτυλό μου!! Εβαζα πάνω στο δάχτυλό μου την φρουτόκρεμα και αυτός μου το δάγκωνε μάλλον επειδή ετοιμάζεται να βγει το δοντάκι!

Τουλάχιστον έφαγε κάτι έτσι!! Χαχα, φαντάζεστε να συνηθίσει και μεγάλώνοντας να τρώει... με δάχτυλα;;;; :-)

Οι φιλεναδίτσες μου πού είναι σήμερα;;; Ιζακι μου;; Ιωάννα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ξέμπαρκη Ειρήνη!!! χιχι!! Υπάρχει κι άλλο γκρουπ με μανούλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου γι' αυτό τις λέμε ξέμπαρκες, αλλά η ΠΗΤ των κοριτσιών ήταν για Απρίλιο οπότε παρέμειναν στο γκρουπ μας ή κάνανε "αλλαξοκωλιές"!!! :lol::lol::lol:

Μαρία31 κι εγώ ανησυχώ ότι δεν τρώει ο δικός μου που τουλάχιστον 700ml την ημέρα τα πίνει. Πόσα κιλά είναι τώρα; Στη φωτογραφία μια χαρά τη βλέπω πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολγάκι..μόνο την Ιωάννα και την Μαρία λες φιλεναδίτσες.... :cry::cry::cry:

Ειρήνη μου καλώς ήρθες!!να χαίρεσαι το μωράκι σου!!Κουκλί! :D:D:D:D Εμένα ο μπέμπης γεννήθηκε 13 Απρίλη!!!! :):):):):):):)

Πεπιτάκι...είδες δεν μου έφαγε καλά την κρέμα σήμερα...πείνασε και τον τάισα στις 2.3 ώρες άντεξε....200 ήπιε τώρα!!!Μια χαρά!Δεν έχει κοιμηθεί καθόλου.... :?:?:?:?:?:?:?:?

Μαρία31,μην ανησυχείς!!!!Μπορεί να είναι στο παιδί!!!! ;) Θα φάτε κρεμούλες και όλα καλά!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!

Γεια σου Μαρακι Κρητικατσι!!!!

Βλεπω ολα τα μωρα τρωνε, εκτος απο την δικια μου....εμεις τον αλλο μηνα ξεκιναμε τις στερεες και θελω πολυ να την δω πασαλειμμενη :lol::lol:

Ειρηνη22 καλως ορισες στην παρεα μας! Μην ανησυχεις για το βαρος του παιδιου...οσο μεγαλωνουν θα βαζουν λιγοτερο καθε μηνα. Σκεψου τι θα γινει, αν βαζει καθε μηνα ενα κιλο.

Σουμο :lol::lol::lol::lol:

Ξεμπαρκες Μαρτιου λεμε τα κοριτσια που ενω περιμεναν να γεννησουν Απριλιο και καθ ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης, γραφαν στο ποστ Μανουλες Απριλιου, τελικα γεννησαν Μαρτη.

Μαρβελακο μια χαρα ρε, αν αδιαθετησεις πριν την βαφτιση....τυχερη θα σαι!

Ολγααααα :lol::lol::lol::lol::lol: ....τι αλλο θα κανεις για να φαει ο Χαρουλης??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε κι εμένα την τρώει ιδιαίτερα. Όσο έβαγε και την πρώτη μέρα, 5-6 κουταλιές. Αλλά δεν πεινάει κι όλας. Τον ταίζω στις 9 που ξυπνάει (χθες 9:30), στις 12:00 με 1:00, στις 4:00-με 5:00 του δίνω την κρέμα στις 7:30 και στις 9-9:30 τον ταίζω και ύπνο. Ουσιαστικά ανάμεσα σε 2 γεύματα του τη δίνω, αφού κάνει 4 ο δικός μου. Βέβαια από τις 4-5 ως τις 9 πεινάει αρκετά αφου στην ουσία δεν χορταίνει καν με την κρέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να παίρνετε θάρρος, ο δικός μου 4 μηνών ήταν 6.140 και 5 μηνών είναι 6.680. :roll::roll::roll: Με το ζόρι μισό κιλό. Για μένα το κάνει όμως το παιδί μου για να μην κουράζομαι να τον σηκώνω!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδια.....εμενα γιατι δεν φαινεται διπλα στο ονομα μου , ο τοπος διαμονης??

Αφου το εχω προσθεσει στο προφιλ μου!

Πεπιτα εσυ που ξερεις πολλα :lol::lol: για πες!!

Καλε πουπουλο ειναι ο γιος σου!! Εγω θα ειμαι για φυσιοθεραπειες σε λιγο , ετσι οπως το παει η μικρη :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...