Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

καλημερα σε όλες.....από ότι βλέπω εσάς τρώνε μια χαρα τα μικρά σας...υπάρχουν και χειρότερα.. :( ..εμενα η μικρή άμα πιει 150 κάνω τουμπες... :roll: ..συνήθως από 90 μέχρι 120 πάει.... :cry: ..δεν πεινάει βρε παιδί μου...τι να πώ....τι πατάω για να παρακολουθω το θέμα ???...ποιος ξέρει να μου πεί????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερουδια!!!!!!!! [smilie=toothy4.gif]

χθες είχα γράψει ενα κατεβατό αλλά η συνδεση μου κόλησε και βαρεθηκα μετα να ξαναγράφω!

μαρβελακι χθες είδα το μειλ! κουκλος ο ζουζουνος!Δουλεία ξεκινάω γυρω στις 12 με 15 Μαίου.και εσύ τότε?

άσε απο το πρωι πέρνω τηλ στον οπάδ να ρωτήσω για τα χρήματα και δεν απαντάνε!τα νεύρα μου....

:evil::evil:

πλησιαζει και η μεγαλη μερα τις βαπτισης σας! ;) εμεις μαλλον δεκεμβρη τελικα.θα δουμε :?

καλα μια χαρα σε βρίσκω που κοιμαται τοσες ωρες ο μικρος!εμενα η μικρη ξυπναει αλλα πλέον με τη νυστα που εχω δεν κοιτω ρολόι να δω τη ωρα.την παιρνω στο κρεββατι και τη θηλάζω...με αποτελεσμα να μας περνει ο υπνος [smilie=sleepy1.gif] αφου δεν την εχει πατηση ακομη ο αντρας μου πάλι καλα! [smilie=thumbsup.gif]

τις τελευταιες ημερες είμαστε όλο βόλτες και καφέ.χθες πήγαμε για μπάνιο και σήμερα θα πάμε με ενα φιλικο ζευγαρι και την κορη τους στο balooxaki στην γλυφάδα εχει λουνα πάρκ.είναι τελεια.... η μικρη όλο χαζευει το μάτι της! [smilie=wave.gif]

αυτά τα λίγα νέα μου \:D/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουνιτάκι,Πεπίτα,Μαρία καλημέρα!!! :D:D:D

Μπράβο Μπουνίτα που πάτε βολτούλες!!Εμείς μοιράσαμε προσκλητήρια χτες...είδαμε και κάτι μούτρα.... [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] :evil::evil::evil::evil:

Πλησιάζουμε ναι!!! :D:D:D:D Τέλεια!!!!!Κατά τα άλλα είμαστε καλά,ο μικρός κοιμήθηκε από τις 9 μέχρι τις 8 και τώρα έφαγε,έχεσε και ξανακοιμήθηκε! :D:D Εσείς με το θηλασμό είναι πιο δύσκολο να μπει πρόγραμμα!Ο Δεκέμβρης τέλειος!!Μου αρέσει πολύ!Εμείς έχουμε πολλά κρύα τότε! :?:?:?:?:?:?:?:?

Το απόγευμα θα πάω γυμναστήριο και μετά κάμια βόλτα,έχει ακόμα καλό καιρό,μακάρι να κρατήσει! [smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif]

Τώρα πρέπει να φτιάξω τα καλάθια που θα μπουν οι μπομπονιέρες,το καφάσι με τα γλειφιτζούρια! [smilie=blob5.gif][smilie=blob7.gif] 'Εχει τρέξιμο,αφήστε που τόσα πράγματα που θα έχουμε θέλουμε 2 αυτοκίνητα να τα μεταφέρουμε στην εκκλησία,τρέξιμο πολύ! [smilie=walk.gif][smilie=walk.gif][smilie=walk.gif][smilie=walk.gif]

Μαρία,μην στεναχωριέσαι για την μικρή,άλλα παιδιά τρώνε παραπάνω,άλλα λιγότερο.Είναι καλά τα κιλάκια της??Εμείς Τετάρτη ξεκινάμε κρέμες,σήμερα θα πάω να αγοράσω.Έχω και δείγμα νουνού,να του δώσω αυτό και μετά να πάρω της nestle??Και αν δεν του αρέσει μετά?? :roll: Εξάλλου για πρώτη μέρα μόνο 3 κουταλιές μου είπε να του δώσω!

Κατεβατό έγραψα μου φαίνεται.. :-j:-j .η Felicity χάθηκε.... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί έγινε βρε κορίτσια;;; Αραιώσαμε πολύ πάλι!

Μαρία, ψάξε να δεις εκεί που λέει forum, my posts ή οι δημοσιεύσεις μου. Εμένα μια μου τα βγάζει αγγλικά μια ελληνικά κι έχω μπερδευτεί λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!

Marvel, ωραίο το θέμα με το ποδήλατο στη βάπτιση, όλα ασορτί βλέπω, ε?Είμαι σίγουρη οτι θα είναι όλα τέλεια, με το καλό!!!

Η μπουμπού μας έφτασε τα 8300 αισίως και ξεκινάμε φρουτόκρεμα ενώ σε 15 μέρες και χορτόσουπα!!!Στο μεταξύ μέχρι τώρα έτρωγε 4 γεύματα 3 γάλα και 1 βανίλια, τώρα πρ'επει να πάμε στα 5, 3 γάλα, 1 φρουτο κ 1 βανίλια οπότε θα την ταίζω πιο συχνά από το 4ωρο.

Στο μεταξύ πήρα 2 σετ φορμάκια από γνωστό κατάστημα, ίδιο νούμερο και τα 2, φυσικά δεν με άφησαν να τα ανο'ιξω στο μαγαζί για να μην χαλάσω τη συσκευασία και μου βγήκε το ένα σετ ίσα-ίσα για κανα μήνα δηλ. να τα φορέσει ενώ το άλλο κανονικό.ΓΓΓΚΚΚΚΡΡΡΡΡ!!!!!

Καλημέρα pepita!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα bambina!!! Καλή αρχή με τη φρουτόκρεμα! Εμείς χθες αρχίσαμε ρυζάλευρο και το έφαγε με ενθουσιασμό για πρώτη φορά!!! Μάλιστα του πήρα βιολογικό και σκέτο, χωρίς βανίλια ούτε ζάχαρη και δεν περίμενα να του αρέσει!!! Πολύ χάρηκα!

Να πας να τα αλλάξεις τα φορμάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν γίνεται γιατί τα άνοιξα, τα επλυνα κτλ αλλά δε πειράζει μωρέ, έτσι κι αλλιώς μεγαλώνου τόσο γρήγορα!!!

Η κρέμα του άρεσε, ε? Και της δικιάς μου το ίδιο, πώς να μην τους αρέσει αφού έχει τόσο ωραία γεύση σε σχέση με το άγλυκο το γάλα που πίνουνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα!!!!!!!! [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif]

Εμένα το παπάκι κοιμάται τώρα,μόλις ξυπνήσει θα φάμε το ρυζάλευρο-βανίλια για πρώτη φορά!!!Για να δούμε!!! :dry::dry::dry::dry: Περιμένουμε να έρθει και ο μπαμπάς μας,να τραβήξουμε βίντεο,φώτο!!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Και εγώ χωρίς ζάχαρη πήρα!Θα την φάει άραγε??? :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου είπε νουνού ή nestle.Η δεύτερη δεν έχει ζάχαρη.Μετά υπάρχουν οι βιολογικές αλλά ο Κώστας δεν τα πολυθέλει γενικώς,ούτε εγώ να σου πω και οπότε πήραμε αυτή!!!!!

Όλες καλές είναι,αρκεί να τρώνε τα μωράκια μας!!!Γι'αυτό υπάρχουν τόσες πολλές!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη ρώτησα και μου είπε ότι όλες έχουν εκτός από τις βιολογικές που έχουν γλυκαντικές ουσίες μεν αλλά όχι ζάχαρη. Πήρα frezylac από το φαρμακείο. Αν εσύ έδωσες τη γλυκειά δεν θα φάει τ'ωρα την άλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για αρχή κι εγώ είπα να τις δοκιμάσω όλες οπότε πήρα και νουτρίτσια και νουνου και μιλούπα, μέχρι τώρα όλες τις έφαγε, έτσι δικαιολογουνται και τα 8300!!!!!Για βιολογικά και τέτοια δε το πολυψάχνω να σας πω την αλήθεα. Κι εμείς αυτές τρώγαμε κ μεγαλώσαμε μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά είναι τα κιλακια!!!Μην αγχώνεσαι!!!! :D:D Και εγώ αυτό σκέφτομαι....ρώτησα και τον θείο μου που είναι παιδίατρος,μου είπε μία από αυτές τις 2 και της μιλούπα.Όχι της βιολογικές.Οι γνώμες διαφέρουν!!!Θα ξεκινήσουμε και νεράκι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνο για τα φρουτάκια της της θα πηγαίνω στη βιολογική λαική γιατί φαντάζομαι τα φάρμακα στα φρούτα κ λαχανικά είναι πολύ περισσότερα από παλιά....ότι μπορούμε να αποφύγουμε!!!

Pepita μια χαρά η τιμή της, τη φανταζόμουν πιο ακριβή. Οι άλλες 4-5 ευρώ τα 300-400 γραμμάρια νομίζω. Η γιατρός σου τη σύστησε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι. Αν και μου είπε όλες ίδιες είναι. Εγώ τη ρώτησα για βιολογική λόγω λιγότερης ζάχαρης. Το κουτί έχει 200γρ. άρα είναι πιο ακριβή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δες το κουτί καλύτερα γιατί ανάλογα με τη μάρκα η δοσολογία δαφέρει. Νεράκι δίνω από το τέλος του 4ου μήνα και κρέμα δίνω εδώ και 10 μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα λέει στα 130ml νερό 5 κουταλιές σούπας. Αλλά φυσικά δεν το έφαγε όλο. Όταν αρχίσει να το τρώει όλο μου είπε να του δίνω και νεράκι βρασμένο. Πάω να τον αλλάξω, μου τα σέρβιρε!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φάγαμε κρεμούλαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!Στην αρχή δεν άνοιγε το στόμα,μετά το άνοιγε και την έφτυνε,τελικά καταφέραμε και φάγαμε 4 κουταλιές όχι γεμάτες!Ήπιε νεράκι και έκανε αααα από ευχαρίστηση!!!Μετά ήπιε και 90ml γάλα από τα 150 που του είχα φτιάξει και τώρα κάθεται και γελάει!!Μεγαλώσαμε!!!!Είχε πλάκα άνοιγε το στόμα στον Κώστα όταν του έκανε α και μόλις του δίναμε την κρέμα το έκλεινε!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...