Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολες τις μανούλες, άντε να οργανωθούμε από εδώ και πέρα!!!

Εμείς είμαστε καλά, κλείνουμε τους 5 μήνες και τρώμε αυτές τις μέρες 5 γεύματα (από 4) γιατί ξυπνάμε νωρίς το πρωί. ευτυχώς η κρέμα βανίλια της αρέσει πολύ και την τρώει εύκολα...., αλλά και το νέο γάλα, τώρα πίνουμε frisomel.

Πολλά φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!!! :D

Αυτη την εβδομαδα βαρεθηκα να τρεχω στους γιατρους. Σημερα εγραψα το επομενο εμβολιο και να ναι καλα η jona, που μου ειπε σε ποια γιατρο του ΙΚΑ να παω. Επιτελους, μια ευγενικη και εξυπηρετικη γιατρος στο ΙΚΑ ρε παιδια!!!

Χτες ειχαμε ραντεβου με αλλη γιατρο, για την αλλεργια μας και με την ευκαιρια , μετα την γιατρο ηπιαμε και καφεδακι οικογενειακως με DIMIT και Jona!!!!

Τελεια περασαμεεεε!!!! :P:P:P:P

Η μπεμπα ειδε το φραπεδακι και ορμουσε να μου το παρει :lol::lol::lol:

Εμεις στερεες συμφωνα με την χτεσινη γιατρο ξεκιναμε τελικα μολις κλεισουμε τον 7ο. Εχουμε καιρο ακομα, να με ξεζουμιζει η μπεμπα, η οποια τρωει σαν νεογεννητο....μερα νυχτα κρεμασμενη απο τον βυζο :evil::evil:

Τωρα εβαλα και τικερακι, αλλα αν το πετυχα, θα το δω σε αυτη την δημοσιευση....αντε να δουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita οταν κανεις το τικερ θα σου βγαλει καποιες επιλογες να αντιγραψεις.

Εσυ να διαλεξεις αυτην Forum signatures: HTML • Ezboard • PseudoHTML, UBBCode and BB Code

Οταν πας στην υπογραφη σου, να ξετσεκαρεις ολα τα κουτακια απο κατω και μετα να πατησεις υποβολη.

Εγω τελικα τα καταφερα με την πρωτη. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειραζει που οτι θυμαμαι χαιρομαι εεε??

Με την ευκαιρια να γεμιζουν και οι σελιδες :lol::lol:

Πεπιτακι να σαι καλα που εδωσες της οδηγιες για την ωρα. Μολις την ρυθμισα και αυτην. Κατι αλλο εμεινε να κανουμε?

Τιποτα δεν ειναι αυτοματο εδω μεσα?? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ιζάκι!!! Ωραία περνάτε εσείς οι Σαλονικιές! Πήγα στο δερματολόγο του ΙΚΑ σήμερα γιατί έχω καμιά 10ριά μέρες που έχω βγάλει κάτι σπυράκια στα μπούτια και δεν ξέρω τί είναι. Έβαλα fusicort και δεν έγινε τίποτα και χθες μου φουντώσανε κι έβγαλα και λίγα στα χέρια! Τελικά μου είπε ότι είναι ορμόνες από την εγκυμοσύνη και μου έδωσε αντιβίωση και αλοιφή να βάζω!!!! Πολλά κουσούρια βρε παιδί μου αφήνει η εγκυμοσύνη! Δηλαδή αν κάνω 2ο παιδί θα αποσυναρμολογηθώ τελείως;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον τάισα πριν κάμια ώρα και γκρίνια,γκρίνια,τον πήρα αγκαλιά,κάναμε μια βόλτα στο σπίτι και κοιμήθηκε.Όταν δεν μπορεί να κοιμηθεί εκνευρίζεται περισσότερο και κλαίει και οδύρεται! :roll::roll::roll: Το κάνουν και εσάς αυτό???

Ιζάκι,καλά περνάτε!!!!!!!!Μπράβο σας!!!H Dimit,τι κάνει???Δεν μπαίνει καθόλου!!!Είχατε και μωρά και άντρες?? :):):):):):):)

Πολλά σάλιααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!3 σαλιάρες αλλάζουμε σχεδόν!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεπιτα μου οχι, μαζί με το ρυζάλευρο ξεκινήσαμε κ τα φρούτα.

Τα τρώει αλλά θέλει να πιάνει και το κουτάλι και γίνεται ..μάχη!

Τι να μας κάνουν οι σαλιάρες...Μπογιατζή πρέπει να φέρω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι η ώρα του παιδιού τώρα..!

Μαρβέλ ήταν πολύ ωραία!Είμασταν όλοι εκτός απο τον άντρα της Δήμητρας.

Η οποία είναι πολύ καλά και ο γιόκας της επίσης.Και είναι ένα κουκλίιιιιιιιιιιι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Μπήκα να σας πω γρήγορα ένα γεια γιατί τρέχουμε με τον Ρεβυθουλάκο!!! Είχα αγχωθεί ΠΟΛΥ τις δύο τελευταίες μέρες γιατί το σκασμένο αποφάσισε να τρώει ΛΙΓΟ!!!

Φαίνεται επειδή τον πίεσα μια μερα να φάει τα φρούτα του, τώρα μου αντιδρα σε όλα! (από κιλά, δόξα τω Θεό είμαστε καλά! Όταν ήμασταν 5 μηνών και 11 ημέρες ζυγίζαμε 8.200) ΑΛΛΑ παρόλα αυτά, όταν βλέπεις το παιδί σου ξαφνικά να κάνει αποχή απο το φαγητό, ε όσο να΄ναι μια τρέλα την παθαίνεις!!!

Ευτυχώς σήμερα τα πράγματα ήταν κάπως καλύτερα...

Σας φιλώ πολύ όλες!! Μουτσ, μουτσ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!! :):):) Εμείς είμαστε καλά,το παπάκι κοιμήθηκε από τις 9 μέχρι τις 8.30!!!Σούπερ!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Πήγαμε σούπερ μάρκετ,για ψωμί,μανάβικο!!!Α,όποιες χρησιμοποιείτε babylino έχουν τα carefour 50 τις εκατό!!Εγώ πήρα 3!!!Είχα πάρει και libero στην προηγούμενη προσφορά!!!Μια χαρά είναι και τα 2!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σήμερα θα πάμε σε παιδικό πάρτυ!!!Το δεύτερο!! [smilie=laughing9.gif] [smilie=laughing9.gif] [smilie=laughing9.gif] [smilie=laughing9.gif] [smilie=laughing9.gif] [smilie=laughing9.gif] [smilie=laughing9.gif] [smilie=laughing9.gif] [smilie=laughing9.gif] [smilie=laughing9.gif]

Ολγάκι,όταν εννοείς λίγο??Από τις κρέμες??Τα κιλάκια του σούπερ είναι!! :ymapplause:

Αυτά τα νέα μας,τώρα κάθεται στο πάρκο,σε λίγο θα φάει πάλι!!! :D:D:D

Περνάνε οι μέρες και κοντεύει η βάπτιση μας!!!!!! :-bd:-bd:-bd

Φιλάκια!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!!

Marvel μια χαρά σας βλέπω στον ύπνο, πάντα τέτοια!Για τη βάπτιση τί ετοίμασες αν επιτρέπεται σε μπομπονιέρα και γλυκάκι???Να παίρνουμε καμμιά ιδέα κι εμείς, μάλλον η πρώτη είσαι από τις απριλιάτικες που βαπτίζεις,ε?

Κάθε εβδομάδα άλλο πρόγραμμα έχει η μπέμπα,μια κοιμάται 3 φορές την ημέρα και μια δεν κλείνει μάτι.........anyway, καλή χαλάρωση σε όλες αυτό το ηλιόλουστο Σαββατιάτικο απόγευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες!

Όλγα μου, το ίδιο άγχος έχω κι εγώ για τον δικό μου. Εκεί που με είχε μάθει στα 5 γεύματα την ημέρα από 200ml και το πολύ να άφηνε 50ml καμιά μέρα, άρχισε να μου αφήνει ένα γεύμα κάθε μέρα, έπινε 20-50ml, αλλά τα υπόλοιπα το άδειαζε το μπουκάλι και τελικά φτάσαμε να κάνει 4 γεύματα αφού είδα κι αποείδα! Απλώς του φτιάχνω 230 και συνήθως πίνει τουλάχιστον τα 180, οπότε καλά είναι.

Αφού τα κιλάκια τους είναι μια χαρά μην αγχώνεσαι. Το λέω να το ακούω κι εγώ. Καμιά φορά λέω στον εαυτό μου ότι κάνω σαν γνήσια Ελληνίδα μάνα!!! χαχαχα!!!

Μαρβέλ, με το καλό

Μπαμπίνα καλό ΣΚ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες!

Τα σκατούλικα μας κάνουν γυμνάσια εεε?? :lol::lol: Κι ο δικός μου κάνει κάτι τέτοια με το φαί...ή θα τρώει ασταμάτητα σε σημείο να μην προλαβαίνω να κατεβάσω μπλούζα, ή θα αναρωτιέμαι πως αντέχει τόση ώρα νηστικός... :?::blink:

Σας εύχομαι όλες ένα ομορφο Σαββατόβραδο, να περάσετε καλά ό,τι κι αν κάνετε!!

Τρισευτυχισμένη ευχαριστούμε πολύ!!!Να χαίρεσαι κι εσύ το ζουζούνι σου! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tρισευτυχισμένη,σε ευχαριστούμε πολύ!!Να χαίρεσαι τον ζουζούνο σου!!! :):):):):)

Bambina μου,το θέμα μας είναι το ποδήλατο!Πήρα μπομπονιέρες για τους μεγάλους κουτί με ποδηλάτακι διακοσμητικό,αν μου πείτε πως βάζω φώτο,να σας το δείξω!!

Γλυκάκι,θα έχουμε μάφιν με σχέδιο ποδήλατο με αμυγδαλόπαστα!Η λαμπάδα μας έχει ποδηλατάκια,το ίδιο και το βιβλίο ευχών!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Πάμε να ετοιμαστούμε για το πάρτυ!!!!!! :-bd:-bd:-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=fucyc.gif] τσα!!!είναι καμία online? [smilie=computer.gif]

εβαλα τη μικρη για νανι και βρηκα ευκαιρία,

χθές βγήκαμε για ένα καφέ αλλά σήμερα τα κεφάλια μέσα! [smilie=angry7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pepita μου, το ίδιο ακριβώς κάνει και σε εμένα! Εχουμε ξεκινήσει μπιμπερό γιατί σε 2,5 εβδομάδες πάω δουλειά και έπρεπε σιγα σιγα να συνηθίζει... και ενώ μου ετρωγε 230 ml σε κάθε γεύμα, τώρα μου τρώει στην καλύτερη περίπτωση 180!

Αλλά πιο πολύ με ανησυχεί ότι ενώ δεν είχαμε κανένα πρόβλημα με το μπιμπερό και το δέχτηκε πολύ εύκολα (αφού να φανταστείτε μόλις έβλεπε το μπουκάλι άνοιγε το στόμα), τώρα μόλις δει το μπιμπερό κλαίει και το σπρώχνει με τα χέρια του (και με τα πόδια του)!!!

Τι να κάνω λοιπον και εγώ, ξεκινάω με βυζί και εκεί που πίνει απο το στήθος... αλλάζω την... αντλία και του χώνω το μπιμπερό... και συνεχίζει ο κύριος και πίνει ανενόχλητος!!!

Αυτό το κάνουμε 4 μέρες τώρα!! Και ρωτάω εγώ τώρα... Μόλις ξεκινήσω δουλειά ποιος θα του δίνει έστω λίγο στήθος οεο για να συνεχίζει μετά με το μπουκάλι;;; Η κυρία του βρεφικού;;; Χαχα!!

Ουφ, από χιούμορ καλά πάμε τρομάρα μου, αλλά έχω αγχωθεί!!

Αφήστε που ενώ μου έτρωγε σαν τρελο το ρυζάλευρο και του άρεσε πολύ, τώρα έχει 4 μέρες που ΠΑΛΙ μόλις βλέπει το κουτάλι... σφραγίζει τα χείλια και αρχίζει την γκρίνια!!!

Ρε τι πάθαμε!!

Τρισευτυχισμένη ευχαριστούμε πολύ!!!Να χαίρεσαι κι εσύ το μωράκι σου!

Marvel ελπίζω να περάσατε καλά! Και εμείς από πάρτυ ήρθαμε τώρα! Χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολγάκι ξεκινάς στη δουλεία...ωχ..ωχ! :ymdaydream:

πως περνάει ο καιρός...ασε εγώ έχω μέλλον ακόμη για να επιστρέψω αλλά ήδη έχω αρχίση να το σκεφτομαι! ;))

με τον μπεμπη τι θα κάνεις?με το θηλασμό? στον βρεφονηπιακο τι ωρες θα τον πηγαινεις και πόσο πάει το μαλλί?πές μου για να προετοιμάζομαι! ~x(

Σήμερα έχω αυπνίες [smilie=laughing7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααα!!!!!!!!!!!!!! [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif]

Εμείς καλά,πήγαμε χτες στο πάρτυ,ωραία περάσαμε!!! :) 9.30 έφαγε και κοιμήθηκε μέχρι τις 9!!!!Παίξαμε και τώρα ξανακοιμήθηκε!!!! [smilie=blob5.gif][smilie=blob7.gif]

Θα πάμε μετά στους γονείς μου να ψήσουμε και το απόγευμα θα μοιράσουμε κάποια προσκλητήρια!!!

Μπουνίτα,εσύ πότε γυρνάς στη δουλειά?? :roll: Ολγάκι,υπομονή!!!Μπορεί να περνάει φάση,εμένα το περισσότερο που πίνει είναι 200,πίνει 150,180...ανάλογα!Το πρωί έφαγε 170 και είχε και τόσες ώρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Τί μου κάνετε;;; Τρισευτυχισμένη κι εγώ γέλασα πολύ με τον τίτλο μας!!! χιχιχιχ!!!! :D:D

Όλγα μου, μπορεί να περνάει εβδομάδα ανάπτυξης ή να πονάνε τα δοντάκια και να μην έχει όρεξη να φάει. Εγώ τελικά του δίνω 4 γεύματα ξεκινώντας από τις 9 το πρωί ως τις 9-10 το βράδυ. Πολλές φορές όμως πίνει 180 κι εγώ σαν Ελληνίδα μάνα θεωρώ ότι είναι λίγο οπότε του αρχίζω αεροπλανάκια και ήχους "μιαμ μιαμ" κι άλλες καραγκιοζιές και ψευτοπίνει κανα 2 γουλιές ακόμα!!! Μιλάμε μου θυμίζω τη μάνα μου!!! :roll::roll: Καμιά φορά που της λέω με παράπονο ότι δεν τρώει ο μικρός μου λέει βέβαια, καλά να πάθεις αφού κι εσύ μίζερη ήσουνα!!! χαχαχα!!! Η εκδίκηση της μάνας!!

Πάντως βρε 'Ολγα, ειδικά εσύ που ο ρεβυθούλης είναι τόσο ανεπτυγμένος τί ανησυχείς; Όταν πεινάνε τρώνε. Μπορεί και λόγω ζέστης να μην έχουν όρεξη.

Γεωργία μου με το καλό η βάφτιση! Θα τα πούμε κι από face!!

Γεια σας μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...