Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Για δειτε αυτο και πειτε γνωμες http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=102000949&ref=bestprice

Ο αντρας μου πεταχτηκε μεχρι τον κωτσοβολο, αλλα τα βρηκε πανω απο 70 ευρω. Αυτο νομιζω ειναι σε καλη τιμη.

Jona για πες και εσυ.

Μπουνιτα και η μικρη μου, σαν την δικια σου. Ζητημα αν κοιμηθει συνολικα μια ωρα την ημερα.

Κοριτσια , πως αντεδρασαν στο φρουτο τα μικρα σας?

Πριν λιγο δοκιμασα και με μηλο και ειχαμε τα ιδια αποτελεσματα.....μου το φερε καπελο :lol::lol::lol:

Ολα δειχνουν, πως θα καλοπερασω με τις στερεες :lol::lol:

Το κακο ειναι οτι δεν μπορω να της βαλω μπανανα, γιατι ειναι αλλεργικη εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δηλαδη με το μουλτι τις μουλινεξ που έχω δεν θα κάνω δουλεια?

πρεπει να πάρουμε και κατι τέτοιο? εαν τα βρασουμε λίγο? ή μαμακία λέω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουνιτα, λογικα αν τα βρασεις θα τα αλεσει καλα. Το θεμα ομως ειναι....κανει να τα βρασουμε? Γιατι οι βιταμινες τους , θα βγουν στο νερο με τον βρασμο.

Εγω παντως αποφασισα να το παρω αυτο το μπλεντερακι χειρος. Πληρωμη με αντικαταβολη και χωρις εξοδα αποστολης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιζάκι, μου φαίνεται πολύ καλή η επιλογή σου. Εγώ έχω μούλτι και μπλέντερ που θρυμματίζει μέχρι και πάγο αλλά δεν το έχω δοκιμάσει στην πράξη. Σε μικρές ποσότητες θα κάνει άραγε; Αλλά και το μούλτι δεν ξέρω αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω, είναι πολύ used και μυρίζει κρεμμύδι! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

I'm back!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Εγώ είχα και δεύτερο μούλτι,μια χαρά την κάνει την κρέμα!!!Εύκολα και γρήγορα!Ξαναδοκίμασε Ιζάκι και εσύ Πεπίτα.Και εγώ 2-3 φορές το έκανα μέχρι να το πετύχω!!! ;);););)

Βρέχει όλη μέρα.... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρβελ το δικο μου...ειναι μαρκα με καψες :lol::lol::lol:

Δεν βλεπω να κανω δουλεια με αυτο....αφου δεν αλεθει φρουτα, θα αλεσει αργοτερα κρεας?? Πρεπει οπωσδηποτε να παρω καινουργιο.

Μαρβελ...οταν του εδωσες πρωτη φορα φρουτο το εφαγε?? Δεν την βλεπω να τρωει τα φρουτα. Την Πεμπτη αν μου κανει τα ιδια, θα της βαλω αχλαδι στο ρυζαλευρο και οτι γινει. Ηρθε η ωρα να φαει και θα φαει ο κοσμος να χαλασει...χαχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιζάκι,μην φανταστείς ότι είναι μάρκα,izzy είναι,φτηνό!!! :lol::lol:

Για τα φρούτα καλό είναι,για τα λαχανικά έχω το πιο μεγάλο!!!Δεν το έχω δοκιμάσει βέβαια αλλά λογικά θα κάνει! ;);)

Εμένα έφαγε εύκολα,το μήλο,μετά μήλο-αχλάδι έτσι και έτσι(μια μέρα δεν έφαγε καθόλου),σήμερα μήλο-αχλάδι-μπανάνα,έφαγε παραπάνω από το μισό.Μετά βέβαια δεν θέλει ούτε γάλα,ούτε νερό.Τι κουταλάκι πήρες??Μην αγχώνεσαι,θα φάει. :):)

Εμένα έχει αρχίσει και γκρινιάζει...τον έχει ο μπαμπάς του,σε λίγο πάμε για μπανάκι,μαμ και νάνι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλενάδες επειδή και εγω σκεφτηκα να παρω καινουργιο μουλτι να το εχω μονο για την μικρη,λετε να παρω το ιδιο τις μουλινεξ η δεν θα κανω δουλεια?

για τα φαγητα κανει το μουλτι ή το μπλεντερ? :oops: μπερδευτικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν να μην περασε μια μερα :lol::lol: Ακομα στα μπλεντερ εχουμε μεινει??

Μπουνιτακι, το μουλτι που λες ξερω οτι ειναι ακριβο....γιατι δεν παιρνεις και εσυ, ενα σαν αυτο που θα παρω εγω, μια που το εχει δοκιμασμενο και η συμπεθερα σου? Πανω κατω στα ιδια λεφτα θα βγει, με της μουλινεξ.

Αχ κοριτσια ....εγω εχω κατι νευρα κροσια σημερααααα!!! Πηγα στην εφορια για ενα χρεωστικο που μου ηρθε απο δωρεα. 600 ευρω παρακαλω, λενε οτι οφειλω και εσπασα το κεφαλι μου να βρω , για ποια δωρεα μιλανε. Και πως να το βρω?? Αφου με χρεωνουν σημερα , για κατι που εγινε πριν 13 χρονια :evil: Και να εχω και το μωρο στην αγκαλια μου και να τρεχω απο την μια εφορια στην αλλη , μεσα στη βροχη. Γιατι το ειδοποιητηριο ηρθε απο την προηγουμενη εφορια που ανηκα , στην τωρινη....ουφφ κουραστηκα παλι και που τα εγραψα...χαχααχ

Μολις εγινε και το φαγητο μου.....παω για μαμ να ξεχαστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλά, σας γράφω γρήγορα γιατί μόλις τώρα κατάφερα να κάτσω λίγο... και πρέπει να ξανασηκωθω γιατί θα πάμε για μπάνιο τον Ρεβυθούλη!

Τώρα με την δουλειά από το μεσημέρι που γυρνάω τρέχω σαν την σβούρα!! χαχα!!! Αφήστε που το πρωί που ξυπάω στις 6 νυστάζωωωωωωωωωωωωωω τόσο πολύ!!!!

Μου λείψατε καλέ!! Τι όμορφα που ήταν που τα λέγαμε όλη την μέρα!!

Αχ βρε Izaki μου!! Θα σε πάρω τηλ αύριο από την δουλειά γιατί ανησύχησα με την μπουμπού μας!! Ευτυχώς όλα καλά!! Θέλει πολύ προσοχή πάντως! Αυτό που έπαθες, παραλίγο να το πάθω και εγώ πιο παλιά!! Να μου την φιλήσεις πολύ πολύ!

Mpoynita μου, δόξα τω Θεό και εσ'ένα Αγιο είχε!!!

Ιzaki μου (νομίζω εσύ το ρώτησες αν δεν κάνω λάθος) εγώ εδώ και τόσο καιρό αλέθω τις τροφές με το Multi Mulinet και ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!

Απλά να βάζεις λίγο νεράκι μέσα ή ακόμα καλύτερα στήψε λίγο πορτοκάλι!!

Αυτό να κάνετε κοριτσάκια μου και θα δείτε θα σταματήσει και η δυσκοιλιότητα. Εμείς φτου μην το ματιάσω, είναι μια εβδομάδα που τρώει πανεύκολα την φρουτόκρεμα!

Καλά με το κρέας τρελαίνεται! Ανοίγει το στόμα σαν παπάκι! Αφού ώρες ώρες δεν το πιστεύω ότι είναι ο Ρεβυθούλης αυτός που μου είχε βγάλει την ψυχή!

Το βασικό πάντως είναι να κάνετε συνδυασμούς μέχρι να βρείτε τι του αρέσει!! Εμένα π.χ δεν του αρέσει καθόλου το κολοκύθι!

Αυτά κοριτσάκια μου! Σας φιλώ πολύ όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολγάκι μου,σβουρίτσα μου... κοιμομαστε εμεις για εσενα λιγο παραπάνω :D

ο ρεβυθουλης πως τα πάει στον παιδικό?ακόμη τον θηλάζεις?

εμεις γυρίσαμε απο την παιδιατρο, ειμαστε 8575 κιλα,67 υψος και 43 κεφαλι.

πηραμε και τις οδηγιες μας και θα αρχισουμε απο αυριο-μεθαυριο με μηλαρακι.

αλλά ξεχασα να ρωτησω για το νερο βρε κορίτσια!εσεις που θηλάζετε καθε ποτε δινετε νερο?

ρυζαλευρο δεν θα δωσω λογο κιλων ειπε ειναι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου,τι κάνετε?

Εγώ καλά,πήγα γυμναστήριο,άλλαξα κάποια δώρα και αύριο ξεκινάω κανονική δίαιτα να χάσω τα 3 που έμειναν και τα 5 που είχα από πριν!Σύνολο 8!!!

Wish me good luck!!! :D:D:D:D

Μπουνιτάκι μου,σούπερ η μικρή!!!!Μπράβο σας,μεγαλώσατε!!!!! :):) Σου είπε ο παιδίατρος για το ρυζάλευρο ή εσύ του είπες??Καλή αρχή με τις φρουτόκρεμες!!! ;)

Εμείς αύριο το πρωί έχουμε γιατρό,θα μπω μετά να σας πω!!!Έχω αγωνία...!!!!!

Βρέχει ασταμάτητα εδώ!!!! :(

Ολγάκι μου,τι μου κάνεις???Πώς τα πάει ο μικρός στον παιδικό???

Πάμε για μπανάκι,μπορεί να μπω μετά!!!

Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρβελακι καλη αρχη για τη διαιτα....εγω όλο πεινάω ρε μαμωτο!χτυπάω και κατι σοκολάτες.

η παιδιατρος μου εγραφε τη διατροφη και τη ρωτησα<ρυζάλευρο δεν θα φάμε?> και είπε <όχι,τα κιλά της ειναι μια χαρα>.

βρε μαρβελ εσυ ποτε του δίνεις νερο?μετα την κρεμα μόνο ή γενικως και ενδιαμεσα στο γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=color.gif] ΤΣΑ! [smilie=color.gif] Τί μου κάνετε; Ολγάκι, πώς πάει η δουλειά; Πήρες μειωμένο και γυρνάς νωρίτερα; Εγώ λέω να τις πάερω το πρωί τις ώρες να πηγαίνω πιο αργά γιατί αυτό το πρωινό ξύπνημα με εξουθενώνει και με το μπέμπη μου δόξα το Θεό έχω ξεχάσει τί θα πει ξενύχτι!! :D

Μπουνιτάκι, καλύτερα που δεν θα δώσεις ρυζάλευρο. Θα γλιτώσεις τυχόν παρενέργειες. Εμένα τώρα ψιλοσυνήλθε με πολλά χαμομήλια! [smilie=coffee2.gif]

Μαρβέλ good luck! [smilie=toothy9.gif] [smilie=icon_thumright.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψα!!!Κάναμε μπανάκι,έφαγε και κοιμάται!

Μπουνιτάκι,εμένα μου είπε να του δίνω στάνταρ μετά από τις κρέμες και γενικά μέσα στη ημέρα μήπως θέλει.Βέβαια εμένα δεν πίνει τίποτα.Σήμερα να ήπιε 5 ml και πολλά λέω!

Του πήρα και εκπαιδευτικό ποτηράκι,για να δούμε αύριο!!

Μόνο σε εμένα βγαίνει έτσι η σελίδα??Τραβηγμένη???Μου τη σπάει! :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διορθώθηκε!!!!!!!!!!!!Πώς και έτσι?Μήπως δεν πρέπει να γράφουμε μέχρι

το τέλος?Ευτυχώς,πολύ μου την έσπαγε! :D:D

Αύριο κατά τις 9 θα πάμε!! :D:D:D Πρωί-πρωί!!!χιχιχι!!! ;);)

Πάντως ειδικά με το θηλασμό,παίρνουν υγρά,δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς.Να σου πει και η Jona,που έχει ξεκινήσει πιο νωρίς τις τροφές.Με την Ιζάκι,μαζί θα ξεκινήσετε! :D

Αλλιώς πάρε τηλ να ρωτήσεις τον παιδίατρο!!! ;);)

Ιζάκι μου,έλεος και αυτοί!Τώρα το θυμήθηκαν?? :evil: Μ...ς! :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα!!

Να μαι κι εγώ!

Το τζακάκι αναμένο, το μωράκι κοιμισμένο και η μαμά επιτέλους χαλαρώνει!

Ολγάκι!Πως τα πας βρε?Αχ αυτή η βάρβαρη ώρα που ξυπνάς....!Ο Χαρούλης προσαρμόστηκε?

Μπουνιτάκι μου τέλεια η μπουμπού σου!!!Μου άρεσε πολύ ο τρόπος που σκέφτεται ο γιατρός σας..Οχι οτι έχει κάτι κακό το ρυζάλευρο αλλά όπως σου είπαν και τα κορίτσια, σίγουρα δεν θα αντιμετωπίσετε επιπλέον θέμα με δυσκοιλιότητα,και θα φάτε και λαχανικούλια σύντομα!Αντε καλή αρχή σε όλες σας!!

Μαρβελ τι κουράγιο έχεις μέσα σ΄ολα να πηγαίνεις και γυμναστήριο!!Μπράβο!

Εγώ τα έχασα σχετικά γρήγορα όοολα τα κιλά της εγκυμοσύνης αλλά θα γούσταρα πολύ να πήγαινα 1-2 φορές την εβδομάδα για γυμναστική..Για την ώρα γυμνάζομαι σπίτι με ένα 9κιλο ...παιδάκι!χαχαχαχαα!

Αλλά χτυπάω κι εγώ σαν την συμπεθέρα μου κάτι σοκολατόπιτες....κάτι γεμιστά μπισκότα....να και τα κεικ....εε μας φέρνουν και κανένα σιροπιαστό που και που...!!

Νεράκι του δίνω περίπου ένα μισάωρο μετά απο κάθε γεύμα.Γεύμα με κουτάλι οχι μετά απο θηλασμό!

Του δίνω το ποτηράκι, του βάζω και μια σαλιάρα με πλαστικό απο κάτω και πίνει λίγο και με το υπόλοιπο λούζεται! :lol::lol:8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μου μην αγχώνεσαι για το νερό..Πρέπει κι αυτό να το μάθει όπως και τις τροφές.Είναι κάτι καινούριο και πολλά μωρά δεν το θέλουν στην αρχή.Λογικό αν σκεφτείς οτι το συγκρίνουν με το γάλα...

Δώσε της για αρχή με το κουταλάκι όσο πιει..και μετά βάλε και στο μπιμπερό ή στο ποτηράκι.

Αν πήρες εκπαιδευτικό ποτηράκι άφηνε της το στα χέρια να το παίζει και να το μάθει.Θα βρέχεται λιγάκι(!) στην αρχή αλλά θα μάθει να πίνει και να το ζητάει πιο γρήγορα!

Μαρβέλ να σου θυμίσω οτι στα 25 είχα σταματήσει να ζυγίζομαι!!χαχαχαχαχααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τα έχασεςςςςς?? :o:o:o:o Εγώ 22 είχα πάρει....άντε να φύγουν και τα 3 και βλέπουμε!!!!

Ελπίζω να συνηθίσει και εμένα το νερό...του το έδωσα και εγώ με το κουταλάκι αλλά δεν...!!!! :?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώστηνα τη Θεσσαλονικιά! Κι εγώ τον έβαλα για ύπνο, τον άντρα τον έστειλα να δει τη μπάλα και είμαι μόνη επιτέλους!!! :D:D:D Κι εμένα ουδέποτε ήπιε νερό. Πίνει 2-3 γουλιές και μόλις καταλάβει ότι είναι κάτι άλλο εκτός από γάλα μου το φτύνει στη μούρη!!! [smilie=tongue1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...