Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mpounitaki να ζησετεεεε!!!

Και μεις κανουμε γυρω στα 8 γευματα γαλατακι, αναλογα με το ποσες φορες θα πιει το βραδυ. Για την ωρα ξυπναει στανταρ 2 φορες, αλλα καμια φορα και 3. Περιμενω να δω μηπως με τις στερεες αλλαξει κατι στον βραδυνο της υπνο, γιατι εχω ξεχασει τι θα πει υπνος.Δεν ειναι μονο οτι ξυπναει για να φαει, αλλα και το οτι μετα για να κοιμηθει περναει και ποση ωρα. Η που θα γκρινιαζει η που θα παιζει και θα τραγουδαει και εγω με τα ματια να τρεχουν δακρυα απο την νυστα .....δραμα η κατασταση :(

Εχω και δυο μερες, που γυρισα επιτελους στο δωματιο και στον αντρουλη μου!!! Βεβαια τωρα μου ειναι πιο δυσκολο οταν ξυπναει η μικρη, γιατι μεχρι να παω στο δωματιο της, κουτουλαω σε τοιχους και ντουλαπες , ετσι οπως ειμαι απο τον βαθυ υπνο :lol:

Βρε κοριτσια μου , εσεις που δινετε ηδη στερεες......με τι τις αλεθετε? Πριν λιγο εκανα μια δοκιμη με ενα τυπου Μulti και δεν αλλασε καλα το αχλαδι....που να φτασουμε δηλαδη και στα λαχανικα. Πρεπει να παρω αλλο οπωσδηποτε, αλλα δεν ξερω τι......multi η μπλεντερ σαν αυτα που εχουν στα μπαρακια και κανουν milkshakes ??

Ααα και εκανα και μια προσπαθεια να της δωσω λιγο αχλαδι, για να δω πως θα το δεχτει, και αρχικα μου το εφτυσε στα μουτρα , ενω στην συνεχεια σφραγισε τον στομα της, κανοντας μια εκφραση αηδιας μολις πλησιαζα το κουταλι. Δοκιμασα και με αλλο κουταλι , αλλα και με το δαχτυλο. Τιποταααα.....δεν θελει αχλαδι. Την Πεμπτη θα χουμε πολεμο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μου μεγάλωσε η νυφούλα μας!!Και με το πέσιμο λίγο παραπάνω!χιχι!Ολα καλά, το χειρίστηκες άψογα!

Με το καλό κορίτσια να ξεκινήσετε τις κρεμούλες!Εχει πολύ φάση!χαχαχαα!

Νεράκι κι ο δικός μου δεν πολυπίνει, αλλά δεν ανησυχώ γιατί με έχει ξεζουμίσει!

Εκπαιδευτικό ποτηράκι απο τότε που έκλεισε τον έκτο.Καλά τα πάει.Με το μπιμπερό πάντως δεν έχουμε καθόλου καλή σχέση..

Πεπίτα παντζούρια εε??Μανίκιιιιι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκετο το αλεσα , γιατι το αχλαδι απο μονο του σαν φρουτο εχει αρκετα υγρα.

Δηλαδη ετσι ειπε η λογικη μου :lol::lol::lol:

Εσεις κοριτσια βαζετε και νερακι??

Πηρα και εγω ποτηρακι για το νερο Μπουνιτα. Λεω μηπως επειδη δεν ξερει απο μπιμπερο, μηπως προτιμησει το ποτηρακι. Για την ωρα βλεπει τα ποτηρια και κανει σαν τρελο για να πιασει και να τα βαλει στο στομα της. Ισως με το ποτηρακι πιει νερακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jona,τι κάνεις?? :D:D

Ιζάκι μου,και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα.Το κάνω στο μούλτι,βάζω ένα μήλο,ένα αχλάδι κομμένα μικρά κομμάτια.Δηλαδή πλένω φρούτα,τα καθαρίζω,ξαναπλένω,τα βάζω σε πιάτο,τα κόβω σε μικρά κομματάκια και μετά στο μούλτι.Τα χτυπάω και γίνονται σούπερ!!!2-3 λεπτά περίπου.Δοκίμασε το!Θα σου πουν και τα άλλα κορίτσια,εμένα έτσι με βόλεψε τελικά. ;)

Εγώ νερό του δίνω από το μπιμπερό αλλά πήρα εκπαιδευτικό ποτηράκι και θα το δοκιμάσω.

Εμείς χέσαμε πάλι,φάγαμε και καθόμαστε! :D Σιδέρωσα και λίγο...αλλά ακόμα βουνό είναι... :o:o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χωρίς νερό..δεν νομίζω οτι χρειάζεται επιπλέον γιατί μετά γίνονται χυμός!

Νερό σταματησα να βράζω και χρησιμοποιώ εμφυαλωμένο.

Τέλος και η αποστείρωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ειναι το πιμερ ρε φιλεναδα???

Μπουνιτα και εγω κομματακια τα εκανα πριν τα βαλω , αλλα κομματακια μεινανε....λιγο πιο μικρα μετα την αλεση :lol::lol::lol:

Jonaaaa Κασεροπιτα μυαλο....καλοοοο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν ξεκινήσαμε μόνο με μήλο,έβαζα πολύ λίγο νεράκι,με το αχλάδι δεν χρειάζεται!!!!

Jona μου,καλά είμαστε!!!Έχει κρύοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τον άφησα κάτω στη γιαγιά για να τελειώσω τις δουλειές. Βρήκα ευκαιρία σήμερα που δεν πήγε στην κόρη της και την έχωσα!!! Η καημένη, όλο με ένα μωρό στην αγκαλιά βρίσκεται!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα τα πατζούρια, δεν είπαμε; Μην κοιτάς που παίρνω ανάσες, κατά βάθος δουλειές κάνω! Τελείωσα κι όλας. Το απόγευμα θα βάλω τον άντρα μου που είναι ψηλός να ξεσκονίσει πάνω στα ντουλάπια της κουζίνας και τα φωτιστικά κι αύριο θα κάνω ένα καλό σκούπισμα-σφουγγάρισμα μπας και στρώσουμε αύριο. Παγώσαμε!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε πειράζω βρε πεπίτα μου! εγω το μισό σπίτι εστρωσα. το σαλόνι μόνο.

βγαινω να σιδερώσω μερικά ρουχα... για όλα δεν με βλέπω.

τα λέμε! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...