Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Καλημέρα! Περιμένω τον πασσάκο μου να ξυπνήσει! Αν και μίλαγε πριν λίγο αλλά τα μάτια τα είχε κλειστά και τον άφησα! :)

Όλγα μου, καλά λέει η μπουνίτα, μια χαρά θα είσαι! Εμένα παραμένουν 5. Καμιά φορά γίνονται 6 αλλά ξαναγίνονται 5!! ;) Την έχω αφήσει τη δίαιτα αλλά πρέπει να την ξαναπιάσω!

Εμείς πάντως δεν έχουμε πετύχει καμιά προσβορά γιατί αργούμε να το πάρουμε είδηση και όταν πάμε δεν έχει μείνει τίποτα!!! Και ψωνίζουμε Σκλαβενίτη ρε γμτ! Κρίμα! :ymsigh:

Πάω να φτιάξω καφεδάκι! ~o)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξέχασα να σας πω τόν πόνο μου! Ενώ προχθές κι αντιπροχθές ο μικρός έφαγε αρκετή ποσότητα ρυζάλευρο, χθες έφαγε 2 κουταλιές με χίλια ζόρια! Γιατί; τί τον έπιασε; :? Θα δω και σήμερα αν θα φάει και μετά θα ρωτήσω την παιδίατρο αν είναι να βάλω καμια μπανανίτσα μέσα να γλυκάνει λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!!! [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif]

Εμείς καλά,ξύπνησε από τις 7.30,έχεσε(κανονικά!!!!),έφαγε στις 8 και τώρα κάθεται!!! :D:D

Δεν περνάνε οι μέρες!!!!!!!!!!!!!!!!!Άντε να έρθει η Κυριακή!!! ;););););)

Πεπιτάκι,πάρε το γιατρό να δεις τι θα σου πει!Του δίνεις συμπλήρωμα γάλα αφού δεν τρώει πολύ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο πίνει μετά???Α,μωρέ θα συνηθίσει Πεπιτάκι!!! ;);)

Εμένα σχεδόν κοιμήθηκε πάλι!!!Σήμερα έρχεται και η θεία μου από την Κύπρο και αύριο τα ξαδέρφια μου!!!!!!!!!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Και εγώ καφεδάκι πίνω! ~o)~o)~o)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαμε βολτίτσα και τώρα γύρισα. Τη μια μέρα που έφαγε 50γρ κρέμα ήπιε 170 γάλα και την άλλη με την ίδια ποσότητα κρέμας ίσως και λίιιιγο παραπάνω ήπιε 70! Χθες ήπιε 190 αφού δεν έφαγε καθόλου σχεδόν κράμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!!έχω να μπω κανα μήνα στο μαμυ κ επαθα!!καλέ πολύ καλό φαίνεται αλλά δεν το χειρίζομαι ακομη καλά κ εχω ψιλο κοληματα...οπως καταλαβαίνετε μεχρι να σας διαβάσω έκανα 2 μέρες!!χαιρομαι για τα νέα σας κ τις εξελίξεις σας!!Εγώ ακόμη θηλάζω (5 1/2μηνων περίπου) κ περίοδος δεν μου έχει έρθει...τα νευρα μου φτάνουν στα κόκκινα ωρες ωρες αλλα ευτυχώς ο άντρας μου είναι χαμηλών τόνων κ έτσι δεν επικρατεί πόλεμος στο σπίτι!!χιχιχι Στερεες τροφές ξεκινάμε μόλις κλεισει τον 6 , ανηπομωνώ να τον ταίσω...Α!!πήγαμε χτες κ του πήρα καρεκλάκι φαγητου με τα σχετικά του.. μπολακια,κουταλάκια κλπ..

φιλάκια στα μωράκια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα μανούλες και μωράκια!!! [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif]

Ολγάκι,υπομονή!! :roll::roll::roll:

Το παπάκι,κοιμήθηκε από τις 9 μέχρι τις 7.30,έχεσε(Γιούπι!!),8 έφαγε!!!!10 ξανακοιμήθηκε και βάζω να σιδερώσω στο διπλανό δωμάτιο,με το που ξεκίνησα,ξυπνάει! :shock::shock: Κάθε φορά μου το κάνει αυτό...ούτε να σιδερώσω δεν μπορώ!Μετά ήθελε παιχνίδια..οπότε γιοκ σιδέρωμα... :?:? Το απόγευμα τώρα,να τον κρατήσει ο Κώστας.

Έκλεισα και μπαλόνια(τελευταία στιγμή,χιχιχι!!! :oops::oops: ),50 ευρώ!!! ;);)

Ήρθε και η θεία από Κύπρο,έφερε και γάλατα μαζί της...τεράστιες διαφορές κορίτσια...τι τιμές παίζουν εδώ??13 ευρώ το κουτί εδώ,6,10 εκεί!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock:

Οπότε εφοδιάστηκα,τα Χριστούγεννα πάλι!!! :lol::lol::lol:

Άντε 2 μέρες μείνανε!!!!!!!!!!!! [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρβέλ, εγώ τον ξαπλώνω στο γυμναστήριο στο διπλό κρεββάτι και ασχολείται και σιδερώνω μια χαρά. Όταν δεν κοιμάται. Δοκίμασέ το!

Το έχω κάνει και αυτό...κάθεται για λίγο,μετά γκρίνια!!Να τον ενοχλεί ο ήχος???Αλλά όταν κάθεται με τον μπαμπά του και εγώ σιδερώνω στο ίδιο δωμάτιο,παναγίτσα κάθεται! :shock::shock::shock: Θα με ξεθεώσει μεγαλώνοντας,είμαι σίγουρη!!! :lol::lol::lol:

Δεν του μιλάω και κάνει εεεεε,οοοοο,ααααα!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Τώρα κοιμήθηκε....μόνος του! :P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον θέλει κουβεντούλα από τώρα! Κοινωνικότατος! Κι ο δικός μου κοιμήθηκε. Χθες τον ξενύχτησα, πήγαμε στην αδερφή μου που επέστρεψε από το honeymoon και είδε κόσμο, πού να κοιμηθεί! Στις 11 κοιμήθηκε στο αυτοκίνητο και μετά στην κούνια κατευθείαν. Του είχα βάλεο ήδη πυτζαμούλες για να μην τον ξυπνήσω! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλο κουβέντες!!!χιχιχι!!!

Εμένα είναι και η ώρα του να φάει....περίεργο... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Είναι καλά η αδερφή σου??Πώς πέρασαν??Μια χαρά...και εγώ όταν βγαίνουμε εκτός και είναι η ώρα να κοιμηθεί,τον έχω έτοιμο!!!! :D:D:D Πόσα ζευγάρια πιτζαμούλες έχετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

4-5 νομίζω. Η μία είναι πολύ καλη γιατί έχει κομμένα πόδια οπότε και να ψηλώσει θα του μπαίνει! Και μου έφερε κι η αδερφή μου μία από την Αμερική αλλά χειμωνιάτικη. Στα ποδαράκια έχει ζωάκι!! Έχει πολυ πλάκα!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pepitaki την Πέμπτη ξεκινάω!!!

Εμείς πάλι, έχουμε ανακαλύψει... τον φούρνο!!! Ναι, ναι!! Όπως το ακούτε!! Η καλύτερή του είναι να είναι στην στράτα και να καθεται μπροστά στον φούρνο ο οποίος καθρεφτίζει... και να κοιτάει την φάτσα του και να γελάει!! Χωρίς υπερβολή, μπορεί να κάτσει και 2 ώρες εκει και να γελάει μόνος του!!

Χαχα, απο τώρα νάρκισσος το παιδάκι μου!! Χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω...δεν με αφήνει να βάλω σκούπα! Αν τη βάλω όταν κοιμάται δεν καταλαβαίνει τίποτα, αν είναι ξύπνιος κλαίει!!! Τί να πω! :roll:

Ολγάκι, καμαρώνει το παιδί τον εαυτό του! Κι εμένα το κάνει στον καθρέφτη. Αφού λέω η πρώτη του φράση θα είναι "φτου σου αγόρι μου"!!! :lol::lol::lol:

Τον βάζεις από τώρα στη στράτα; Ουάου!!! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι πάλι!Τελικά μία πάρα δέκα ξύπνησε,έφαγε 210 και παίξαμε λίγο!Τώρα κάθεται στην κούνια και μιλάει!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ολγάκι,από τώρα ε??Εγώ δεν θα τον βάλω πάντως,δεν έχω κιόλας αλλά δεν θα πάρω. :D:D

Μπράβο ο Ρεβυθούλης,του αρέσει μωρέ!!!!! :D:D:D:D:D

Την Πέμπτη ε???Αχ,υπομονή....

Ιωάννα,Μαρία,Μαριάννα πού είστε??? :roll::roll::roll::roll::roll: Σας βάζω απουσία!!! :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Εμένα εχει αρχίσει και ανακαλύπτει τα πόδια του!!Έχει πλάκα!!!Ειδικά όταν κάθεται στον κώλο,πάει τόσο μπροστά για να τα πιάσει!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον βαζω εδώ και αρκετό καιρό Pepitaki! Ξετρελαίνεται με την στράτα! Ξεκίνησα να τον βάζω μόλις ήρθαμε από τις διακοπές, όταν ο Χαρούλης ήταν 5 μηνών! Στην αρχή είχε πλάκα γιατί τα ποδαράκια του ακουμπούσαν με τις μύτες κάτω! Τώρα όμως πατάει κανονικά και τρέχει μέσα στο σπίτι σαν κατσαριδάκι! :-)

Το έψαξα πολύ το θέμα της στράτας γιατί έχω ακούσει διάφορα, π.χ. ότι στραβώνουν τα πόδια και διάφορες τέτοιες βλακείες! Με την παιδίατρο πάντως που το συζήτησα, ο μοναδικός λόγος που πρέπεί ίσως να αποφύγουμε την στράτα είναι γιατί ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Εκτός του ότι μπορεί να πέσει πάνω σε οποιοδήποτε έπιπλο και να χτυπήσει, μπορεί να τραβήξει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ έχει ένα τραπέζι από πράγματα μέχρι τραπεζομάντηλο και να του έρθουν στο κεφάλι!!

Η αλήθεια είναι ότι όταν τον έχω στην στράτα, δεν τον αφήνω λεπτό μόνο του!! Εκτός π.χ. από την κουζίνα που ξέρω ότι δεν υπάρχει εκεί τίποτα επικίνδυνο!! Πάντως του αρέσει τόσο πολύ που μπορεί και όλη την ημερα να κάθεται εκεί!! Δεν ξέρω πώς θα τον απασχολούσα αν δεν είχα την στράτα!

Τι από τώρα βρε Marvelaki;;; Αν δεν τον βάλω τώρα που έχει κλείσει τα 6, πότε να τον βάλω;;; Όταν θα είναι 9, που από ότι βλέπω πολύ πιθανόν τότε να περπατάει από μόνος του;;; Χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ δεν ξέρω αν θα πάρω στράτα κυρίως για τους λόγους που είπες Όλγα. Έχω κι ένα κόλλημα με τις ζημιές στο σπίτι κι αγχώνομαι!!! Πρέπει να το ξεπεράσω βέβαια αφούσε λίγο θα μπουσουλάει και πάλι θέλει παρακολούθηση!!

Άρχισα την αντίστροφη μέτρηση ως τα Χριστούγεννα!

Αν και πέφτουν ΣΚ γμτ! :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου είπε όχι στην στράτα...όπως πάντα λέει ο καθένας τα δικά του! :roll::roll::roll::roll:

Δεν ήξερα ότι κάνει από τώρα.

Δεν ξέρω,είχα πάει σε ένα σπίτι και ήταν η μικρή με τη στράτα και πήγαινε πέρα-δώθε,κοπάναγε από εδώ,από εκεί,πάνω μας...νευρίασα να σας πω!Δεν ξέρω γιατί!!Με πιάνουν μερικές φορές κάτι τέτοια περίεργα...χιχιχι!!!Μην παρεξηγηθείτε!!! :D:D:D:D:D

Και εγώ περιμένω πως και πως τα Χριστούγεννα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...