Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011 !!!!!!!!


Recommended Posts

δεν ξερω πως το υπολογιζουν εμενα εχει 130 το λεπτο,καλοριζικο το τικερακι σου βρε!!!!!

θελω να ρωτησω τα υπολοιπα κοριτσια εσεις εχετε πονακια????εγω νοιωθω σουβλιτσες κατω χαμηλα που κ που κ ο γιατρος μου ειπε να το παρακολουθω κ αν γινει εντονο η καθημερινο θα μου δωσει φαρμακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 908
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας και απο μενα!!!Στις 9 του μηνος είδαμε το σποράκι μας και ακουσαμε καρδούλα -είμαι 7 εδδομάδων-εύχομαι κάθε μέρα να μας πηγαίνουν καλα τα πράγματα ..Τωρα θα ξεκινήσουμε τις γνώστες εξετάσεις προγεννητικού ελέγχου και σε δυο εβδομάδες θα ξανα πάμε για υπέρηχο να το ξαναδώ!!!Κορίτσια έχετε τίποτα υπόψην σας για αυχενική διαφάνεια(διαγνωστικό κέντρο εξιδικευμένο) αλλά να είναι αξιόπιστο???Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε μια καλή εγκυμόσυνη και γρήγορα να δουμε τα σποράκια στην αγκαλίτσα μας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες - όλους

ξερω πως το υπολογιζουν εμενα εχει 130 το λεπτο,καλοριζικο το τικερακι σου βρε!!!!!

θελω να ρωτησω τα υπολοιπα κοριτσια εσεις εχετε πονακια????εγω νοιωθω σουβλιτσες κατω χαμηλα που κ που κ ο γιατρος μου ειπε να το παρακολουθω κ αν γινει εντονο η καθημερινο θα μου δωσει φαρμακα

δενξέρω πόσους χτύπους έχει δεν μου είπε, το μόνο που σχολίαεέιναι οτι η καρδούλα του χτυπάει καθαρά και γρήγορα γρήγορα, τώρα τι σημαίνει αυτό??? Δεν ρωτήσαμε καθόλου για το φύλο μας είδε να έχουμε και διαφορετικές προτιμήσεις με τον σύζηγο και ίσως για υτό δεν είπε τίποτα... δειάβασα οτι και στην αυχενική διαφάνεια ισως να μπορούν να δούν το φύλλο... ομως αν δεν είναι σίγουρο καλύτερα να μην πας το πούν έγω έτσι θα ζητήσω....

πολοιπα κοριτσια εσεις εχετε πονακια????εγω νοιωθω σουβλιτσες κατω χαμηλα που κ που κ ο γιατρος μου ειπε να το παρακολουθω κ αν γινει εντονο η καθημερινο θα μου δωσει φαρμακα

εγώ στην αρχή είχα εντονότερα ξυπναγα το βράδυ κι έκλαιγα... μου έδωσε μαγνήσιο και ελατώθηκαν... βοηθάει μου είπε στην ελαστικότητα της μήτρας το μαγνήσιο και συνήθως οι πόνοι είναι γιατί μεγαλώνει η μήτρα ή από την απότομη αύξηση ορμωνών...

εια σας και απο μενα!!!Στις 9 του μηνος είδαμε το σποράκι μας και ακουσαμε καρδούλα -είμαι 7 εδδομάδων-εύχομαι κάθε μέρα να μας πηγαίνουν καλα τα πράγματα ..Τωρα θα ξεκινήσουμε τις γνώστες εξετάσεις προγεννητικού ελέγχου και σε δυο εβδομάδες θα ξανα πάμε για υπέρηχο να το ξαναδώ!!!Κορίτσια έχετε τίποτα υπόψην σας για αυχενική διαφάνεια(διαγνωστικό κέντρο εξιδικευμένο) αλλά να είναι αξιόπιστο???Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε μια καλή εγκυμόσυνη και γρήγορα να δουμε τα σποράκια στην αγκαλίτσα μας !!!

Σαμάνθα είμαστε ακριβώς στην ίδια εβδομάδα κι εγώ έχω τον προγενέτικό θα πάω την άλλη εβδομάδα και γύρω στις 15 Οκτώβρη για αυχενική και παπ Α. εμένα μου σύστησε ένα ιδιωτικό κέντρο που λέγεται Προγένεσις κι έχει σύγχορονα μηχανήματα και άπαρτίζεται από 3 γυναίκες γυναικολόγους . Δεν ξέρω τίποτα γι αυτό όμως έψαξα πολύ στο διαδυκτιο και σε φόρουμ και πήρα καλές συστάσεις όπωτε λέω να πάω εκεί...

Για την αυχενική διάβασα τα εξής:... να προσέξουμε τον χρόνο που θα διαρκέσει η εξέταση κανονικά είναι 30 -45 λεπτά ανάλογα αν έχει και δύδιμά μερικοί σε ξεπετάνε σε 10 λεπτά που σημαίνει οτί δεν κάνουν σωστές μετρήσεις... αν σου δώσουν και dvd ακόμη καλύτερα... το προγένεσις δίνει dvd... κάνει γύρω στα 150 € δεν έχω πάρει ακόμα τηλ όταν το κάνω θα σας γράψω περισσότερα...

καλό στερέωμα σε όλες της εγκύους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ σε ευχαριστω πολυ κουκλιτσα μου κ ειχα ανχωθει δεν εχω συναχεια αυτα τα πονακια καπου καπου ερχοντε αλλα οσο να πεις ανχωνομε πολυ αφου προχθες πριν παμε στον γιατρο σκοτωνα ανθρωπο τον τρελανα τον αντρουλη μου μετα χαλαρωσα απιστευτα με ηρεμησε πολυ ο γιατρος.αντε να περαση το τριμηνο να χαλαρωσουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας! μπηκα να μπω ενα γεια και να ευχηθω με το καλο σε οσες περιμενουν να ακουσουν τη θεια μελωδια , την καρδουλα να χτυπάει και καλη υπομονη- ευχομαι μια ηρεμη εγκυμοσυνη σε όλες μας.

Εγω εκανα αυχενικη και ΠΑΠΠ-Α - ολα καλάμ την γλιτωσαμε την αμνιοπαρακεντηση!!!

φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy s'euxaristw! emena gia to aimataki mou eixe dwsei utrogestan alla mou eixe pei oti 8a me voi8ousan k stous ponous giati eixa arketous suni8ws to vradu.den eida trela apotelesmata kai mou edwse magnisio edw k 4 meres k oi ponoi sxedon eksafanistikan!polu anepais8itoi einai pleon alla einai fusiologikoi min agxwnesai!

MARGIE D panta kala na einai ola koritsi mou!gero to sporaki sou! gia diagnwstiko proswpika mono dimosio gnwrizw an 8es.

saman8aki megia k gia to diko sou tickeraki!egw mia wra ekana gia na to valw! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koukiditsa mou s'euxaristoume koukla mou!!se oles mas mia iremi k ugihs egkumosuni! :D makari oles mas na exoume teleies auxanikes sa ti diki sou!!na einai gera ta sporakia mas Panagitsa mou!!

kati den exw katalabei vre koritsia??to pap A den to kanoun mazi me tin auxeniki??

belle mou kala les,kalutera na mi mas to poun ka8olou an den einai sigouroi..an k se 4 gnwstes mou tous eipan to fullo stin auxeniki. k egw me ton antrouli mou na einai prwta ola kala,8elei agoraki egw pali lew de me noiazei arkei na einai gero!mou leei gios na einai k na einai geros!ti na tou pw??de vgazw akri..ton afinw na ta leei k na t'akouei monos tou giati leei vlakeioules..

koritsia eseis exete zalades-iliggous??? emena me pianei ka8e mera gia kamia wra sxedon k niw8w na t'akouw ola apo to uperperan k an kleisw ta matia mou strifogurnane ola! ti sumvainei?? to pa8ainete eseis??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenakos είπες

ati den exw katalabei vre koritsia??to pap A den to kanoun mazi me tin auxeniki??

ξερεις τι γίνεται με το ΠΑΠΠ-Α, αποτι εχω καταλαβει το κανουν σε ηλικιες πιο μεγαλες. εγω το εκανα γιατι ειμαι 35- και θεωρειται ηλικιαπου μετρα αρνητικα σαν παραγοντας για την υγεια του μωρου.

πολλες κοπελες απο τις φουσκοκοιλιτσες- δεν εχουν κανει ΠΑΠΠ.Α. αν βγει καλη η αυχενικη και εισαι κ μικρη δεν υπαρχει λογος ανησυχιας!

οσο για το φυλο- ουτε εμενα μου ειπε ο γιατρος τπτ. ειναι νωρις λεει- αλλα πιστευω σε 2 βδ. που θα ξαναπαω να μας πει γιατι θα σκασουμε!!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EPITELOUS KATALAVA!MAKRI NA MH MOU XREIASTE TOTE! NA SAI KALA KOUKIDITSA!! KALE,PES MOU TO ONOMA SOU?? OLO 8ELW NA SE RWTHSW!

SE 2 EVDOMADES E??? TI WRAIA! POTE PREPEI N'ARXIZOUN TA PSWNIA GIA TA MIKROULIA?? EGW ELEGA AN PHGAINOUN OLA KALA META TON 5..LENE NWRITERA OTI EINAI XROUSOUZIA K PSILOFOVAMAI! ASE MEXRI TOTE POU MPOREI NA MAS ALLKSOUN TO FULLO!! TO IDIO EPA8E H KSADERFH MOU!THS ELEGAN MEXRI TON 5 OTI EINAI KORITSI K STON 6 EIDAN ENA TSOUTSOUNAKI TERASTIO!!XAXA!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mou k egw ta idia pairnw! ena tin imera pros to paron k molis kanw tis aimatoligikes vlepoume an xreiastei k allo! episis asvestio alla prepei na exei me to magnisio toulaxiston 3 wres diafora metaksu tous!

Anemouliiiii!!mazi 8'akousoume kardoules!! Ante na ftiakseis to tickeraki sou na to kamarwsoume!! :D:D

9/5/2011 due date exete!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργο μου θα βαλεις την πιθανη ημερομηνια τοκετου που σας εδωσε ο γιατρος κ εγω στην αρχη μπερδευομουν κ εβαζα την ημερομηνια που ειχα τελευταια περιοδο κ με εβγαζε οτι γενναω τωρα χα χα :lol: κ θα βαλεις τον κωδικο που εχει λιγοτερα γραμματα τον δευτερο δηλαδη.χαθηκες βρε!!!!

εγω τις προηγουμενες 2 εβδομαδες ειχα λιγο αναγουλα το πρωι μες την νυχτα ξυπνουσα απο τρομερη αναγουλα κ σηκωνομουν ετρωγα κατι κ ηρεμουσα ζαλαδα με επιανε εντονη στην δουλεια κ εδω στο σπιτι οταν κουραστω τωρα σταματησαν αυτα η αναγουλα εγινε ανεπαισθητη εμεινε μονο η τρελη συχνοουρια ματι δεν κλεινω ολο σηκωνομε,με φοβιζουν λιγο αυτα τα πονακια-σουβλιτσες που εχω με τρομαξε μια κοπελα χθες απο την δουλεια :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy giati se tromakse?ti sou eipe diladi?? mi fovasai koukla mou oses k an rwtiseis exoun autes tis souvlies!k egw simera apo to prwi exw pio entones apo tis proigoumenes meres alla meta apo kana misawro pou pira to magnisio sxedon eksafanistikan.einai mes to programma k auta!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΑΘΑ ΕΝΑΝ ΠΑΝΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΧΘΕΣ...ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟΝ ΣΑΚΟ ΤΟΥ ΜΩΡΑΚΙΟΥ ΜΟΥ!!! ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ!!!ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ!!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ Ο ΥΠΕΡΥΧΟΣ ΚΙΕΤΣΙ ΗΡΕΜΗΣΑ ΛΙΓΟ ΑΥΡΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΙΕΤΣΙ ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΕ... ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!ΕΛΕΝΑΚΟς ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΣΟ ΕΙΣΑΙ??ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΙΕΓΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Despoinaki mou se xasame ligo! k egw to epa8a auto me to sti8os edw k 2 meres k trela8ika! :shock: meta diavasa s'ena site oti sumvainei na pigaino erxontai ta sumptwmata k iremisa ligo! to idio eixa pa8ei ti proigoumeni evdomada k molis eida kai ti 3h xoriaki ta ksexasa ola!! :D:D ola kala 8a einai koritsara mou!!!na mas peis aurio pws pige!kali epituxia!!! ;);)

to ticker to vrika sto: pregnology ticker. meta anoigeis to: Pregnology: Pregnancy dates and numbers.

de kserw na sou valw to link gia na se vgalei kateu8eian ekei.. elpizw na se voi8isa!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεσποινα πατα επανω στο τικερακι καποιας αλλης κοπελας κ θα σε παει κατευθειαν.

ελενη κ γιωργο εγω πηγα στον γιατρο του νοσοκομειου εχθες για καλο κ για κακο μια χαρα ηταν το μικρο μου κ το ακουσα ξανα με ειπε μονο ο γιατρος να συνεχισω φιλισιν ουτροζεσταν κ τροφοκαρντ με το μαγνησιο κ εγω νοιωθω τωρα λιγο καλυτερα,τοσο ανχος πια ουφ!!!! :((http://www.mammyland.com/forum/post/smilies?f=29#

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anemos ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΤΑΥΡΩΝΩ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΛΑΔΑΚΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΙΧΑ ΦΑΕΙ ΤΟ ΜΗΛΑΡΑΚΙ ΤΗΣ!!!

ΑΧ ΕΛΕΝΑΚΟς ΜΕ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΕΣ ΛΙΓΟ ΣΤΙΣ 11 ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΑ :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου με το καλό όλες σας! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σας! Μπήκα εδώ, όχι γιατί είμαι εγκυούλα, αλλά γιατί γέννησα τον Μάιο που μας πέρασε! Σαν πέρσυ ήμουν στην δική σας θέση! Να είστε όλες καλά, και να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλίτσα! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritaKI9220 S'EUXARISTOUME!!NA SOU ZHSEI TO MWRAKI SOU PANTA GERO NA EINAI!!TI PEIRAZEI POU DEN EISAI EGKUOS..OLOI MIA PREOULA EIMASE! ISA ISA SAN PIO EMPEIRH POU EISAI AN 8ES 8A MAS BOH8HSEIS OTAN MPOREIS SE APORIES KTL!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy ante mpravo koritsiki mou!!makari na einai ola kala k gia tou epomenous mines pou menoun..!

despoinaki mou pes mas ta apotelesmata tis xoriakis sou otan ta pareis!!na eisai sigouri oti 8a einai opws prepei!!ola kala!!!

giwrgo mou pou eisai simera??polu douleia fantazomai 8a exeis..kouragio!

egw pali den eimai sta polu kala mou apo x8es to apogeuma..me exei piasei ena ponos deksia xamila sti mitra alla den exw kouragio na parw tilute to giatro,mallon einai apo ti stenaxwria mou giati den exw stamatisei na klaiw..exw mia skulitsa 12-13 xronwn k parelusan ksafnika x8es ta pisw podarakia tis..o ktiniatros pou ti piga mou edwse mia 8erapeia mexri tin pempti k an den sunel8ei ka8olou tote mallon einai asxima ta pragmata..eimai polu stanaxwremeni giati einai to kalutero mou filaraki..einai panta dipla mou se oles tis stigmes mou akoma k twra pou de mporei na sta8ei sta podarakia tis k sernetai..prospa8ei k erxetai katw apo to krevati mou gia na einai konta mou..k otan klaiw klaiei k auti k mou pairnei ta dakrua..den tis aksizei tosi talaipwria,se kanena zwntano.de mporw na dextw oti kati mporei na sumvei k na ti xasw.trelainomai stin idea..tin agapw upervolika polu k einai melos tis oikogeneias mou pleon!eimaste mazi apo ta 10 mou xronia k exoume perasei tis xeiroteres k tis kaluteres stigmes mazi.de kserw na to exete niwsei gia na katalavete...k osoi den to exete niwsei sas to euxomai na apoktisete kapote ena filaraki sa to diko mou..einai oti kalutero! makari Panagitsa mou n'anteksei k na to kseperasei..proseuxomai oli mera gia ti mikroula mou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουζουνιτσα μου σε νοιωθω προσπαθησε ομως να εισαι οσο γινετε πιο ηρεμη για το μωρακι σου κ την μικρουλα σου δεν κανει να σε νοιωθουν στεναχωρημενη ε?http://www.mammyland.com/forum/post/[smilie=toothy9.gif] [smilie=triplets.gif]smilies?f=29&start=240#

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenakos

πωπω...εχω ιδιαίτερη σχέση με τα ζωάκια και εχω ενα σκυλάκι που το αγαπαω σαν να ειναι κομματι δικο μου. λυπάμαι παρα πολυ για την ταλαιπωρια που περναει το σκυλάκι σου- ευχομαι να γινει καλα συντομα.αν παλι δεν επαλενλθει- να ξερεις οτι τιποτα δεν θα αλλαξει -θα ειναι παντα το φιλαρακι σου- και ας ειναι ετσι τα ποδαρακια του- εσυ θα το αγαπας ακομη περισσοτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...