Μετάβαση σε περιεχόμενο

πως κοβεται το μπουσουλιτο??


Recommended Posts

κοριτσια ο γιος μου ειναι 26 μηνων και περπαταει κανονικα...ενω παραλληλα κανει και φυσιοθεραπειες γιατι το ενα ποδι το φερνει προς τα μεσα και περπαταει στις μυτες των ποδιων.

το προβλημα ειναι οτι επιμενει να μπουσουλαει..ολη μερα στο σπιτι μπουσουλαει,στην αυλη το ιδιο...δεν ξερω τι να κανω να το σταματησω αυτο και με ποιον τροπο γιατι με το μπουσουλιτο φερνει τα ποδια του προς τα πισω και αυτο ειναι μειον για τις φυσιοθεραπειες του μιας και ετσι δεν παταει καλα τα ποδαρακια του.

ειναι φυσιολογικο σε αυτην την ηλικια να μπουσουλαει?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αναστασία! Η φυσιοθεραπεύτρια τι σου λέει γι' αυτό?

Κι εμένα για ένα διάστημα μπουσουλοπερπατούσαν (ειδικά στην αρχή που είχαν ξεκινήσει να περπατάνε) αλλά σιγά-σιγά το κόψανε μόνα τους.

Πιστεύω ότι μπουσουλάει ακόμη γιατί ίσως του φαίνεται πιο εύκολο και τον βολεύει καλύτερα απ' το περπάτημα στο οποίο απ' ότι λες έχει ακόμη κάποια δυσκολία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ..Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΠΟΥΣΟΥΛΙΣΕ ΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ!!ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει βελτιωθει η κατασταση!!!!

μεσα στο σπιτι περπαταει περισσοτερο τωρα πια και μπουσουλαει μονο οταν παιζει

το καλο ειναι οτι οταν ειμαστε εξω πλεον δεν μπουσουλαει αλλα τρεχει :lol::lol: ενταξυ που και που ξεχνιεται και μπουσουλαει αλλα εχει μειωθει αρκετα και θελω να πιστευω οτι θα κοπει σιγα σιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...