Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΟΛΑ ΚΑΛΑ?? ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ---ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΟΠΟΥ ΑΝΗΚΩ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑ ΜΙΑ ΚΑΡΤΕΛΑ ΜΕ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΜΟΥ ΑΠ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ---ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΑΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ---ΑΠΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΑΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΟΥ ---ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ?? ΙΣΧΥΕΙ Η ΘΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΙ ΑΔΙΚΑ??--ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ---

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κι από εμένα! τι κάνετε φουσκοφιλεναδίτσες μου;

Σήμερα μπήκα στον 8ο!!!! απίστευτο μου φαίνεται πως πέρασε ο καιρός.... επικίνδυνος μήνας αλλά όταν περάσει, θα είμαστε μια ανάσα από την μπεμπούλα μας! [smilie=angel13.gif]

Πήγα στην ενδοκρινολόγο το πρωί, τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά μιας και ρίξαμε την τιμή της TSH, οπότε συνεχίζω τα χαπάκια μέχρι να γεννήσω και από ότι φαίνεται μετά τον τοκετό δεν θα έχω πρόβλημα, απλά θα πρέπει να το ξαναδούμε για σιγουριά. Μου είπε να μην ανησυχώ μήπως έχει επηρεαστεί το μωράκι μου..

Τυχερούλα πολυ ωραία αυτοκολλητάκια! πραγματικά, η μικρή δεν θα θέλει να φύγει από το δωμάτιό της! όσο για μπανάκι, ούτε εγώ έχω αγοράσει ακόμα! υπάρχει μια περίπτωση να μου δώσει ένας συνάδελφος ένα μπανάκι με βάση, τουλάχιστον να το χρησιμοποιήσω τους πρώτους μήνες που θα είμαι λεχώνα για να μη σκύβω, και μετά θα πάρω ένα για να το βάζω μέσα στην μπανιέρα. Για αλαξιέρα, πήρα από αυτές που προσαρμόζονται στα κάγκελα του κρεβατιού γιατί δεν ήθελα να φορτώσω τον χώρο με άλλο ένα έπιπλο (έχω ήδη μέσα στο δωμάτιο βιβλιοθήκη και γραφείο..). 19/10 με βολεύει κι εμένα το γκρουπ στη Φαιναρέτη, τότε σταματάω τη δουλειά! το μόνο που με απασχολεί είναι το που θα βρίσκω να παρκάρω....

Ευη ήρθε η μεγάλη μέρα να δεις τον γαμπρούλη μας; όλα σούπερ θα είναι! εμείς θέλουμε να πάμε το Σάββατο για υπέρηχο, αλλά ακόμα δεν αποφασίσαμε που να πάμε!

Μαρίνα, το χαρτί αυτό που λες θα σου το δώσει ο γιατρός του ΙΚΑ, είναι σε ένα έντυπο η ΠΗΤ που θα σου δώσει, η βεβαίωση του εργοδότη και η δική σου δήλωση ότι δεν θα εργαστείς. Στο ραντεβού αυτό να πάρεις μαζί σου αντίγραφο της Β' επιπέδου και όποιο πιό πρόσφατο υπέρηχο έχεις που να φαίνεται πάνω η ΠΗΤ. Την καρτέλα ενσήμων θα την χρειαστείς για να εισπράξεις τα λεφτά, όχι τώρα. Ελπίζω να βοήθησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα! τι κάνετε φουσκοφιλεναδίτσες μου;

Σήμερα μπήκα στον 8ο!!!! απίστευτο μου φαίνεται πως πέρασε ο καιρός.... επικίνδυνος μήνας αλλά όταν περάσει, θα είμαστε μια ανάσα από την μπεμπούλα μας! [smilie=angel13.gif]

Πήγα στην ενδοκρινολόγο το πρωί, τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά μιας και ρίξαμε την τιμή της TSH, οπότε συνεχίζω τα χαπάκια μέχρι να γεννήσω και από ότι φαίνεται μετά τον τοκετό δεν θα έχω πρόβλημα, απλά θα πρέπει να το ξαναδούμε για σιγουριά. Μου είπε να μην ανησυχώ μήπως έχει επηρεαστεί το μωράκι μου..

Τυχερούλα πολυ ωραία αυτοκολλητάκια! πραγματικά, η μικρή δεν θα θέλει να φύγει από το δωμάτιό της! όσο για μπανάκι, ούτε εγώ έχω αγοράσει ακόμα! υπάρχει μια περίπτωση να μου δώσει ένας συνάδελφος ένα μπανάκι με βάση, τουλάχιστον να το χρησιμοποιήσω τους πρώτους μήνες που θα είμαι λεχώνα για να μη σκύβω, και μετά θα πάρω ένα για να το βάζω μέσα στην μπανιέρα. Για αλαξιέρα, πήρα από αυτές που προσαρμόζονται στα κάγκελα του κρεβατιού γιατί δεν ήθελα να φορτώσω τον χώρο με άλλο ένα έπιπλο (έχω ήδη μέσα στο δωμάτιο βιβλιοθήκη και γραφείο..). 19/10 με βολεύει κι εμένα το γκρουπ στη Φαιναρέτη, τότε σταματάω τη δουλειά! το μόνο που με απασχολεί είναι το που θα βρίσκω να παρκάρω....

Ευη ήρθε η μεγάλη μέρα να δεις τον γαμπρούλη μας; όλα σούπερ θα είναι! εμείς θέλουμε να πάμε το Σάββατο για υπέρηχο, αλλά ακόμα δεν αποφασίσαμε που να πάμε!

Μαρίνα, το χαρτί αυτό που λες θα σου το δώσει ο γιατρός του ΙΚΑ, είναι σε ένα έντυπο η ΠΗΤ που θα σου δώσει, η βεβαίωση του εργοδότη και η δική σου δήλωση ότι δεν θα εργαστείς. Στο ραντεβού αυτό να πάρεις μαζί σου αντίγραφο της Β' επιπέδου και όποιο πιό πρόσφατο υπέρηχο έχεις που να φαίνεται πάνω η ΠΗΤ. Την καρτέλα ενσήμων θα την χρειαστείς για να εισπράξεις τα λεφτά, όχι τώρα. Ελπίζω να βοήθησα

ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ--

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα σας κοριτσιααα!

σημερα σας ηρθα με καλυτερη διαθεση γιατι χθες ειμουνα ολιγον χαλια..

τυχερουλα με γεια τα αυτοκολλιτα..θα γινει σουπερ το δωματιακι

ευη περιμενουμε νεα απο του μπεμπουλη σου!

Λενιω μου ολα μια χαρα απο οτι βλεπω μπηκες στον 8ο..αντε αντε ολες κοντευουμε!

εμενα η κοιλια μου ολο και τσιτωνει..

α!οσο για τα ονειρα που ειπατε και εγω βλεπω..δεν βλεπω πως γενναω βλεπω οτι μου σπανε τα νερα..συνεχεια το βλεπω αυτο..

πριν ακτι βραδια ειδα οτι μου σπασαν τα νεα και ουρλιαζα χεχε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariakrhth apo oti thimame esu eixes skopo na pareis thn endoepikinonia Angelcare, telika authn pires??? Poses meres ekane na sou erthei apo tote pou thn pariggiles???? kai egw authn thelw alla epidi den exoume pistotikh prepei na aggarepsw ton kolito tou antra mou (panta autos mas eksipiretei, nane kala to palikari kai emeis plironoume tis dosois) kai olo to ksexnaw...

Entometaksi shmera skeftika kai to thema ton vlastokitaron, mipos einai kairos na idopihsw thn dimosia trapeza gia thn dwrea??? Alo ena themataki pou prepei na thimithw na rotisw ton giatro mou shmera, na dw ti tha protothimithw :roll::shock:

ναι ευακι αυτην πηρα τελικα απο ενα ελληνικο site 193 ευρω με 2αισθητηρες ομως γιατι υπαρχει και με εναν γυρω στα 100 μπορει και πιο λιγο αλλα εγω ηθελα 2 γιατι η κουνια μας ειναι μεγαλη οποτε και εγω θα ειμαι πιο σηγουρη..πολυ καλη μου φανηκε εκανα και ενα δοκιμαστικο και οντως δουλευει το μπιπ μπιπ του ειναι λιγο παναγια μου πιασαμε φωτια αλλα ειναι οτι πρεπει νομιζω ειδικα για μενα που εχω και το αγχος μην τυχον και δεν ξυπναω το βραδυ...παρασκευη την παρειγγειλα δευτερα την ειχα εδω...μια χαρα...

οσο για τα βλαστοκυταρα επειδη και εγω θα τα κανω δωρεα τους εστειλα mail για να μου στειλουν το kit και το ειχα σε λιγοτερο απο δυο εβδομαδες νομιζω..το ειπα και στον γιατρο μου και ηρεμησε οταν του ειπα οτι ειναι ολα οκ...

αυτα για την ωρα αααα...να ρωτησω και κατι??απο χθες εχω πονους περιοδου λετε να σημαινει κατι αυτο???παντως να ξερετε δεν μου καλοφαινεται που αρχισα παλι να εχω το συγκεκριμενο συναισθημα καλα ηταν 9 μηνες τωρα...δεν θελω να εχω περιοδο...δεν γινεται να μενω συνεχεια εγκυος??? :oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια κι από μένα. Τώρα μαζεύτηκα κι εγώ από εξωτερικές δουλειές και νοιώθω ψόφια και έχω σιδέρωμα γμτ!

Ελενάκι μια χαρά τα νέα σου απ' τον ενδοκρινολογο! Όλα καλά λοιπόν!

Ευάκι περιμένουμε τα δικά σου νέα σήμερα.

Τυχερούλα όταν κοίταζα κι εγώ στο cosycorner για αυτοκόλλητα αυτό μου άρεσε πρώτα αλλά δεν το πήραμε γιατί έπρεπε να κάνουμε αυτή την διχρωμία και δεν ξέραμε αν θα το πετύχουμε. Είναι τέλειο σχέδιο! Θα γίνει πολύ όμορφο το δωμάτιο! Όταν το φτιάξεις βάλε φωτογραφία ε;

Μαριακρήτη με το καλό να μπείτε στο καινούργιο σας σπίτι και να φτιάξεις το δωμάτιο του μπέμπη σου πρόσεχε την κούραση όμως ε;

Κι εγώ έχω μπερδευτεί με το μπανάκι ρε κορίτσια. Έχω γωνιακή μπανιέρα και κάποιες βάσεις που υπάρχουν που ενσωματώνουν πάνω στην μπανιέρα δεν νομίζω ότι κουμπώνουν. Το άλλο πάλι το μπανιερό με αλλαξιέρα δεν ξέρω αν θα βολεύει μέσα στην μπανιέρα. Σκέφτομαι μήπως χωράει στην ντουζιέρα που έχουμε στο μπάνιο της κρεβατοκάμαρας μας (πρέπει να πάρω μέτρα) αλλιώς το μόνο που μου μένει να πάρω είναι μπανάκι κανονικό ας πούμε της fisher price πρέπει να μπαίνω κι εγώ όμως μέσα στην μπανιέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίακρήτη μ' ενδιαφέρει κι εμένα η δωρεα των βλαστοκυττάρων στο δημόσιο. Που έστειλες e-mail; Μπορείς σε παρακαλώ να μου το στείλεις σε pm;

Έχεις πόνους περιόδου;;; Συνέχεια ή αραια και που; Για ανέφερέ το στον γιατρό σου; μήπως έρχεται η μέρα σύντομα;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασουλα εστειλα μυνηματακι...

μην με τρομοκρατεις με τα πονακια...ειναι ακανονιστα τα πονακια μου δεν ποναω ολη την μερα αλλα συνηθως οταν ειμαι πιο χαλαρη..την μερα που κανω δουλειες δεν καταλαβαινω τιποτα να ανυσηχησω ρε γαμωτο???να παρω τον ντοκτορ τηλ?ραντεβου εχω στις 15 λετε να μην προλαβω μεχρι τοτε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι ευχαριστώ πολύ!

Δεν χρειάζεται να τρομοκρατηθείς. Άλλοστε έχεις μπει στο μήνα σου έτσι δεν είναι; και επειδη απ' ότι λες κινείσαι αρκετά μπορεί να έρθει ανα πασα στιγμή. Αλλά μάλλον προετοιμασία πρέπει να είναι αυτά τα πονάκια.Εγώ θα έλεγα να του το αναφέρεις πάντως. Ας μας πουν και οι ήδη μανούλες που τα έχουν περάσει αυτά. Αν νοιώσουμε αυτά τα πονάκια περιόδου (που όντως τα έχω ξεχάσει κι εγώ και δεν μου λύπουνε καθόλου!) πόσο καιρό μπορεί να τα νιώθουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsares mou...

Girisame apo ton giatro kai ola einai mia xara, ektos apo ton omfalio loro pou einai tiligmenos sto laimo tou :-s:-s kai h thesh pou exei einai nai men pros ta kato alla einai anapoda (vlepei pros ta epano anti gia pros ta kato) iparxei akomi perithorio na ksetilixtei alla thn idia stigmh mporei na mplextei kai defterh fora opote tote pame gia kesarikh sta sigoura mou eipe o giatros mou :-ss:-ss

DEN THELW KESARIKH RE KORITSIA, TREMW KAI MONO POU TO SKEFTOME :(:(

Kata ta ala exei megalosei arketa einai 2550 g. kai an simplirosoume tis evdomades mas kanonika tha piasoume akomi ena kilaki...

Oso gia ta dika mou ta kilakia einai mia xara + 9 ,o giatros htan euxaristimenos kai egw to idio giati den prospathw idietera..

Auta pros to paron,twra paw na valw thn alh gia upno giati to paizei kinezos otan erxete h wra tou upnou kai thelei tarakounima....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι καλαα..ωριαα τα νεακια σου Ευουλα μεγαλωνειιι πολυ ο μπομπιρας..οσο για τον ομφαλιο μην ανησυχεις μωρε ελπιζω να μην χρειαστε τελικα να κανεις..αλλα ακομα και αν ετσι γινει χαλαλι του του μικρου σου :D

μαρακι οντως μην ανησυχεις για τα πονακια προπαρασκευαστικα ειναι..

κοριτσια ανοιγω το Νο5 γιατι δεν θα σας προλαβω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...