Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας και από εμένα.

Συγχαρητήρια στις νέες μανούλες. Κατερινοφουφου, Μαριέττα και Ντορα να σας ζήσουν τα μωρουλίνια σας και να είναι πάντα ευτυχισμένα και υγιή.

Φαντάζομαι και η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή θα κρατάει το μωράκι της αγκαλιά.

Αλήθεια η Κατερινοσουπίτσα που χάθηκε?

Εγώ σήμερα πάω στο γιατρό να δούμε πως πάει ο μικρός. Πάντως δεν δείχνει σημάδια ότι θέλει να βγει. :roll::roll: Φυσικά δεν κάνω και όλα αυτά που κάνει η Θέη. Άκου σεξ, τι είναι αυτό?Εχω ξεχάσει εντελώς πως γίνεται. :x:roll::roll: Δεν πειράζει, χαλάλι του μικρού. Άντε να βγει όμως γιατί τις τελευταίες μέρες η υπομονή μου εξαντλείται και τα νεύρα χτυπάνε κόκκινο. Ελπίζω με την κολπική εξέταση σήμερα να δει ο γιατρός φως στο τούνελ. Αλλιώς θέλω άλλες 15 μέρες μέχρι την ΠΗΤ.

Πολλά φιλάκια σε όλες :-*:-*:-*

Κατρίνα στο άλλο ποστ κερνάτε τίποτα?? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άστα Μάγδα. Σχεδόν όλες μου οι ξαδέλφες και η μαμα μου είχαν γεννήσει πολύ πριν την ΠΗΤ τους αλλά εμένα μάλλον πήρε το γαιδουρινό πείσμα του μπαμπά του, όχι ότι εγώ είμαι νορμάλ άνθρωπος :lol::lol::lol::lol:

Παω να μαγειρέψω και να ετοιμαστώ

Τα λεμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ εσείς ακόμη να γεννήσετε??? αμαν πια!!! :lol::lol:

Κορίτσια τι γίνετε? εμένα η μικρή μου κοιμάται και είπα να μπω να πώ ένα γεια!!!

αν και θα πρέπε να κοιμηθώ κι εγώ λίγο για να αντέξω το βράδι που ξυπνά και θέλει παιχνιδάκια :lol::lol:

Αλήθεια η Ντόρα γέννησε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα αν και καθυστεριμενα

γεννησα λοιπον κι εγω ...χρονο να σας γραψω λεπτομεριες δεν εχω ακομα ...

εχω να κοιμηθω 6 ολοκληρα βραδυα .....η αιτια βρισκεται στην φωτογραφια που σας στελνω ...

μολις βρω λιγο χρονο θα σας γραψω λεπτομεριες ....

ελπιζω να ειστε ολες καλα

post-3573-13873934970464_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσάκια μου!Τι κάνετε;Τώρα βρήκα ευκαιρία να σας διαβάσω και να σας γράψω!

Κατ'αρχήν να μας ζήσουν τα καινούργια μωράκια της παρέας!

Και να λοιπόν η ιστορία μου:Την προηγούμενη Κυριακή στις 5/9 είχα όλη την ημέρα ενοχλήσεις.Γενικά όλη η εβδομάδα ήταν περίεργη.Την Κυριακή,όμως,είχα συνεχόμενους πόνους.Όχι,όμως τίποτα το ιδιαίτερο.Το απόγευμα λοιπόν πάω με τη μικρή μου στον παιδότοπο.Οι ενοχλήσεις συνεχίζονταν.Γυρνάω στο σπίτι γύρω στις 8 παρά.Πάω στη μητέρα μου,η οποία ως έμπειρη μου είπε ότι σίγουρα κάνω συσπάσεις και ότι γεννάω.Έτσι πήραμε το γιατρό τηλ. και μας είπε να ξεκινήσουμε αμέσως για το μητέρα.Ανέβηκα σπίτι μου έκανα το ντουζάκι μου,πήρα τη βαλιτσούλα μου κι έφυγα,αφού πριν από όλα αυτά είχα ειδοποιήσει και τον αντρούλη μου.Πήγαμε λοιπόν στο μαιευτήριο.Έκανα συσπάσεις αλλά δεν καταλάβαινα τίποτα.Έκανα επισκληρίδιο χωρίς να νιώθω τον παραμικρό πόνο.Η διαστολή μετά το 5 ήταν ραγδαία και το τελευταίο δεκάλεπτο μόνο τα είδα όλα.Ευτυχώς με 2-3 εξωθήσεις η μικρή μου βγήκε,καταλαβαίνοντας λίγο τι γίνεται εκεί κάτω,αφού η τελευταία δόση της επισκληριδίου δεν είχε ενεργήσει ακόμα τελείως.Έτσι 2:27 τα ξημερώματα 6/9 για την ακρίβεια γεννήθηκε η μουσουδίτσα μου.3.150 και 50 πόντους.Βγήκαμε από την κλινική την Πέμπτη το μεσημέρι και είμαστε σπιτάκι μας απολαμβάνοντας ευτυχισμένες οικογενειακές στιγμές.Τα ράμματα δεν τα νιώθω καθόλου,μόνο λίγο πόνο στη λεκάνη.Τις 2 πρώτες μέρες είχα τρομερούς πόνους περιόδου,αλλά τώρα όλα οκ.Θηλάζω και αν χρειαστεί δίνω και συμπλήρωμα.Νομίζω έφτασε και εμένα η ώρα να μετακομίσω στο άλλο θεματάκι.Εις το επανειδείν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτστακια κ απο εμενα...ναι γεννησα κ εγω λοιπον τον παιδαρο μου αυριο θα βγουμε με το καλο κ θα σας πω λεπτομεριες...τελικα δεν μπηκα σε μονοκλινο κ ηλικρινα εχω μετανιωσει την ωρα κ την στιγμη που διαλεξα αυτο το νοσοκομειο...εχω ταλαιπωρηθει παρα πολυ....να ευχηθω κ στις υπολοιπες να σας ζησουν κ με το καλο οσες εχετε μεινει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρία μωράκια μαζί;; Συγχαρητήρια κοριτσάρες, να σας ζήσουν, να είναι πάντοτε καλά και να τα δείτε όπως επιθυμείτε! Άλλο πράμα οι πρώτες μέρες ε; Άντε, ελάτε στο άλλο θεματάκι για λεπτομέρειες!

Βασούλαααα, δεν το βλέπω καλά (γίνεται μεγαλύτερη κάπως λογικά η pic; ) αλλά όσο το βλέπω είναι ένα κουκλί! Και σιγά που δε θα ήταν με τέτοια μάνα εδώ που τα λέμε :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σε όλες. να ζήσουν τα νέα μωράκια! άντε τελειώνουμε σιγά σιγά. Δεν ξέρω για εσάς εγώ τα έχω παίξει λίγο με τη φουσκομαγουλίτσα μου. αρχίσανε τα πονάκια μου φαίνεται. Βρε κορίτσια να ρωτήσω όσες έχετε σαραντήσει, τα δικά σας μωρά ξυπνάνε ακόμα ανά 3ωρο το βράδυ για φαγητό? Αλήθεια, έχετε ανοίξει καινούριο θέμα τώρα που γεννήσαμε σχεδόν όλες? Δεν μπορώ και να βγάλω άκρη με τις καινούριες αλλαγές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κατερινουλα μου -kuo για τα καλα σου λογια :D

Κι εσενα το Αλκμνηνακι μεγαλωσε πολυ !

βαζω μια πιο προσφατη φωτο για να τον δειτε καλυτερα ...

και μια που σημερα πηρα φορα και ξεκινησα να γραφω ...να σας πω το προβληματακι μου ( αν και θα ανοιξω και θεματακι ;) )

θηλαζω αποκλειστικα περιπου μια εβδομαδα..

ο μπεμπης γεννηθηκε 3790 Kg ( Μεγαααααλος!)

απο το νοσοκομειο τον πηραμε 3570 gk

Και σημερα που τον ζυγισαμε ηταν 3510 :cry::cry::cry:

η παιδιατρος μου ειπε να βγαζω το γαλα μου με θηλαστρο

για να παρει βαρος ...γιατι λεει εχασε πολυ ....αλλα εγω θελω να θηλασω ..

δεν υπαρχει καμια αλλη λυση ?????? :cry::cry::cry:

post-3573-13873934980562_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαίρεστε τα μπεμπάκια σας κοριτσάκια μου γλυκά!!!!

Αχ Βασούλα μου σε καταλαβαίνω κι εγώ το ίδιο θέμα είχα με το βάρος της μικρής μου :?

Να το προσέχεις πολύ,διότι εμένα μου αφυδατώθηκε στο τέλος και μπήκαμε στο νοσοκομείο. τώρα της δίνω ξένο ενώ παλέυω τον θηλασμό πλέον σαν συμπλήρωμα :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia μου εδω θα κλεισουμε το ποστακι μας ως Μανουλες Αυγουστου -Σεπτεμβριου.Εχουμε ανοιξει ηδη νεο θεματακι Μπεμπακια Αυγ-Σεπ..2010Ξερουμε οτι θα σας λειψουν τα ατελειωτα ποστακια μας..αλλα επιφυλασσομεθα για αρκετη πολυλογια..και ατελειωτα ποστακια στο νεο μας Θεματακι με τα μωρακια μας!

Βερονικακι μου..ευχαριστουμε πολυ γαι τις Ευχες σου!!Με το καλο και σε σενα κοπελα μου..αυτο που επιθυμεις να ερθει..και συντομα! :)

καλα..τα σχολια για το μωρακι σου Βασουλα στο νεο θεματακι μας..οπυ θα μεταφερεις τις φωτος και θα παρουσιασεις το αντρακι σου!!οοο κουκλαακος!! :shock::shock:

αντε ..ελατε απο δω..http://www.mammyland.com/forum/17/15309 ... 73#p594573

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

κοριτσια του Αυγουστου-Σεπτεμβρη του 2010 τι κανετε?????που χαθηκαμε???τικανουν τα μικρουλια σας???τι μικρουλια δηλαδη...αν δω απο την δικια μου γινανε..παιδακια!!!!!!ελατε να πουμε τα νεα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...